dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 98
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1943
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Ten drugi ma 106m2. Do tej pory rozpatrywaliśmy większe domy. Pewnie z tego powodu ma jak dla mnie za mały salon, jeśli ma dodatkowo służyć za jadalnię. Drath zbieraj te rzuty i gadaj z żonką, bo jestem ciekawa co wybierzecie.
    Pozdrówka,
    A.
    PS To prawda - wybieranie projektu jest trudne, a do tego wpływa na całe dalsze życie w domku. Dlatego trzeba wybierać z głową.

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Magmi i Alicjo... tak Alicja ma racje w gre wchodza domki od 120 do coś koło 160 uzytkowej, tak więc 106 to troszke za mało. A moja małzonka zakochała sie w D30. Tak więc to jest nasz jak narazie numero uno. Ale oczywiscie bardzo chętnie bedziemy czekać na inne wasze skazówki i dobre rady
    Całuski

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    A co powiecie na C17. ze zmianami. przedłużony, ale zwężony garaż tak żeby zmieścił się na działce 20m, czyli ta ściana garażu zlicowana ze ścianą domu, a pomieszczenie gospodarcze, nie zboku garazu, tylko z tyłu garażu pomiędzy garazem a łazienką.
    MOze troche nieszczęsliwe rozwiazanie z tarasem, ale jakby go w lustrze zrobic ?
    czekam na opinie i rady

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Darth_Maul dnia 2003-04-17 09:40 ]</font>

  4. #44

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    kolejny to d12a przytulny
    http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=30

    czy można tak przerobic ten projekt, zeby nie budować tego poddasza, tylko zrobić z niego całkowicie parterowy?

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Darth,

    Domek w porządku (mówię o lustrzanym odbiciu). Taras ma zupełnie tak samo jak w przypadku D30, czyli od zachodu i północy. Małą łazienkę dało by się powiększyć żeby włączyć do niej brodzik (w postaci wnęki, która jako kabina jest bardzo wygodna). Sorry, że tak uparcie o tym mówię, ale brodzik i wanna w jednej łazience nie ma sensu. Jeśli przyjadą do Ciebie goście, wy korzytacie z dużej łazienki a goście mogą się oporządzić w małej w zupełnie takm samym czasie, a nie czekając w kolejce na jedną łazienkę. W życiu codziennym o naprawdę ma znaczenie. Mam uwagi do okien dwóch sypialni, które wypadają od północy (mówię oczywiście o odbicu lustrzanym). Jedno okno można przełożyć na ścianę wschodnią, ale największa sypialnia musi to okno mieć tak jak ma i będzie ciemna. Program użytkowy tego domu jest słabszy niż D30, bo pom. gosp. jest dużo mniejsze, brak jest spiżarki a hol jest wydzielony z części dziennej (choć można go do niej włączyć nie robiąc drzwi do kuchni i ścianek oddzielających salon. No i jak czytam o technologii budowy (kształtki styropianowe na ściany i brak stropu (??!!), sufit podwieszany), zastanawiam się co to mianowicie ma znaczyć, że jest brak stropu a sufit podwieszany? Czy to oznacza, że trzeba ocieplać dach, zamiast stropu? Jeśli tak, to to jest dużo drożej i trudniej zrobić. A wprowadzanie zmian w konstrukcji dachu, oznacza dodatkową kasę za wyliczenie wytrzymałości i projekt (nam zaśpiewano za taką usługę 2500zł, więc zrezygnowaliśmy z głupich pomysłów przerabiania projektu) no i kłopoty z technicznymi pytaniami wykonawców, jak to zrobić, czy jak tamto zrobić (nie mówiąc o przypilnowaniu ich wykonastwa, które w przypadku braku dokładnego projektu jest znacznie utrudnione).
    Darth, staraj się wybrać projekt, który będzie wymagał minimalnej ilości zmian technicznych (nie mówię tu o przeniesieniu okna na inną ścianę, tylko np zmiany materiałów, które powodują zmianę grubości ścian wewnętrznych, zmiany konstrukcyjne itp.).
    Pozdrowienia i powodzenia,
    Alicja

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    a co Alicja sadzisz o c17. bo się troszke pogubiłem o którym mówiłaś czy d12a jako parterowy, czy o c17
    Adam


    aaaa... juz rozumiem. dzieki


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Darth_Maul dnia 2003-04-17 10:29 ]</font>

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Staraj się tak wybrać projekt, żebyś go nie przerabiał. W związku z tym D12a to dla mnie nie jest dobry pomysł. Dom jest podniesiony (dach) po to żeby pomieścić poddasze, a Ty chciałabyś z niego zrozygnować. Czyli zapłacisz jak za dom z poddaszem, ale nie będziesz z niego korzystał? Lepiej szukaj domu czysto parterowego, albo zdecyduj się na poddasze.
    Pozdrówka,
    A.

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    oki dzięki

  10. #50

    Domyślnie

    Alicjanko, Darth, ma wrażenie że zachodzi nieporozumienie co do kształtu działki. Ja zrozumiałam, że "chudy" bok jest na osi Wsch-Zach, "długi" na osi Pn-Pd. Darth, popraw mnie jeśli żle mówię. Jeśli tak, to domek D12a musi mieć wjazd od wschodu (bo tylko wtedy mieści się na działce), a to z kolei znaczy że taras może być od południowego zachodu (a nie północnego zachodu).
    Darth, po zastanowieniu: doradzałabym ci szukanie projektów właśnie w taki ustawieniu "wszerz" jak D12a (niekoniecznie ten projekt oczywiście). Czyli:
    - wjazd od wschodu
    - garaż z boku od północy
    - taras z drugiego boku czyli od południa
    - dom szeroki, ale "płytki"

    Przykładowo:
    http://www.agrobisp.com.pl/projekty/...tualnaStrona=1
    http://www.domnahoryzoncie.pl/2/inde...ekty&sub=frodo
    (w lustrzanym odbiciu, w wersji z garażem)




    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: magmi dnia 2003-04-17 13:56 ]</font>

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    no wiec tak krótszy bok czyli te 20m jest na osi wschód zachód, a dłuzszy czyli te 50m jest na osi północ południe. Wjazd moge mieć od wschodu lub od południa, jednak preferowana opcja wjazdu jest od wschodu

  12. #52

    Domyślnie

    Acha, jeszcze jedno: D12 występuje też w wersji parterowej - ma wtedy mniejszy kąt nachylenia dachu. Chyba nie ma w tej parterowej wersji garażu, ale dostawić garaż to żaden problem, zwłaszcze gdy jest już jest wersja tego samego domu z garażem z boku. Zgadzam się oczywiście, że najlepiej przeróbki projektu ograniczyć do minimu, ale z drugiej strony znalezienie projektu który idealnie i bez żadnych przeróbek spełni Wasze oczekiwania może być trudne (zwłaszcza że działka jest niestadardowa).

    Darth, odpowiedzcie sobie z żoną na pytanie: na czy Wam zależy? Jak sobie wyobrażacie życie w Waszym przyszłym domu? To bardzo ważne, bo każdy kto Wam doradza, doradza według swojej hierarchii ważności (np. Alicjanka nalega na prysznic w drugiej łazience, a ja na dobrą lokalizację tarasu). Często trzeba coś wybrać, np. kominek - jedni chcą mieć go w środku domu, żeby zrobić DGP, a inni przy ścianie zewnętrznej, żeby mieć "bliźniaczy" kominek na tarasie. Które rozwiązanie jest lepsze? Nie wiem, ważne jest które WAM ODPOWIADA. Powodzenia!

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Magmi... masz racje co do przemyślen. My sobie przeanalizowaliśmy wiele rzeczy (kominek, taras, etc) I wiemy czego nam trzeba. Wiemy na co mamy zwracac wieksza uwage, a na co nie. Jednak zwracajac sie do Was o porade, chciałbym wysluchać Waszych aspektów wybierania projektu. Wiadomo, ze to bedzie nasz dom, i my mamy się w nim czuć najlepiej, ale uwierz mi, ze Wasze porady są naprawde cenne dla nas ludków, którzy przekopali juz cała mase projektów i mają ból głowy. Dlatego z waszych wszystkich porad staramy sie wybrać coś co bedzie nam pasowało

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Tak sobie pomyślałam, że z tym usytuowaniem tarasu, to jescze trzeba wziąć pod uwagę widoki. Jeśli postawicie dom z wjazdem od wschodu a tarasem od zachodu, to będziecie mieć małą odległość od tarasu do płotu. Zatem bardzo ważne jest co za tym płotem jest. Oczywiście pod względem światła tak byloby lepiej, bo na taras wpadałało by też słonko od południa.
    Natomiast w przypadku tarasu północno-zachodniego (na dłuższej osi działki) będziecie mieć z tarasu widok na własny ogród, którego tam jeszcze będzie spory kawałek. Tak więc to też trzeba by przeanalizować pod tym kątem i sobie wyobrazić. Bo jeśli taras miałby wychodzić bezpośrednio na okna sąsiada?...
    A.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2003-04-17 16:27 ]</font>

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    łeeeeee na sąsiada to raczej nie. w przypadku tarasu zachodnio północnego od strony zachodu mamy widok na drzewa, brzozy jakies czy co, ale pozostaje jeszcze tak jak Alicja zauważyłaś duzo miejsca na ogród od stony północnej
    oki zmykam do domku, ale czekam też na podpowiedzi dalsze
    pa

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Magmi.... WB-3498 jest niezły, całkiem niezły, nie powiem przypadł nam do gustu
    dzieki za niego
    Adam

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Tak się składa ,że jestem szczęśliwą mieszkanką domu w nasturcjach 2 i jak dla mnie jest on prawie idealny /wjazd od wschodu/a to dlatego,że sypialnia i część główna domu jest od strony pd ,taras również /kocham słońce/ .Od pn mam 2 pokoiki,które w przyszłości będą pracownią i pokojem gościnnym,łazienkę i pom.gosp. Długo szukałam projektu gdzie taras jest od pd i wejście na taras jest z sypialni i salonu /z tyłu domu,daleko od wścibskich oczu /,tym bardziej ,że mam wąską działkę i cały ogród z tyłu.
    Dom prezentuje się b.okazale i elegancko .Podaję link gdzie można go obejrzeć ,choć niezbyt wiele tam widać /złe zdjęcia/ale niebawem zamieszczę lepsze
    http://foto.onet.pl/albumy/album.htm...a%20życia&k=2

    Po za tym zaletą jest kąt nachylenia dachu,gdyż na górze jest jeszcze ok 70 m2 do zagospodarowania.Chcę tam zrobić pokoje dla dzieci i suszarnio-szpargałownię bez żadnych łazienek i kuchni,o takie dodatkowe pomieszczenia a nie odrębne mieszkanie-nie ma takiej potrzeby.Okna na górze mam z każdej strony świata ,2 na południe .
    Także w sumie powierzchnia użytkowa wyniesie 170 m 2 .

    Z przedstawionych przez Ciebie projektów najbardziej podoba mi się dom Salsy , z tymże wjazd od wschodu ,trochę pomniejzych przeróbek, mankamentem jest usytuowanie tarasu /jeśli ogród jest z tyłu/

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Agnes.... twój domek jest spoko bardzo mi sie podoba, a co do tarasu, to u mnie chyba bedzie on od północy i zachodu. Przynajmniej tak wychodzi prawie na wszystkich projektach jakie bierzemy pod uwage. Co do ogrodu to bedzie on w dwóch miejscach od południa i od północy, jeśli domek ustawimy w miare po środku naszej długiej działki. ale pokombinujemy jeszcze
    Pozdr
    Adam

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Szkoda,że taras od pn strony,nie możesz jakoś pokombinować ?Od jakiej strony bedzie wjazd?No chyba,że nie lubicie słoneczka
    Nie ma idealnego projektu,najpierw trzeba ustalić sobie priorytety i nimi się kierować .Mi np. zależało aby prawie cały ogród był z tyłu i taras również z tyłu z widokiem i zejściem na ogród,jednocześnie aby mieścił się o strony pd.
    Równiez przekopałam wiele projektów ale trudno dobrać odpowiedni projekt tym bardziej na wąską a długą działkę/taką mam/ .

    Jaki macie jak narazie projekt na uwadze?

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    ja tez mam waską działkę i długą 20x50. Wjazd chcemy zrobic od wschodu

Strona 3 z 98