dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 98
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 1943
  1. #381

    Domyślnie

    Aha - i jeśli potrzebujesz dom szeroki i nie wchodzący za bardzo w działkę - możesz zlikwidować wystający garaż, wsadzić go w bryłę,, likwidując taras z boku, przesuwając łazienkę trochę kuchnię - etc. - pisali o tym w którymś z Muratorów - chyba grudzień 2004 ale nie jestem pewna. To jest wersja chyba D08b czy jakoś tak, wybudowali to jako dom modelowy w Józefosławiu, dość często pojawia się na fotkach w Muratorze

  2. #382

    Domyślnie

    zdecydowanie poprawilem stronke
    bardzo prosze o opinie, podpowiedzi i komentarze

    http://republika.pl/piotrm12/

    pozdrawiam

  3. #383
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrm12
    projekty ktore mi podsylacie sa calkiem fajne ale:

    2. BK
    domek tez calkiem fajny tylko nieco nawet bardzo nieco wg mnie daleko kotlownia od lazienki. Na ciepla wode bedzie trzeba czekac chyba z 5 minut a u nas niestety niema kanalizacji a prze szambie niepotrzebne wylanie przy kazdym myciu tylu litrow wody, jak powiedzial kiedys jeden z moich klientow "jest ekonomicznie nieuzasadnione"
    Robiliscie jakies zmiany w projekcie ? moze jakos rozwiazaliscie ten problem ?

    Jesli chodzi o metraz pokoji na moim "projekcie", to jest nastepujacy
    1) Projekt BK. Nie jestem specjalistą od CO ani wody, ale jest chyba coś takiego jak obieg powrotny. Z tego, co mówł mi kolega - spec od budowlanki optymalnie zaprojektowana instalacja zawiera umoiwnie trzy rurki: zimna woda, ciepła woda, obieg powrotny dla ciepłej wody. Ale zweryfikuj to.

    2) Twój projekt, dla mnie za dużo komunikacji, korytarz na oko 7m długości, minimalna szerokość to co najmniej 1,2 optymalna z 1.5 m.

    Pozdrawiam

  4. #384

    Domyślnie

    Nie można mieć wszystkiego - gdybym miała krótszy korytarz to wtedy układ pokoi byłby inny i kształt domu też, a ten był dla nas i naszej działki optymalny

  5. #385
    Guest

    Domyślnie Wygodne i parterowe :)

    Jesli komus potrzeba naprawdę przestronnej parterówki, polecam co następuje :

    http://www.soprojekt.pl/Proj_got/S9/s9_rzut.html

    albo

    http://www.soprojekt.pl/Proj_got/S22/s22_rzut.html

    ewentualnie

    http://www.soprojekt.pl/Proj_got/S5/s5_rzut.html

    choc ten ostatni już nieco mniej wygodny

    Ogłaszam dodatkowo konkurs otwarty na oszacowanie kosztów dachu

    BabaB

  6. #386

    Domyślnie

    Czy kupiłes projekt, czy tylko to reklama, moze jestes z tego biura.
    O tym projekcie bylo kiedys w Ladnym domu-minus brak wentylacji to pamietam, dom fajny. Jesli kupiłes to jaka cena projektu bo tego nie mozna sie dowiedzeć.

  7. #387
    Guest

    Domyślnie

    Nie kupiłam i nie reklamuję - bardziej chciałam pokazać coś ciekawego - dosyć rzadko spotyka się parterowe domy o takiej powierzchni. Ja sama buduję (wydawało-mi-się-że) duzy dom z poddaszem użytkowym, a powierzchnię użytkową ma mniejszą...
    Domy rzeczywiście wyglądają na komfortowe i zaprojektowane z duużym rozmachem (60m salon...) Ciekawa jestem kosztów budowy (dach gigant, 300m powierzchni zabudowy...)
    Ciekawa jestem, czy te projekty zostały przez kogoś zrealizowane, czy pozostały jedynie na papierze...

    BabaB

  8. #388

    Domyślnie

    no to bardzo cie przepraszam, twoja wypowiedź zabrzmiala jak reklama, a tego na forum nie lubię, lubie rzeczy sprawdzone.
    Dom bardzo fajny ale faktycznie ma duża powierzchnię ale nie tylko ta pracownia ma takie wielkie paretrówki, jak wspomniałam ten dom jest opisany w Ładnym domu- wspominali o kiepskiej wentylacji ,kosztach łazienki przy sypialni rodzicow,ale sa to poza wentylacja typowe uwagi dotyczace powierzchniowo duzych parterowych domow . Myśle ,że wentylacja jest do zrobienia, żałuję ,że nie kupiłam tego projektu jak planowałam swoj dom, bo te sa ciekawsze.

  9. #389
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie Dom parterowy - ciekawe propozycje w podobnym stylu

    Czy macie lub spotkaliście projekt na dom parterowy, o ciekawej architekturze, powierzchni łącznej
    do 180-200 m2 z garażem dwustanowiskowym, małym użytkowym strychem (do 30 m2).

    Podobają mi się projekty Szewczyka - Studio Stylowy Dom i Studia Archimaat, ale ze względu
    na długość działki (30m) i warunki zabudowy (6m+4m) szukam czegoś mniejszego - ok. 16.5 x 16.5 m.
    Tak, żeby ok. 8m wolnej przestrzeni za budynkiem.





    Projekty Archimat - SROKA




    Projekt BARTOSZ




    Gorąca prośba o wasze opinie.

    Pozdrawiam

  10. #390
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie Re: Dom parterowy

    Cytat Napisał mario_pa
    Czy macie lub spotkaliście projekt na dom parterowy, o ciekawej architekturze, powierzchni łącznej
    do 180-200 m2 z garażem dwustanowiskowym, małym użytkowym strychem (do 30 m2).
    Dołożyłem trochę opisu i rysunki, może będzie łatwiej o wasze opinie.

  11. #391

    Domyślnie Podobne

    www.soprojekt.pl
    podobny rozkład, zawsze duza sypialnia z wlasna lazienką

  12. #392
    krab
    Guest
    krab

    Domyślnie

    Polecam Tymoteusza z www.archeton.pl jakbym mial duża działkę noooo

  13. #393

    Domyślnie

    wpierw myslałem ze jestes zagorzałym fanem kraba, ale cosik mi się zdaje że pracujesz dla archetonu
    zaraz spojze czy te projekty nie łaczy wspolne nazwisko

  14. #394
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie Re: Podobne

    Cytat Napisał acca5
    www.soprojekt.pl
    podobny rozkład, zawsze duza sypialnia z wlasna lazienką
    Szczególnie ten jest fajny, tylko brakuje jednego pokoju na dole.

  15. #395

    Domyślnie

    Lubię takie "klimaty". Ten ostatni projekt bardzo mi się podoba. Brakuje mi jednak wszelkich schowków, pomieszczeń gospodarczych, garderób, spiżarenek etc...

  16. #396
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał andzia28
    Lubię takie "klimaty". Ten ostatni projekt bardzo mi się podoba. Brakuje mi jednak wszelkich schowków, pomieszczeń gospodarczych, garderób, spiżarenek etc...
    W ostatnim projekcie 11. to pomieszczenie gospodarcze - może też pełnić rolę spiżarki i schowka.
    Garderoba wydzielona - 8 i trochę miejsca na szafy w kątach.

  17. #397
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    peter68

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    9

    Domyślnie Parterowy dla rodziny 2+3 (i kazde chce mieć swój pokój :))

    Przeglądam forum od jakiegoś czasu i chyba tylko raz pojawił się podobny temat. Chodzi mi o to, ze mało jest domów parterowych 5-pokojowych o niezbyt dużym metrażu, do ok. 140 mkw.
    Jestem zauroczony domem DM01 z www.dom-parterowy.pl, ale chyba finansowo nie dam rady. Bardziej przystępny wydaje mi sie dm11. Wygląda jak stodoła ale nie to mi przeszkadza tylko brak jeszcze jednego pokoju. WM11 Jaskółka z katalogu Muratora jest super, tylko troszkę za długi. Może znacie cos pomiędzy? Ok. 120-140 mkw., z dwuspadowym dachem, na planie prostokąta i koniecznie zadaszony taras (ten w dm01 jest boski).

  18. #398
    Guest

    Domyślnie

    Ciężko będzie...
    Dużo łatwiej z piętrowym.
    Ja też mam trójkę i buduję Konwalię z Horyzontu

  19. #399
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    peter68

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    9

    Domyślnie

    Nie chcę schodów. Lata lecą i latwiej już nie będzie, więc jesli to możliwe będę starał się uniknąć ich. Działka jest, jak myślę wystarczająco szeroka na dom parterowy.

  20. #400

    Domyślnie

    Ja też mam trójkę (jedno prawie na wylocie , bo studiujące) i wybudowaliśmy D 08 z Muratora.Tylko dach nie jest dwuspadowy...

Strona 20 z 98