dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Drenarz opaskowy ....

    Witam
    Może ktoś się orientuje ile może kosztować drenarz opaskowy budynku z głębokim podpiwniczeniem....
    pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    10tys.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    za co aż tyle ............?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    chciałbym wykonać drenarz w trakcie budowy domu , czy to obniży koszty ? Kto wykonywał ten drenarz: wyspecjalizowana firma czy zwykli budowlańcy i co ile kosztowało ?
    pozdrawiam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał manykes
    za co aż tyle ............?
    Rzuciłeś absurdalne pytanie w sensie braku podstawowych parametrów, choćby ilość mb, ale spróbujmy.

    Powiedzmy,że jest tych mb 80, wysokość obsypki niech będzie 1,5 m i szer 0,7 m o profilu trójkatnym co dawałoby nam 0,525m2 przekroju na 1mb czyli 0,525 m3 na 1mb co przy 80 mb równa się 42 m3 zasypki, najlepszy by był 8-16 ale tona 33zł a 1m3 to około 2 ton to jest 2770 zł na żwir, można kupić tańszy za powidzmy 18 zł/t wtedy mamy za żwir 1512 zł,
    Rura drenarska "80" około 4 zł/mb co daje nam 320 zł
    Geowłóknina 1,90 m2 na 1mb , około 5,50 za 1mb to mamy 440 zł
    Studzienka 281 zł/szt, powiedzmy 6 szt to mamy 1686 zł
    Materiały sumarycznie ok. 4200 zł + robocizna pewnieok 1500 zł może mniej co daje nam około 5200-6200 zł
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  6. #6

    Domyślnie

    Geno - ja tylko tak wtrące:
    1) cena żwiru - z twoich okolic - u mnie taniej niż 45PLN/t nie kupisz (mówię tu o cenie netto ), normalka to 60PLN/t,
    2) Nie trzeba sypać żwiru (i prawie nikt tak nie robi) do samej góry,
    3) ceny studzienek - z górnej półki (mozna znacznie, znacznie taniej), chyba że masz na myśli studzienkę z deklem żeliwnym, wtedy cena za mała ,
    4) 6 studzienek - lekka przesada (ja mam 2, i wszystko działa - projekt robił mi fachowiec od odwodnienia, który robi takie rzeczy od 20lat dla kopalń i domów zagrożonych zalewaniem w związku ze szkodami górniczymi - zresztą cenę szczelił mi za drenaż ponad 10kPLN),
    5) geowłóknina jest tańsza i tyle metrów jest nie potrzebnych,
    6) rurę drenarską widze że wziąłeś WAVINA, można tańszą i do tego fi100.

    Mnie drenaż w glinie (około 75mb) kompletny (wykop, żwir, materiały, zasypanie) wyszedł około 3500PLN (przy cenie żwiru 45PLN/tonę - poszło prawie 10 ton)

    To tyle moich uwag.

    Ale dycyzja i tak należy do inwestora.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał AldonkaS
    Geno - ja tylko tak wtrące:
    1) cena żwiru - z twoich okolic - u mnie taniej niż 45PLN/t nie kupisz (mówię tu o cenie netto ), normalka to 60PLN/t,
    2) Nie trzeba sypać żwiru (i prawie nikt tak nie robi) do samej góry,
    3) ceny studzienek - z górnej półki (mozna znacznie, znacznie taniej), chyba że masz na myśli studzienkę z deklem żeliwnym, wtedy cena za mała ,
    4) 6 studzienek - lekka przesada (ja mam 2, i wszystko działa - projekt robił mi fachowiec od odwodnienia, który robi takie rzeczy od 20lat dla kopalń i domów zagrożonych zalewaniem w związku ze szkodami górniczymi - zresztą cenę szczelił mi za drenaż ponad 10kPLN),
    5) geowłóknina jest tańsza i tyle metrów jest nie potrzebnych,
    6) rurę drenarską widze że wziąłeś WAVINA, można tańszą i do tego fi100.

    Mnie drenaż w glinie (około 75mb) kompletny (wykop, żwir, materiały, zasypanie) wyszedł około 3500PLN (przy cenie żwiru 45PLN/tonę - poszło prawie 10 ton)

    To tyle moich uwag.

    Ale dycyzja i tak należy do inwestora.
    Generalnie to studzienku powinny byc prz załamaniach , ostrych kątach ale ok nie musi być aż tyle. Jedyne z czym się nie zgadzam to ,ze geowłókniny jet za dużo - jest ok. Chyba,że podasz mi jak to liczysz,że jest za dużo.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dziękuję panowie za cenne informacje i serdecznie pozdrawiam

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeszcze jedno panowie moglibyście dać jakieś namiary na wykonawcę,
    a może sami robiliście
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony