dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 164 z 184
Pokaż wyniki od 3.261 do 3.280 z 3677
  1. #3261

    Domyślnie

    akurat projekt nie był zmieniany, tak mieliśmy zaprojektowaną śc kolankową 110cm ale też z tego względu dach jest bardziej wysunięty żeby ściane kolankową trochę zakryć i też dlatego dach domu jest pod kątem 45stopni żeby szedł w dól - i tu wszystko wyglada dobrze, tylko ten daszek :/ Musza podnieść daszek na swój koszt ja za tą fuszerke płacić nie będę ale rynny dam gdzie indziej niz radzicie, nie dam ich obok okien jednak tylko na frocie, tam gdzie przyjdą filary bo jeszcze ich nie ma-oglądałam wczoraj takie realizacje nie wygląda to źle no albo wcale rynien nie damy na daszek-takie realizacje dzisiaj oglądałam. No nic zobaczymy jak wyjdzie, teraz wiem że kłąmali mówiąc że inaczej się nie da

  2. #3262
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aaby
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    52

    Domyślnie

    Witajcie dachowicze!

    Nasz projekt (Dobry 2 L z Domów z Wizją) leży w starostwie i właśnie otrzymaliśmy informację, że nie wyrażają zgody na antracytowy dach (mimo uzasadnień, mimo dokumentacji zdjęciowej - długa historia). Cały mój plan i wizualizacja legła w gruzach...
    Uparliśmy się na płaską dachówkę i tu moje dwa pytania:
    - czy ktoś z Was kojarzy płaską dachówkę ciemnobrązową prócz Braas Tegalit brąz kolonialny i Tondach Figaro angoba brązowa?
    - czy natknęliście się - albo ktoś z Was ma - ciemnobrązową, płaską dachówkę?

    Nie mogę znaleźć żadnego zdjęcia z realizacji prócz domekeryk na mojabudowa, ale tam jest raptem jedno zdjęcie kawałka dachu, a nie mogę nawiązać kontaktu z autorem, żeby poprosić o więcej zdjęć.

    Help!

  3. #3263
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Płaska inna dachówka to Smaragd Braas'a. W załączeniu kilka zdjęć z jednej z moich realizacji. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010304.jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	354078   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010308.jpg
Wyświetleń:	330
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	354079   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010303.jpg
Wyświetleń:	276
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	354080   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000559.jpg
Wyświetleń:	294
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	354081   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000566.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	354082  

    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #3264
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aaby
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Płaska inna dachówka to Smaragd Braas'a. W załączeniu kilka zdjęć z jednej z moich realizacji. Pozdrawiam.
    Dziękuję
    Trafiłam na nią ale nie przekonuje nas wizualnie. Ale bardzo ładne wykonanie
    W ogóle bardzo ładny odcień brązu. Te wymienione przeze mną mają takie odcienie, że nie wiem jaka stolarka będzie do nich pasować :/
    W ostateczności myślimy jeszcze o półpłaskiej, ale to już ostateczna ostateczność...

  5. #3265
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Zwróć uwagę na fakt, że stolarka jest w ścianie pionowej i ma inną powłokę inny kąt padania promieni słonecznych, najprawdopodobniej oddzielał będzie je okap, który też rzuca cień. Nie szukałbym zgodności barw. Kolorystyka okien ważna z elewacją. Ja mam okna od wewnątrz białe na zewnątrz palisander. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #3266

    Domyślnie

    To i mój. Dachówka Brass Turmalin Antracyt. Podbitka w kolorze sosny.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160425_171011.jpg
Wyświetleń:	798
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	355098

  7. #3267
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Przy garażu ściana powinna być ocieplona ciągle. A tak będzie mostek. Trzeba skrócić dolny dach o gr. ocieplenia. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  8. #3268
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Do tego choć to Ytong szczyty za wysoko podmurowane (tak mi się wydaje). Rynny za wysoko i trochę za krótkie. Będzie kapać ze skrajnych dachówek. Piony też niezbyt stabilne - jeden już się wysunął ze sztucera. Wyłaz powinien być po drugiej stronie dachu. Samo krycie bardzo przyzwoicie wykonane. Można by sie pokusić o wykonanie kosza na nokach (na styk) ale to już wyższa szkoła jazdy. W koszu zalega najprawdopodobniej jakiś kawałek dachówki. Twoje połacie dachu mają ponad 6 m długości a zatem na połaciach powinny się znaleźć dachówki wentylacyjne zamontowane w czwartym rzędzie od kalenicy po jednej w każdym polu na każdej połaci (np. na dachu nad garażem 16 szt.). Kontrłata na nadbitce powinna mieć grubość minimum 30 mm. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 07-05-2016 o 21:24
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #3269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    Przy garażu ściana powinna być ocieplona ciągle. A tak będzie mostek. Trzeba skrócić dolny dach o gr. ocieplenia. Jan
    Co oznacza ocieplona ciągle? Pomiędzu częścią mieszkalną, a garażową mam odsuniętą dachówkę na grubość ocieplenia. Tak samo dach ma przestrzeń pomiędzy krokwią i silką na ocieplenie. Na moje oko wygląda to bardzo dobrze.

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Do tego choć to Ytong szczyty za wysoko podmurowane (tak mi się wydaje). Rynny za wysoko i trochę za krótkie. Będzie kapać ze skrajnych dachówek. Piony też niezbyt stabilne - jeden już się wysunął ze sztucera. Wyłaz powinien być po drugiej stronie dachu. Samo krycie bardzo przyzwoicie wykonane. Można by sie pokusić o wykonanie kosza na nokach (na styk) ale to już wyższa szkoła jazdy. W koszu zalega najprawdopodobniej jakiś kawałek dachówki. Twoje połacie dachu mają ponad 6 m długości a zatem na połaciach powinny się znaleźć dachówki wentylacyjne zamontowane w czwartym rzędzie od kalenicy po jednej w każdym polu na każdej połaci (np. na dachu nad garażem 16 szt.). Kontrłata na nadbitce powinna mieć grubość minimum 30 mm. Pozdrawiam.
    Co to jest pole w dachu? to jest ta przestrzeń pomiędzy krokwiami? Co do rynien to widzę, że wszystkie są tak zrobione, że ząbek z krańcówki jest poza rynną. Rozumiem, że to błąd i powinienem wymagać od wykonawcy poprawki? Odnośnie wyłazu to jest w dobrym miejscu. Muszą zostać obsłużone dwa kominy i szukaliśmy lepszego rozwiązania, ale nie udało się.
    Ostatnio edytowane przez kumien ; 09-05-2016 o 09:52

  10. #3270
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Na zdjęciu widać, że rynna jest przy samej ścianie. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  11. #3271

    Domyślnie

    Chodzi o ścianę domu od strony garażu. Widać wyraźnie że dach od garażu dochodzi do ściany od domu. A powinna być tam np przerwa na 15 czy 20cm - zależy ile styropianu tam przewidujesz

  12. #3272
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał kumien Zobacz post
    ..Co to jest pole w dachu?
    Tak to przestrzeń pomiędzy kontrłatami a z reguły one leżą na krokwiach więc można to tak interpretować. Przyjrzałem się stercie gruzu przed Twoim domem. Ściany nie są z Ytonga a Silki czyli masz dość spore mostki na szczytach i na styku z dachem garażu. Masz garaż na dwa samochody a oszczędzasz na wyłazie jakieś 300,-? Te dwa kominki wentylacyjne są bardzo blisko kosza. Raz, że mogą być mało skuteczne zimą a drugie mogą ulec uszkodzeniu. Można je wystawić tuż pod kalenicą w tym samym polu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #3273

    Domyślnie

    Cytat Napisał turalyon Zobacz post
    Chodzi o ścianę domu od strony garażu. Widać wyraźnie że dach od garażu dochodzi do ściany od domu. A powinna być tam np przerwa na 15 czy 20cm - zależy ile styropianu tam przewidujesz
    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    Na zdjęciu widać, że rynna jest przy samej ścianie. Jan
    Zapomniałem dołączyć zdjęcia do wcześniejszej odpowiedzi. Nadrabiam zaległości. Rynna jak i dachówka nie dochodzi do ściany.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160428_172753.jpg
Wyświetleń:	359
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	355353


    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Tak to przestrzeń pomiędzy kontrłatami a z reguły one leżą na krokwiach więc można to tak interpretować. Przyjrzałem się stercie gruzu przed Twoim domem. Ściany nie są z Ytonga a Silki czyli masz dość spore mostki na szczytach i na styku z dachem garażu. Masz garaż na dwa samochody a oszczędzasz na wyłazie jakieś 300,-? Te dwa kominki wentylacyjne są bardzo blisko kosza. Raz, że mogą być mało skuteczne zimą a drugie mogą ulec uszkodzeniu. Można je wystawić tuż pod kalenicą w tym samym polu. Pozdrawiam.
    Co ma oszczędzanie na wyłazie? Dwa kominy zostały zaprojektowane przez architekta w taki sposób, więc nie kwestionowałem takiego posunięcia. Dlaczego też komin może ulec uszkodzeniu? Dołączę kilka zdjęć, które może rozjaśnią sprawę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160422_174558.jpg
Wyświetleń:	325
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	355354
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160425_165107.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	355355

    Na zdjęciach można zobaczyć rynny i każdy kończy się przed "zębem" dachówki brzegowej. Czy to jest błąd?

    PS. Dzięki za wykrycie mostków cieplnych na szczytach. Sprawdziłem i projekt totalnie olewa ich ocieplenie i są na równi z krokwiami, więc wykonawca jest kryty.
    Ostatnio edytowane przez kumien ; 09-05-2016 o 22:47

  14. #3274
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ww_

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-420
    Posty
    4

    Domyślnie

    • paroizolacja
    • styropian
    • hydroizolacja pcv
    • geowłóknina
    • żwir, żeby nie odleciało


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151010_095207s.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	355374

  15. #3275
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał kumien Zobacz post
    Dlaczego też komin może ulec uszkodzeniu?
    Nie komin a kominki wentylacyjne. Natomiast ani wykonawca ani kierownik budowy nie są kryci jeżeli chodzi o mostki na szczytach. Wada projektu nie zwalnia z myślenia. A jakby np. w projekcie w wieńcu nie było zbrojenia to by wylali wieniec bez zbrojenia. Natomiast okap masz nie skończony lub wadliwie wykonany. Folia wstępnego krycia nie dochodzi do końca nadbitki (i dobrze), tam powinna znaleźć się obróbka odprowadzająca skropliny za nadbitkę. Powinna się tam również znaleźć perforowana taśma lub siatka osłaniająca wlot powietrza bo inaczej drobne ptaki przybędą w gości. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #3276
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Pozostaje obciąć to wystające drewno.Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  17. #3277
    Banned
    siefinpird

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    42

    Domyślnie

    Moj dach jest juz niemal skończony.. pozostąła drobna kosmetyka i instalacja kominów... Jednen Dualinox z firmy Pujoult bedize odprowadzał spaliny z kominka akumulacyjnego a drugi Viessmannowski bedzie odprowadzał spaliny z pieca koncesacyjnego tej samej firmy..


    Niepokoja mnie tylko te dachówki ktore wykladają jakby były krzywo ułozone.. A moze to normalne??? nieiwem..,

    Pozdrawiam







    PS aha moja dachówka to ROBEN PIEMONT ANTRACYT ANGOBA
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach 1.jpg
Wyświetleń:	398
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	355876   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach 2.jpg
Wyświetleń:	417
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	355877   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach 3.jpg
Wyświetleń:	432
Rozmiar:	71,4 KB
ID:	355878   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin Viessmann.jpg
Wyświetleń:	418
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	355880   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Poujoulait 2.jpg
Wyświetleń:	375
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	355881  


  18. #3278
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Hej, apropo tego robena bo wygląda na zdjęciach całkiem ładnie i sam o tym modelu myślę nie narzekali u Ciebie dekarze że jest krzywy itp ?
    Jak chodziłem po hurtowniach w kilku odradzali że właśnie bardzo krzywy do tego zbyt chudy jest roben tak wiem to tylko marketing każdy ciągnie byle swoje sprzedać dlatego pytam jak to na Twoje oko wygląda ?
    Na zdjęciach jak dla mnie całkiem przyzwoicie.

  19. #3279
    Banned
    siefinpird

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    42

    Domyślnie

    w rzeczywistosci faktyczniw wyglada bardzo łądnie.. Opinia dekarzy była jedna... banale do układania.. nie wiem na czym ta banalnosc polega.. no ale taka było ich zdanie o tych dachówkach...


    O tym że rzekomo są krzywe nie było ani słowa.. Ja tez wcześniej przed wyvorem tych dachówek nie spotkalem sie z opiniami jakoby ich wada była nadmierna krzywizna.

    Pozdrawiam

  20. #3280
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Bardzo ładnie wykonany dach. Starannie wypracowane taśmy i ołów. Równo położone gąsiory. Pedantycznie wykonane obróbki szczytów, równiutko rozmieszczone wkręty. Poprawnie zamontowana ława kominiarska. Starannie obrobione okna. Wszystko bardzo OK. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 164 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony