dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wieniec na ścianie fundamentowej z bloczków - czy konieczny?

Domyślnie Wieniec na ścianie fundamentowej z bloczków - czy konieczny?

Mam ścianę fundamentową wymurowaną z bloczków betonowych (takie z dwoma dziurami, deklowane) 5 warstw na zaprawie cementowej chyba M3. Ława 60 x 35 lana w gruncie bez chudziaka. Dom będzie parterowy z poddaszem , ściany z bk, a grunt to glina.
    Kierownik mi teraz mówi co by jeszcze wieniec na to wszystko ... nie pasuje , bo wysokosc ściany jest w sam raz.
    Jak było u was ?? Trzeba robić ten wieniec ?

Domyślnie

Posłuchałbym kierownika.
    Bez wieńca dom Ci się nie zawali, ale jeżeli nie chcesz w przyszłości patrzeć na futurystyczne wzory pęknięć na ścianach, to wieńce należy stosować, zaczynając od tego pierwszego.
    Pozdrawiam

3. Jak zmienić budynek gospodarczy na budynek mieszkalny. Łączenie konstrukcji Budynek gospodarczy. Adaptacja poddasza na cele mieszkalne Adaptacja budynku gospodarczego na mieszkalny. Kiedy będzie możliwa? Adaptacja budynku gospodarczego. Pensjonat w starej stajni

Domyślnie

a jak jest w projekcie???

nawet jak nie ma, dodatkowe wzmocnienie nie zaszkodzi, gorzej jakby był ten wieniec w projekcie, a kierownik budowy mówił że nie trzeba...

a tak na temat to chyba jeszcze będziesz musiał z 60 cm podsypać ziemi przy domu
    Ława 60 x 35 lana w gruncie

no to z ziemi będą wystawać ze 2 bloczki dojdzie ten wieniec wcale nie będzie za wysoko,

teraz jest taka moda na domy równo z trawnikiem, ale w naszym klimacie dom powinien być trochę podniesiony żeby ochronić parter przed zamakaniem czy zalaniem, czasem deszcz pada, śnieg, zdarzają się lokalne podtopienia po nawalnych opadach deszczu czy roztopach itp

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

Domyślnie

Ja mam własnie glinę i już w projekcie przewidziano wieniec okalający. To będę robił na 100% natomiast wykonawca zaleca jeszcze wieńce spinające w poprzek fundamentów. Pewnie też zrobię choć moje fundamenty kosztują majątek.

Domyślnie

Na moim terenie przepis niemiecki z 1934r nakazywal budowe domu na "trzy schodki" minimum .

Domyślnie

Witam ! Dzięki za podpowiedzi. W projekcie typowym były ławy lane z wieńcem z 4 prętów fi12, ja zamieniłem na bloczki. Moja działka była juz w przeszłości nawiedzona przez lokalne podtopienie. Oczywiście dom będzie podsypany jak trafnie zauważył beton44, w tej chwili 2 bloczki są nad ziemią, wypada to jakieś 15 cm ponad asfalt drogi która biegnie przy mojej działce.
    Chyba zrobie ten wieniec ..... Pytałem sąsiadów - jakieś rysy sie u nich pojawiają ....
    Nawet nie chce myśleć ile trzeba będzie wsypać piachu w ten fundament ...
    Mój domek to W27.12 z wykuszem.
    Pozdrowienia dla wszystkich !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia