dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 98
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 1943
  1. #1181
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulkawj
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witam! My mamy M14 z Muratora. Nie chcieliśmy parterówki z użytkowym poddaszem. Wprowadzilismy zmiany i jesteśmy zadowoleni, szczerze polecamy. Zapraszam do dziennika - tam są zdjecia i plany, pozdrawiam

  2. #1182

    Domyślnie

    Anulkawj, wywala błąd na dzienniku i komentach. Chętnie zerknę.

  3. #1183
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Anulkawj, wywala błąd na dzienniku i komentach. Chętnie zerknę.
    Dziennik http://forum.muratordom.pl/showthrea...ni-i-Tomka-M14
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthrea...14-Ani-i-Tomka

  4. #1184

    Domyślnie

    IZA a jednak czterospad. ja wiem, że jeśli cos nam się spodoba na początku, to trudno jest się od tego uwolnić. Ja zawsze wiedziałam, że parter, że zero schodów, ma być prostota i dach czterospadowy. No i jest z10 ze studia z500. Wczoraj złożyliśmy papierki na pozwolenie.
    http://www.z500.pl/projekt/z10,popul...ym,dachem.html
    Zlikwidowaliśmy wykusz, przesunęliśmy kominek bliżej wejścia i zlikwidowaliśmy klatkę schodową.
    Marzenie do spełnienia - Z10 ze studia Z500

  5. #1185

    Domyślnie

    A tu jest link do mojego dziennika.
    http://www.maak.z10.mojabudowa.pl/?m...ac=10&rok=2010
    Marzenie do spełnienia - Z10 ze studia Z500

  6. #1186

    Domyślnie

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    Już odpowiadam - trochę śniegu i internetu brakło.

    Decyzja jest trudna. .............................. Pokoje dla dzieci jednak na poddaszu.

    .
    Moi drodzy, po wielu przemysleniach powstała decyzja : pokoje dzieci na poddaszu. Na parterze salon i sypialnia dla nas. Bardzo Was proszę , a dużo już pomogliscie mi jak usytuowac kuchnię. Chcę mieć kuchnię otwartą lub półotwartą. Mam działkę z wjazdem od południa. Po prawej stronie wjazdu jest wschód, tam będzie garaż.

    Nie wiem, czy kuchnię dać z przodu domu , tak bym z kuchni widziała bramę czy też dać kuchnię z tyłu (bardzo podoba mi się taras w projekcie "Dom w czarnuszce" Układ tez mógłby być tylko zmieniłabym dach. Tak sobie marzę, że prosto z kuchni albo blisko kuchni mam wyjście na taras na który mogę sobie wyjść w szlafroku i nikt się na mnie nie patrzy. Salon byłby doświetlony od południa i zachodu.

    Z drugiej strony jesli dam z przodu kuchnię to salon mam w duzej części doświetlony z zachodu. Taras chcę mieć częściowo zadaszony a ponieważ podba mi się troszkę intymności i nie mam ochoty aby wszyscy przechodzący ulicą patrzyli się na mnie wymysliłam sobie , ż etaras będzie z tyłu domu , na południowy-zachód.

    Prosze Was o Wasze sugestie, pomysły, doświadczenie. A może jakieś ciekawy projekty macie na uwadze?
    BEWA

  7. #1187
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Skubisie
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stare Bielice
    Posty
    226

    Domyślnie

    Witam!!! Proponuje na działke z wjazdem od południa projekt SUŁTAN .Na blogu -- Moja budowa -- można zobaczyć jego realizacje.POLECAM
    "Jeśli potrafisz o czymś marzyć,to potrafisz także tego dokonać''

  8. #1188

    Domyślnie Prawdopodobnie ostateczny wybór- parterowy z poddaszem

    Cytat Napisał Skubisie Zobacz post
    Witam!!! Proponuje na działke z wjazdem od południa projekt SUŁTAN .Na blogu -- Moja budowa -- można zobaczyć jego realizacje.POLECAM
    Projekt SUŁTAN - salon cudny ale taras jest na bramę - to mi nie odpowiada.Poza tym wszystkie sypialnie sa od pólnocy.
    Proszę o pomysł na parterowy z poddaszem. Na dole salon, jadalnia, kuchnia i spiżarka oraz sypialnia dla rodziców plus garderoba. Poddasze- dowolnie.
    I jeszcze proszę o podpowiedż, z której strony dac kuchnie ( o tym pisałam w poprzedniej wypowiedzi).
    BEWA

  9. #1189

    Domyślnie

    Cytat Napisał klemensik77 Zobacz post
    IZA a jednak czterospad. ja wiem, że jeśli cos nam się spodoba na początku, to trudno jest się od tego uwolnić. Ja zawsze wiedziałam, że parter, że zero schodów, ma być prostota i dach czterospadowy. No i jest z10 ze studia z500. Wczoraj złożyliśmy papierki na pozwolenie.
    http://www.z500.pl/projekt/z10,popul...ym,dachem.html
    Zlikwidowaliśmy wykusz, przesunęliśmy kominek bliżej wejścia i zlikwidowaliśmy klatkę schodową.
    Dokładnie jest tak jak piszesz-od samego początku podobały m i się tego typu domkiNIE UWOLNIŁAM SIĘ OD CZTEROSPADÓW I KONIEC .Wydawało mi się,że ten dach jest nie do przyjęcia ze względu na koszty,ale jednak nie taki wilk straszny jak go malująA BĘDĘ MIAŁA TAKI DOM JAKI SOBIE WYMARZYŁAM Mam zamówione juz materiały,projekt w adaptacji ,w kwietniu mam zamiar ruszać pełną parą!! Tfu,tfu nie zapeszać...
    Będę podglądała Twój blogSama sie zastanawiam nad założeniem dziennika,bo to super pamiątka,ale chyba brak mi odwagi jednak...
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  10. #1190
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc trudno mi skojarzyć jakiś stosowny gotowiec i to niezależnie od położenia kuchni. Zawsze wychodzą duże zmiany adaptacyjne. Kuchnia lepiej, gdy jest od strony mniej nasłonecznionej, ale do południowej kuchni też można się przyzwyczaić. Moi sąsiedzi sprzed zakrętu mają wszyscy kuchnie na front domu, czyli na południowy wschód i zwykle przed południem zasuwają rolety przynajmniej do połowy.

    Nie żebym tak całkiem nic nie znalazła. Jest bardzo ekonomiczny projekt Z85. Może po pewnych przeróbkach coś z tego będzie.
    Elewacja do indywidualnego przekolorowania, bo ta proponowana jakaś taka nudno-smutna mi się wydaje.

    No ale ważniejszy środek.

    Kuchnia możliwa do częściowego zamknięcia, w salonie ładne okno południowe, zadaszony taras zachodni (od południa proponuję zasłonić kratą z pnączem), wejście na poddasze tak ulokowane, że można je nawet zamknąć drzwiami. Teraz przeróbki. Po zadecydowaniu o stopniu otwarcia kuchni warto przemyśleć umeblowanie salonu i do niego dostosować położenie wyjścia na taras. To kosmetyczne, a teraz clou całej imprezy. Proponuję zostawić jako sypialnię pokój od południa, w aktualnej ciemnej łazience zrobić garderobę, a drugą, północną sypialnię przerobić na korytarz do garażu (tu już niestety większa ingerencja adaptatora, bo jest wersja z garażem, ale jednostanowiskowym) i łazienkę - dużą, z kątem pralniczym, no i zależnie od upodobań będzie można mieć na parterze wannę, prysznic lub oba. Korekta dachu o 2 stopnie. Na poddaszu wedle uznania, bo same ścianki działowe.

    Kalkulacja na stronie to 241,52 tys. zł netto. 350 tys. powinno więc wystarczyć na dobudowę garażu i koszt adaptacji.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  11. #1191

    Domyślnie

    Jestem pod wrażeniem! Chyba czytałaś bardzo dokładnie, czego potrzebuję. Całkiem fajny projekt znalazłaś! Nie widziałam jeszcze tego projektu albo nie zwróciłam na niego uwagi.
    Jest jednak małe ale....
    Chciałabym jednak, aby salon z jadalnią miał 38m2 a tutaj salon, kuchnia i jadalnia tyle mają, więc musiałabym coś zmienić. Bardzo podoba mi się usytuowanie tarasu, no moze bardzoej wolałabym go w części pólnocno-zachodniej, aby do salonu jednak wpadało więcej słońca. Ewentualnie można poszerzyć cały bydynek. Muszę przemyśleć. Jeśli chodzi o dach to chyba bardziej podobają mi się dwuspady... Nie wiem, czy mam rację, nie jestem specjalistą , czy nie ładniejsze byłyby pokoje na górze i ustawniejsze, gdyby był inny dach tj. dwuspadowy????
    BEWA

  12. #1192
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    BEWA, nie daj się namówić na schody i skosy!!!

    Spójrz sobie na moją małą parterówkę - plan w ostatnim poście:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...yboru%29/page5

    Jestem w podobnym wieku jak Ty i mocno patrzę do przodu - żadnych schodów!
    Wjazd mam od południa, właściwie południowego zachodu.
    To projekt indywidualny, przemyślany i dopieszczony.
    Ma 120m2 PU + niemały jak na taki mały domek, chociaż jednostanowiskowym garaż (ponad 20m2), można go powiększyć bezboleśnie - nas ograniczała szerokość działki i powierzchnia zabudowy. Nad garażem stryszek użytkowy, taka kanciapka.
    Reszta domku ma strop podwieszany, strychu tam ni ma (mniej do ogrzewania, proste sufity, normalna wysokość pomieszczeń, duże, normalne okna, żadnych przekletych połaciówek ani skosów).
    Są dwie spore sypialnie, gabinet (może być małą sypialnią), dwie nieduże łazienki, pralnia z wyjściem na ukryty zadaszony tarasik (suszenie prania), przestrzeń dzienna - ponad 45m2 otwartej przestrzeni. Salon doświetlony z 3 stron (południe, zachód i północ). Z dwóch sypialni wyjście na ogród, taras zadaszony.
    Ma dodatkowe pomieszczenie gospodarcze blisko wejścia - można w nim urządzić spiżarnię czy wygodną garderobę, lub zlkwidować powiększając jego kosztem wiatrołap i małą łazienkę, zrobić przejście do garażu (nam to pomieszczonko jest potrzebne dla psiaków)
    Będzie wygodny dla nas teraz, będzie kiedy zostaniemy we dwójkę.
    Łatwy do dogrzania kominkiem, wszystkie pomieszczenia doświetlone
    Mamy kosztorys na 350tys, może ciupkę dołożymy, kwestia nieco lepszych materiałów i małych kaprysów.
    Pamiętaj - każdy metr więcej to ciężkie pieniądze przy wykończeniówce!
    Dom jest prześliczny, na zdjęciach nie widać, ale nie ma wśród naszych znajomych osoby, która oglądając go, nie chwaliłaby jego zgrabności (i to szczerze), wyczuwalnej już teraz funkcjonalności (wszędzie blisko, wygodne pomieszczenia o wygodnych kształtach, dużo miejsc na przechowywanie). Jeden poziom...
    Ja go uwielbiam
    Ostatnio edytowane przez azalka ; 26-01-2011 o 19:37

  13. #1193

    Domyślnie

    Teraz to już mi zupełnie namieszałaś w głowie. BYł u nas kier. budowy i powiedział, ze taniej b edzie poddasze uzytkowe (tylko dla dzieci) niż zrobić dzieciom pokoje na dole. Poza tym intymności, najmłodze ma 17 lat,nie wiem, kiedy będzie "na swoim" i wg mnie, gdyby były dzieci na poddaszu to lepiej dla nich i dla nas. A za 30 lat najwyzej nie wejdę na górę i już..... Parter ni wystarczy. A co zrobię jak syn uś do 30 -tki będzie siedział mi w domu????

    Już sama nie wiem jak lepiej, wiem jedno-chcę miec zadaszony taras ! U Ciebie go nie widzę......

    Teraz już zgłupiałam, nie wiem co robić a jednak patrzę na koszty .....

    A co inni myslą na ten temat????
    BEWA

  14. #1194
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Taras zadaszony jest Z jednej strony dom jest jakby mocniej podcięty, krótszy, przy tym samym spadku dachu i na równym poziomie się kończących połaciach. Zadaszenie ma ok 10m2, głębokość 2,5m, wystarczy, aby napić się kawki, gdy wkoło pada, zjeść śniadanko, schować meble pod daszkiem.
    Jak synuś do 30tki będzie siedział, to go będziesz kochać , a na górze może mieć mniejszą mobilizację do szybkiej wyprowadzki
    Przy 150m2 poddasze użytkowe może być minimalnie tańsze przy tym samym standardzie, ale wcale nie musi (dach, wykończenie).
    Ja mieszkałam w domu ze schodami, w domu ze skosami, z połaciówkami - nikt mnie na to nigdy więcej nie namówi.
    Pamiętaj też, że za 30 lat (a może szybciej?), chociaż góry używać nie będziesz, to ciepło będzie tam umykać. Ale może wtedy sprawisz sobie inny, nowy domek

    Projekt domu jest, jak dobre małżeństwo, sztuką kompromisów. Coś za coś - uszereguj sobie na czym najbardziej Ci zależy, a z czego ew. będziesz mogła zrezygnować.
    Ja np. zrezygnowałam ze spiżarki (będzie wielka szafa spiżarniana) i garderoby (w zamian wielkie szafy, dużo ich). Wolałabym większą łazienkę - ale koniecznie musiałam mieć łazienkę z oknem, co pociągnęło za sobą inne konsekwencje.

    Życzę dobrego wyboru

  15. #1195

    Domyślnie

    [azalka, oj namieszałaś mi w głowie
    wprawdzie jakieś grypsko wrzuciło mnie do łóżka i po pracy juz nie kontaktuję ale .... Poddasze zamierzałam zrobić zamknięte, zamknąć drzwiami aby nie uciekało ciepło. Twój domek całkiem ciekawy, na zdjęciu słabo widać zadaszenie i myslałam,. ze go nie ma
    Widziałąm podobny do Twojego projekt gotowy ale wwczas zastanawiałam się, czy nie będzie ciemno przy stole , skoro będzie pod ścianą... Jak to teraz wygląda?/ Nie jest za ciemno???
    BEWA

  16. #1196
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Obejrzyj sobie projekty Leszka Kalandyka.

  17. #1197
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Żeby podtrzymać wysoki stopień namieszania zgodzę się z kierownikiem i podsunę jeszcze jeden dom z poddaszem. Oczywiście do pewnej modernizacji, ale za to bez zmian konstrukcji dachu, bo akurat kąt się zgadza.
    Z36 - typowo na działkę z wjazdem od południa.

    Ta widoczna więźba nad oknem salonu do ewentualnej kosmetyki.
    Zmianę wymyśliłam dość radykalną, ale z braku projektu spełniającego założenia dokładnie, coś trzeba zadziałać.
    Wnętrze wygląda wstępnie tak:

    Na początek robimy odbicie lustrzane:

    Następnie odcinamy część z garażem i eksportujemy ją na elewację wschodnią. Tam i tak nie ma okien, więc strata żadna. Zamiast skrytki pod schodami przejście do garażu. No i jeszcze garaż do poszerzenia i ewentualnej przeróbki pokrycia, bo taras na nim to raczej zbędny koszt. Może jednospadowe przykrycie, może lekki dwuspad. No i garaż może być np. jeden czy dwa schodki niżej od części mieszkalnej. Pół komina zostaje przy kuchni (kominek w salonie i wentylacja) a drugie pół wędruje z garażem i za garażem będzie kotłownia. Skoro zwolniła się zachodnia ściana, można nieco przearanżować kuchnię, ulokować stosownie do oczekiwań spiżarnię i wyjście na taras, a taras zadaszyć przedłużoną połacią dachu. Z boku nad drzwiami tarasowymi może lekka pergola, jak w Z117.
    Nawet narysowałam.

    Wejście na poddasze do zamknięcia drzwiami. Na poddaszu aranżacja wedle własnego pomysłu. Raczej proponuję radykalnie zmniejszyć liczbę okien połaciowych na rzecz okien w szczytach. Może zrobić tylko te dwa pokoje na wprost schodów, łazienkę zmniejszyć (prysznic, umywalka, sedes), a reszta jako strych.

    Dzisiaj to raczej żaden eksces, że 30-latek mieszka z rodzicami. Różnie się ludziom układa kariera zawodowa i poszukiwanie małżonka. A może jakieś wnuczę jeszcze się zalęgnie w nowym domu? Jestem za wykorzystaniem poddasza przy takim kącie nachylenia dachu.
    Ostatnio edytowane przez bowess ; 28-01-2011 o 12:08
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  18. #1198

    Domyślnie

    Dziękuję, oj bardzo dziękuję.
    Kuchnia z wyjściem na dwór jest wg mnie bardzo dobrym rozwiązaniem, bardzo podoba mi się i myślę, że będzie to funkcjonalne. Tak myślę, Jestem tzw. blokowym dzieckiem .
    OKNO w łazience mi się marzy i jest- SUPER
    Z lewej strony, czyli od zachodu dałabym więcej okien , ponieważ tutaj będzie najwięcej światła (od południa rzucają trochę cienia wysokie drzewa
    Gdzie zrobiłabyś spiżarkę?
    Czy masz pomysł, aby wiatrołap był większy?
    Chciałabym, aby salon z jadalnią miał pow.35m2. Obecnie w blokach nasz salon ma 20m2 i jest za mały. Podpatrzyłam u znajomych i wg nas byłoby to optymalne rozwiązanie.
    Pytam, bo widzę, że pomysłów masz dużo. Być może w innym projekcie widziałaś

    Bardzo dziękuję i podziwiam za wyobrażnię. Ja sobie niestety chora w łóżeczku leżę . Bardzo mi miło, że napisałaś. Mam o czym rozmyślać.
    BEWA

  19. #1199

    Domyślnie Wyjście na taras, jak radzicie?



    Bardzo proszę doświadczonych forumoiwczów o radę. Wersja tego projektu mi odpowiada ale od strony zachodniej chę mieć więcej okien , salon powiększony o ok 10m2, być może wykusz. Gdzie w powiększonej wersji salonu zrobić wyjście na taras? Autorka projektu zaplanowała wyjście z kuchni, jest to moim zdaniem wygodne dla domowników . GDZIE zrobić wyjście z salonu, czy jedno pośrodku między kuchnią i salonem, czy osobno z kuchni i osobno z salonu? ?

    Niekoniecznie goście muszą przechodzić przez kuchnię.
    Poradżcie proszę...
    BEWA

  20. #1200
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    To jeszcze tak przerysowałam. Powiększony salon i wiatrołap, poszerzone okno zachodnie, a przy okazji inne położenie spiżarni.

    BEWA - nie pisz, że jestem autorką, bo mi aż głupio. Toż to tylko propozycja przeróbek adaptacyjnych, a architekta do tego trzeba będzie znaleźć.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

Strona 60 z 98