dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 71 z 98
Pokaż wyniki od 1.401 do 1.420 z 1943
  1. #1401
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ana_7

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Ząbki
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    39

    Domyślnie

    [QUOTE=R4di;5883237]Hah też podobał mi się ten projekt tyle tylko że bez garażu. Zrezygnowałem bo kazali zapłacić dodatkowo za "pakiet energooszczędny" czyli adaptację projektu pod niższe zużycie energii do ogrzewania.

    My też zastanawialiśmy się nad energooszczędnym, ale im więcej czytam tym bardziej się oddalam od tego pomysłu...

  2. #1402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeżeli za tą adaptację trzeba dać kilka tyś zł to nie ma to absolutnie sensu, bo uzysk w postaci lilkwidacji tych paru mostków w życiu się nie zwróci. Lepiej zainwestować w lepsze okna, czy grubsze ocieplenie ścian/stropu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #1403

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jak odcinasz mostki w ścianach nośnych ?
    Czytasz mi w myślach. Isomur ogranicza mostek cieplny o 70%. Ocieplenie styropianem ściany fundamentowej 40%. No i teraz zasadnicza sprawa czy te 30% różnicy jest warte 4,5 tyś. Tyle dokładnie zaoszczędzę samodzielnie robiąc fundament więc może zainwestuję oszczędność w bloczki. Mam w ulubionych taki link chyba sporo wyjaśnia.

    @ana_7
    Jeśli dobrze odczytałem Twoją wypowiedź to oddalsz się od dopłaty NFOŚ'u. Ja już zrezygnowałem, kryteria są poronione. Za to dalej chce zbudować dom z U< 40kWh.
    Ostatnio edytowane przez R4di ; 19-03-2013 o 15:02
    Piszę to co wiem lub to co mi się wydaje.
    Jeśli widzisz błąd w mojej wypowiedzi nie wyśmiewaj - wytłumacz.

  4. #1404
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Jedenaście lat temu zbudowałem dom z wysokim poddaszem użytkowym. W tej chwili jestem w trakcie wykańczania domu parterowego z poddaszem nieużytkowym. Młodszy nie będę, więc po co mi schody. Nawet natryski zrobię płaskie, z odpływem liniowym. Bryła domu bardzo ładna, prosta. Rozprowadzenie nad sufitem wentylacji mechanicznej to łatwizna, ocieplenie granulatem wełny też łatwe i niedrogie. Mój dom podoba mi się coraz bardziej i uważam, że parterówka to był dobry wybór.

  5. #1405

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOMI1975 Zobacz post
    Zarówno dom parterowy jak i z poddaszem może być nowoczesny (cokolwiek by to znaczyło). Parterówka w tym względzie niczego nie determinuje.

    Zapomniałeś co napisałeś w stopce...?

  6. #1406

    Domyślnie

    No ok, przy takiej interpretacji to się poddaję
    less is more

  7. #1407
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ana_7

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Ząbki
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    39

    Domyślnie

    @ana_7
    Jeśli dobrze odczytałem Twoją wypowiedź to oddalsz się od dopłaty NFOŚ'u. Ja już zrezygnowałem, kryteria są poronione. Za to dalej chce zbudować dom z U< 40kWh.[/QUOTE]

    Ta dopłata jak dla mnie to jakaś porażka, więc nie brałam jej nawet pod uwagę, oddalam się od budowy domu energooszczędnego.

  8. #1408

    Domyślnie

    U mnie parterówka 147m2+36m2 garaż +pustka nad salonem.Projekt indywidualny dopasowany do naszych potrzeb.Obrys domku w kształcie litery T. Obecnie SSO. Budowa w Warmińskim.Na tym etapie wyszła bardzo drogo ,fundament 3-warstwowy bo elewacja bedzie z cegły,pokrycie dachu Koramik L15 .Mam nadzieje że na etapie wykańczania juz nie beda tak astronomiczne wydatki w porównaniu z domkiem z poddaszem uzytkowym

  9. #1409

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyprinus Zobacz post
    Jedenaście lat temu zbudowałem dom z wysokim poddaszem użytkowym. W tej chwili jestem w trakcie wykańczania domu parterowego z poddaszem nieużytkowym. Młodszy nie będę, więc po co mi schody. Nawet natryski zrobię płaskie, z odpływem liniowym. Bryła domu bardzo ładna, prosta. Rozprowadzenie nad sufitem wentylacji mechanicznej to łatwizna, ocieplenie granulatem wełny też łatwe i niedrogie. Mój dom podoba mi się coraz bardziej i uważam, że parterówka to był dobry wybór.

    Mam podobnie. Tylko nie wełna a ekofiber.

    Wygodny i łatwiejszy w budowie.

    Polecam wszystkim.

  10. #1410
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AsiaFK

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam
    tez planujemy w tym roku parterówkę coś ala Belinda II z Dobredomy Daktyl z extradomy, ale środek wg własnego pomysłu i własnych potrzeb. Domek wyszedł nam po zew 15,5m + 5,5m garaż. Boję się trochę jak to będzie wyglądało na żywo czy aby nie za długie hmmm, z drugiej strony nie chce mieć małych pokoików w środku. Strop będzie prawdopodobnie teriva, zastanawiamy się czy robić ten strop czy dach kratownicę mamy wstępny projekt i mamy się zastanowić hmmm ciężko
    Elewacja na wzór Belinda II (odbicie lustrzane, i symetryczny - z obu stron te większe okna)
    a środek mamy taki :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Asia Projekt 001 (2).jpg
Wyświetleń:	624
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	177770
    czy możecie ocenić ew jakieś sugestie

  11. #1411

    Domyślnie

    Wg mnie pomimo, że posiadam dom piętrowy mogę stwierdzić, że parterówka jest mniej upierdliwa w codziennym funkcjonowaniu ze względu na brak schodów (szczególnie dla osób starszych). Z drugiej jednak strony parterówce zawsze będzie bliżej do baraku aniżeli do pięknego domu. Schody też tworzą jakiś klimat, te ładne ozdabiają wnętrze i tworzą różnicę do mieszkania w bloku podobnie jak kominek. No i dom z dużą powierzchnią i parterowy to niestety nie idzie w parze, chyba ze zamierzamy mieszkać w hali. Budując jednak tak do pow.użytkowej np. 150 m2 wybrałbym parterówkę mimo wszystko (choć być może posiadając parterówkę myślałbym o piętrowym), większa pow. tylko piętrowy. No i oczywiście np. bliźniak, szeregowiec z sensowną powierzchnią, w praktyce musi być piętrowy z oczywistej przyczyny.

  12. #1412
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Grenada jest cudna ale rozsądek zwyciężył i jeśli już coś kiedyś byśmy to teraz wpadł nam w oko z202. Chyba już tańszy w budowie?

    http://z500.pl/projekt/Z202,Funkcjon...od-frontu.html Stronka projektu.
    Nie byłabym sobą gdybym nie pozmieniała.
    - likwidacja podcienia
    - powiększenie salonu i jadalni oraz wydzielenie ich
    - garderoba i pralnia
    - powiększenie garazu by zrobic mini garderobę przy wejsciu
    - dwa pokoje na poddaszu dla dzieci.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thumb_Z202L_view1.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	69,5 KB
ID:	178189   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z202d.JPG
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	178191  
    Ostatnio edytowane przez yamatokai ; 21-03-2013 o 19:20

  13. #1413
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Nie za wąski ten domek? Tak w sumie rozszerzenie domu o metr jest niezauważalne w kosztach, a podnosi znacznie walory użytkowe domu. Według mnie wiatrołap jest za krótki i przy wejściu dwóch dorosłych osób do niego spowoduję bardzo dużą ciasnotę. Tam będą stały jakieś szafki, być może szafa lub wieszaki na okrycie wierzchnie i będzie ciasno.
    Co do stropu jeśli poddasze nie użytkowe to każdy się sprawdzi, jednak kratownica będzie bardziej przenosiła ruchy więźby na sufit, a tym samym sprzyjała powstawaniu rys na łączniach.
    Do kotłowni zrobiłbym duże drzwi pow. 1 metra szerokości, chyba że kocioł na paliwo ciekłe to nie ma takiej potrzeby.
    Pom. 1.4 to tajny pokój bez drzwi?
    Pozdrawiam
    Norbert Jagodziński
    509 260 094
    [email protected]
    [email protected]

  14. #1414
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Asiafk, mamy bardzo podobny projekt ( nasz to Z176GP) - 19,5 x 10,5m - i wcale nie wydaje sie dlugi
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.JPG
Wyświetleń:	413
Rozmiar:	42,7 KB
ID:	178794. Korytarz zmnieszylismy z 140 na 120cm, bo wydawalo sie to zbedne, a dolozenie 20cm do pokoju i lazienki daje duzo, wiec po co u Ciebie tak szeroko?

  15. #1415
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    izabelle

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Łęczyca
    Kod pocztowy
    99-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    witam budujących parterówkę!zaczynamy swoją przygode w łódźkim,stawiamy z 207 z pracowni z 500, niestety nie natknęłam się na nikogo kto też buduje wg tego projeku.mam nadzieję graniczącą z pewnością,że ewentualne wieksze koszty budowy parterówki zrównoważy mi przyjemność mieszkania na jednym poziomie bez schodów i problemów z tym zwązanych no i świadomość bliskości ogrodu z każdego niemal pomieszczenia. początkowo oczywiści myśleliśmy o poddaszu,ale oglądnięcie kilku parterówek wystarczyło by się w nich zakochać! pozdrawiamy !

  16. #1416
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Eni1

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam. Zaczęliśmy w tym roku budowę Wariantowego M132 z Muratora: pow.netto 159m, użytkowa 128m. Zdążyliśmy z fundamentami przed powrotem zimy

  17. #1417
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witajcie pomóżcie wybrac projekt - działka 18 m szerokości niestety dom do 125 max m2 najlepiej z garażem biorę pod uwagę parterowe jak i z poddaszem urzytkowym ale te ostanie muszą mieć co najmniej 1 pokój na parterze najlepiej jak bedą 2 ?
    Ostatnio edytowane przez Greg_81 ; 25-03-2013 o 15:48

  18. #1418
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AsiaFK

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    bodek bardzo dziękuję za odpowiedz , Z tym drzwiami do kotłowni to dobry pomysł bo piec planujemy z podajnikiem na groszek, Wiatrołap hmm chyba nie będziemy robić tej ścianki będzie bezpośrednie wejście na hol tak samo przy garażu a ten tajny pokoik to ... łazienka eheheh zapomniało się domalować projektantowi ale to są rysunki wstępne dla nas więc wybaczyłam .

    ewa72_krakow własnie tez się zastanawiam po co takie szerokie te korytarze mam i będą zmiany ten że tak powiem "główny" będzie miał 1,60 a ten do garażu 1,2. Twój domek nie wygląda na tak szeroki ale to pewnie też zasługa innego rodzaju dachu, u mnie będzie dwuspadowy.

    I nastąpiła u nas zmiana (wieczorem dzwonię do projektanta) więc tak rezygnujemy ze stropu, będzie dach ala kratownica ale z pustką w środku na strych. Odpada nam wtedy robota ścian nośnych wewnątrz co za tym idzie ogromnych fundamentów i koszt samego stropu (około 70tyś mniej). I druga sprawa to właśnie wspomniane wcześniej korytarze, zostają zmniejszone na rzecz większych pokoi a i nie będzie wnęki dla drzwi wejściowych będą równo w bryle budynku a będzie za to wysunięty daszek.
    Budowę planujemy systemem gospodarczym (prócz dachu).

    Pozdrawiam

  19. #1419
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    AsiaFK - mieszkam terazw domu, gdzie drzwi wejsciowe sa rowno ze scianami - masakra - jak pada snieg: prog caly w sniegu, jak deszcz to leje po drzwiach, a jak silny wiatr to czlowiek przytula sie do drzwi, zeby jak najszybciej otworzyc i wejsc - ja bym zostawila ta wneke na drzwi wejsciowe + ew. dodatkowe zadaszenie Powodzenia i pozdrawiam.

  20. #1420

    Domyślnie

    AsiuFK ile Ty masz tam w sumie metrów kwadratowych? ( bez garażu i pom. za garażem)
    Korytarz 120-130cm wystarczy.
    Szerokości budynku nie zwiększaj .
    Poszerzenie o jeden metr to 21m2 x dajmy na to 2,5k = 52.500zł ( uwierz mi że to nie jest niezauważalna kwota ), a na wygląd to nie wpłynie.
    Poza tym wiązary bez podpory też mają jakąś graniczną długość.

Strona 71 z 98