dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 56
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1119

Temat: Szukam róż

  1. #1001

    Domyślnie

    Proszę o poradę która róże pnąca jest bardziej godna zainteresowania;
    Red Eden Rose ® czy może Climbing Rose Red SYMPATIE ( Sympatia)??? Chodzi mi gł.o wygląd ( no chyba że któraś jest b. chorowita)

  2. #1002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś
    Proszę o poradę która róże pnąca jest bardziej godna zainteresowania;
    Red Eden Rose ® czy może Climbing Rose Red SYMPATIE ( Sympatia)??? Chodzi mi gł.o wygląd ( no chyba że któraś jest b. chorowita)
    wszystkie piękne, ale jeśli miałabym wybrać jedną, to byłaby to Red Eden

  3. #1003

    Domyślnie

    Ja mam znowu laikowe pytanie ; do kiedy najpóżniej można posadzić róże ? ( ale żeby jeszcze zakwitły latem) Mam trochę za świeże koński obornik i nie chcę im zaszkodzić ..

  4. #1004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś
    Ja mam znowu laikowe pytanie ; do kiedy najpóżniej można posadzić róże ? ( ale żeby jeszcze zakwitły latem) Mam trochę za świeże koński obornik i nie chcę im zaszkodzić ..
    Doniczkowane przez cały sezon, a gołokorzeniowe najlepiej marzec- do połowy kwietnia, a później dopiero jesienią
    Duduś, sporo na ten temat mozna znaleźć w Internecie - wystarczy wygooglować.

  5. #1005

    Domyślnie

    Wczoraj zamówiłam w rosarium róże co by w święta sadzić. Już nie mogę się doczekać

  6. #1006

    Domyślnie

    Ja też zamówiłam w Szkółce ROSARIUM róże co by po świętach sadzić
    jarkotowa - pochwal się co zamówiłaś?

  7. #1007

    Domyślnie

    W sobotę zrobiłam porządek z różami.
    To co było okopczykowane jest zielone. Powyżej zmarzło. Poobcinałam, nakarmiłam kompostem.
    W niedzielę było widać, że róże "się puszczają"

  8. #1008

    Domyślnie

    Witam
    Ja za waszą namową zamówiłam w Rosarium róże wyszło mi chyba ze 200 zł
    Jeszcze bym więcej zamówiła ale mój małż mnie powstrzymał. Mają stare odmiany, których szukam m.in. zamówiłam Louise Odier. W przyszłym roku na pewno kupię Zephirine Drouhin. Może ktoś z was ja posiada i może coś na jej temat powiedzieć?

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  9. #1009

    Domyślnie

    Czy ktoś potrafi rozpoznać ze zdjęcia czy to jest rosarium uetersen? A pozostałe róże tego sprzedawcy? New Dawn, the fairy ? Chciałabym je zamówić, proszę o radę.
    http://www.allegro.pl/item981915786_...uentersen.html

  10. #1010
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie róże okrywowe

    witam,
    ja mam kilka krzaków róży okrywowej Fairy Dance. Na zimę zabezpieczyłam, ale i tak mocno wymarzły. Rok temu było podobnie. Wycięłam martwe pędy i pięknie odbiły. Pięknie i obficie kwitły.

    Zastanawiam się nad jednym - jak będą mi co roku przemarzać i rosnąć prawie od zera to nigdy nie doczekam żeby cokolwiek okryły.
    Jak Wam się udaje prowadzić róże okrywowe?

  11. #1011

    Domyślnie

    witam

    Moim skromnym zdaniem to jest Rosarium Uetersen. Ale poczekajmy na rozpoznanie przez nasze specjalistki. Ms. trochę mnie zasmuciłaś bo ja właśnie kupiłam róże okrywowe i szkoda ,że tak przemarzają.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  12. #1012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edybre Zobacz post
    Czy ktoś potrafi rozpoznać ze zdjęcia czy to jest rosarium uetersen? A pozostałe róże tego sprzedawcy? New Dawn, the fairy ? Chciałabym je zamówić, proszę o radę.
    http://www.allegro.pl/item981915786_...uentersen.html

    Ze zdjęć wynika, że to są te odmiany o których mowa

  13. #1013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    podepnę się pod te róże
    mam miejsce przy tarasie (taras mam wysok i na 1.5 m) między dwiema tujami gold, od południowego zachodu. Chcę tam posadzić różę, żeby dziurę wypałniła, pięła się do góry, ozdobiła taras. Zrobię jej podpory. Ma być: wysoka, rozkrzewiona, z dużą ilością kwiatów, długo kwitnąca, łatwa w hodowli i dostępna najlepiej u Ptaka. Ma ktoś pomysł ??

  14. #1014
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Ma być: wysoka, rozkrzewiona, z dużą ilością kwiatów, długo kwitnąca, łatwa w hodowli i dostępna najlepiej u Ptaka. Ma ktoś pomysł ??
    Mam pnącą Compassion od dr Choduna: http://www.rosarium.com.pl/k/?id=220/Compassion

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Compassion3..jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	59,0 KB
ID:	891 Może kiedyś będzie tak wyglądać

  15. #1015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    no, wszystko się u niej zgadza
    Rozumiem, że mogę zamówić przez internet..

    ale na tej stronie nie ma ani słowa o cenach na 2010. Jak mam kupować, jak nie wiem, za ile?
    Ostatnio edytowane przez EZS ; 13-04-2010 o 22:39

  16. #1016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    Ewo, napisz do nich maila i poproś o ofertę, przyślą od ręki.
    W ofercie znajdziesz dużo innych róż, których nie ma opisanych na ich stronie

  17. #1017
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    no, wszystko się u niej zgadza
    Rozumiem, że mogę zamówić przez internet..

    ale na tej stronie nie ma ani słowa o cenach na 2010. Jak mam kupować, jak nie wiem, za ile?
    Mam od Choduna cenniki zeszłoroczne, ale ten durnowaty skrypt nie przyjmuje załączników w kompresji rar Nazwa:  wybałuchy..gif
Wyświetleń: 447
Rozmiar:  170 Bajtów

  18. #1018
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Damon
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Witam, jestem na razie laiczką w sprawach róż (nie tylko zresztą) - raz miałam jedną w szeregowcowym ogródku i było mi szkoda ciąć, więc "lekko zdziczała".

    Dostałam i posadziłam w święta 6 sporych krzaków róż, nie mam pojęcia jakiej odmiany, może jak zakwitną uda się rozpoznać, duże dużych kwiatów. Siostra przemeblowuje mały ogródek, odziedziczony po poprzednich właścicielach, to pewnie stare odmiany, mają co najmniej 10 lat. Niestety nie posadziłam ich w docelowym miejscu, bo sprawa wynikła nagle i właściwie mamy głównie chaszcze i tylko jedną rabatę, więc pewnie za rok będę zmuszona je przenieść i wierzę, że to przeżyją
    Będę szukać też róży pnącej, herbacianej, mocno pachnącej, jak najłatwiejszej w hodowli. Polećcie jakąś proszę, na jesień powinnam mieć już miejsce na tę właściwą różaną rabatę.

    Zainteresował mnie bardzo wspomniany oprysk czosnkowy na mszyce, mogę prosić o "przepis", jeżeli był w wątku wcześniej, to przepraszam, ale nie zdążyłam się jeszcze doczytać, na razie zakładam kajet na praktyczne wskazówki i porady ogrodowe .

    pozdrawiam serdecznie
    Monika

  19. #1019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damon Zobacz post
    Zainteresował mnie bardzo wspomniany oprysk czosnkowy na mszyce, mogę prosić o "przepis", jeżeli był w wątku wcześniej, to przepraszam, ale nie zdążyłam się jeszcze doczytać, na razie zakładam kajet na praktyczne wskazówki i porady ogrodowe .

    pozdrawiam serdecznie
    Monika
    Dostępne są preparaty ekologiczne na bazie czosnku na mszyce, można je wypróbować.
    Ja polecam HIMAL Mydło Ogrodnicze Potasowe z Czosnkiem, wystarczy łyżka tego mydła (jest to mydło w płynie) na 2 l wody.
    Działa nie tylko na mszyce, ale również na sporo innych szkodników, dodatkowo wzmacnia róże i chroni przed chorobami grzybowymi.

  20. #1020
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarioAS Zobacz post
    Dostępne są preparaty ekologiczne na bazie czosnku na mszyce, można je wypróbować.
    Ja polecam HIMAL Mydło Ogrodnicze Potasowe z Czosnkiem, wystarczy łyżka tego mydła (jest to mydło w płynie) na 2 l wody.
    Działa nie tylko na mszyce, ale również na sporo innych szkodników, dodatkowo wzmacnia róże i chroni przed chorobami grzybowymi.
    Dzięęęki, Aniu!! Zaraz poszukałam, tam gdzie najłatwiej znaleźć i jest: http://www.allegro.pl/show_user_auct...p?uid=13915607

    Przy okazji: wyciąg z czosnku to jedna duża główka (5 dkg) na 10 l (wiadro) wody.

    Czosnek rozdrobnić i zostawić w wodzie na 24 godziny.
    Potem odcedzić, dodać trochę mleka lub Ludwika do naczyń dla przyczepności i wlać do spryskiwacza.
    Resztą z wytłokami podlać ziemię.
    Ostatnio edytowane przez Sloneczko ; 15-04-2010 o 23:40

Strona 51 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony