dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 184
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 3677
  1. #2001
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał CAPSLOCK Zobacz post
    Witam.
    Mam prośbę, w szczególności do Pana Andrzeja W. i Mistrza Jana o ocenę jakości wykonania dachu.
    Podstawowy błąd murarzy to zamurowywanie szczytów do desek lub foli wstępnego krycia jak teraz Pan połączy izolację cieplną dachu z izolacją cieplną ścian?


    zapraszam tu żeby zrozumieć :
    http://forum.budujemydom.pl/Najczest...mu-t10805.html



    Patrząc na ściany budynku ,widać gołe wieńce ,czyli dom będzie obkładany izolacją cieplną ,kto teraz po ociepleniu dokończy obróbki i rozbierze niepotrzebne dachówki dochodzące do ścian.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 02-06-2013 o 19:40
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  2. #2002
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    CAPSLOCK

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    OPOLSKE
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    Ocieplenie boku lukarny powinno łączyć się z ociepleniem połaci- teraz nie ma możliwości. .
    Ten dom nie ma lukarny, ale wiem o który bok chodzi (łączenie budynku z garażem) - do poprawki. Skosów ścian poprawic się już chyba nie da.

    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    Zakończenie gąsiorów poziomych - cud smaku, podobnie komin. Te taśmy się odklejają skutki wiadome , robią tak ci co nie potrafią obrobić blachą. Kratka wentylacyjna powinna być z żaluzją i porządnie zamontowana.
    Kazać wywalić taśmę i zrobić ponownie z blachą?

    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    Nie jestem pewien , ale wydaje mi się, że ława jest zamontowana do tej samej łaty co dachówka . Ciekawe jak zrobiono okap . Trzeba by podsunąć dachówkę i zobaczyć. Jan.
    Można trochę jaśniej? bo nie wiem do końca na co zwrócić uwagę wykonawcy?
    Chodzi o ławę kominiarską? Powinna być do niej nabita osobna łata?
    Co jest nie tak z okapem?

    Bardzo dziękuję za uwagi, czy są jakieś elementy które zostały wykonane poprawnie?
    Ułożenie dachówek, kosze, podbitka ok.?
    Ostatnio edytowane przez CAPSLOCK ; 02-06-2013 o 20:30

  3. #2003
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    CAPSLOCK

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    OPOLSKE
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Podstawowy błąd murarzy to zamurowywanie szczytów do desek lub foli wstępnego krycia jak teraz Pan połączy izolację cieplną dachu z izolacją cieplną ścian?
    Tak ściany będą ocieplane. Rozumiem że ta przerwa między ściana skośną a dachem umożliwiałaby połączenie obu izolacji, tylko co miałoby izolować te skośne ściany od góry?
    Wełna którą będzie ocieplany dach (dać szerzej aby naszła na ściany) czy styropian którym będą ocieplane ściany (musiałby na nie jakoś nachodzić).

    Pozdrawiam.
    CAPSLOCK

  4. #2004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Niejako zostałem wywołany do tablicy więc napiszę tak: nie ważne co my o tym sądzimy ważne czy Tobie się Twój dach podoba? Generalnie można by rzec, że wykonanie dość przyzwoite i z pewnością nie będzie przecieków ale miałbym uwagi co do estetyki wykonania. Szanowni przedmówcy już kilka kwestii poruszyli. Po pierwsze to kolejność robót a tak dokładnie to brak elewacji w związku z czym dach nie jest skończony. Tu akurat nie ma winy dekarza. Mogą wystąpić problemy z zachowaniem ciągłości izolacji cieplnej. Natomiast przechodząc do samego krycia to połacie nie zostały rozmierzone co widać na okapach, dachówki kończą się na pasie nadrynnowym raz bliżej krawędzi a raz dalej a powinny delikatnie ~2 cm przestawać za pas. Brak rozmierzenia dachu widać również na dachówkach szczytowych gdyż odstępy pomiędzy nimi nie są równe. To powoduje, że niezachowane są linie skośne na połaci. Dachówki przy oknie nie leżą w płaszczyźnie dachu. Wydaje się, że dachówki pod dolnym kołnierzem nie mają zeszlifowanych fal. Podobnie rzecz się ma przy wyłazie. Dachówki nad wyłazem opadają, wygląda na to, że nie zastosowano specjalnej blaszki podpierającej. Użycie karbowanej taśmy uszczelniającej mało estetyczne a wyprowadzenie jej w okolicy komina na gąsiory to nieporozumienie. Podobnie z obłożeniem tą taśmą gąsiora niższej kalenicy i wprowadzenie na dachówkę połaci zasadniczej. Obłożenie komina płytką włóknocementową w taki sposób świadczy o braku wiedzy o zasadach jej montażu a do tego tworzy możliwość zawiewania śniegu przez powstałe szpary. Prawdopodobnie do obłożenia komina użyto za dużych płytek (powinny być 20x20 cm). Brak blaszanej czapy na kominie może powodować podciekanie wody po betonowej czapie pod elewację komina wykonaną z tych płytek. Denko gąsiora wysunięte poza obrys dachówek skrajnych a wystarczyło lekko unieść łatę kalenicową lub końcówkę ostatniego gąsiora a denko skomponowałoby się z ostatnimi dachówkami. Jest nadbitka to w jakim celu tak szeroka deska okapowa? Skoro deska nie jest obrobiona blachą to nie ma żadnego uzasadnienia aby obróbka taśmą karbowaną na nią zachodziła w miejscu przenikania połaci. Należało tam podciąć tą deskę i przepuścić pod nią dachówkę. Też mnie ciekawi jak został wykonany okap gdyż wyprowadzenie wody z krycia wstępnego na nieosłoniętą (choć impregnowaną) deskę okapową będzie skutkować brzydkimi zaciekami. Reasumując nie jest najgorzej. Pozdrawiam.
    P.S.
    W załączeniu komin obrobiony płytkami.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030217.jpg
Wyświetleń:	1176
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	193271  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #2005
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał CAPSLOCK Zobacz post
    Tak ściany będą ocieplane. Rozumiem że ta przerwa między ściana skośną a dachem umożliwiałaby połączenie obu izolacji, tylko co miałoby izolować te skośne ściany od góry?
    Wełna którą będzie ocieplany dach (dać szerzej aby naszła na ściany) czy styropian którym będą ocieplane ściany (musiałby na nie jakoś nachodzić).

    Pozdrawiam.
    CAPSLOCK
    Wełnę którą będzie ocieplane poddasze trzeba dać szerzej aby doszła aż do styropianu ,ale żeby tak zrobić trzeba teraz skuwać -obcinać szczyty z dolną krawędzią krokwi .
    W trakcie izolowania, styropianem ścian zewnętrznych właśnie zamyka się tą szczelinę od zewnątrz dosuwając styropian w pionie aż do połaci dachu a izolując poddasze układa się wełnę od wewnątrz tak aby wełna doszła aż do styropianu .Żeby zamakając ścianę szczytu z każdej strony cześć ściany stryszku ponad jętkami obkłada się styropianem z obu stron taką samą grubością a paski wełny leżą na ścianie szczytu w ten sposób zamykamy całą ścianę szczytu a wełna umożliwia odparowanie wilgoci ze ściany.

    Mnie się wydaje ze to rynny miniaturki na altanę ale to może złudzenie ,a ta rynna na wykuszu to będzie ciągle przelewać przy takiej srednicy (powstał lejek) .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 02-06-2013 o 22:03
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  6. #2006
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    CAPSLOCK

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    OPOLSKE
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    16

    Domyślnie

    OK.
    Dziekuję wszystkim za cenne uwagi.
    Co do rynien to jest to system rynnowy RUKKI 125mm, link: http://www.ruukki.pl/Produkty-i-rozw...rynnowy-125-mm
    Być może wyglądają na małe przez tak duże deski okapowe, albo faktycznie są za małe?
    Efekt lejka na wykuszu faktycznie jest.

  7. #2007
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał CAPSLOCK Zobacz post
    OK.
    Dziekuję wszystkim za cenne uwagi.
    Co do rynien to jest to system rynnowy RUKKI 125mm, link: http://www.ruukki.pl/Produkty-i-rozw...rynnowy-125-mm
    Być może wyglądają na małe przez tak duże deski okapowe, albo faktycznie są za małe?
    Efekt lejka na wykuszu faktycznie jest.
    Nie chcę obsmarowywać producenta a ,czy zwróciłeś uwagę na te rynny ,one są płytkie niby mają 125mm na górze ale jak złożysz dwie do siebie to nie uzyskasz okręgu ,tylko jajo -elipsę ,dlaczego? bo producenci myślą zużywa się w ten sposób mniej blachy a szerokość rynny pozostaje ,pocienia się też blachy na obróbki z 0,55mm na 0,45mm ,haki przetłacza się żeby usztywnić cieńsza blaszkę tak się dzieje też z innymi materiałami budowlanymi ,zanika materiał w materiale
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  8. #2008

    Domyślnie

    Ładnie sie ten dach wizualnie prezentuje, tylko te deski okapowe psują efekt ;/. Powinny być na wysokość krokwi

    Edit:
    Własnie zauważyłem że są na wysokość krokwi. To ile te krokwie mają? 22cm?
    Ostatnio edytowane przez turalyon ; 03-06-2013 o 14:37

  9. #2009
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rodii
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Sokolany
    Posty
    97
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Witam, czy na podstawie zdjec jestescie w stanie rozpoznac jaka dachowka lezy na tym dachu?
    Za okolo miesiac bede musial podjac decyzje co bede mial na dachu, i akurat zobaczylem ten dach. Sek w tym ze nie mam pojecia jaka to dachowka.
    Dzieki
    Rafal



  10. #2010
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Dachówka ceramiczna zakładkowa firmy ROBEN typ MonzaPLUS (9,8 szt/m2) kolor Tobago czarnobrązowa Glazura.
    KOMINEK ODPOWIETRZAJĄCY "Standard" firmy ROBEN
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #2011
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rodii
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Sokolany
    Posty
    97
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Dzieki za informacje,
    myslalem ze to czysto czarny kolor.
    A jak jest z jakoscia Monza Plus? Czy to dobry wybor? A moze jest cos podobnego ale lepszej jakosci?
    Dzieki
    Rafal

  12. #2012

    Domyślnie

    Wg niekturych lepszy jest brass rubin 13v.

  13. #2013
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rodii
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Sokolany
    Posty
    97
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Sprawdzilem, i niestety Brass nie robi glazurowanej. A to niestety warunek ktory musi byc spelniony
    dzieki
    Rafal

  14. #2014

    Domyślnie

    W brasie glazurowana nazywa sie angobowana

  15. #2015
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ANKAg
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam!

    prosze Was o porade
    Chce na dach polozych dachowke plaska domino ale wykonawca mi powiedzial ze tartaki w okolicy ( legnica Doly Slask) robia krzywe drzewo na dachy i odradza mi taka dachowke, czy to jest wystarczajacy powod zeby zrezygnowac z domino?
    Czy szukac tartaku ktory oferuje juz wysuszone drzewo
    Nie znam sie na tym wiec pytam Ekspertow
    dziekuje

  16. #2016
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rodii
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Sokolany
    Posty
    97
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał turalyon Zobacz post
    W brasie glazurowana nazywa sie angobowana
    Ale to info na 100%? Bo ja myslalem ze angoba to jest pomiedzy zwykla powierzchnia a glazurowana.

  17. #2017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Są dwa rodzaje angoby zwykła matowa i szlachetna błyszcząca. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #2018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANKAg Zobacz post
    ...czy to jest wystarczajacy powod zeby zrezygnowac z domino?
    Nie! Natomiast jest to wystarczający powód aby zmieć wykonawcę bo ten nie potrafi wyprowadzić płaszczyzny połaci. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #2019

    Domyślnie

    Dokładnie. Ja mam rubin 13v glazura tekowa, jest też w kolorze czarnym

  20. #2020
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stibdom
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    124

    Domyślnie

    Monza Plus ma większą fale, tak samo wygląda Piemont tobago czarnobrązowa Glazura.

Strona 101 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony