dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 56
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1119

Temat: Szukam róż

  1. #201
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał glilka
    bluszcz hedera wyrosnie na poludniowym murze?
    Wyrośnie pod każdym jeśli bedzie podlewana i posadzona ok.05m od ściany
    Cytat Napisał glilka
    i przy nim te 2 austina
    a przed nimi plozace rozowe (jakies?)
    Od południa , ja, osobiście wolę zółte, złote, pomarańczowe, białe, bo nie tracą tak szybko koloru na pełnym słońcu - perłoworózowa New Dawn, żłote Westerlandy, białe White New Dawn lub rózowo-koralowa Rosarium Uetersen...

    Cytat Napisał glilka
    zolte roze sa beee
    ale na tle zieleni tworzą bajeczny nastrój wiecznego słońca )) choć przyznam, czysto zółtych jak Fresia - nie cierpię

    http://dom.gazeta.pl/ogrody/1,72161,1486063.html
    ale Fryderyk Chopin...ten odcień spranych majtek...

    kolejny spis pachnących, tu:
    http://www.welt-der-rosen.de/duftrosen/f_duftrosen.htm

    [quote="glilka"]i jeszcze 1 pytanie, czy to sie sprawdzi, mam luk nad schodami jakos 2.5 m i z jednej strony posadzone sa w tym roku 2 clematisy ciemno fioletowe a z 2 bym posadzila roze na drugiej "nodze luku" tylko jakie? w kolo jest duzo lawendy, orlikow, kocimietki i hyzopu - wszystko nowe w tym roku tworzone wiec nie duzo widac - postaram sie pokazac cos.
    [/guote]
    Kolorystycznie, trzymając się zimnych odcieni, dałabym albo pnąca New Dawn, albo Veichenblau lub biała White New Dawn.

  2. #202

    Domyślnie

    dziekuje za wszystkie odpowiedzi zastosuje sie jesli tylko mi sie uda.

    na luk rzeczywiscie new dawn - chociaz juz mam 2 miejscach
    czy to normalne ze clematisy kwitna w roznym czasie - mam tam posadzone 3 rozne i po kolei kwitna i opadaja.

    szukam jeszcze roz:
    1. aloha rozowa czy czerwona?
    2. margo cosner - jakos tak
    3. leonardo da vinci rozowa i czerwona
    4. fioletowej pnacej

    niestety na razie moge sie tylko oblizac - w rosarium polowa roz jest "kopana" i teraz nie ma, poczekam na calosc.

    jesli pozwolicie obfotografuje te co mam - moze pomozecie mi je zidentyfikowac, sa przesadzone w srodku lata "na kupe" i musze je jakos poukladac - chyba w X bo teraz kwitna... wszystko dla mnie takie nowe, ale mile sa roze.

    czy sympatia jest pnaca i czerwona?

    czy to prawda ze niebieski Mainzer FastnachtŽ’ nie bardzo kwitnie i gnije jak jest mokro gdy ma paki?

    milego dnia dla wszystkich,

    Lilka

    ps chopin rzeczywiscie taki majtkowy ta jest ladna...

    http://tabaza.sapijaszko.net/modules...egolowo&tid=26

    iceberg
    Glilkos SAMOTNIKOS sweterkos de domo kobitos vel Jamelios&Ptysios mamitos

  3. #203
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    [quote="glilka"]dziekuje za wszystkie odpowiedzi zastosuje sie jesli tylko mi sie uda.

    na luk rzeczywiscie new dawn - chociaz juz mam 2 miejscach
    czy to normalne ze clematisy kwitna w roznym czasie - mam tam posadzone 3 rozne i po kolei kwitna i opadaja.
    [/guote]
    Clematisy, tak jak i róze, mają rózne terminy kwitnienia. Widocznie wybrałaś te, które kwitną tylko na przełomie VII/VIII. Viticella i botaniczne zaczynają kwitnienie w V/VI

    szukam jeszcze roz:
    1. aloha rozowa czy czerwona?
    2. margo cosner - jakos tak
    3. leonardo da vinci rozowa i czerwona
    4. fioletowej pnacej


    niestety na razie moge sie tylko oblizac - w rosarium polowa roz jest "kopana" i teraz nie ma, poczekam na calosc.

    jesli pozwolicie obfotografuje te co mam - moze pomozecie mi je zidentyfikowac, sa przesadzone w srodku lata "na kupe" i musze je jakos poukladac - chyba w X bo teraz kwitna... wszystko dla mnie takie nowe, ale mile sa roze.
    Jeśli chcesz poszukiwać skutecznie i kupić odmiany zdrowe, kup niemiecki katalog i kieruj się ADR-ami ( certyfikatami zdriowia, urody, niezawodności).
    Polecam np.z allegro lub księgarni - "Encyklopedia róż", Nico Vermeulen.

    czy sympatia jest pnaca i czerwona?
    tak.
    czy to prawda ze niebieski Mainzer FastnachtŽ’ nie bardzo kwitnie i gnije jak jest mokro gdy ma paki?
    tak, dobra do szklarni i pod osłony.

    milego dnia dla wszystkich,

    Lilka

    ps chopin rzeczywiscie taki majtkowy ta jest ladna...

    http://tabaza.sapijaszko.net/modules...egolowo&tid=26
    Wzajemnie. U nas po huraganie - powyrywane drzewa w Muzeum, lipy i wierzby nad Rabą, a w ogródku tylko łuk z clematisem, Parade i Rosarium leżący na trawie...Metalowa konstrukcja złamana jak zapałka na wszystkich 4-rech nogach...
    Więc dzień pracowity się zapowiada
    iceberg

  4. #204

    Domyślnie

    o kurcze a u nas mimo wiatru nic zlego sie nie stalo
    moze slusarz pomoze bo u mnie kilka razy furtke psom spawal to moze luk tez sie da jak metalowy
    Glilkos SAMOTNIKOS sweterkos de domo kobitos vel Jamelios&Ptysios mamitos

  5. #205
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Problem w tym, że on BYŁ metalowy !
    Ale wichura taka, że 80-letnie drzewa wyłamała z korzeniami.

    Obejrzałam dokładnie swoje straty - robinia Casque Rouge- cała, jeno oderwana od palika. kilka gałęzi róż oderwanych miota się po podjeżdzie, pergola - uffffffff...stoi, choć glicynie mają pourywane gałązki. Drugi łuk lekko przechylony, ale on był od zawietrznej, więc ok
    Brama wjazdowa cała - kłódka Gardeny utrzymała ją w kupie, choc rygiel został wysunięty ?!
    Poza tym pełno liści, gałęzi, pourywanych kwiatów...jak w jakiejś Tajlandi po huraganiei

    Najgorsze straty w dwustuletnim drzewostanie Muzeum - 200-letnie dęby i lipy, straciły połowę zabytkowych gałęzi, często o obwodzie metra! Kapliczka uszkodzona, namioty jarmarczne, fruwają po terenie.
    Teraz tylko piły spalinowe słychać.
    Ale...pioruny kuliste, widziałam pierwszy raz w życiu - widok NIEZAPOMNIANY.
    Tym bardziej, że reflektory lotnicze oświetlały cały huraganowy spektakl.
    Pionowo niesione gałęzie, przesuwane warstwy piachu i deszczu, a to wszystko na tle jasnego od błysków nieba i ściany wody...
    Ba, przyroda pokazuje piękno i moc

  6. #206

    Domyślnie

    Watek o rózach więc sie dopisze ,
    wiosną kupiłam na Allegro róże szczepione Little Fairy i bordowe Andersen- jako że to moje pierwsze doswiadczenia z różami to najpierw sie o nich naczytałam ( tu chylę czoła przed Hanka 55) i po otrzymaniaun przesyłki moczyłam rzec by można jak Pan Bóg przykazał.Róze okazały sie mocne ładne aż do majowych mrozów, wówczas sie załamałam bo myślałam że zmarzły i nic z nich nie będzie . A ty nie , wypusciły listki , potem niesmiało pąki i teraz tzn juz od jakiegos czasu kwitna przecudownie , śą mocne , zdrowe i mysle ,że to zaslługa ich hodowcy. Pan o nicku Oczarjk -allegrowicz okazał sie byc nie tylko uczciwym sprzedawca , ale tez bardzo miłym doradca i niejednokrotnie sie do niego zwracałam telefonicznie o porade przy prowadzeniu róż tudziez innych roślin, jakie od niego nabyłam. Polecam go bardzo, bo wiem że na tym Forum poruszamy wątek zakupów droga internetową. Pozadrawiam.

  7. #207

    Domyślnie

    zaraz powstawiam zdjecia, porobilam moim "niewiadomką" moze rozszyfrujecie kto jest kto?
    wkopywalam caly dzien cebulki tulipanowe i takie malutkie iryski (kupione od Benek na allegro - moge z czystym sercem polecic!), zobaczymy co z tego wyjdzie...
    macie jakies kwiatki ktore ladnie obok roz posadzic? myslalam o jalowcu kolumnowym, zeby rozany kacik odlaczyc od winogrona na murze ale moze jeszcze co w te roze posadzic? lawende ukochana?

    hanka55 - oj szkoda ale z natura ciezko walczyc i ciezko ja nieraz przewidziec. dla mnie najsmutniejsza rzecza bylo jak panowie robotnicy na calym moim ogrodku (dostalam kawalek dzialki pod SWOJ pierwszy ogrodek) poukladali stemple drewniane pod budowe oraz inne materialy oprocz jednego staruszka zylistka i tui niz nie zostalo - a 3 lata latalam i podlewalam wiadrem z recznej pompy w kazdy weekend wrrr

    zobaczymy co tym razem z tych moich roz wyjdzie, trzymajcie kciuki!
    Glilkos SAMOTNIKOS sweterkos de domo kobitos vel Jamelios&Ptysios mamitos

  8. #208

    Domyślnie

    Witajcie .
    Tak jakos wdeplam wczoraj na Wasz watek a dzis wlasnie przytargalam do domu roze .Wzielo mnie???Nie mam pojecia po co i naco,bo jeszcze ogrod nie gotowy i wogule.Nazywa sie "hokus-pokus" jest na wysokim patyku i jest fajna.Jak fajna okaze sie jutro,bo kupowalam ja o zmroku.Mam nadzieje,ze nie bedzie jak w piosence :nie ma brzydkich roz,tylko wina czasem brak...


    Agnieszko31,przeczytalam cos tam nakupila .Bedziesz pracowac w zieleni miejskiej?? Tyle tego!

    Pozdrawiam .

  9. #209
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Dziewczyny, zdjęcia, zdjęcia proszę, bo mnie aż nadyma z ciekawości

    farida - jeśli trwa budowa, nie przejmuj się , wkop z doniczką w ziemię!
    nie będzie przesychało , a i stabilniejsze będzie. Patyk , jako podpora róży i korony jest?

    glilka jałowiec - to świetny pomysł, wydziela olejki eteryczne, róze będą zdrowsze, bo inhalowane. Serio. A i wymagania glebowe mają podobne jesli chodzi o ph. Natomiast przydałoby się zapiaszczyć ziemię pod jałowcami, bo one nie lubią wilgoci, tak jak róze. Jałowce , jak nazwa wskazuje, to krzewy gleb jałowych, suchych...ale np. szpaler błekitnych Blue Arrow lub Skyroketów lub podobnych, podkreślałby zieleń rózanych liści )))


  10. #210

    Domyślnie

    te niesbieskie sliczne

    to pokaze co mam jak fotosik pozwoli wczoraj male nie daly

    CO TO MOZE BYC?
    plozace biale



    i bardzo podobne rozowe plozace



    na plocie u sasiadki (ale roza nasza) - chyba N D rozowy



    juz niekwitnie ale czy moze byc queen elizabeth rozowa?



    i cos o polowe mniejszego za nia??? nie mam pojecia



    a tak to male cus kwitnie



    tutaj po samym srodku pod drewnem - tak sie "poklada"...



    a tak kwitnie na blado rozowo



    new dawn rozowy???







    a teraz cos czerwonego wysokiego ponad 1.5m i pachnie, kwitnie cale lato???







    cos ciemno rozowego





    MILEGO DNIA !!!
    Glilkos SAMOTNIKOS sweterkos de domo kobitos vel Jamelios&Ptysios mamitos

  11. #211
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    plozace biale - White Fairy, ale jeśli w cieniu to może być niewybarwiona Fairy. bo widze róż na "szczytujących" gwiatach

    i bardzo podobne rozowe plozace - Fairy

    na plocie u sasiadki (ale roza nasza) - chyba N D rozowy - postawiłabym na Compssion, ale nie widzę pąków. Może być Coral ND. Kir Royal też na żółte pręciki, ale pąki czysto morelowe.
    ND jest wielokwitowa, jasniejsza, perłoworóżowa, bielejąca, nie ma odcieni moreli, jak ta.

    juz niekwitnie ale czy moze byc queen elizabeth rozowa? - nie mam pojęcia, aż TAKA DOBRA to ja nie jestem )))

    a tak to male cus kwitnie - Rote Max Graf? Chery Cover? środek żółty czy biały? Ona jest koralowa? Może to Excelsa pnąca malutka jeszcze?( mało kolców?)

    a tak kwitnie na blado rozowo -przyponina mi Claire Matin spiczastymi pączkami i czerwieniejąco zielonymi liśćmi.... Czy po otarciu ma miseczkowy kwiat z żółtymi pręcikami? Szybko rośnie? Bo CM do 6m....
    ale podobnie wygląda Coral Dawn, która przekwitając jaśnieje i otwiera się pokazując miseczkę i żółte pręciki - i ma mało kolców ))


    new dawn rozowy??? - yhm. jej nie spiosób pomylić )))))

    a teraz cos czerwonego wysokiego ponad 1.5m i pachnie, kwitnie cale lato???- postawiłabym na Sympathie - szeroka u dołu, na podporze do 4-5 metrów, kwiat pachnący, w rozkwicie płatki podwinięte - wymaga wycinania dolnych odrostów, bo zrobi się zbyt szeroka dołem

    a to , to kolczasta Flamentanz, słabo pachnąca, do 6 m, w okropnymi , gęstymi kolcami ? czepna, najlepiej czuje się przy drzewie lub innych chropowatych powierzchniach ( na dużcych tawułach) po których może się piąć, czepiając ostrymi kolcami...

    cos ciemno rozowego - mianiatura - Lovely? - trochę za małe liście, ale kwiat bardzo podobny. Raczej coś Kordesa, bo variacji Fairy jest multum )) MOże Gartnerfreunde?, jeśli nie pachą ...to wzniosły maluch

  12. #212

    Domyślnie

    posadzilam na jednej kratce do new dawn'a przy furtce hortensje pnaca i sie martwie czy jej nie zarosnie? hortensja rozy?
    Glilkos SAMOTNIKOS sweterkos de domo kobitos vel Jamelios&Ptysios mamitos

  13. #213

    Domyślnie

    Hanko jutro przy rannym spacerze bede badac dalej i porownywac z Twoim opisem dzikuje za pomoc w identyfikacji.
    Glilkos SAMOTNIKOS sweterkos de domo kobitos vel Jamelios&Ptysios mamitos

  14. #214
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Moje gadanie, traktuj tylko jako sugestię
    Róz jest parę setek w jednym odcieniu, a kilkaset tysięcy w odmianach rejestrowanych i tych nie rejestrowanych. Więc aby mieć niemal pewność co się posiada, najlepiej przy kupni, od razu pisać


    Hortensja nie zagłuszy New Dawna, bo to dość ekspansywna róza, ale dobrze byłoby gdyby róza rosła pół metra przed hortensją, by nie konkurowały o wodę i pokarm.
    Pozdrówki pogrzybowe ( ludzi więcej niż grzybów na Babiej Górze

  15. #215

    Domyślnie

    Cześć Dziewczyny,
    jestem świeżo po wycieczce na targi Zieleń to Zycie. Byłam tam wczoraj i ... zbzikowałam jeszcze bardziej na punkcie ogrodów (nie sądziłam, że to jest możliwe). Róże tez były, ale zdradzilam je na rzecz pięknych roślin o cudnych różnokolorowych liściach. Niestety, powakacyjna depresja finansowa nie pozwolila mi zakupić wszystkiego co mi się podobalo, ale na pewno nadrobię to w przyszłym roku, czego i Wam życzę.

  16. #216

    Domyślnie

    i mnie tam nie bylo?

    ja glupieje w sklepach ogrodkowych taki nalog

    Roze odziedziczylam po mojej T tesciowej wraz z dzialka oraz niektorymi roslinnami i drzewami - wiekszosc poszlo w ziemie a niektore zostaly. W maju tego roku mielismy jeszcze w kolo domu zielsko po pas glownie takie czerwone miotly i podobne zielone.

    Czy ja mam te stare roze wykopac i w dolek im wsypac dobrej ziemi? znajac moja T to rosna w samym piachu (nasza dzialka jest na wydmie na granicy kampinoskiego parku) ??? moze by lepiej kwitly bo teraz ladne ale chce wiecej

    kiedy moge poprzesadzac te co juz sa?

    i kiedy i czym pryskac na robale co zjadaja liscie (porobily mi sie koronki ;( ) ponoc teraz za pozno na pryskanie (pryskalam decisem ale nic nie dalo, a jak dosadze za miesiac angielskie to mi robale i je zjedza???
    Glilkos SAMOTNIKOS sweterkos de domo kobitos vel Jamelios&Ptysios mamitos

  17. #217
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał glilka
    Czy ja mam te stare roze wykopac i w dolek im wsypac dobrej ziemi? znajac moja T to rosna w samym piachu (nasza dzialka jest na wydmie na granicy kampinoskiego parku) ??? moze by lepiej kwitly bo teraz ladne ale chce wiecej

    kiedy moge poprzesadzac te co juz sa?
    a po co? Wystarczy im łopata przekompostowanego, albo strego obornika na "głowę", czyli pod korzeń. Wtedy kwitną jak szalone.

    Jęsli się uprzesz na przesadzanie starych róż, to musisz bardzo skrócić korzenie i górę, a sznasa, że się ponownie przyjmą wynosi 30-50%.

    Cytat Napisał glilka
    i kiedy i czym pryskac na robale co zjadaja liscie (porobily mi sie koronki ;( ) ponoc teraz za pozno na pryskanie (pryskalam decisem ale nic nie dalo, a jak dosadze za miesiac angielskie to mi robale i je zjedza???
    Tu masz diagnostykę i środki chemiczne:
    http://www.target.com.pl/katalog/szkodniki/22.html
    ale doskonale działa wywar z czosnku i Ludwika )) Zatyka.

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    Cytat Napisał glilka
    Czy ja mam te stare roze wykopac i w dolek im wsypac dobrej ziemi? znajac moja T to rosna w samym piachu (nasza dzialka jest na wydmie na granicy kampinoskiego parku) ??? moze by lepiej kwitly bo teraz ladne ale chce wiecej

    kiedy moge poprzesadzac te co juz sa?
    a po co? Wystarczy im łopata przekompostowanego, albo strego obornika na "głowę", czyli pod korzeń. Wtedy kwitną jak szalone.

    Jęsli się uprzesz na przesadzanie starych róż, to musisz bardzo skrócić korzenie i górę, a sznasa, że się ponownie przyjmą wynosi 30-50%.
    ale one byly wszytskie latem poprzesadzane przez kolege ktory przekopywal nam ogrodek, poprzesadzane = wsadzone w 1 miejsce bez wzgledu na wysokość, rodzaj - ot tak zeby nie przekopac glebogryzarka, cos z nimi trza zrobic

    i kwitly normalnie w tym roku, mimo ze przesadzanie mialo miejsce ok czerwca!


    Cytat Napisał hanka55
    ale doskonale działa wywar z czosnku i Ludwika )) Zatyka.

    a jak to sie robi


    i jeszcze mam jedno pytanie bo nigdzie nie moge tego na forum znalezc, czy gdzies kalendarz robot ogr. - chodzi mi glownie o opryskiwanie, podlewanie, odkopywanie czy zakopywanie? przede mna pierwsza zima z tujami, rozami, rododendronami, hortensjami no i wiosna potem - kiedy na co zapobiegawczo pryskac coby na przyszly rok chociaz jedno zostalo?
    Glilkos SAMOTNIKOS sweterkos de domo kobitos vel Jamelios&Ptysios mamitos

  19. #219
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    http://ww6.tvp.pl/6565,213464,4.view#5
    Piękne rosarium - film

  20. #220
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał glilka
    ale one byly wszytskie latem poprzesadzane przez kolege ktory przekopywal nam ogrodek, poprzesadzane = wsadzone w 1 miejsce bez wzgledu na wysokość, rodzaj - ot tak zeby nie przekopac glebogryzarka, cos z nimi trza zrobic

    i kwitly normalnie w tym roku, mimo ze przesadzanie mialo miejsce ok czerwca!
    To miałaś szczęscie, zaczekaj do wiosny jeśli MUSISZ je przesadzić - skróc wtedy koronę i korzenie. Zobaczymy jak przetrwają zimę po tegorocznym przesadzaniu .
    Cytat Napisał hanka55
    ale doskonale działa wywar z czosnku i Ludwika )) Zatyka.
    Cytat Napisał glilka
    a jak to sie robi ?
    Jest na forum - szukaj !
    Cytat Napisał glilka
    i jeszcze mam jedno pytanie bo nigdzie nie moge tego na forum znalezc, czy gdzies kalendarz robot ogr. - chodzi mi glownie o opryskiwanie, podlewanie, odkopywanie czy zakopywanie? przede mna pierwsza zima z tujami, rozami, rododendronami, hortensjami no i wiosna potem - kiedy na co zapobiegawczo pryskac coby na przyszly rok chociaz jedno zostalo?
    http://poradnikogrodniczy.pl/kalendarium.php

    http://www.mowiepopolsku.com/content/view/21924/122/

    http://dom.gazeta.pl/ogrody/0,0.html...FRm6Xgoddwu_Sw

Strona 11 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony