dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Impregnat koloryzyjący z woskiem -dobre to ??

    Witam

    Mam zamiar pomalować deski sosnowe na podbitkę takim specyfikiem -poleciał mi go sprzedawca . (firmy JEDYNKA ). Podobno po kilkakrotnym pomalowaniu nie trzeba już tego lakierować . Kupiłem kontrolnie małą puszeczkę złotego dębu i sprawdziłem .Po dwukrotnym pomalowaniu wygląda super .Powierzchnia drewna jest jakby tłusta i wydaje się że nieźle zakonserwowana . Czk ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym impregnatem ??

    pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    znajomy dekarz powiedział mi że nie ma lepszego specyfiku niż drewnochron. malowanie trzeba powtótrzyć po ok. 3 latach i masz spokój. stosowałem i potwierdzam. ostatnio pojawił się "drewnochron bariera" tworzący tzw. woskową powłokę przeciwwilgociową ale o dziwo jest tańszy od tradycyjnego drewnochronu. niestety nie wiem czy jest dobry. a nad produktem Jedynki to bym się zastanowił bo oni nie mają doświadczenia w tego typu preparatach, no i pewnie cenowo wychodzi tanio.... ale czy lepiej to chyba nie.

  3. #3

    Domyślnie Re: Impregnat koloryzyjący z woskiem -dobre to ??

    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam

    Mam zamiar pomalować deski sosnowe na podbitkę takim specyfikiem -poleciał mi go sprzedawca . (firmy JEDYNKA ). Podobno po kilkakrotnym pomalowaniu nie trzeba już tego lakierować . Kupiłem kontrolnie małą puszeczkę złotego dębu i sprawdziłem .Po dwukrotnym pomalowaniu wygląda super .Powierzchnia drewna jest jakby tłusta i wydaje się że nieźle zakonserwowana . Czk ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym impregnatem ??

    pozdrawiam
    Mam płot drewniany i maluję go produktem Luxdecor Primacol (kolor palisander). Wygląda nieźle, choć niestety rysunki słojów nie są aż tak widoczne jak przy drewnochronie głębokopenetrującym. Po luxdecorze woda spływa jak po szkle Jest to także preparat woskowy. Niestety nie wiem jak będzie z trwałością. W każdym razie zapowiada się nieźle. Porównywałem go z drewnochronem bariera i na moje oko tworzą identyczną powłokę, przy czym drewnochron jest sporo droższy.

    P.S. Żaden z testowanych przeze mnie impregnatów nie zapewnia dobrej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, choć nieco lepiej wypada tu drewnochron głęboko-penetrujący.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  4. #4

    Domyślnie

    Moj cieśla mówił mi, że najlepszy jest Sadolin a drewnochron to lipa... więc wybrałem V33 i jestem bardzo zadowolony

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał rammzes1
    Moj cieśla mówił mi, że najlepszy jest Sadolin a drewnochron to lipa... więc wybrałem V33 i jestem bardzo zadowolony
    Mój portfel mówił mi, że sadolin jest drogi
    Pozdrawiam,
    Krisker

  6. #6

    Domyślnie

    Witam

    Dzięki za odpowiedzi .Będę musiał jednak jeszcze przetestować kilka preparatów

    pozdrawiam D.RZ

  7. #7

    Domyślnie

    Ja na podbitkę i sztachety stosowałem Dulux impregnat koloryzujący. Malujesz trzy razy i jest super. Sztachety po zimie nie wskazują na jakiekolwiek ich pogorszenie. Kolor trwały. Oj poszło tego bo podbitka ułożona po krokwiach a i okapy szerokie, a sztachet 1200szt.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam

    Sprawdzę dziś tego "Duluxa"

    D.RZ

  9. #9

    Domyślnie

    Tylko pamiętaj impregnat koloryzujący a nie lakierobejca. Droższa i pozostawia powłokę jakbyś malował farbą. Impregnat powoduje, że jest idealny mat i nie widać warstwy preparatu na powierzchni drwna, co jest istotne po latach jak będziesz odnawiał powierzchnie.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam
    posty były pisane a temat dość aktualny, czy ktoś może powiedzieć jak się sprawuje ten Luxdecor , bo ciągle najtańszy na rynku,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony