dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Różnice w kalkulacji dachu

    Sam nie wiem co robić.
    Firma A i firma B dały mi kalkulację na mój dach.
    Fiama A wyliczyła: 3019 dachówki podstawowej, po 72 skrajnych, 4 wentylacyjne, 58 gąsiorów, 4 gąsiory pczatkowe
    Firma B: 3100 podstwowych, po 80 skrajnych, 16 wentylacyjnych, 60 gąsiorów., 5 gąsiorów początkowych
    Czy kalkulacja dachówki na dach jest wielkością stałą i jedynie prawidłową czy też są możliwe rozbieżności? Co do wentylacyjnych to jeszcze rozumien, ze można różnie je skalkulować ale skrajne? Albo skrajne gąsiory

  2. #2

    Domyślnie Re: Różnice w kalkulacji dachu

    Cytat Napisał Duży Boban
    Sam nie wiem co robić.
    Firma A i firma B dały mi kalkulację na mój dach.
    Fiama A wyliczyła: 3019 dachówki podstawowej, po 72 skrajnych, 4 wentylacyjne, 58 gąsiorów, 4 gąsiory pczatkowe
    Firma B: 3100 podstwowych, po 80 skrajnych, 16 wentylacyjnych, 60 gąsiorów., 5 gąsiorów początkowych
    Czy kalkulacja dachówki na dach jest wielkością stałą i jedynie prawidłową czy też są możliwe rozbieżności? Co do wentylacyjnych to jeszcze rozumien, ze można różnie je skalkulować ale skrajne? Albo skrajne gąsiory
    ale na tą samą dachowkę ? ( tej samej firmy, tego samego typu i tych samych rozmiarow?)

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Nie widzę jakichś diametralnych róznic i nie każdy liczy potencjalne straty - 2-5%
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Nie widzę jakichś diametralnych róznic i nie każdy liczy potencjalne straty - 2-5%
    tez prawda, te 100 szt to jakies 3% ( to jak nadwyzka na odpad)

  5. #5

    Domyślnie

    Podstawową Robena i tak musiałem wziąć w pełnych paletach, więc lepiej zaokrąglić w górę! Oczywiście, mam prawo zwrotu tego, co mi zostanie.

  6. #6

    Domyślnie

    To jest ten sam model dachówki.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie Re: Różnice w kalkulacji dachu

    Cytat Napisał Duży Boban
    Sam nie wiem co robić.
    Firma A i firma B dały mi kalkulację na mój dach.
    Fiama A wyliczyła: 3019 dachówki podstawowej, po 72 skrajnych, 4 wentylacyjne, 58 gąsiorów, 4 gąsiory pczatkowe
    Firma B: 3100 podstwowych, po 80 skrajnych, 16 wentylacyjnych, 60 gąsiorów., 5 gąsiorów początkowych
    Czy kalkulacja dachówki na dach jest wielkością stałą i jedynie prawidłową czy też są możliwe rozbieżności? Co do wentylacyjnych to jeszcze rozumien, ze można różnie je skalkulować ale skrajne? Albo skrajne gąsiory
    W pierwszym przypadku prawdopodobnie przebiegniesz się po parę dachówek przed zakończeniem dachu

    W drugim przypadku umów się ze sprzedawcą, że wrazie jak Ci zostanie to oddasz. Chociaż ja zostawiłem po parę sztuk, gdyby jaka wichura krzywdę mojemy dachowi zrobiła...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony