dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kongresmen

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    36

    Domyślnie Gdzie kopać wodę?

    Witam mam problem z wodą, a właściwie jej brakiem. Za dwa może trzy lata mamy mieć wodę z wodociągów, ale ja chcę mieć wodę już teraz bo chcę ruszyć z budową. Chcę tak czy siak mieć własne ujęcie wody. Nie wiem jednak jak kompletnie się do tego zabrać. Tzn. wiem że trzeba wziąć ekipę i wykopać, ale gdzie to zrobić. Chodzi mi konkretnie o miejsce, jego odległość od domu i ewentualnie jak to się potem doprowadza do budynku. Jak zabezpieczyć to na czas budowy, jakaś pompa, której złodzieje nie ukradną.

    Chcę przygotować media na działce w tym roku aby w przyszłym ruszyć z budową. Co mi poradzicie działka nie ma żadnych mediów. Jak przejść ten etap.

    I jeszcze jedno co można postawić na czas budowy? Garaż-blaszak? Altana z desek? Co jest dozwolone i co sprawdza się w praktyce? Gdzie trzymaliście bądź trzymacie materiały budowlane? U mnie wkoło nie ma sąsiadów.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    U mnie studnia jest w odległości około 4m od ogrodzenia i około 5m od budynku. Po przeciwnej stronie działki jest szambo.
    Zdaje się, że to regulują przepisy, ale nie jestem pewien.
    Polecę ci studniarza, znanego tu wielu forumowiczom urgot'a, który ma bardzo dobre ceny. Tu nr. do niego 608190290
    On od razu dawał pompę, która do budowy jest wystarczająca choć nie imponuje wydajnością.
    Rura ze studni wystaje ponad ziemię i w nią wrzucasz pompę, gdy już zechcesz wstawić pompę docelową to trzeba odkopać rurę na głębokość około 120cm, wstawić kręgi, obciąć rurę i wrzucić pompę głębinową. Z tego co słyszałem, to niektórzy wrzucają pompę głębinową i zasypują całość bez wkładania kręgów.
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony