dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 97
  1. #41

    Domyślnie

    Moje pytanie brzmi:

    Czy kopanie studni ma sens jeżeli jest wodocviąg, nie ma kanalizacji i mam pewność że co najmniej 30% szamb w około niestety jest dziurawych?
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosia Łódź
    Moje pytanie brzmi:

    Czy kopanie studni ma sens jeżeli jest wodocviąg, nie ma kanalizacji i mam pewność że co najmniej 30% szamb w około niestety jest dziurawych?
    Myślę, że to ma sens, pod warunkiem że jest to studnia "wiercona" czyli głębinowa, a nie "kopana".

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryszard1
    Mam pytanie : jak najlepiej, jaki, i gdzie schowac hydrofor ?
    Mysle o wybudowaniu w ziemi malej piwniczki. Tylko nie wiem z czego i jakich wymiarow,
    Dołączam się do pytania.
    Gdzie umieścić pompę samozasysającą . Pewnie najprościej w budynku (nie zamarznie) ,ale po co wprowadzać hałas do domu ,no i tworzyć większe opory na ssaniu.
    Jak to rozwiazaliście

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryszard1
    Mam pytanie : jak najlepiej, jaki, i gdzie schowac hydrofor ?
    Mysle o wybudowaniu w ziemi malej piwniczki. Tylko nie wiem z czego i jakich wymiarow,
    Dołączam się do pytania.
    Gdzie umieścić pompę samozasysającą . Pewnie najprościej w budynku (nie zamarznie) ,ale po co wprowadzać hałas do domu ,no i tworzyć większe opory na ssaniu.
    Jak to rozwiazaliście

  5. #45

    Domyślnie

    A ja chcialbym zapytac, czy ktos z szanownych Forumowiczow zna cenę 1m3 wody z wodociagu i 1m3 wody ze wierconej. Poza tym ciekaw jestem, czy hydrofor ze zbiornikiem 150litrow ciagnacy wode z glebokosci 20m zasilany jest na 220V, czy raczej na 3x380V (czy moze są takie i takie).

    Pozdrawiam Wszystkich

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał tchrzano
    Poza tym ciekaw jestem, czy hydrofor ze zbiornikiem 150litrow ciagnacy wode z glebokosci 20m zasilany jest na 220V, czy raczej na 3x380V (czy moze są takie i takie).
    hmmm a hydrofor w ogóle "podniesie" wodę z takiej głebokości? nie ma ograniczenia do niecałych 10m (1 atmosfera ciśnienia) ?? i jeżeli jest głebiej to musi być pompa głębinowa? widziałem takie lśniące stalowo-srebrne cylindry w Castoramie niestety po ok. 1tys zł
    Inwestor to brzmi dumnie....

  7. #47

    Domyślnie

    Napisalem o hydroforze, bo opowiedzial mi o nim Pan, ktorego zamierzam zatrudnic do wywiercenia studni. Powiedzial, ze koszt takiego hydroforu to ok. 1150 zł (bez znizek 1500zł) i ze z powodzeniem obsluzy taka studnie.

    Przyznam szczerze, ze nie jestem oczytany w temacie pomp i hydroforow i nie potrafie sie wypowiedziec, ale może wsrod forumowiczow jest ktos, kto moze nam powiedzec np. o tym, ze do X metrow stosujemy pompy o mocy Y, a powyzej inne pompy.

  8. #48

    Domyślnie

    ZAC-właśnie jestem na etapie szykowania sie do zrobienia studni. Fachowiec, który będzie to robił zaproponował wykopanie dwóch lub trzech dren(w ramach kosztów studni) i tam umieszczenie pompy i hydroforu. Według jego praktyki nie ma mozliwości zamarznąć.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał janaro
    ZAC-właśnie jestem na etapie szykowania sie do zrobienia studni. Fachowiec, który będzie to robił zaproponował wykopanie dwóch lub trzech dren(w ramach kosztów studni) i tam umieszczenie pompy i hydroforu. Według jego praktyki nie ma mozliwości zamarznąć.
    Dren ? Czy chodzi o kręgi. Czy będą przykryte jakąś płytą czy tylko pokrywa w stylu studzienki kanalizacyjnej.

  10. #50

    Domyślnie

    Będzie płyta betonowa z włazem stalowym zamykanym na kłódkę

  11. #51

    Domyślnie

    Kilka spostrzezen praktycznych :
    Mam wode na glebokosci ok. 19 m. zasilanej zwyklym hydroforem za ok. 300 zl. Na koncu rury jest filtr, a kilka metrow wyzej zawor zwrotny.
    Hydrofornie mam zrobiona z bloczkow betonowych (50x20x12 cm.) o wymiarach 100x50x80 cm. i jest wystarczajaca dla tego malego hydroforu ktory stoi na grubej gumie (z wycieraczki). Bloczki sa wygodniejsze w budowie poniewaz sa tansze i nie wymagaja drogiego transportu jak np kregle. Pod pokrywa jest gruby (12 cm) styropian. Nie mozna izolowac scianek bocznych i dna bo wlasnie z wnetrza ziemi idzie cieplo ogrzewajace zima urzadzenie. Hydrofor mam od jesieni,

  12. #52

    Domyślnie

    U mnie 60 m otworu, rura 150 mm 40 mb, 3 kręgi 120 cm + stożek z wlazem. Bedzie zainstalowany hydrofor przeponowy 200 dm3 i pompa głębinowa (jakaś wloszczyzna). Koszt ok. 8000 PLN.

    Pozdrowka z Lublina.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryszard1
    Kilka spostrzezen praktycznych :
    Mam wode na glebokosci ok. 19 m. zasilanej zwyklym hydroforem za ok. 300 zl. (..) Hydrofor mam od jesieni,
    Możesz podać jakieś namiary na taki fajny i tani hydroforek? Może być na priv albo mailem. U mnie wg przepowiedni ma być głębokość około 12m i już się załamałem że czeka mnie kupowanie pompy głębinowej za 1tys zł - a tu takie pozytywne doświadczenia.

    Z góry dzięki
    Inwestor to brzmi dumnie....

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM
    Możesz podać jakieś namiary na taki fajny i tani hydroforek? Może być na priv albo mailem. U mnie wg przepowiedni ma być głębokość około 12m i już się załamałem że czeka mnie kupowanie pompy głębinowej za 1tys zł - a tu takie pozytywne doświadczenia.
    Z góry dzięki
    Takich tanich, zwyklych, typowych hydroforkow wszedzie pelno, np w Castoramie, ew. jak ktos moze troszke dolozyc to mozna kupic jakis firmowy, z pewniejszym serwisem. Ma on niestety zwykle niezaduzy wydatek wody i czesciej sie wlancza bo zbiornik ma na ogol ok. 20 litrowy. Mysle ze istota rozwiazania jest w odpowiednio umieszczonym zaworze zwrotnym ktory pozwala "ciagnac" wode z glebokosci wiekszej niz podaja parametry urzadzenia. Takie rozwiazanie stosuja wszyscy naokolo mnie, wiec na pewno jest to typowe, czesto stosowane rozwiazanie,

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyrka
    Koło Poznania można znaleść conajmniej kilku, którzy wywiercą nawet za 50zł/mb ,plus do tego materiały. Tam, gdzie jest kanalizacja, to może być sprytne rozwiązanie, bo za ścieki płaci się według zużycia wody.
    Możesz podać namiary na dobrego i niedrogiego studniarza w okolicach Poznania - dokładniej Kórnika - choć to już chyba mniej istotne.
    Będzie tego conajmniej kilkanaście metrów.
    Potrzebowałbym też informację nt. cen maeriałów do uruchomienia takiej studni (rury, hydrofor itp.).
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyrka
    Koło Poznania można znaleść conajmniej kilku, którzy wywiercą nawet za 50zł/mb ,plus do tego materiały. Tam, gdzie jest kanalizacja, to może być sprytne rozwiązanie, bo za ścieki płaci się według zużycia wody.
    Możesz podać namiary na dobrego i niedrogiego studniarza w okolicach Poznania - dokładniej Kórnika - choć to już chyba mniej istotne.
    Będzie tego conajmniej kilkanaście metrów.
    Potrzebowałbym też informację nt. cen maeriałów do uruchomienia takiej studni (rury, hydrofor itp.).
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  17. #57

    Domyślnie

    zainteresowała mnie informacja nt. używania zwykłego hydroforu w studni głębinowej. Moja studnia ma 16 m i w zeszłym roku po dwóch latach użytkowania spaliła mi się pompa - jakaś włoska za około 800 zł nie polecam tzw. jednorazówka. szukałem innej pompy i pytałem się szpeców czy niemożna zamontować zwykłego hydrofor. wszyscy oburzali się i mówili że prawa fizyki nie pozwalają ciągnąć wody z głębokości większej niż 7 m, a teraz taka niespodzianka. może ktoś zna szczegóły zainstalowania takiego hydrofory, jakiś schemacik może?
    pozdrowienia!
    niektórzy pukając się w czoło czują pustkę

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Martka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Bardzo uprzejmie proszę o namiary na kogoś kto sprawnie i niedrogo wywierci mi studnie, a wcześniej znajdzie H2O na mojej działeczce w okolicach Warszawy.
    Będzie nas troje i pies
    GG 5575698
    Dziennik Martki
    komentarze, dobre rady

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Martka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Bardzo uprzejmie proszę o namiary na kogoś kto sprawnie i niedrogo wywierci mi studnie, a wcześniej znajdzie H2O na mojej działeczce w okolicach Warszawy.
    Będzie nas troje i pies
    GG 5575698
    Dziennik Martki
    komentarze, dobre rady

  20. #60

    Domyślnie

    Panowie i panie :
    NIE MA NA ŚWIECIE POMPY CO POCIAGNIE WODE Z WYSOKOŚCI 8 METRÓW ( teoretycznie może z 10)
    a studnia to i może mieć 100m . Liczy sie wys. od wirnika do lustra wody.
    pzdr.
    Woda nie ślepa, zawsze znajdze drogę.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony