dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie deska do prasowania do zabudowy - jak to zrobić?

    Marzy mi się zabudowana w szafie garderobianej deska do prasowania - coś co się rozkłada jednym ruchem ręki i potem sprawnie składa i po bałaganie. Czy ktoś z was ma coś takiego?
    Usłyszałam o tym w jakimś amerykańskim filmie z lat 70-tych, ale nie wiem czy do Polski zdążyło dotrzeć

  2. #2

    Domyślnie

    Jolka- ja widziałam cos takiego w magiczny sposób ukryte w zabudowie kuchennej otwiera sie niby szafkę a tu wyskakuje deska do prasowania chyba w forte jak dobrze pamiętam bajer niezły. Oczywiście nie jest to jakaś dobrej jakości deska...ale zawsze coś

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    A ja od razu widzę te filmy animowane ... jak ta deska wyskakuje i wali w łeb
    Ale fakt, że się zawsze z nią musze naszarpać
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #4

    Domyślnie

    otóż to, ja nawet lubię prasować, ale nienawidzę rozkładania deski. Dlatego postanowiłam sobie że w nowym domu ten problem rozwiążę w ten sposób

  5. #5

    Domyślnie

    A nie prościej po prostu znaleźć desce stały kąt, w którym stoi i nie składać jej?

  6. #6

    Domyślnie

    nie da rady - garderobę będę miała przechodnią, więc musi tam być jako tako reprezentacyjnie, a deska do prasowania reprezentacyjna nie jest

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał jolka009
    nie da rady - garderobę będę miała przechodnią, więc musi tam być jako tako reprezentacyjnie, a deska do prasowania reprezentacyjna nie jest
    Alez takie deski sa. Poszukaj w firmach produkujacych osprzet meblarski albo pogadaj ze stolarzami.
    W swej ofercie to rozwiazanie ma wiekszosc firm produkujacych szafy i zabudowy wnekowe i wbrew pozorom deska nie spada na glowe, bo ma najczesciej mechanizm oparty na pantografie lub "teleskopie" i chowa sie w szafce
    Nawet poczciwy "kuchenny" Blum chyba to robi

  8. #8

    Domyślnie

    A czy na pewno chcesz taka zabudowaną na stałe deskę w garderobie? To wg mnie dobre na szybkie prasownie jednej sztuki. Ale czy będziesz miała ochotę zamknąć się na godzinę z furą bielizny?

    Ja mam deskę chowaną w szafie przesuwnej, która pełni rolę garderoby w gabinecie. Dorobiłam się deski drogiej, ale leciutkiej, stabilnej, którą mozna jedna ręką rozłożyć i złożyć. Bo u mnie deska musi móc wędrować. Najczęściej do salonu, gdzie siedzą wszyscy domownicy, oglądamy jakiś film w TV lub na video, a ja nawet nie wiem, kiedy zdążyłam uprasować miliony T-shirtów, koszul, bokserek, o swoich rzeczach nie wspominając.

    Dla mnie tak ważne jest jak najwięcej czasu spędzać z rodziną, nawet przy desce do prasowania.

  9. #9

    Domyślnie

    proszę bardzo. Nie musi być zabudowana w kuchni. Doskonale nadaje się do szafy wnękowej, garderoby. itp. To wcale nie szpeci, bo po złożeniu i wsunięciu wy gląda jak normalna szuflada. Deski takie są obecniena rynku dostępne.




    ROBINSON

  10. #10

    Domyślnie

    i to jest patent-w garderobie jedna wysuwana deska -na przeprasowanie "na szybko" a druga wędrująca- w okolice telewizora
    ps. ja nienawidzę prasować-robię to TYLKO przed TV z obowiązkowymi napojami chłodzącymi, najlepiej chmielowymi
    :lol

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    ja na bank będę mieć dwie - jedna porządna duża przenośna do prasowania sterty i druga w szafie w garderobie do przeprasowania zagięcia na bluzce tuż przed wyjściem. cieszę się że są taki rozwiązania systemowe bo myślałam że odkrywam amerykę jak to sobie zaprojektowałam. z ameryką zazwyczaj tak bywa że pomysł fajny ale z wykonaniem gorzej. dobrze że ktoś już pomyślał wcześniej. to ja idę szukać tych blumów. a swoją drogą co robi ikea? śpi?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar pasie
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    10.475
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał monjan
    i to jest patent-w garderobie jedna wysuwana deska -na przeprasowanie "na szybko" a druga wędrująca- w okolice telewizora
    ps. ja nienawidzę prasować-robię to TYLKO przed TV z obowiązkowymi napojami chłodzącymi, najlepiej chmielowymi
    :lol
    dobry patent, że ja na to wcześniej nie wpadłam
    Piszę / Gadam
    1%
    Mieszkamy od grudnia 2010


  13. #13

    Domyślnie

    Super pomysl i nawet nie jest to jakos bardzo drogie: http://www.wszystkodokuchni.pl/produ...df0e7ee79596bc

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    tak. tylko skąd ja wezmę szufladę kuchenną na środku garderoby

  15. #15

    Domyślnie

    w ikea wiedziłam takie "patenty". Nie przygladałam się zbyt dokładnie jak to działa ale była taka deska na 100 %.
    A nie bedziesz załowała ze podczas prasowania nie mozesz przemieścić sie np do salonu aby podczas prasowania pobyc z rodziną albo pooglądac tv ?

  16. #16

    Domyślnie

    W takim razie najlepsza byłaby:
    deska w szufladzie (do wyboru kuchennej lub garderobianej) -
    szuflada musiałaby być leciutka i moblina, żeby przemieścić ją w okolicę tv
    i do tego
    z odpowiednimi uchwytami na napoje chmielowe tudzież inne w zależności od preferencji smakowych przy tej jakże nużącej aczkolwiek pożytecznej czynności

    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  17. #17

    Domyślnie

    w IKEI kosztuje 180 zł . Planuje ja zainstalować w szafie.

  18. #18

  19. #19

    Domyślnie

    Właśnie dzisiaj robiłem taką szafę z deską i to tak wygląda. Nie musi to być specjalna szuflada kuchenna. wystarczy powiedzieć gdzie ma być zamontowana i Wasz stolarz będzie wiedział co i jak. W razie pytań - piszcie na priv.

    deska po złożeniu




    po rozłożeniu












    Jeżeli chodzi o deskę , to jest naprawdę bardzo solidna - niemiecka firma HAFELE
    ROBINSON

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za taką obszerną dokumentację.

    Powiedz prosze czy podczas prasowania nie przeszkadza bliskość szafy?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony