dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 80 z 98
Pokaż wyniki od 1.581 do 1.600 z 1943
  1. #1581

    Domyślnie

    "Rzeczony" to ten z kolumnami czy ten parterowy z płaskim dachem? Mijam ostatnio średni parter z płaskim dachem(przynajmniej na taki wygląda od frontu), który ten spadek i zarazem dach ma całkiem niewidoczny. Bryła mocno przeszklona wysokimi oknami, z rozbudowaną częścią tarasową. Gdyby było jak to chętnie obejrzałbym przez ogrodzenie jak to wygląda z boku. Uśmiechu to raczej nie wzbudza, a raczej ciekawość oryginalną stylistyką. Może to nie tylko dom, może czyjaś fanaberia, ale na pewno ciekawe urozmaicenie jednolitego, architektonicznego otoczenia. Tak odmiennie zaprojektowanych domów widzę więcej na Śląsku niż na Podlasiu.
    I już mieszkamy !

  2. #1582
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    "Rzeczony" to ten z kolumnami czy ten parterowy z płaskim dachem?

    Mijam ostatnio średni parter z płaskim dachem( [...] Uśmiechu to raczej nie wzbudza, a raczej ciekawość oryginalną stylistyką.[...].
    Sam musisz "zgadnac".

    Skoro Ci sie podoba, to stawiaj klocka-parterowke. Czlowiek z 3 nogami tez usmiechu nie wzbudza a raczej ciekawosc. Ale czy to na pewno powod, zeby chciec miec 3-cia noge?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  3. #1583

    Domyślnie

    Mam parterówkę i nie jest to klocek. Nie filozuj : ).
    I już mieszkamy !

  4. #1584
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wadus

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Torun
    Posty
    192

    Domyślnie

    U mnie zabudowy 192m2 ale zrobilem klasyczny fundament,

    aktualnei mam stan bez chudziaka (fundament zasypany piaskiem)

    8 m3 b15 - chudziak
    24 m3 b20- lawy fundametnowe
    1 tona stali - zbrojenie law
    1600 bloczkow - sciany fundamentowe
    okolo 2 t cementu
    1 wywrotka zwiru do murowania
    26 wywrotek piasku wsypalem do fundamentow
    7m3 styropianu
    12 wiaderek masy bitumicznej
    siatka + klej
    koparka

    wszystko okolo 35 tys

    do konca stanu "0" zostalo jeszcze z 6 tys

    Przez pogode i trudny teren trwalo to 5 tyg. plyta do tego czasu bylaby juz pewnie gotowa,

    Gdyby nie zasyp i wymiana gruntu klasyczny fundament bylby bezkonkurencyjny cenowo. Ja niezdecydowalem sie na plyte bo trudno mi bylo znalezc kogos w okolicy kto sie na tym zna, kierbud starej daty odradzal, majster wolal klasyczny . Takie to losy inwstorow, wszyscy sie znaja i chetnie doradzaja ... a inwestor nie jest w stanie wszystkiego przewidziec i znac sie na wszystkim.

  5. #1585
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chętnie postawiłabym klocka parterówkę. Ze względu na rozmiar działki mam kostkę piętrową.
    Jak liczę koszty budowy to dachy skośne sa o wiele droższe w wykonczeniu.

  6. #1586
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar syper
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin ale juz niedługo (mam nadzieję) Tanowo
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cześć wszystkim.
    U nas ekipa właśnie wyciąga ściany zewnętrzne. Dom parterowy 186 m.kw. (w tym garaż 33 m.kw.) układ w literę "L", dach kopertowy. Umowa na stan surowy otwarty (bez więźby bo zdecydowaliśmy się na prefabrykowaną) z materiałami 158 tys. Do tego dochodzi więźba - 31 tys. Czyli reasumując stan surowy otwarty to koszt całkowity 190 tys. Budujemy z silikatów na standardowym fundamencie, dachówka ceramiczna.
    Ekipę mamy odpukać bardzo dobrą - solidną, terminową a przede wszystkim fachową. Oby tak dalej
    Mam marzenia i nie zawaham się ich użyć

  7. #1587
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar syper
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin ale juz niedługo (mam nadzieję) Tanowo
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie przesadzaj. Na 6-7 ekip, z którymi rozmawiałem przed budową, tylko jedna marudziła, że buduję z silikatów i podniosła z uwagi na nie cenę.
    Inne nie marudziły, miały doświadczenie i było im wszystko jedno, czy będzie to klej, czy zaprawa.
    Ja wybrałem bloczki, klej, ekipa przyjechała i robi to, co do nich należy, czyli buduje .
    To fakt, że silikaty u nas są jednak zdecydowanie mniej popularne ale dobra ekipa poradzi sobie z nimi bez problemu. Moi fachowcy stwierdzili dla przykładu, że dla nich to nawet lepiej bo mniej babrania z zaprawą. No i z racji dobrej powtarzalności wymiarów muruje się im szybciej.
    Mam marzenia i nie zawaham się ich użyć

