dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 72 z 98
Pokaż wyniki od 1.421 do 1.440 z 1943
  1. #1421

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    AsiuFK ile Ty masz tam w sumie metrów kwadratowych? ( bez garażu i pom. za garażem)
    Korytarz 120-130cm wystarczy.
    Szerokości budynku nie zwiększaj .
    Poszerzenie o jeden metr to 21m2 x dajmy na to 2,5k = 52.500zł ( uwierz mi że to nie jest niezauważalna kwota ), a na wygląd to nie wpłynie.
    Poza tym wiązary bez podpory też mają jakąś graniczną długość.
    Witam ja tez wlasnie buduje teraz parterowke. co do wiazarow to u mnie firma wykonujaca je zarzyczyla sobie dodatkowych scian nosnych bo poczatkowo
    w planach wszystkie w srodku byly dzialowe. moj dam ma szerokosc 17.5 m i tez sie zastanawiam jak bedzie wygladal na zywo na razie jestesmy na etapie fundamentow.

  2. #1422
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AsiaFK

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    ewa77 własnie myślałam że ten wypuszczony daszek załatwi sprawę, podejrzewam że my tych drzwi wejściowych będziemy używać tylko dla gości a my sami pewnie będziemy wchodzić garażem bo nie wydaje mi się żeby się nam chciało latać dookoła jak mamy przejście bezpośrednio z garażu do domu hmmm sama juz nie wiem

    Modena ja tego mam jakoś 150m2 plus garaż !!!. Właśnie zrezygnowaliśmy z tego stropu żeby obciąć koszty a nie zmniejszać funkcjonalności parterówki bo marzy mi się wybudować bez kredytu (no może mały na koniec ew).

    flisiu mówisz że dodatkowe ściany nośne w środku hmm a tego własnie chciałam uniknąć, wieczorem mam się z projektantem spotkać to zobaczymy co powie. Mój brat ma domek 10X13 i ma właśnie wiązary (najzwyklejszą kratownicę), ja chciałam wiązary ale nie dokońca kratownicę tylko takie z miejscem na strych
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1324505704_293527446_1-Zdjecia--Kratownice-drewniane.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	17,6 KB
ID:	179291

    pozdrawiam

  3. #1423

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaFK Zobacz post
    ewa77

    Modena ja tego mam jakoś 150m2 plus garaż !!!. Właśnie zrezygnowaliśmy z tego stropu żeby obciąć koszty a nie zmniejszać funkcjonalności parterówki bo marzy mi się wybudować bez kredytu (no może mały na koniec ew).

    flisiu mówisz że dodatkowe ściany nośne w środku hmm a tego własnie chciałam uniknąć, wieczorem mam się z projektantem spotkać to zobaczymy co powie. Mój brat ma domek 10X13 i ma właśnie wiązary (najzwyklejszą kratownicę), ja chciałam wiązary ale nie dokońca kratownicę tylko takie z miejscem na strych
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1324505704_293527446_1-Zdjecia--Kratownice-drewniane.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	17,6 KB
ID:	179291

    pozdrawiam
    Flisia pisała o rozstawie 17 metrów a u Ciebie Asiu jest coś ponad 10 metrów ( ja mam prawie 10 metrów i nie trzeba podpierać)

    150 m2 to dużo. My jak projektowwaliśmy to po pierwszym rysowaniu wyszło nam 150 m2 potem pozmniejszaliśmy do 120 m2 a na sam koniec udało się jeszcze zmniejszyć metraż ( 114m2) + garaż
    Chodziliśmy z miarką po obecnym lokum i walczyliśmy o każdy centymetr
    pozdrawiam

  4. #1424

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Flisia pisała o rozstawie 17 metrów a u Ciebie Asiu jest coś ponad 10 metrów ( ja mam prawie 10 metrów i nie trzeba podpierać)
    nie jestem Flisia tylko Flisiu rodzaj meski

  5. #1425
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AsiaFK

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    własnie dzwoniłam do firmy DREW INWEST się zapytać jak to jest i nie musiałabym mieć żadnych ścian nośnych w środku jeśli to będzie strych cenę mi Pan podał 100 zł netto za m2 dachu w tym jest projekt wyprodukowanie oraz montaż. Nie wiem czy to wysoka cena czy nie ? ile wy płaciliście za swój dach ?

  6. #1426

    Domyślnie

    ja za 320 m2 bede placicl 30 tys. czytalem gdzies w watku ze ktos na slasku mial taniej, poszukaj w dziale dachy i temat wiazary dachowe, bylo to ostatnio.
    pozdrawiam.

  7. #1427

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisiu Zobacz post
    nie jestem Flisia tylko Flisiu rodzaj meski


    Najmocniej Szanownego Pana przepraszam
    Ostatnio edytowane przez modena ; 27-03-2013 o 09:35

  8. #1428

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaFK Zobacz post
    własnie dzwoniłam do firmy DREW INWEST się zapytać jak to jest i nie musiałabym mieć żadnych ścian nośnych w środku jeśli to będzie strych cenę mi Pan podał 100 zł netto za m2 dachu w tym jest projekt wyprodukowanie oraz montaż. Nie wiem czy to wysoka cena czy nie ? ile wy płaciliście za swój dach ?
    To chyba taki standard... mam wycenę na 18tys za 180m2 dachu... więc 100zł/m2 ale brutto ( w cenie więźba, projekt, montaż i transport 200km w jedną stronę )
    Piszę to co wiem lub to co mi się wydaje.
    Jeśli widzisz błąd w mojej wypowiedzi nie wyśmiewaj - wytłumacz.

  9. #1429
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaro 34

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Miłakowo
    Kod pocztowy
    14-310
    Posty
    39

    Domyślnie

    18 tyś za dach 180m2 czyli 4 tys za materiał a reszta transport i robocizna

  10. #1430

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro 34 Zobacz post
    18 tyś za dach 180m2 czyli 4 tys za materiał a reszta transport i robocizna
    A ile wyniesie tradycyjna więźba + zalanie stropu?

    Teriva max rozpiętość 7,2m ja mam 10 więc doszła by ściana nośna lub podciąg. Skoro ściana nośna to dodatkowy fundament. + stali i betonu. Moim zdaniem nie wyszło by dużo taniej.

    Monolit w zasadzie w zależności od grubości dowolna rozpiętość ale czy na samych zewnętrznych ścianach utrzyma się te 2-4 tony betonu + waga więźby i pokrycia dachu+ ew śnieg? Architektem nie jestem ale wątpie.

    Suma sumarum chyba wyjdzie an jedno.
    Piszę to co wiem lub to co mi się wydaje.
    Jeśli widzisz błąd w mojej wypowiedzi nie wyśmiewaj - wytłumacz.

  11. #1431
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaro 34

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Miłakowo
    Kod pocztowy
    14-310
    Posty
    39

    Domyślnie

    nie no teraz to cena już bardziej wyglada realnie z tym stropem sadziłem że chodzi o sama wieźbe +transport i robocizna. Pozdrawiam

  12. #1432

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiulla Zobacz post
    Witajcie pomóżcie wybrac projekt - działka 18 m szerokości niestety dom do 125 max m2 najlepiej z garażem biorę pod uwagę parterowe jak i z poddaszem urzytkowym ale te ostanie muszą mieć co najmniej 1 pokój na parterze najlepiej jak bedą 2 ?
    mamy podobne kryteria poszukiwań, my wybraliśmy tuluze V, może Tobie też się spodoba, podobał nam się też z259, możesz poszukać w projektach z 500, fajnr oferują

  13. #1433

    Domyślnie

    Liczyliście ile w rzeczywistości m2 zabierają schody i ile średnio kosztują? W ilu domach część tych schodów ląduje w dolnej łazience w postaci dziwnego nawisu? Ja widziałem takich domów przynajmniej kilka. Czy na uż. poddaszu macie ciszę? Czy łatwo mebluje się pomieszczenia ze skosami? Jaki jest koszt wykończenia tego poddasza, a jaki pomieszczenia z prostymi ścianami? Co łatwiej i skuteczniej docieplić? Strop czy dach? Górne balkoniki, tarasiki też kosztują i są widokiem dosyć częstym.

    Parterówka wymaga większej, czytaj droższej działki. Ma większy dach i fundamenty z wszystkimi pochodnymi typu podbitki, orynnowanie, izolacje, podmurówki itp.. Przy źle zaprojektowanej elewacji, tarasach, podcieniach może faktycznie sprawiać wrażenie przytłoczonego baraku. Reszty minusów nie pamiętam.
    I już mieszkamy !

  14. #1434
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał KK2012 Zobacz post
    Wg mnie pomimo, że posiadam dom piętrowy mogę stwierdzić, że parterówka jest mniej upierdliwa w codziennym funkcjonowaniu ze względu na brak schodów (szczególnie dla osób starszych). Z drugiej jednak strony parterówce zawsze będzie bliżej do baraku aniżeli do pięknego domu. .
    Mój barak wygląda tak. Gdybym miał robić poddasze użytkowe to tylko i wyłacznie pokój dla gości plus łazienka ale pod warunkiem odobnych zamkniętych schodów i całkowitej izolacji od parteru.


    Jeszcze w trakcie budowy



  15. #1435

    Domyślnie

    Parterówka (własna) to moje nastepne wielkie marzenie! .Mam (z braku laku) kolejną piętrówkę i nie jestem zadowolona,nie lubię i w ogóle blee.Miałam/mam do czynienia z parterówkami znajomych i to jest to!Jedyny plus pięter jaki widzę,to sytuacja,gdy któreś z dzieci chciałoby zostać w domu rodzinnym - w piętrowym domu łatwo można wydzielić osobne mieszkanie dla "młodych"...no ale dom musi być w dobrej lokalizacji,żeby w nim chcieli zostać.
    Dom z lat 90, podpiwniczony w 3/4.Podhale,otwarty teren.Pow.~250m2+ok.40m2 piwnicy,powierzchnia ogrzewana ~150m2+ciepłe piony na 60m2 parterze .Okna U 1.0.Ściany docieplone styropianem 10-16cm.Dach nieocieplony,poddasze nieużywane/niewykończone,strop ocieplony "trociny"+wylewka+5cm styro+wylewka+wełna 5cm luzem+pianka z rolki luzem. Wentylacja grawitacyjna.Instalacja stara,na grubych rurach ,grzejniki alu+stalowe,kocioł gazowy Vaillant 18 kW kondensat zasilany GZ50,zasobnik cwu 150l.

  16. #1436
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zibicho

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    krasnik
    Kod pocztowy
    23-225
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam tez buduje parterówke 250mkw zabudowy bez tarasów stan ZERO 38350 pln całosc materiałow i usług;
    fundamenty murowane z bloczków betonowych + ława ,hydroizolacja 480kg czarne mazidło styrop klej siatka folia kubełkowa dł scian nosnych wew,i zew 114mb całosc zasypane na zime

  17. #1437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiulla Zobacz post
    Witajcie pomóżcie wybrac projekt - działka 18 m szerokości niestety dom do 125 max m2 najlepiej z garażem biorę pod uwagę parterowe jak i z poddaszem urzytkowym ale te ostanie muszą mieć co najmniej 1 pokój na parterze najlepiej jak bedą 2 ?

    Hej, my budujemy APIS z pracowni Domena.
    Mam działkę o szer. 18 m. i tez chciałam pokój na dole - a ogólnie dom nie jest duży i nie jest drogi w budowie. Bylam juz oglądać inne Apisy, po rozmowie z inwestorami koszt budowy wychodzi mniej niż w kosztorysie.
    Jak dla nas dom jest naprawdę b. funkcjonalny - i ma pełno już wykonawców, to było dla nas ważne.

  18. #1438
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aLilith
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Janów Lubelski
    Posty
    91

    Domyślnie

    Nie wie ktoś z was czy mogę bez zmian w projekcie przenieść komin? Nie zwróciłam uwagi na to, że mając go na ścianie zewnętrznej na dachu wystaje wieeeelki kominisko. Dom jest parterowy z dość płaskim dachem i wygląda to do d...! Myślę o przeniesieniu go na drugi koniec kotłowni - wizualnie dach wyglądałby lepiej.

  19. #1439

    Domyślnie

    Najlepiej zapytaj kierownika budowy czy nie będzie to w niczym kolidowało. Jeśli nie, to można go przenieść.

  20. #1440
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Jak najbardziej pytanie do KierBud-a (bo przepisy przepisami, a doczepic moga sie do wszystkiego przy odbiorze) - pamietac przede wszystkim o nienaruszeniu kontrukcji wiezby.

Strona 72 z 98