dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 125 z 184
Pokaż wyniki od 2.481 do 2.500 z 3677
  1. #2481

    Domyślnie

    co do przycinania to jutro będę wiedział,po prostu nie zwróciłem uwagi,a zewnętrzne krokwie obłożone są blachą płaską,to samą z której robiona wenecja

  2. #2482
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Nie znam się ale ładnie to wygląda. Tak z ciekawości - czy w kalenicy lukarny miałeś przycinane dachówki bo takie to sprawia wrażenie. Czym masz obłożone te zewnętrzne krokwie w lukarnie i końcówki murłat ?
    Toć to przecież blachodachówka

  3. #2483

    Domyślnie

    Cytat Napisał bracki88 Zobacz post
    Toć to przecież blachodachówka
    Hehe, dałem się nabrać, mimo to ładnie to wygląda...a patrzyłem na ten fragment co na podwórku leży
    Ostatnio edytowane przez _olo_ ; 12-01-2014 o 14:44

  4. #2484

    Domyślnie

    Miałem podobnie, objechałem obie strony kontr masą bitumiczną, taką którą można nakładać na zawilgocone powierzchnie, bardzo mozolna praca. Przecieki zapewne na gwoździach łacenia, tak na oko to największe szanse na podcieknięcie wody występują w miejscu gdzie kontra przechodzi przez zakładkę pasów pap - tam jest na kilkunastu cm (w zależności od grubości papy) szczelina pod kontrami + ewentualnie miejsca gdzie kontry mają przerwę w ciągłości i od góry woda łatwiej się może dostać.

  5. #2485
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro masz papę to to są bardzo duże przecieki. Nie wiem czy wykonawca nie popełnił jakiś błędów i dziwię się, że nie jest zainteresowany uszczelnieniem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #2486

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Skoro masz papę to to są bardzo duże przecieki. Nie wiem czy wykonawca nie popełnił jakiś błędów i dziwię się, że nie jest zainteresowany uszczelnieniem. Pozdrawiam.
    A możesz mi podpowiedzieć jak to teraz można uszczelnić? bo za dwa dni mają mi położyć dachówkę.....

  7. #2487
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Należy sprawdzić czy w okolicach przecieków nie ma uszkodzeń papy. Uszkodzenia należy uszczelnić łatkami z papy termozgrzewalnej natomiast boki kontrłat (ich styk z papą) należy uszczelnić lepikiem na zimno (taka masą bitumiczną do podklejania gontów bitumicznych). Najlepiej się to robi małą kielenką. Warto poczekać aby się upewnić czy przecieki ustały a jak nie to dalej trzeba szukać przyczyny. Ja nie odważyłbym się zakrywać dachu, który przecieka. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #2488

    Domyślnie

    Andrzeju, to Ty zdaje się polecałeś bitumiczny preparat do uszczelniania kontrłat, przypomnij bo nie pamiętam marki, cement bitumiczny czy coś w tym rodzaju , mając też inne pod ręką ten się w odróżnieniu od innych doskonale sprawdził, chwyta na wilgotne podłoża i powinien być dostępny w marketach budowlanych bo tam kupowałem.

  9. #2489

    Domyślnie

    witam,a na temat mojej wenecji cos można powiedzieć

  10. #2490

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Miałem podobnie, objechałem obie strony kontr masą bitumiczną, taką którą można nakładać na zawilgocone powierzchnie, bardzo mozolna praca. Przecieki zapewne na gwoździach łacenia, tak na oko to największe szanse na podcieknięcie wody występują w miejscu gdzie kontra przechodzi przez zakładkę pasów pap - tam jest na kilkunastu cm (w zależności od grubości papy) szczelina pod kontrami + ewentualnie miejsca gdzie kontry mają przerwę w ciągłości i od góry woda łatwiej się może dostać.
    Jak nie było cię stać na porządną ekipę to sam smaruj kontry. Komin już zrobiłeś?

  11. #2491

    Domyślnie

    Hehe, aleś Ty prześmiewny. Specjalistyczny dekarski uszczelniacz do kontrłat na bazie pianki rozprężnej okazał się kiepsko uszczelniać, drewno przesuszone, pogoda też była sucha i nie rozprężał się jak należy, druga połać szczelna bo zamiast uszczelniacza zastosowałem pod kontry tą masę bitumiczną co ją Andrzej polecał.

    A co do stać czy nie stać - może i było może i nie, uwierz, chętnie bym dopłacił za pewność wykonania dobrze roboty ale skąd masz wiedzieć jak robi ta lub inna ekipa dopóki nie zacznie robić ? Wiesz, ta akurat polecana ale co warte polecenia kogoś kto nie ma pojęcia i się nie interesuje - patrzy z dołu na dach i mówi - fajnie wyszło ?
    Ostatnio edytowane przez _olo_ ; 12-01-2014 o 19:26

  12. #2492

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Hehe, aleś Ty prześmiewny. Specjalistyczny dekarski uszczelniacz do kontrłat na bazie pianki rozprężnej okazał się kiepsko uszczelniać, drewno przesuszone, pogoda też była sucha i nie rozprężał się jak należy, druga połać szczelna bo zamiast uszczelniacza zastosowałem pod kontry tą masę bitumiczną co ją Andrzej polecał.

    A co do stać czy nie stać - może i było może i nie, uwierz, chętnie bym dopłacił za pewność wykonania dobrze roboty ale skąd masz wiedzieć jak robi ta lub inna ekipa dopóki nie zacznie robić ? Wiesz, ta akurat polecana ale co warte polecenia kogoś kto nie ma pojęcia i się nie interesuje - patrzy z dołu na dach i mówi - fajnie wyszło ?
    Zasuwasz na dachu, a podobno urlop Ci się skończył.

  13. #2493

    Domyślnie

    I jaki pamiętliwy ? Czym sobie na to zasłużyłem winiu1 ?

  14. #2494
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    House; coś mi się wydaje, że okap masz skopany. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  15. #2495

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    House; coś mi się wydaje, że okap masz skopany. Jan.
    Tzn.???Okap nie rozumiem, możesz jaśniej?

  16. #2496
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek188 Zobacz post
    witam,a na temat mojej wenecji cos można powiedzieć
    Zrób zdjęcia z bliska, bo ktoś tu kiedyś powiedział, że z daleka to i jego teściowa ładnie wygląda W szczególności zrób zdjęcia więźby, docięć kulawek przy koszowych i narożnych. Później zrób zdjęcia kosza równolegle do linii spadu. Następnie wykonaj zdjęcia gąsiorów narożnych, czy są w prostej linii. Wejdz na balkon i zrób zdjęcie okapu, tam gdzie nie ma blachy jeszcze zamontowanej.
    Od siebie mogę powiedzieć, że okucia kominów bardzo brzydkie
    Ostatnio edytowane przez bracki88 ; 12-01-2014 o 22:04

  17. #2497
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał house1 Zobacz post
    A tak wygląda dach
    Z takie odległości wygląda dobrze i nie powinien przeciekać. Jak jest tyle dachówki to może być trudno (niewygodnie) uszczelnić. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #2498
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Andrzeju, ...bitumiczny preparat do uszczelniania... ... przypomnij....
    Prosisz i masz. Bitumiczny uszczelniacz dachowy "Wer-R-Dri" Plastic Roof Cement. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #2499

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Z takie odległości wygląda dobrze i nie powinien przeciekać. Jak jest tyle dachówki to może być trudno (niewygodnie) uszczelnić. Pozdrawiam.
    Dach uszczelniony tam gdzie były duże przecieki dołożono dodatkową warstwę papy, gdzieniegdzie papa była naderwana z powodu sęków na deskach.
    tak sobie myślę czy wszystkie przecieki zostały wyeliminowane gdyby nie niska temp to bym wężem na dach wodę zaczął lać....

  20. #2500

    Domyślnie

    witam ponownie,na temat swojego dachu żadnych konkretnych info nie uzyskałem,czy taka nierówność pod oknem dachowym to normalne?chodzi mi o ta szpare pod oscieznica z prawej strony,pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0675.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	234862  

Strona 125 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony