dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie Budowa szopki narzędziowej.....jak zrobić to cudo???

    Witajcie ludziska.
    Przyszedł czas na nas-musimy pomyśleć o jakiejś niewielkiej szopce na narzędzia .
    Szopka ma mieć wymiary 2m*3m wysoka na jakieś 2m, ma być w budowie najprostsza z mozliwych -czytaj bez bajerów i okien, na dachu deski i papa lub blacha(coś coby nie przemakało). Widziałam takie w leuranie bodajże, ale za takie cudo trzeba zapłacić jakiegoś tysiaka albo i wiecej-więc postanowiliśmy zrobić sami.
    Zabieramy sie do tego jak pies do jeża....nie wiadomo od czego zacząć, czy ktos z Was robił lub zamierza zrobić taką szopkę?
    Ludziska kochane-pomóżcie .
    Nie wiem czy dobrze obliczyłam materiał, rzućcie okiem .
    -kantówki długości 2m - jakies 20 szt (z zapasem na furtkę-poprzycinamy i bedzie ok )
    -kantówki długości 3 m-jakies 8 szt
    deski długości 2m ( na ściany)-10mb
    deski długości 2,50m(na dach) -4mb
    oprócz tego gwoździe, dwa zawiasy na drzwi, skobel i kłódkę, takie metalowe złączki (nie wiem jak się to nazywa )

    I co myslicie?zbudujemy z tego szopkę?
    Acha, i jeszcze nie rozwiązałam sprawy podłogi-co myślicie?Co na podłogę? Może jakąs płytę położyć na ziemi....sama nie wiem. Poradźcie coś, plissss .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  2. #2

    Domyślnie

    przeglądnij forum, wielokrotnie wałkowany był temat: budowa altany itp. a taka budka na narzędzia to to samo, tylko tak jak napisałas "bez bajerów".
    Najprostsza bryła ze ścianami łaczonymi na wpust, w tamtych postach było też sporo linków do ciekawych stron DIY, na których znajdziesz troche projektów. Jeśli chodzi o materiał to nigdy nie wiadomo czy wystarczy, bo zawsze można narobić odpadów . powodzenia

  3. #3

    Domyślnie

    Zapomnialas dodac kosztu: blachy/papy, kotew - bo przeciez nie wbijesz tych belek od tak, w grunt. Do tego impregnat typu drewnochron. Ponadtwo cos na podloge. My mamy gruba warstwe kamykow (takich wielkosci pudelka od zapalek) i bardzo dobrze sie to sprawdza.
    Nie wiem co dokladnie masz na mysli mowia "szopka na narzedzia", ale sprzety typu kosiarka czy taczka + grabie itp to wymiary 2x3 to troche malo.
    Takie jest moje zdanie. Nasza "szopka" ma 3x4.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony