Bardzo ciśniesz - u mnie z trawami jak z piosenkami - znam tylko te, które mam...

Stanowiska dla traw jest mocno nasłonecznione, w rogu ogrodu - czyli niechcący byłoby to powtórzenie układu ze zdjęcia. Stanowiska nie będą połączone, bo rozdzieli je ścieżka do furtki ogrodowej. Kompozycja ma stanowić zamknięcie ogrodu w odległości od tarasu - 25-35 m.

Przyjmując za punkt odniesienia Kleine Fontane to wszystko wyższe (łącznie z kwiatostanami) jest już dla mnie WYSOKIE.

Żeby stworzyć choć trochę układ kaskadowy - jedna odmiana wyższa, a reszta - podobnej wysokości co KF lub nawet niższe.

Kwiatostany - różne - wąskie, okazałe, pełne, albo taki jak u Sirene. Nie muszą bardzo wyrastać ponad liscie.

Kolorystyka kwiatostanu - tu nie mam żadnych preferencji.

Kwietnienie i przebarwianie liści - rozłożone w czasie - czyli mieszanka wczesnych i późnych.

Przebarwianie liści - mogą na kolor złoty, mogą na czerwono. Z założenia mój ogród ma pracować cały rok, a trawy jak najbardziej wpisują się w to założenie.

Dostępność - tu się poddaję. Ale szczerze mówiać ważniejszy jest efekt niż fakt, że akurat ta odmiana była w najbliższej szkółce. A że miskantów jest bardzo dużo, to na wszelki wypadek poza Kleine F. nic nie kupiłam.