  8. #1588
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dymson

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Ja buduje domek parterowy murator znany wariant 114c
    http://projekty.muratordom.pl/projek...i,2218,0,0.htm
    Buduję na standardowym fundamencie, ściany z silikatów, strop Rektor, dachówka ceramiczna
    W tej chwili mam skończony strop. Cena za robociznę do stanu surowego mam ustaloną na 61 tyś ( trochę dużo ale mam nadzieję, że będę zadowolony z efektu finalnego)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010826.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	211296

  9. #1589
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wadus

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Torun
    Posty
    192

    Domyślnie

    No to ja juz moge troche powiedziec o kosztach

    fundament 40 tys (material) w tym okolo 400-500 t piasku (ile naprawde? to wie ten kto mi sprzedawal, niby 20 t wywrotki - gdyby mialy te 20 t to wg moich wyliczen 20 kursow by wystarczylo a tak przyjechalo 28

    sciany - suporeks i klej 15 tys
    strop - Teriva ok. 16 (+ beton 6 tys)
    wiezba - 18.5 tys
    kominy 4-5 tys


    Robocizne mam na calosc z dachem 45 tys

    dom ma pow. zabudowy ponad 210 m2 , samego stropu tez jest 210 m2

    dach po zmianach cos okolo 315 m2
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciany 07 wrzesnia-1-3.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	211340   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciany 07 wrzesnia-1-9.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	211341  

  10. #1590

    Domyślnie E121

    Ja tez sie dolaczam do dyskusji
    Wiosna 2014 startuje, projekt
    http://www.e-domy.pl/o,50,E_121_Dom_parterowy_z_przestrzennym_salonem_n a_waska_dzialke.html?idk=

    Dach blacha, strop teriva, bez adaptacji poddasza (60m2 narazie), dodatkowo wm z reku, 100% podlogowka i gaz, okna dako dpq82, blacha budmat wenecja albo ruuki finera( nie ma decyzji jeszcze) w kolorze grafitowym

    Budowa porotherm 25cm, styro sciany 15cm grafit, podloga 20cm styro, fundament 15cm styro, dach 30cm welna + wm z reku i cieple okna - mam nadzieje ze OZC bedzie dobre, nie moge sie skontaktowac z asoltem!

    Narazie mam murarza, polecany przez znajomych i innych. Koszt za fundament, chudziak, sciany, strop, wiezba 33tys zl - woj mazowieckie, z kim nie rozmawiam to mowi ze tanio na pewno nie drogo

  11. #1591

    Domyślnie

    Wybralem z202 i buduje w 2013r. przy niskich cenach na materialy i uslugi: ten dom nie jest tani w budowie a wydatki prowadze szczegolowo. Natomiast nie buduje z najtanszych surowcow, tylko z energooszczednych o lepszych parametrach niz standard rynku deweloperskiego. Zatem, moze sie da jesli ktos by sie uparl zmiescic w budzecie 270 tys, natomiast moim zdaniem lepiej spojrzec realnie na stosunek koszt / jakosc.

  12. #1592

    Domyślnie

    zrezygnuj z garażu, w takiej kwocie lepiej zaoszczędzone pieniądze włożyć w ocieplenie i lepsze wykończenie.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  13. #1593
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Moim zdaniem najlepszy jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń jest projekt nr 3 (z182), w zasadzie nic bym w nim nie zmieniła, a jeszcze jakby był bez garażu... W sumie ja nie jestem zwolenniczką garaży w bryle, z racji męża mechanika. Potem projekt nr 1(Emi), choć ten zrobiłabym po prostu w prostokącie, bez tego załamania w jadalni. W sumie najtańsze będą jednak te najprostsze, Emi i Z83. Z202 prawie w ogóle mi się nie podoba.

  14. #1594
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie Projekt parterówki-szeroka działka-dom ekonomiczny-praktyczny-wygodny - da sie?

    Witam, poszukuje projektu domu parterowego dla rodzinki 2+2. Myślę, że 115-135 to akurat. Działka szeroka 28, długa 45. Jestem przekonany na 95% na częściowe podpiwniczenie - chętnie zagospodarowałbym na jakąś bawialnie, billardzik albo pracownie...

    Zależy mi na tym aby dom był jak najbardziej ekonomiczny, ciepły, mała ucieczka ciepła, żeby nie był drogi w utrzymaniu to jest spory priorytet, równie ważny jak to aby był wygodny/dobrze rozplanowany. Wole trochę więcej zapłacić podczas budowy i mieć później tańsze utrzymanie. Gaz jest więc możliwość ogrzewania gazem istnieje, ale co na dzień dzisiejszy bardziej ekonomiczniejsze/lepsze nie wiem zdania są podzielone...

    Garaż raczej odpada - poczytałem i sporo problemów - ucieczka ciepła, nieprzyjemny zapach... ale nie mówię NIE, ale jeżeli już to 1 stanowiskowy raczej. Także kwestia garażu to może być projekt bez albo z 1 stanowiskowym. Obie opcje są dla mnie akceptowalne choć wolałbym zrezygnować z garażu dla lepszego wnętrza domu. Garaż dla samochodu dom dla nas...

    Wjazd na działkę z północnego zachodu na południowy wschód.

    Przeszukałem z500 i albo jestem ślepy albo nie widzę nic fajnego... a grzebałem kilka dni. Czekam na Wasze propozycje jestem ich bardzo ciekaw. Dziękuje!

    PS. Co mi się podoba co byłoby mile widziane to wysunięty dach od strony ogrodu gdzie można sobie posiedzieć np. przy grilu - taki jakby tarasik się robi, ale nie wiem jak to w praktyce się sprawuje i czy jest opłacalne...itp. także to nie jest wymóg tylko takie ciche moje spostrzeżenie.
    Ostatnio edytowane przez MateuszMateusz ; 22-10-2013 o 13:25

  15. #1595
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    Zobacz FLO II z biura Archipelag
    http://www.archipelag.pl/projekty-domow/flo-ii/
    Sam na wiosnę rozpoczynam budowę domu co prawda indywidualnego ale bardzo inspirowanego na tym projekcie, jak dla mnie spełnia Twoje wymagania.

  16. #1596
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Dzięki, możesz pokrótce wymienić zalety projektu ? co Cie do niego przekonało?

    Może jeszcze ktoś coś zaproponuje. Odświeżam temacik co kilka minut, ale coś cichutko.
    Jeszcze raz dzięki stefek za udzielenie się.

  17. #1597

    Domyślnie

    Łatwiej coś doradzić jeśli się wahasz pomiędzy kilkoma projektami, ale jeśli piszesz żeby ktoś znalazł za ciebie to nie dziw się że nie ma wielkiego odzewu. Czasem trzeba miesięcy żeby znaleźć idealny projekt, z500 to trochę za mało

  18. #1598
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    Chcemy dom parterowy ale zależało nam również aby w razie potrzeby mieć swobodny dostęp schodami na strych. Układ pomieszczeń, czyli 3 pokoje + salon i kuchnia otwarta na salon, kotłownia (właściwie to pomieszczenie gospodarcze), dom ogrzewany ma być gazem, bliskość łazienek (jeden mieszacz do łazienki głównej wystarczy), łatwość poprowadzenia WM na stropie terriva. Dom ma być energooszczędny dlatego potrzebne były poprawki architektoniczne, najważniejsze płyta fundamentowa izolowana od gruntu, zwiększenie izolacji na ścianach do 20cm, łatwość ułożenia izolacji na stropie ok 35cm (klatka schodowa obudowana i zaizolowana (szczelne drzwi na strych), 100% podłogówki.
    OZC jeszcze nie wykonane.
    Również mamy bardzo szeroką działkę z wjazdem od południowego wschodu, dlatego budynek w wersji lustrzanej.
    Budować będziemy z gazobetonu (obecnie trwa wybór firmy YTONG, Termalica, H+H)

  19. #1599
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zamów indywidualny.

  20. #1600

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefek1980 Zobacz post
    Chcemy dom parterowy ale zależało nam również aby w razie potrzeby mieć swobodny dostęp schodami na strych. Układ pomieszczeń, czyli 3 pokoje + salon i kuchnia otwarta na salon, kotłownia (właściwie to pomieszczenie gospodarcze), dom ogrzewany ma być gazem, bliskość łazienek (jeden mieszacz do łazienki głównej wystarczy), łatwość poprowadzenia WM na stropie terriva. Dom ma być energooszczędny dlatego potrzebne były poprawki architektoniczne, najważniejsze płyta fundamentowa izolowana od gruntu, zwiększenie izolacji na ścianach do 20cm, łatwość ułożenia izolacji na stropie ok 35cm (klatka schodowa obudowana i zaizolowana (szczelne drzwi na strych), 100% podłogówki.
    OZC jeszcze nie wykonane.
    Również mamy bardzo szeroką działkę z wjazdem od południowego wschodu, dlatego budynek w wersji lustrzanej.
    Budować będziemy z gazobetonu (obecnie trwa wybór firmy YTONG, Termalica, H+H)
    A ten widziałeś: http://z500.pl/projekt/759/Z307,part...-lazienka.html dla mnie idealny
    jeżeli chodzi o z500 to jeszcze ten
    *http://z500.pl/projekt/167/Z185,prak...m-tarasem.html
    i inne czterospady
    *http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/falko/5519
    *http://www.tooba.pl/projekt-domu-Her...idp,17150.html
    *http://www.tooba.pl/projekt-domu-Sok...idp,15189.html
    a ja mam taki
    * http://projekty.muratordom.pl/projek...na,456,0,0.htm

    dwuspady
    * http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4d4278ad04d7b
    Ostatnio edytowane przez IZA30 ; 23-10-2013 o 07:33
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

Strona 80 z 98