dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    weasel123

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    144

    Domyślnie dach wiaty - skraplanie

    cześć

    Zamierzam postawić wiatę, która w będzie miała nieograniczony przewiew, ażurowe ściany i to nie wszędzie.
    Na dach planuję dać blachę trapez na łatach, ale ostatnio ktoś mi podpowiadał że woda może się skraplać i spada potem za kołnierz itp.
    Nie chcę komplikować tematu ale ponoć można dać pod blachę włókninę paroprzepuszczalną żeby kapało na nią, ewentualnie kupić blachę z przyklejonym filcem żeby chłonął skropliny i potem wysechł bez kapania (DRIP-STOP).
    Czy ktoś się spotkał z takim problemem i czy to częste zjawisko w otwartych konstrukcjach?
    Rozumiem że np wieczorem w lecie jak blacha stygnie szybciej niż grunt to przy dużej wilgotności powietrza może coś takiego wystąpić.

    Nie chcę potem tego rozbierać żeby naprawiać ten problem, ale z kolei nie chcę również niepotrzebnie kłaść tej włókniny bo wygląda to głupio od spodu.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał weasel123 Zobacz post
    cześć

    Zamierzam postawić wiatę, która w będzie miała nieograniczony przewiew, ażurowe ściany i to nie wszędzie.
    Na dach planuję dać blachę trapez na łatach, ale ostatnio ktoś mi podpowiadał że woda może się skraplać i spada potem za kołnierz itp.
    Nie chcę komplikować tematu ale ponoć można dać pod blachę włókninę paroprzepuszczalną żeby kapało na nią, ewentualnie kupić blachę z przyklejonym filcem żeby chłonął skropliny i potem wysechł bez kapania (DRIP-STOP).
    Czy ktoś się spotkał z takim problemem i czy to częste zjawisko w otwartych konstrukcjach?
    Rozumiem że np wieczorem w lecie jak blacha stygnie szybciej niż grunt to przy dużej wilgotności powietrza może coś takiego wystąpić.

    Nie chcę potem tego rozbierać żeby naprawiać ten problem, ale z kolei nie chcę również niepotrzebnie kłaść tej włókniny bo wygląda to głupio od spodu.
    Zjawisko jest mi znane. Mam wiatę i woda się skrapla. Woda skrapla się też w blaszakach, wiem bo wcześniej miałem no nie ja ale zięciunio i mu też kapało na samochód.
    W moim przypadku zjawisko to nie jest uciążliwe.

  3. #3

    Domyślnie

    Może odpowiednia folia termoizolacyjna pomoże?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    weasel123

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    144

    Domyślnie

    zdecydowałem się na blachę z podklejonym filcem, zobaczymy co będzie.

  5. #5

    Domyślnie

    W blaszaku skraplanie jest bardziej uciążliwe szczególnie zimą. Jeżeli jest to wiata przewiewna to skraplanie o ile będzie występować to minimalnie.
    Co membrany trzeba pamiętać że ona nie może być narażona na promienie słoneczne bo traci swoje właściwości.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    weasel123

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    144

    Domyślnie

    Też tak myślę ale zaczęło mnie to męczyć jak byłem niedawno na placu gdzie handlują drewnem i widzę że taka wiata ze 150m2 pod blachą ma membranę.
    Pytam pracownika a ten że mu na drewno padało z tej blachy to założył membranę.
    Wiata miała tylko jedną ścianę z blachy, reszta otwarte.
    W sumie za filc dopłaciłem kilka zł z metra więc jak mam to rozbierać kiedyś i poprawiać to już przeboleję te pieniądze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony