dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 98
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1943
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    drugi link nie działa zatem jeszcze raz

    http://www.wlasny-dom.pl/materialy/r...cjach_2_pr.swf

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Emilu,

    Jeśli mieszkasz w okolicach W-wy to zapraszam na obejrzenie mojego domu na własne oczy. Nic bowiem tak nie "rozjaśnia" sytuacji jak "żywy" ogląd.
    Jeśli o mój dom chodzi, to przyznam, że jego funkcjonalność jest bardzo dobra. Każdy się o tym przekonuje, jeśli trochę pomieszka, nawet moja mama, która nie znosi takich "płaskich kurników", przekonała się, że jednak funkcjonalność i wygoda parterówek jest niedościgniona!
    Ja narazie jeszcze nie mam urządzonego domu na 100%, dlatego tenże (17m2) hal wydaje się być dość duży i na razie nie przydaje się do niczego innego niż dodawanie poczucia przestrzeni domkowi. Mam jednak zamiar wykorzystać go na postawienie dużej zabudowanej szafy, która będzie "sercem" domu jeśli chodzi o trzymanie rzeczy takich jak pościel, ręczniki itp. Będzie tam również wystarczająco dużo miejsca, żeby postawić fotel ze stoliczkiem na potrzeby przyjęcia kogoś takiego jak listonosz, elektryk (ten od liczników), bez potrzeby wprowadzania ich "na salony". No i duża ściana w halu i korytarzu służyć mi będzie na galerię starych plakatów filmowych, które zbieram, co znacznie doda tym pomieszczeniom urody.
    Odpowiadając na twoje wątpliwości, przejście z holu do salonu nie jest absolutnie za małe. Jest bardzo akurat, ponieważ zasłania salon i tworzy tam kącik w którym mieści się sofa i stolik na gazety z lampą. Jest więc to bardzo dobrze obmyślane. To co poszerzyliśmy (co opisywałam obficie w moim dzienniku) to przejście z salonu do jadalni (skróciliśmy ścianę kuchenną o 30cm), ponieważ gdyby zostało takie jak w projekcie, to mogły by być problemy z rozsunięciem jadalnianego stołu na więcej osób, ponieważ w tym przejściu jest też kominek.
    Kominek na początku wydawał mi się źle usytułowany, ponieważ jest akurat w przejściu z/do gabinetu, z/do jadalni i z/do salonu. Okazuje się jednak, że ponieważ salon nie jest duży (25m2) to nie musisz się przysuwać do komika, żeby podziwiać płomienie. Natomiast takie umiejscowienie kominka pozwala na to żeby był widoczny praktycznie z wszytkich miejsc (oprócz gabinetu oczywiście), czyli z salonu, z halu, z jadalni i z kuchni. Co prawda tą widoczność wspomogliśmy nieco krztałtem szyby wkładu, która jest dość mocno zaokrąglona. Miejsce usytułowania kominka nie jest jednak zbyt sprzyjające dla rozprowadzenia ciepłego powietrza - ale my tego nie planowaliśmy. Teraz chcę tylko poprowadzić rurę z ciepłym powietrzem do gabinetu, bo jest to pokój z trzech stron otoczony ścianami zewnętrznymi i jest najchłodniejszy z tych ogrzewanych grzejnikowo (być może mój oszczędny mąż zakręcił tam najbardziej grzejniki, ponieważ jesteśmy w gabinecie tylko wieczorami po pracy i w weekendy).
    To co jeszcze zmieniliśmy, to zlikwidowaliśmy drzwi oddzielające korytarz z sypialniami od części dziennej, bo chciałam żeby "galeria" tworzyła całość. Teraz jednak tego żałuję, ponieważ po tych korytarzach dzwięki się bardzo dobrze przenoszą. Potęguje to prawdopodobnie obecność terakoty na całej powierzchni, czyli nie ma elementów pochłaniających dźwięk. Myślę też, że dużą łazienkę można by zmniejszyć na korzyść pokoju, lub małej łazienki, bo 10m2 to jest naprawdę dużo.
    Jeśli chodzi o garaż, to jest on w tym projekcie dość mały. Natomiast ponieważ u nas ogród jest po dokładnie przeciwnej stronie domu, to i tak domek gospodarczy na "narządy ogrodnicze", będzie poostawiony w ogrodzie. Natomiast w garażu po prawej stronie drzwi jest miejsce na stolik i półki na narzędzia majsterkowicza.
    To co jeszcze mi się podoba w tym projekcie, to obecność gabinetu, ponieważ jak już zauważyłam, dodatkowy pokój "gościnny" - a za taki służy u nas czasem gabinet - jest jednak bardzo użyteczny. No i jeśli prowadzi się własną firmę dobrze jest mieć miejsce na komputer, dokumenty i bibliotekę.

    Alicja
    PS. podaj mi link pod którym mogłabym obejrzeć rzut domu Maco, please!

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2003-04-16 10:48 ]</font>

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Darth,

    Jak będę mieć chwilkę to spojrzę na twoje projekty
    A jak teraz będą strony świata na twojej działce? Bo jak rozumiem, tamta z wjazdem od zachodu jest już nieaktualna?

    Alicja

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2003-04-16 10:49 ]</font>

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Alicjo..... tak wiec działka wyglada tak: droga główna jest od południa, ale też moge mieć wjazd z drogi biegnacej pomiędzy działkami a przepiegającej z północy na połudne. Zatem wjazd albo od południa, albo od wschodu

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Darth,

    Z użytkowego punktu widzenia najbardziej mi się podoba projekt DOSKONAŁY, wersja B (czyli największa powierzchnia użytkowa). Jest to dom na działkę z usytuowaniem takim jak moje, czyli wjazd od północy, wtedy masz sypialnie od wschodu, taras od południa i zachodu i część dzienna domu ma okna na zachód. Z kuchni widzisz wjazd, masz duże pomieszczenie gosp, SPIŻARKĘ - choć nietypowego kształtu, mała łazienka ma prysznic. Duża łazienka jest w sam raz, pokoje mają przyjemne proporcje (kwadraty). Dach nie jest najprosztrzy, ale przez to, że ma mały kąt nachylenia oszczędzasz na jego powierzchni. No i masz miejsce na rozstawienie stołu jadalnianego, w razie co i salon nie jest za mały.
    Wersja A ma teakie minusy, że ma małe pomieszczenie gosp i mała łazienka nie ma prysznica, a przydaje się to gdy są goście, wierz mi. No i dwa pokoje są w tej wersji dość kiszkowate.

    DOM W NASTURCJACH, czyli ostatni z wymienionych podoba mi się najmniej. Z zewnątrz ma pokomplikowany dach, co zupełnie nic domowi nie daje, jest dużo gąsiorów, dach jest stromy, co łacznie daje jego dużą powierzchnię, a wcale nie wygląda ładnie. Jeśli chcemy mieć część dzienną domu od zachodu, to wjazd domu powienin być od wschodu, wtedy jednak wszystkie sypialnie wypadają od północy - DUŻY MINUS! Nie ma spiżarki a w małej łazience nie mieści się prysznic. Pokoje są dość małe, ale jest to dom o najmniejszej powerzchni użytkowej. Wydaje mi się, że jak na taką małą powierzchnię użytkową, będzie to dom drogi w wykonaniu w związku ze skomplikowaną bryłą i dachem.

    DOM SALSA jest ładniutki i zgrabny na zewnątrz i część nocna domu z garderobąi dużą łazienką jest bardzo w porządku. Wjazd powinien być od wschodu (wtedy taras jest od południa), lub od południa (wtedy taras masz na zachód). Problematyczna w tym projekcie jest część dzienna.Po pierwsze garaż wchodzi bezpośredno do halu. Jest to niezgodne z przepisami, co usiłuje się tu obejść robiąć ściankę oddzielającą hal od salonu. Niemniej jednak drzwi do garażu daje się z reguły inne niż te w domu, bo garaż jest rzadko ogrzewany. Drzwi te powinny być lepiej ocieplone a ja mam p/pożarowe. Tutaj będą one zawsze na widoku, nie mówiąc o przenikającym zapachu spalin z garażu. Druga rzecz to mała łazienka bez prysznica. Mam wrażenie, że można by tu wykroić kawałek dużej łazienki (przesuwając wannę)i osiągnąć większą funcjonalność w małej łazience. Teraz jadalania. Powierzchnię salonu, jadalni i kuchni masz taką jak u mnie w domu. A jednak ne masz miejsca na rozsuwany duży stół. Chyba, że nie robisz tej ścianki oddzielającej jadalnię od salonu i w razie potrzeby rozsuwasz stół do salonu. Czyli to też da się obejść. Kuchnia jest spora. BRAKUJE MI TU JEDNAK KOMINKA! Chyba nie przewidziano go w projekcie?!
    Wiatrołap jest zdecydowanie za mały, no i tak jak u mne w domu - nie widzisz kto dzwoni do drzwi, bo nie masz tam okna od kuchni. To obeszliśmy dając przeszklone drzwi zewnętrzne. Gdyby nie to wejście do garażu i wiatrołap, to byłby to bardzo dobry projekt na takie usytułowanie stron świata (o spiżarce już nie wspominam, bo wiem, że trudno znaleźć projekt który ją ma). Tak więc jest to drugi w moim odczuciu projekt pod względem funkcjonalności. Pod względem urody jest pierwszy z trzech wymienionych.
    Dużo jednak zależy od tego jak u Ciebie będzie ze stronami świata.
    Pozdrawiam,
    Alicja

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2003-04-16 11:37 ]</font>

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Jeśli tak, to:
    Doskonały ODBICIE LUSTRZANE bardzo dobrze będzie się sytuowało z wjazdem od wschodu, dośc dobrze z wjazdem od południa.

    Nasturcje wjazd tylko od wschodu (normalna wersja projektu)

    Salsa może być w obu przypadkach, tylko jeśli wjazd jest od południa to w każdym przypadku tracisz trochę tego światła bo dom stoi wąską stroną i garażem od najcieplejszej strony.
    A czy nie masz problemów z długością/szewrokością domu? Jakie są wymiary tej działki?

    Alicja

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    dzieki Alicjo... bardzo cenne rady

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    działka ma wymiary 20x50, przy czym te 50 to jest kierunek północ południe, a 20 wschod zachód

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Alicjo.... i inni. Kochani. Małżonka znalazła D30 muratora. Jesli go pyknąć w lustrzanym odbiciu. co Wy na to?

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    My na to że jesteście bardzo aktywni
    Alicja

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    czemu?

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    jak sie nie bedzie szukać to sie nie znajdzie

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Dlatego, że przekopujecie bardzo dużo projektów (gratulować!).
    Pogratuluj żonce gustu! D30 pod względem wyglądu bije tamte cztery na głowę! Poza tym wykorzystuje każdą przestrzeń - nawet jeśli korytarz i kol mają 17m2 łącznie, to są praktycznie częścią części dziennej i pomimo niewielkiej powierzchni salonu, będzie on wyglądał przestronnie. No a poza tym masz dośc duże pomieszczenie gospodarcze, gdzie z powodzeniem zmieści się pralnia z suszarnią. Tak więc łazienki mogą być wolne od tej przywary. Ja bym się tylko upierała, żeby w tej bliżej środka domu zrobić brodzik. Pewnie się da, byle to przewidzieć na początku budowy (instalacje). Masz też bardzo zgrabną spiżarkę . Pan Matuszewski robi bardzo funkcjonalne projekty (w tym mój ). Stosunkowo prosty dach, konstrukcja dachu wiązarowa (tak jak u mnie), czyli koszty będą zminimalizowane (mam na myśli, że nie ma zbędnych wymyślań które kosztują) - a dom ciepły.
    W wersji lustrzanej z wiazdem od południa:
    dołożyłabym jedno okno w salonie od strony zachodniej. Ponieważ od tej strony są okna w kuchni i jadalni, a reszta okien salonu jest od tarasu (czyli północy w twoim przypadku). Tak więc jeszcze jedno okno w salonie nad sofą pokazaną na rzucie powinno być, żeby doświetlić tą część domu z korytarzem włącznie. Jeśli masz wątpliwości, to Ci powiem, że sofa stojąca pod oknem wcale nie razi. A jak na parapecie zrobisz sobie miejsce na książki, albo wokół okna półki albo inna podobna kombinacja, to to okno będzie jeszcze zdobić. No i trzeba by pomyśleć o przeniesienu okna tej sypialni przy tarasie, która w obecnym usytułowaniu ma je na północ - bo będzie za ciemna. Ponieważ w jednej sypialni dwa okna to może być za dużo (z punktu widzenia ustawności), dlatego proponuję przeniesienie go na stronę wschodnią. A na pustej ścianie północnej (tej gdzie na obrazku jest okno owej sypialni) puścisz winobluszcz, który ładnie ją zarośnie i nie będzie razić.
    Myślę, że ten projekt to dobry wybór:
    - znana i rzetelna pracownia
    - znany i dobry architekt
    - funkcjonalność
    - koszty
    wszystko przemawia za.
    Uściskaj żonę ,
    Alicja

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2003-04-16 14:24 ]</font>

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    dzieki.... Alicjo. Zone usciskam

  15. #35

    Domyślnie

    Emil, przepraszam za długie "nieodpowiadanie"

    Tak projekt tworzyliśmy sami z żoną i używamy programu Wymarzony Dom (czyli jakaś prostsa wersja Archonu chyba).
    Pomieszczenie gospodarcze specjalnie jest przy kuchni bo na codzień na ogół się robi pranie, sprzątanie (drobne), prasowanie... i gotowanie. Więc są to pomieszczenia najczęściej używane i przez to chcieliśmy zminimalizować ilość "przejść" między nimi.
    Ściana między kuchnią a salonem będzie rozsuwana. Będzie można ją rozsunąć na boki i oświetlić całą przestrzeń albo rozsunąć tak, że całą kuchnię się odgrodzi od jadalni (przyjęcie). Stół jest rozłożony maksymalnie - ale to będzie tylko jak będą duuuże przyjęcia na więcej niż 12 osoób.
    Projekt będzie dwuetapowy. Pierwszy bez garażu i warsztatu, dlatego jest tam okno w łązience. Jak powsrtanie garaż (za 2-3 lata) to wtedy zrobimy świetlik z dachu, żeby w łązience było naturalne światło.
    W garderobie będzie doprowadzona kanalizacja na wypadek, gdyby po jakimś czasie okazało się, że wygodnie mieć własną łazieneczkę.
    Kiedyś taras zostanie zabudowany ogrodem zimowym do którego prowadzą drzwi zarówno z salonu jak i z naszej sypilani. To będzie pyszne w zimie...
    Drzwi obok kuchni prowadzą na zewnątzny taras, który będzie okalał dom od południa i zachodu.
    Więźba będzie się opierała na ścianach zewnętrznych więc wszystkie ściany wewnętrzne będą działowe - a przez technologię szkieletową stosunkowo łatwo będzie można je przesuwać, znmieniać czy tworzyć nowe. To było jedno z głównych założeń naszego domu.
    Dom będzie stał na fundamentowej płycie grzewczej legalett, więc wszędzie będzie ciepło od podłogi i oczywiście nie będzie grzejników. Kominek będzie mógł wspomagać płytę, czyli bez typowych rur DGP będzie mógł ogrzewać cały dom.
    Dach ma być prosty dwuspadowy. Niedługo będzie rysuneczek.
    Wymiary zewnętrzne (wstępne) to 13,7 na 19,7) ale bez garażu i warsztatu to 13,7 na 16,2 - bardziej wtedy jest zgrabny. Myślimy zresztą o takiej wersji żeby zamiast garażu zrobić wiatę a za nią sklecić jakieś pomieszczonko warsztatowo-ogrodnicze. Ale to będzie decyzja do podjęcia w ciągu roku, dwuch po wprowadzeniu.


    Alicjantka, link do naszego domu był podawany.. :
    http://www.szalega.com/dom/rzut.jpg
    A może my też byśmy się zaprosili na wizytę i rozmowę co się w parterowym domku spisuje dobrze a co nie ?

  16. #36

    Domyślnie

    Darth_Maul,
    D30 to rzeczywiście sympatyczny i funkcjonalny domek. Wątpliwości budzi jednak lokalizacja tarasu od północy - prawie przez cały dzień taras będzie w cieniu. Może to być zaleta lub wada - zalezy od punktu widzenia, ale warto się nad tym zastanowić.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Maco,

    Możemy się skrzyknąć po świętach na pogadanie.

    A.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Magmi... dzieki. Jejku jakie to trudne to wybieranie projektu

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Magmi,

    Jeśli działka ma 20m szerokości z wschodu na zachód, to trudno będzie znaleźć miejsce na taras z boku domu. A poza tym z jednej strony tarasu jest zachód, czyli po południu jakieś światło tam będzie.

    A.

  20. #40

    Domyślnie

    Darth, Alicjanko, a spójrzcie no jeszcze tutaj:
    http://www.agrobisp.com.pl/projekty/...tualnaStrona=2
    Oczywiście trzeba by zastosowac lustrzane odbicie. No i wjazd wtedy od wschodu.

    Albo ten:
    http://www.agrobisp.com.pl/projekty/...tualnaStrona=2
    Też z wjazdem od wschodu - ten jest węższy, a taras ma od południa i zachodu, czyli w słoneczku.



Strona 2 z 98