dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 83
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1658
  1. #41

    Domyślnie

    Zdjęcia tych wszystkich traw są piękne Ale do tego trzeba mieć dużo ziemi, albo sadzić gatunki, które się nie rozrastają.
    Kiedyś się skusiłam na parę gatunków i po roku a może po półtora wszystko wyrzucałam Niektóre trawy ( nie podam nazw bo już nie pamiętam) idą pod ziemią kłaczami wielkości palca (właśnie taką miałam :evil)
    Gdybym jej w porę nie usunęła to bym cały ogród miała zarośnięty jedną trawą A kłącza znajdowałam parę ładnych metrów od trawy i jeszcze na dodatek tego w kolejnym roku.

    Nigdy więcej nie posadzę traw choć przyznam, że wyglądają pięknie nawet bardzo pięknie
    Agdula

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agdula
    Gdybym jej w porę nie usunęła to bym cały ogród miała zarośnięty jedną trawą A kłącza znajdowałam parę ładnych metrów od trawy i jeszcze na dodatek tego w kolejnym roku.

    Nigdy więcej nie posadzę traw choć przyznam, że wyglądają pięknie nawet bardzo pięknie

    Miłość zakończyła się z twojej winy. Powody to brak zrozumienia partnera i własne zaniedbania. Wystarczyło jedynie nie pozwolić kłączom na wędrówkę

    Ps. Agdula obyś nie była taką żoną jak ogrodnikiem

    Pozdr
    Małpa bez ogona to i tak tylko małpa

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agdula
    Zdjęcia tych wszystkich traw są piękne Ale do tego trzeba mieć dużo ziemi, albo sadzić gatunki, które się nie rozrastają.
    Kiedyś się skusiłam na parę gatunków i po roku a może po półtora wszystko wyrzucałam Niektóre trawy ( nie podam nazw bo już nie pamiętam) idą pod ziemią kłaczami wielkości palca (właśnie taką miałam :evil)
    Gdybym jej w porę nie usunęła to bym cały ogród miała zarośnięty jedną trawą A kłącza znajdowałam parę ładnych metrów od trawy i jeszcze na dodatek tego w kolejnym roku.

    Nigdy więcej nie posadzę traw choć przyznam, że wyglądają pięknie nawet bardzo pięknie
    Gatunki rozłogowe (leptoporficzne) tak mają i po prostu trzeba stosować barierę korzeniową. W przypadku rozłogowych gatunków bambusów (np. Phyllostachys) to nawet do 50 cm głębokości.

    Wszystko ma swoje "zady i walety"
    Np. ograniczasz miejsce pod żywopłot barierą, wpuszczasz tam jakiegoś ekspansywnego Phyllostachysa i on już sam wypełni przeznaczone dla niego miejsce...
    ][
    ][
    ][Sobal
    www.bambusy.pl

  4. #44

    Domyślnie

    Sobal,

    Ty też coś budujesz?

    Pozdrawiam Paweł

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelm
    Sobal,

    Ty też coś budujesz?

    Pozdrawiam Paweł
    Właściwszym określeniem byłoby "wtykać w wolne miejsca"

    Jak tam twoje bambusy? Pewnie Phyllostachys parvifolia na wiosnę wypuści coś konkretnego bo zeszłego lata nieźle nabrał masy...

    Oglądałeś może bambusy przed centrum japońskim ostatnio? Ciekaw jestem jak wyglądają - pewnie zielono jak wiosną...
    Po takiej łagodnej zimie to pewnie będą miały z 7 metrów latem...

    pozdrowienia
    ][
    ][
    ][Sobal
    www.bambusy.pl

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał kef
    Cytat Napisał Agdula
    Gdybym jej w porę nie usunęła to bym cały ogród miała zarośnięty jedną trawą A kłącza znajdowałam parę ładnych metrów od trawy i jeszcze na dodatek tego w kolejnym roku.

    Nigdy więcej nie posadzę traw choć przyznam, że wyglądają pięknie nawet bardzo pięknie

    Miłość zakończyła się z twojej winy. Powody to brak zrozumienia partnera i własne zaniedbania. Wystarczyło jedynie nie pozwolić kłączom na wędrówkę

    Ps. Agdula obyś nie była taką żoną jak ogrodnikiem

    Pozdr
    Szczerze mówiąc znudziło mnie również wycinanie tych traw na wiosnę i ta pustka w ogrodzie kiedy sa juz wycięte a jeszcze nie urosły nowe.
    A co do tego aby nie pozwolić im rosnąć... to tak nie do końca jak mówisz...trawy posadziłam w bardzo małym ogródku, chciałam mieć jeszcze pełno innych roślin ..to niby jak miałam je wycinać (kiedy obok było tłoczno)? Wprowadź mnie w tajniki tej wiedzy? Jak się już wybuduję to będę miała większy ogród..to ta wiedza na pewno mi sie przyda....
    Agdula

  7. #47

    Domyślnie

    Agdula odwiedzaj Forum. Znajdziesz tu odpowiedzi na wiele pytań. A i twoje spostrzeżenia będą dla wszystkich wielce wartościowe.

    Pozdr
    Małpa bez ogona to i tak tylko małpa

  8. #48

    Domyślnie

    Kef a nie lepiej korzystać z fachowej literatury?
    Polecam. Prowadzi to do lepszej wiedzy a po zapoznaniu się z nią umiałbyś udzielać odpowiedzi na zadane pytania
    Agdula

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agdula
    Kef a nie lepiej korzystać z fachowej literatury?
    Polecam. Prowadzi to do lepszej wiedzy
    Agdulo, szkoda miejsca na niemerytoryczne spory. Odkyłaś moją niekompetencję i już. Mówi sie trudno. Ale uważaj bo takich osób na forum może być więcej. Więc moze na wszelki wypadek lepiej ograniczyć się do studiowania fachowj literatury.

    Cytat Napisał Agdula
    a po zapoznaniu się z nią umiałbyś udzielać odpowiedzi na zadane pytania
    Staram się w miarę możliwości. No chyba, że nie nie zetknąłem sie z danym problemem bądź odpowiedź można łatwo znaleźć, bo znajduje się parę postów wyżej.

    Miłego czytania
    Pozdr
    Małpa bez ogona to i tak tylko małpa

  10. #50

    Domyślnie

    zuza

    jestem początkującym miłośnikiem własnego ogrodu, ale trawy są super i mogą być fantastycznym urozmaiceniem. Jednym słowem: dawaj więcej zdjęć i rad ich pielęgnacji.


    pozdrowienia

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    sobal1 widze że jestes fachura, mam więc pytanko.

    Na swojej działce mam ok 30 cm humusu, a reszta to glina, czy jest szansa wychodowania na niej dorodbych traw i bambusów?
    Intersuje mnie szczególnie gatunki okazałymi kwiatostanami i rosnace w duzych kępach
    Takie które bez wzajemnego sobie szkodzenia moga rosnąc koła rodzimych bylin i krzewów.

    Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobal1
    Cytat Napisał Agdula
    Zdjęcia tych wszystkich traw są piękne Ale do tego trzeba mieć dużo ziemi, albo sadzić gatunki, które się nie rozrastają.
    Kiedyś się skusiłam na parę gatunków i po roku a może po półtora wszystko wyrzucałam Niektóre trawy ( nie podam nazw bo już nie pamiętam) idą pod ziemią kłaczami wielkości palca (właśnie taką miałam :evil)
    Gdybym jej w porę nie usunęła to bym cały ogród miała zarośnięty jedną trawą A kłącza znajdowałam parę ładnych metrów od trawy i jeszcze na dodatek tego w kolejnym roku.

    Nigdy więcej nie posadzę traw choć przyznam, że wyglądają pięknie nawet bardzo pięknie
    Gatunki rozłogowe (leptoporficzne) tak mają i po prostu trzeba stosować barierę korzeniową. W przypadku rozłogowych gatunków bambusów (np. Phyllostachys) to nawet do 50 cm głębokości.

    Wszystko ma swoje "zady i walety"
    Np. ograniczasz miejsce pod żywopłot barierą, wpuszczasz tam jakiegoś ekspansywnego Phyllostachysa i on już sam wypełni przeznaczone dla niego miejsce...


    Dzięki Sobal1 Może jeszcze się kiedyś skuszę na trawy, spróbuje tak jak radzisz
    Agdula

  13. #53

    Domyślnie

    Dla mnie będzie to wspaniały temat - bo te trawy sa naprawde extra- jeżeli ktoś szczerze napisze czy w ziemi klasy V, piaszczystej takie bóstwo wyrośnie( podlewać mogę ale z uzyżnianiem gorzej) Napiszcie troche o warunkach c hodowli dzięki

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mariuszdro
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    witajcie
    ja kupiłam w zeszłym roku w supermarkecie sadzonkę trawy pampasowej i po przeczytaniu waszych postów trochę się podłamałam
    piszecie tu, że te trawy tak szybko i super rosną, a moją czuć malizną...
    co prawda urosła trochę od zeszłego roku (dwukrotnie), ale puszczenia kwiatosanów nic nie zapowiada
    czy to jest normalne??????

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Ja mam z traw zrobioną opaskę wokół domu. W "korytku" z kamieni zrobiony zygzak z niebieskiej trawy a reszta wypełniona niedźwiedzim fitrem. Wygląda dosyć ciekawie i nie muszę kosić pod wykuszami

    Na zdjęciu świeżo po zrobieniu. Po roku jest pięknie wypełnione.

  16. #56

    Domyślnie

    łoo matko, dawajcie większe fotki, bom ślepa troszku

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Pojawiła się na allegro Hakonechloa


  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie uprawa niebieskiej trawy

    Hoduję z nasion niebieską trawę kępową - kostrzewę niebieską (festuca glauca). Chcę uzyskać większą ilość sadzonek na skalniak. Obecnie mam już źdźbła o wysokości kilku cm. Zastanawiam się w jaki sposób powstają kępy? Czy z każdego źdźbła wyrośnie jedna kępa czy kępa powstaje z większej ilości nasion w jednej doniczce. A także czy przycinanie trawy spowoduje rozrost kęp? Proszę o podpowiedź doświadczonych ogrodników.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Zapytaj Mirka L
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Też odpoczywam, dlatego se zacytuję, a co..

    Pierwszym organem rozwijającym się w czasie kiełkowania traw są korzenie. W tym czasie rośliny są bardzo wrażliwe na brak wody. Wzrost rozpoczyna się w temperaturze ok. 5 oC. Następnie wyrasta pęd, a z niego wytwarzane są pierwsze liście. Jednocześnie na dole pędu, na najniższym węźle, pojawia się węzeł krzewienia. Z niego wyrasta wiązka korzeni, a przede wszystkim – nowe pędy powodujące krzewienie się trawy. Od przebiegu krzewienia zależy powstanie zwartej darni a zatem wygląd trawnika. Trzeba więc szczególnie zadbać o właściwe nawodnienie w okresie od kiełkowania do krzewienia, czyli przez pierwsze 6 do 8 tygodni.

    W zależności od sposobu krzewienia rozróżniamy trzy główne typy traw:

    trawy luźnokępowe, u których węzeł krzewienia leży płytko pod powierzchnią ziemi, pędy wyrastają luźno. Przy prawidłowej pielęgnacji wytwarzają zwartą darń (np. rajgras angielski);


    trawy zbitokępowe, u których węzeł krzewienia znajduje się nad powierzchnią ziemi. Pędy wyrastają ściśle obok siebie. Do tej grupy należą przede wszystkim wszystkie trawy jednoroczne, czyli chwasty na naszych trawnikach. Takim samym wzrostem charakteryzuje się kostrzewa owcza, stosowana w mieszankach przeznaczonych na suche tereny;

Strona 3 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony