dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    azraeltomo

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    2

    Domyślnie Kanalizacja - czy podłączyć się do sąsiada czy samodzielnie?

    Witam

    Chodzi o domy w zabudowie szeregowej. Sąsiad proponuje mi podłączenie wspólne - ja do jego studzienki i dalej jedną rurą do kanalizacji. Czy takie rozwiązanie jest dobre? Chodzi mi o funkcjonalność - teraz zaoszczędzę parę złotych, a później... no właśnie - co później? Czy coś może się stać? Zapchać się czy coś takiego? Nie za bardzo wiem jak go przekonać, że może lepiej osobno, tym bardziej, że kiedyś tam w jakiejś luźnej rozmowie ustaliliśmy, że raczej razem się podłączamy.

    pozdrawiam
    tomo

  2. #2

    Domyślnie Re: Kanalizacja - czy podłączyć się do sąsiada czy samodziel

    Cytat Napisał azraeltomo
    Witam

    Chodzi o domy w zabudowie szeregowej. Sąsiad proponuje mi podłączenie wspólne - ja do jego studzienki i dalej jedną rurą do kanalizacji. Czy takie rozwiązanie jest dobre? Chodzi mi o funkcjonalność - teraz zaoszczędzę parę złotych, a później... no właśnie - co później? Czy coś może się stać? Zapchać się czy coś takiego? Nie za bardzo wiem jak go przekonać, że może lepiej osobno, tym bardziej, że kiedyś tam w jakiejś luźnej rozmowie ustaliliśmy, że raczej razem się podłączamy.

    pozdrawiam
    tomo
    Hmm, ja uwazam ze powinienes miec osobne podlacze. Najwazniejszy powod to taki, ze jak kiedys bys chcial odsprzedac dom, to bedziesz mial czysta sytuacje prawna, nie bedziesz musial reklamowac ze kanalizacja jest na spolke z sasiadem. Jesli sie zdecydujesz to zrobic z sasiadem, upewnij sie ze zgadza sie on na podpisanie umowy o wspolnym korzystaniu z podlacza- twoim i kolejnych wlascicieli. Zawrzyj tam tez klauzule, ze jak sasiad zmieni zdanie to bedzie musial zaplacic polowe kosztow dociagniecia kanalizacji do twojego domu.
    Poza tym sprawy oczywiste- co jesli sasiad wrzuca roznego rodzaju nieczystosci, albo srodki sanitarne do toalet i kanalizacja rzeczywiscie sie zapcha?? Co wtedy, bedziesz dzielil nie tylko oplaty ale i rachunki od hydraulika non stop.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    a może zerknij w warunki przyłącza, wydaje mi się że powinno być zrobione zgodnie z warunkami i projektem przyłącza, wszystko co będzie inaczej to będzie samowola i mogą być problemy z odbiorem takiego "dzikiego" przyłącza niezgodnego z dokumentacją.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    azraeltomo

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Tutaj - Komorniki - ogólnie jest samowola. Ja w chwili obecnej nie mam jeszcze projektu - bo właśnie się zastanawiam jak to zrobić. Sąsiad ma jakiś zbiorczy projekt od gminy, wg którego jedni przyłączją się tak a inni inaczej. Polska właśnie...

  5. #5

    Domyślnie

    Zyczę tak wspaniałych stosunków sąsiedzkich do końca życia, a kanalizację zrób osobno, jak i wszystko inne, chociażby po to, aby te stosunki zachować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony