dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Czy blat kuchenny musi wystawac poza szafke?

    Jak w temacie. Mowi sie, ze blat kuchenny powinien wystawac poza lico szafki po to, zeby szafka nie pobrudzila sie w razie ewentualnego wylania plynu na blacie. Ale czy to robi taka roznice? Z roznych wzgledow, o wiele bardziej pasowalby mi blat zlicowany z szafka, ale czy to praktyczne?

    Czy ktos z was ma moze blat kuchenny zlicowany ze szafka i nie narzeka??

  2. #2

    Domyślnie

    ostatni klienci chcieli żeby blat praktycznie nie wystawał poza szafki , lub wystawał nieznacznie owiedzmy 1 cm , taka moda , aha oczywiście musi być gruby nawet 6 cm
    kiedys robiło sie z ''noskiem '' 3, 3,5 cm bo tak nakazywała funkcjonalność ( właśnie ta o której piszesz ) teraz najważniejsza jest estetyka

  3. #3

    Domyślnie

    Slyszalam takze, ze sa blaty tzw. antyzalewowe, gdzie brzeg blatu jest "zadarty", czyli znajduje sie minimalnie wyzej niz reszta blatu. Nie wiem czy to sie da zrobic z kamiennym blatem, bo to chyba dodatkowa obrobka kamienia i dodatkowy koszt ale opis mnie zainteresowal.

  4. #4

    Domyślnie

    Oprócz ochrony przed zalewaniem szuflad i szafek, wysunięty blat nie pozwala obijać się o uchwyty.Jaki sens jest chować blat gdy uchwyty wystawają? Chyba że jakieś uchwyty płaskie lub wpuszczone.Tylko pytanie: czy ta kuchnia ma służyć do gotowania czy jest tylko prezentem od bogatego męża dla żony 20 lat młodszej?
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii
    Oprócz ochrony przed zalewaniem szuflad i szafek, wysunięty blat nie pozwala obijać się o uchwyty.Jaki sens jest chować blat gdy uchwyty wystawają? Chyba że jakieś uchwyty płaskie lub wpuszczone.Tylko pytanie: czy ta kuchnia ma służyć do gotowania czy jest tylko prezentem od bogatego męża dla żony 20 lat młodszej?
    Tedi, uchwyty mają być wygodne. Jeżeli blat ma wystawać więcej niż uchwyty , to wyjdzie Ci czapa wysunięta na ponad 3cm przed fronty. Zabudowa kuchni to jednak meble i wygląd też ma znaczenie. Tak jak wygląd żony (niekoniecznie 20 lat młodszej)

    Pozdrawiam
    Sunao

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii
    Oprócz ochrony przed zalewaniem szuflad i szafek, wysunięty blat nie pozwala obijać się o uchwyty. Jaki sens jest chować blat gdy uchwyty wystawają? Chyba że jakieś uchwyty płaskie lub wpuszczone.Tylko pytanie: czy ta kuchnia ma służyć do gotowania czy jest tylko prezentem od bogatego męża dla żony 20 lat młodszej?

    Uchwyty będą wpuszczone, więc przynajmniej ten problem odpada.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Największy problem ze zlicowanym blatem to sprzątanie okruchów. Jak blat wystaje można zawsze zrzucić je na rękę, ściereczkę itp. W przypadku zlicowanego blatu staje się to utrudnione. Wiem bo taki mam. A okruchów u nas pod dosdtatkiem bo lubimy bagietki

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo
    Największy problem ze zlicowanym blatem to sprzątanie okruchów. Jak blat wystaje można zawsze zrzucić je na rękę, ściereczkę itp. W przypadku zlicowanego blatu staje się to utrudnione. Wiem bo taki mam. A okruchów u nas pod dosdtatkiem bo lubimy bagietki
    Efilo - cenna uwaga! Nie pomyślałam o okruszkach. A bagietki też lubimy

    Widzisz jeszcze jakieś minusy? I z ciekawości - dlaczego wybraliście taki właśnie blat: estetyka, przypadek czy może jeszcze coś innego? Nie żałujecie?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Raczej przypadek (jakieś tam uwarunkowania techniczne (chyba po prostu szafki są bardziej wysunięte - już nie pamiętam). Wygląda nieźle.

    Poza okruszkami żadnych minusów.
    Okruszki też moga nie boleć - wszystko zależy od wyposażenia kuchni. Jak jest odkurzacz centralny z szufelką to wystarczy na podłogę i do gęby potwora

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    taki blat wystający sprawia, że wydaje mi się, że szafki są mniej masywne Nie chcialabym, aby były zlicowane.
    To moje prywatne zdanie

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Okruszki to pikuś. A co jak coś się wyleje - leci po frontach i zalewa drzwiczki lub szuflady. Osobiście jestem za wystającym blatem.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Zdecydowanie nie polecam. Taki blat jest u znajomych. Bardzo niepraktyczny, źle się wyciera z okruszków i szafki ciągle zachlapane.
    Teraz by już takiego nie zamontowali.

  13. #13

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie opinie - podjęłam decyzję: blat będzie jednak zlicowany. Wszystkie uwagi o okruszkach były bardzo pomocne, dzieki nim postanowiłam, że szpara tuż pod blatem potrzebna do otwierania szuflad (pod blatem będą tylko szuflady) będzie miała ok. 3 cm, spokojnie ręka powinna się zmieścić. A zlicowany blat rozwiązuje mi wiele kwestii technicznych związanych z nietypowym układem kuchni i styku mebli kuchennych na sąsiadujących ścianach. Jeśli będe żałować decyzji, cóż, pretensje będę mieć tylko do siebie

  14. #14

    Domyślnie

    Nie jestem wścipski, ale chętnie obejrzałbym fotkę (fragment) jak już będzie zrobione.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii
    Nie jestem wścipski, ale chętnie obejrzałbym fotkę (fragment) jak już będzie zrobione.
    Tedii, nie ma sprawy, jak będzie gotowe, z chęcią się pochwalę (oby było czym )

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasyx

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    i jak po 5 latach? zalujesz decyzji?

    Fotki tez mozesz wrzucic

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    the-strawberry

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-248
    Posty
    7

    Domyślnie

    Podbijam pytanie o zadowolenie

  18. #18

    Domyślnie

    Nie, absolutnie nie żałuję. Nie zaobserwowałam żadnych większych niedogodności. Teraz przeprowadzam się do nowego lokum i blat również ma być zlicowany z szafkami.

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    darostaszk

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-796
    Posty
    4

    Domyślnie

    oo to widzę nie najświeższy wątek, ale co nikt nie więcej? taje wrzucisz zdjęcia po latach? nawet ze starej kuchni?

  20. #20

    Domyślnie zdjęcie blatu

    Zdjęcie kiepskie, przepraszam ale tylko takie w tej chwili mogę wkleić. Blat bardzo wygodny w użytku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia blat 1.jpg
Wyświetleń:	2365
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	395856  

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony