dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Zabudowa podasza vs system krzyżowy.

    Witam , mam zamiar wykonac suchą zabudowe płaskiego stropodachu drewnianego.System profili chialem zastososwac tak jak sie robi przy zabudowie podasza czyli CD i wokółprofil CU, ale znajomy mi powiedzial mam zastosowac system sufitu podwieszanego krzyżowego.Pytanie...rostaw wieszaków przy pierwszym systemie wyniesie 40 cm na 75 cm, a przy podwieszanym krzyzowym 100 cm na 75 cm. wg zalecen Rigips. O co mi chodzi ? o to ze przy pierwszym systemie wiecej wieszaków mniej profili (tanszy) a przy drugim mniej wieszakow wiecej profili i dodatkowo łączniki krzyżowe (droższy), prosze o dorctwo bądż wytłumaczenie dlaczego krzyżowy jest lepszy skoro rostaw wieszakow jest wiekszy ..

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    znajomy ma rację
    ruszt krzyzowy 2 poziomowy krzyzowy rewelacyjnie kompensuje ruchy dachu i łaczenia sa mniej narażone na pękanie. łaczenia pomiędzy poziomami sa elastyczne i płaszczyzna ma możliwośc swobodnej kompensacji ruchów dachu.
    w takim układzie kierunek kładzenia płyt ma mniejsze znaczenie

    pierwszy poziom profilu montujesz prostopadle do krokwi co np 50 cm ( na wieszakach ES 125 lub 75)
    następnie II poziom rusztu równolegle do krokwi co 60 lub 40 cm
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #3

    Domyślnie

    do Rezi,
    jak zamocować pierwsze profile (prostopadle do krokwi) w rozstawie 50cm, jeżeli rozstaw między krokwiami jest 80-90cm
    druga warstwa profili to sprawa jasna, ale od czego jest uzeleżniony rozstaw (40 czy 60cm)
    pozdr

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris_r
    do Rezi,
    jak zamocować pierwsze profile (prostopadle do krokwi) w rozstawie 50cm, jeżeli rozstaw między krokwiami jest 80-90cm
    druga warstwa profili to sprawa jasna, ale od czego jest uzeleżniony rozstaw (40 czy 60cm)
    pozdr

    --------------------------------- profil

    50 cm

    ---------------------------------profil

    50 cm

    --------------------------------profil

    rozstaw 40/60 uzależniony jest od podziału płyt
    np kończysz profilem 30 cm od ściany i płyta wisi - wtedu zagęszczas profile co 40 cm
    lub od wielkości połaci dachu - im więcej tym gęściej
    lub od tego czy montujesz 2 x 12,5 czy 1 x 15,0 cy 2x9,0
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  5. #5

    Domyślnie

    ok, tak łopotalogicznie to nie musisz
    dalej nie wiem jak zamontować uchwyty do stalażu, jeżeli prostopadłe belki mają rozstaw 80-90 cm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony