dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 124 z 184
Pokaż wyniki od 2.461 do 2.480 z 3677
  1. #2461
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    I to i to pożyje tyle samo. Impregnacja nie przedłuża żywotności tylko chroni drewno przed szkodnikami. To zależy co się rozumie pod stwierdzeniem "ułoży". Może się ugiąć. Natomiast dociążone pokryciem schnąc na dachu z dużym prawdopodobieństwem się nie pokręci. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #2462
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wrocław / Środa Śląska
    Posty
    225

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie, dach jak na zdjęciu, konstrukcja tez dołączona. Pasowałoby mi zdjąć te 2 jętki zewnętrzne z obu stron. Dlaczego? bo nie pomyslalem o ich przygotowaniu a teraz nie bardzo widze jak to ładnie i trwale wykończyć, mozna zdjac i ostrugac ale czy za pare lat nie bedzie trzeba tego robic drugi raz? Przeciez nawet najlepsza lakierobejca czy cos innego na dlugo nie starczy. Poza tym ptaki... podobno przy takich belkach moze to byc niezly problem. Dlatego jest pomysl ich zdjęcia. Ale czy mozna? Wg projektanta i kierownika budowy mozna - nawet jesli bedzie jakis wplyw na konstrukcję to znikomy i nie bedzie problemu. Co Wy na to?

    A moze ktos da pomysl co zrobic z tymi jętkami zeby bylo ladnie i bezproblemowo? Dodam ze lubie drewno i takie ladnie obrobione bardzo mi sie podoba ale nie widzi mi sie co kilka lat sciagac podnośnika i ciagle malowac, czyscic itp.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03006.jpg
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	234362Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03007.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	234363Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	16,8 KB
ID:	234364

  3. #2463
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Ja bym ściągnął, choćby z tego względu, że brzydko wyglądają tak blisko siebie. Czemu mają służyć nie obcięte koncówki krokwi poniżej pasa podrynnowego?

  4. #2464
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wrocław / Środa Śląska
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał bracki88 Zobacz post
    Ja bym ściągnął, choćby z tego względu, że brzydko wyglądają tak blisko siebie. Czemu mają służyć nie obcięte koncówki krokwi poniżej pasa podrynnowego?
    to zostanie ścięte przy robieniu podbitki

  5. #2465
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Można zdemontować bo są płatwie i szybko zakrywać szczyty oraz okapy bo stracisz gwarancję na folię. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #2466
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    I to i to pożyje tyle samo. Impregnacja nie przedłuża żywotności tylko chroni drewno przed szkodnikami. To zależy co się rozumie pod stwierdzeniem "ułoży". Może się ugiąć. Natomiast dociążone pokryciem schnąc na dachu z dużym prawdopodobieństwem się nie pokręci. Pozdrawiam.
    Czyli impregnacja jednak wydluza w sytuacji ataku szkodnikow
    Co do "ułożenia" - zgadza sie tak to wykonawca rozwinal ze sie nie pokreci. Ale o uginaniu nic nie mowil. Czy zatem taki sposob robienia dachu jest poprawny ?

  7. #2467

    Domyślnie

    Mam pytanie gdyż mam odeskowany dach na nim papa łaty kontrłaty za pare dni bedzie położona dachówka lecz zauważyłem że po deszczu przedostaje sie woda deski są nasiąknięte ogólnie jest dużo zacieków. Dekarz mówi mi ze to normalne?? Czyżby??

  8. #2468

    Domyślnie

    Cytat Napisał house1 Zobacz post
    Mam pytanie gdyż mam odeskowany dach na nim papa łaty kontrłaty za pare dni bedzie położona dachówka lecz zauważyłem że po deszczu przedostaje sie woda deski są nasiąknięte ogólnie jest dużo zacieków. Dekarz mówi mi ze to normalne?? Czyżby??
    Bzdura, właśnie jest po to krycie wstepne papa by było szczelnie, trzeba poprawić,uszczelnić , ostatnia ku temu okazja, potem bedzie drogo i nieprzyjemnie.

  9. #2469

    Domyślnie

    Już teraz będzie nieprzyjemnie skoro łaty nabite ale da się zrobić, sam właśnie skończyłem uszczelniać całą jedną cieknącą połać.

  10. #2470
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Dobrze... teraz pełno wiatrołomów mamy w Tatrach. Jak przeciętny inwestor ma się upewnić, że drewno nie pochodzi z połamanych drzew? I dlaczego niby nie może pochodzić ze złamanych drzew. Nie piszmy tylko o certyfikatach i papierach - ten wszystko przyjmie...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  11. #2471

    Domyślnie

    Dekarz powiedział mi że wszystko się uszczelni samo jak lepik rozpuści się w lato i będzie Ok
    Nie wiem ile w tym prawdy ale jak będzie ciekło to poprawi na swój koszt..

  12. #2472

    Domyślnie

    Cytat Napisał house1 Zobacz post
    Dekarz powiedział mi że wszystko się uszczelni samo jak lepik rozpuści się w lato i będzie Ok
    Nie wiem ile w tym prawdy ale jak będzie ciekło to poprawi na swój koszt..
    Tak się samo uszczelni jak mniej więcej przebite koło w samochodzie, weżmie kasę i tyle go będziesz widział , jesteś bardzo naiwny jeśli wierzysz że przyjdzie na poprawki za free, będzie opowiadał przez telefon że zawalony robotą a po jakimś czasie przestanie odbierać rozmowy od ciebie , a następny grubo cię skasuje za poprawki .Póki nie zapłaciłeś rozdajesz karty , i żądasz . Jak zapłacisz to możesz co najwyżej prosić.

  13. #2473

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Dobrze... teraz pełno wiatrołomów mamy w Tatrach. Jak przeciętny inwestor ma się upewnić, że drewno nie pochodzi z połamanych drzew? I dlaczego niby nie może pochodzić ze złamanych drzew. Nie piszmy tylko o certyfikatach i papierach - ten wszystko przyjmie...
    Dlatego: ,,że drewno z wiatrołomów absolutnie nie może być uznane za pełnowartościowe, gdyż praktycznie zawsze posiada wewnętrzne spękania i rozwarstwienia, nawet jeśli nie są one widoczne gołym okiem. Dyskwalifikują one ten surowiec jako materiał do wszelkich zastosowań konstrukcyjnych, produkcji mebli, podłóg itd. Jest to drewno w najlepszym razie kwalifikujące się do klasy WD, ale generalnie musi być uznane za papierówkę, lub drewno opałowe. Produkcja tartaczna nie może na nim bazować.''

  14. #2474

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Tak się samo uszczelni jak mniej więcej przebite koło w samochodzie, weżmie kasę i tyle go będziesz widział , jesteś bardzo naiwny jeśli wierzysz że przyjdzie na poprawki za free, będzie opowiadał przez telefon że zawalony robotą a po jakimś czasie przestanie odbierać rozmowy od ciebie , a następny grubo cię skasuje za poprawki .Póki nie zapłaciłeś rozdajesz karty , i żądasz . Jak zapłacisz to możesz co najwyżej prosić.
    Dzięki, Pogadam z nim póki dachówka nie jest położona. A możesz mi powiedzieć jak teraz to można uszczelnić?
    lepik na zimno wystarczy?

  15. #2475

    Domyślnie

    Cytat Napisał house1 Zobacz post
    Dzięki, Pogadam z nim póki dachówka nie jest położona. A możesz mi powiedzieć jak teraz to można uszczelnić?
    lepik na zimno wystarczy?
    Lepik do podklejania gontów będzie lepszy. w tych temperaturach papę trzeba osyszyć i podgrzać palnikiem by ,,chyciło''. Zamieść zdjęcia , może jest więcej błądów, teraz ostatni gwizdek na poprawki.

  16. #2476

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Lepik do podklejania gontów będzie lepszy. w tych temperaturach papę trzeba osyszyć i podgrzać palnikiem by ,,chyciło''. Zamieść zdjęcia , może jest więcej błądów, teraz ostatni gwizdek na poprawki.

    Jutro wrzucę zdjęcia

  17. #2477
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Trudno zrozumieć dekarza, który ma wszystko jak na dłoni i może w prosty sposób uszczelnić przecieki. Skoro twierdzi, że samo się uszczelni to nie rozumie funkcji dachu i tak na prawdę nie jest dekarzem a monterem pokrycia zewnętrznego. Jak dach będzie zakryty pokryciem docelowym to ilość wody pod tym pokryciem będzie znikoma a pojawi się dopiero po pierwszej zimie jak zacznie się topić nawiany śnieg. W przypadku gdy będzie wykonana izolacja cieplna poddasza i osłonięta folią paroizolacyjną to ewentualny przeciek pojawi się na ściance kolankowej i będzie praktycznie nie możliwy do zlokalizowania. Wyegzekwuj uszczelnienie a krycie docelowe pozwól montować jak będziesz w 100% pewny że jest szczelnie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #2478

    Domyślnie dach do oceny-wenecja z budmatu

    witam forumowiczow,proszę o ocenę jakości wykonania,z góry dziękuję
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0650.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	234599   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0649.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	234600   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0651.jpg
Wyświetleń:	322
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	234601  

  19. #2479

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek188 Zobacz post
    witam forumowiczow,proszę o ocenę jakości wykonania,z góry dziękuję
    plus jeszcze jedno zdjęcie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0647.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	234602  

  20. #2480

    Domyślnie

    Nie znam się ale ładnie to wygląda. Tak z ciekawości - czy w kalenicy lukarny miałeś przycinane dachówki bo takie to sprawia wrażenie. Czym masz obłożone te zewnętrzne krokwie w lukarnie i końcówki murłat ?

Strona 124 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony