dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 102
  1. #21

    Domyślnie

    Witam!
    Szpachluje się tylko łączenia płyt oraz tam gdzie są zakładane narożniki w przypadku montażu płyt na klej. Natomiast przy montażu płyt na stelażu to oprócz
    wyżej wymienionych miejsc szpachluje się jeszcze wgłębienia po wkrętach.
    Dobrze poszpachlowane łączenia to łączenia niewidoczne po malowaniu.

    Pozdrawiam!

  2. #22

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Czyli wychodzi na to, że same płyty G-K, na wiekszosci powierzchni sa tylko gruntowane przed malowaniem.

    Pytam, bo u kolegi wlasnie naciagaja calosc gladzia gipsowa, cale plyty, no i juz nie wiem jak jest poprawnie.

    Ktos potwierdzi opinie.
    Jak u was robili.
    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  3. #23

    Domyślnie

    wolber napisał:

    U mnie cena to 20 PLN/m.kw. za robocizne samą, polozenie welny 15 +5 stelarze plyty i przetarcie i zaklejenie polaczen.

    wolber



    Proszę podaj namiary na Twoją ekpię właśnie jestem na etapie poszukiwania majstrów do wykończenia poddasza.

    pozdraiwam

    tomki 4

    [/quote]

  4. #24

    Domyślnie

    Moja cena za ocieplenie poddasza + paroizolacja + płyta ze szpachlowaniem i zagruntowanie ok.35pln/m2. Nie wiem kto wymyslił sobie szpachlowanie całej powieżchni płyt G-K???? To jest niezgodne z technologią i bez sensu.
    Robert
    0605-658-834, [email protected]

  5. #25

    Domyślnie Płyty

    Ceny i praca jaka jest do wykonania bywa rozbieżna czasami trzeba uzyskać kompromis, szpachlowanie całej powieżchni płyt warto dokonywać jak są widoczne nierówności, na przykład gdy łączenia płyt są zbyt często za blisko siebie.

  6. #26

    Domyślnie

    Mi zaproponowano 40 zł za mkw na pddaszachi 25 zł za mkw na sufitach podwieszanych. Cena na gotowa z dwukrotnym malowaniem białą farbą; w przypadku kolorami coś więcej

  7. #27

    Domyślnie

    Do Darek Rz
    Nic się nie stanie, listwy az tak się nie rozeschną żeby miały płyty odpaść.
    Nie jeden dom ma listwy drewniane zamiast profili i wszystko chula idealnie tyle że taniej. Rób jak chcesz, ale nie słuchaj jednego fachowca czy też sprzedawcy w sklepie bo pierwszemu będzie łatwiej zrobić na profilach a drugi chce sprzedać towar.


    Do Mularz:

    Ty Panie jak chcesz to kładż na gumę do żucia, a jak nie masz pojęcia o temacie to się nie wypowiadaj.


    pozdro,

    wolf

  8. #28

    Domyślnie

    witam

    Tylko widzisz .... jak masz zrobioną zabudowę na profilach to płyty K/G nie dotykają krokwi . W ogóle są jakby pływające ,bo przeciez są równiez zdylatowane od ścian. Dach pracuje krokwie sie rozsychają ,ale przy profilach nie wpływa to na płyty K/G . Inaczej jest jak przybijesz łaty do krokwi na stałe ,a na to płyty . Każdy ruch dachu i rozsychających się krokwi oraz łat wplywa bezpośrednio na płyty K/G powodując pękanie w miejscach ich łączenia . Jeśli nie widziałeś co moze zrobić rozsychająca się łata to ja ci powiem .Otórz mam zrobioną budę na narzędzia na działce m.in z łat .To wszystko pokryte jest eternitem . Jedna z łat do której przybity był płat eternitu rozsychając sie lekko się wygieła powodując pęknięcie całej płyty eternitu na pół .Więc mimo wszystko wydaje mi sie że profile w polączeniu z porządnym gipsem francuskim to idealne rozwiązanie .

    pozdrawiam

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar proje555
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał a lone wolf
    Do Darek Rz
    Nic się nie stanie, listwy az tak się nie rozeschną żeby miały płyty odpaść.
    Nie jeden dom ma listwy drewniane zamiast profili i wszystko chula idealnie tyle że taniej. Rób jak chcesz, ale nie słuchaj jednego fachowca czy też sprzedawcy w sklepie bo pierwszemu będzie łatwiej zrobić na profilach a drugi chce sprzedać towar.
    wolf
    Witam wszystkich, aż się zarejestrowałem jak to przeczytałem ...

    po jednym wątku niechcę oceniać osoby cytowanej powyżej ale widzę że nie chcesz zrozumieć (pomijam że może celowo wprowadzasz w błąd, np prowadzisz tartak, na temat listew drewnianych i regipsów) ...
    nie chodzi o to że, odpadną (wkońcu trzymają sie wkrętów) ale spoiny to na 100% będą popękane (100% przypadków z jakimi się spodkałem na ruszcie drewnianym, nawet najbardziej nowatorska technologia naprawy takich spękań nie daje pewności że po okresie zimowym nie powstaną ponownie przynajmniej w jakimś stopniu)...

    a teraz naj ważniejsze: niewiem jak to rozumieć "...bo pierwszemu będzie łatwiej zrobić na profilach a drugi chce sprzedać towar"

    być może niemasz większego pojęcia jak to się wykonuje jeżeli uważasz że na profilach robi sie łatwiej, (ja uznaje tylko niemal idealnie prostą płaszczyzne wew. dachu, która na konstrukcji drewnianej jest niewykonalna (w tym miejscu pokreśle, że wszystko zależy do wykonawcy oraz staranności stawiania krokwi, ale zaden sie w to nie bawi na drewnie żeby było idealnie) ale nie mów że jest łatwiej)...

    a jak sprzedawca w składzie budowlnym mówi, że na profilach lepiej to zapytaj sie w tartaku (być może usłyszysz że na drewnie lepiej bo np. kostrukcja pod regipsem oddycha... :)
    no to teraz masz równowage kto poleca co, ale zastanów się jeszcze jeżeli jest taniej to dlaczego w skłądzie budowlanym nie uświadczysz takiego materiału przecież byłby to złoty interes, tanie i lepsze i jeszcze sprzedawca nie musi okłamywać klientów)...

    Pozdrawiam
    ..::: - :::..

  10. #30

    Domyślnie

    Podciagne a ile płaciliscie za samo położenie KG do juz oceplonego poddasza ze stelażami i folią żółtą. czy li sam K-G i zaszpachlowanie i pomalowanie 1x
    Dla chcącego nic trudnego!

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    Podciagne a ile płaciliscie za samo położenie KG do juz oceplonego poddasza ze stelażami i folią żółtą. czy li sam K-G i zaszpachlowanie i pomalowanie 1x
    Sam odpowiedziales sobie na pytanie "Dla chcacego nic trudnego" . Wnioskuje ze sam podwiesiles stelarz a teraz problem z ciezkimi plytami. Nikt nieda gwarancji ze nie popekaja. No i ciekawi mnie co ile sa rozstawione profile bo pod ciezarem moze sie poobwieszac.

  12. #32

    Domyślnie

    źle wnioskujesz; stelaż i ocieplenie zakladał gościu ten sam co bedzie robił K-G- więc robil je pod siebie, prace wstzrymałam ponieważ jestem przed posadzkami i nie chce zawilgocić K-G, nie umówiłam sie z nim co do samych K-G stąd takie pytanie- ile może być orientacyjnie sam K-G, Za stalaże i ocieplenie-dwie warstwy i folie płacilam 16zł/m2.
    Dla chcącego nic trudnego!

  13. #33

    Domyślnie

    Sama plyte trudno wycenic chyba ze umowisz sie za godzine. Ceny za stelaz+plyta+welna+1farba to ok od 25 do 35-40 za m2. Odejmi swoje 16zl zaplacone i juz wiesz w jakiej kwocie powinnas sie zmiescic. Dodaje ze to rozliczenie jest tylko orientacyjne. Milego wykanczania. Pozdrawiam

  14. #34

    Domyślnie

    A jaka cena zrobienia podwieszanego sufitu a płyty g-k w bloku?

  15. #35

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    nie wiem jaka jest różnica między zabudową k-g a sufitem podwieszanym ale mi chodzi o obniżenie sufitu w kuchni po bokach i wyprowadzenie świateł i za to wczoraj ,,zaśpiewał" mi 100 zł/ metr kwadratowy.

    Nie przegina?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał justa
    chodzi o obniżenie sufitu w kuchni po bokach i wyprowadzenie świateł i za to wczoraj ,,zaśpiewał" mi 100 zł/ metr kwadratowy.
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahaha !!!!

  18. #38
    Guest

    Domyślnie

    Mnie nie jest tak wesoło , bo glazurę kładzie bardzo ładnie i za to bierze 40 zł za metr. I nie wiem o co chodzi, bo tę cenę podał na serio, chyba myśli, że cenę glazury wszyscy znają i będę mogła sprawdzić` natomiast zabudowy są mniej popularne i z rozpędu się zgodzę - inaczej nie umiem sobie tego wytłumaczyć. Podobnie powiedział, że za montaż parapetu wewnętrznego 120 zł /więc już się nie dopytywałam, czy to za metr czy za sztukę
    pozdrawiam
    justa

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał justa
    Mnie nie jest tak wesoło , bo glazurę kładzie bardzo ładnie i za to bierze 40 zł za metr. I nie wiem o co chodzi, bo tę cenę podał na serio, chyba myśli, że cenę glazury wszyscy znają i będę mogła sprawdzić` natomiast zabudowy są mniej popularne i z rozpędu się zgodzę - inaczej nie umiem sobie tego wytłumaczyć. Podobnie powiedział, że za montaż parapetu wewnętrznego 120 zł /więc już się nie dopytywałam, czy to za metr czy za sztukę
    pozdrawiam
    justa
    Mysle tez ze on nie zartowal bo jak sama napisalas chodzi ci o obnizenie po bokach czyli jak sie domyslam i wiem z doswiadczenia ze tych metrow jesli sie policzy bedzie nie duzo a pracy przy tym o wiele wiecej do tego zapewne halogeny .Tu trzeba podejsc do spawy w sposob podobny jak do ukladania plytek na podlodze napewno inna cena bedzie za polozenie 5m2 na prostej podlodze a inna na 5m2 gdy np mamy 4 dzwi a w domu sa mieszkancy i trzeba im umozliwic poruszanie sie lepiej zapytaj go o calos ile bys musiala zaplacic wtedy to moze okazac sie bardziej przyjazna cena .Bo gdy widzisz np cene 25-30 za m2 polozenia plyt GK to 100 wydaje sie duza kwota

  20. #40

    Domyślnie

    40 zeta za m2 plytek to cena do przyjecia, w pewnych rejonach kraju powiedziano by ze to jak za darmo ....

    prawda jest, ze za kolnierz z GK pod stropem liczy sie inaczej niz za "zwykly" m2.
    bo roboty jest duzo, a metrow ciezko naszukac.
    jesli planujesz szerokosc powiedzmy 0,3m i dlugosc 20mb, (dajmy na to jakis pokoj) to raptem mamy 6m2 !! na pewno nikt tego nie zrobi za 40zl*6 tj. 240 zeta.
    ale 600 to przesada

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony