dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 102
  1. #41
    Guest

    Domyślnie

    Kuchnia ma 3 x 3 m, więc jest to 6 m dlugości; nie wiem, jaka szerokość, ale ma to być oświetlenie blatu kuchennego, (na jednej ścianie będą szafki wiszące, więc ten sufit musi być szerszy od szafek, czyli chyba ok. 0,5 metra - prawda? Więc byłoby w sumie 3 m 2.
    Do tego budowa pionowej ,,ścianki" z wnękami oddzielającej kuchnię od jadalni, czyli też ok. 2 m2.
    A roboty u nas w domu ma na ponad miesiąc, albo i dwa, więc to nie jest położenie 3 metrów płyt. Ale jak zacznie takie ceny ,,proponować", to chyba długo nie popracuje I nie dlatego, że ja chcę wykorzystać kogoś, tylko jest to nieproporcjonalne do innych prac, a ja w totka jeszcze nie wygrałam

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    a ja bym bronił rusztu drewnianego. Miałem na sufitach w bloku. Sprawdził się i nic nie pękało. Chociaż teraz robię w piwnicy i na profilach alu. Ale tylko dlatego że to piwnica i jeszcze na razie nieogrzana. Ale miałem łaty drewniane i naprawdę, fajnie sie sufit robiło. Łaty, potem płyty podparte od dołu - i jazda. Szybko szło, tylko najgorzej tę płytę wrzucać

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert75
    Moja cena za ocieplenie poddasza + paroizolacja + płyta ze szpachlowaniem i zagruntowanie ok.35pln/m2. Nie wiem kto wymyslił sobie szpachlowanie całej powieżchni płyt G-K???? To jest niezgodne z technologią i bez sensu.
    ...weź do ręki halogen 500W i podświetl swoje dzieło to może zrozumiesz...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  4. #44

    Domyślnie

    Nam za położenie wełny i płyt GK krzyknięto cenę 45 zł za m2 - prowincja Wielkopolski. Jak teraz kształtują się ceny u was?

  5. #45

    Domyślnie

    U mnie majster zaczyna w przyszły poniedziałek. Umówiona cena to 7zł/m2 ułożenie wełny i 30 zł/m2 ułożenie płyt i szpachlowanie na gładko z jednokrotnym malowaniem. Za ułożenie płyty osb bierze 20zł/m2. Po przejżeniu aktualnych ofert myślę, że cena jest ok. Nie jest najniższa ale i nie najwyższa.
    Pytaj zawsze, nawet wtedy gdy wydaje Ci się, że pytanie jest głupie.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    56zł z jednokrotnym gruntowaniem
    nie cierpię oszustów

  7. #47

    Domyślnie

    Tylko widzisz .... jak masz zrobioną zabudowę na profilach to płyty K/G nie dotykają krokwi . W ogóle są jakby pływające ,bo przeciez są równiez zdylatowane od ścian. Dach pracuje krokwie sie rozsychają ,ale przy profilach nie wpływa to na płyty K/G . Inaczej jest jak przybijesz łaty do krokwi na stałe ,a na to płyty . Każdy ruch dachu i rozsychających się krokwi oraz łat wplywa bezpośrednio na płyty K/G powodując pękanie w miejscach ich łączenia .
    Święte słowa...... Juz się nie raz przejechałem na takim montażu. Drewno nie było dostatecznie suche i po 3-4 miesiącach powstało sporo pęknięć.....

    Jeśli chodzi o temat: "Ile za...."
    Moja cena to 35 zł/m2 poddasza (robocizna: watowanie,folia, konstrukcja, 2 krotne szpachlowanie,szlifowanie,akrylowanie łączeń,)

    Ktoś może powiedzieć że drogo..... owszem, ale ....
    Dziś każdy się ceni.... i żeby znaleźć dobrego pracownika też trzeba mu dobrze zapłacić.
    Jesli cena za m2 jest mniejsza to automatycznie przekłada się to na jakość wykonania bo żeby zarobić trzeba sie spieszyć..... a jak sie zbytnio spieszy to część rzeczy sie pomija lub nie zauważa.....
    Nie wiem, też może na tym forum sa prze****je co trzaskaja po 100 metrów2 dziennie, ale robię w tym 10 lat i też wiele juz widziałem.
    Niestety zbytni pośpiech nie idzie w parze z dokładnością.... o czym juz się przekonalem nie raz podczas odbiorów...
    Adaptacje, wykończenia poddasza nie sa prostą pracą.... (oczywiście w moim mniemaniu bo na pewno ktoś zaraz powie ze gówno się znam )
    Prawie zawsze są do wykonania nietypowe zabudowy, skosy, "jaskółki" itp...
    Jeśli wszystkie maja być wykonane solidnie równo i zachowane wymiary jednakowe we wszystkich pomieszczeniach (w miarę możliwości) to sorry ale trzeba stracić sporo czasu żeby dokładnie wszystko wymierzyć..... i żeby wszystko "grało' po zapłytowaniu.
    O ile w "przemysłówce" można sobie pozwolić na pewne "ulgi" gdzie zakres robót jest olbrzymi i nie zawsze coś rzuca się bardzo w oczy to w "mieszkaniówce" musi wyglądać dobrze a nawet bardzo dobrze

    Czasami poziomowanie jednego sufitu może zająć mnóstwo czasu o wykonaniu dwóch nie zaleznych od siebie skosów na przeciwnych scianach nie wspomnę.....
    Głupie niby szpalety okien dachowych też trzeba wykonać pod odpowiednim kątem czy rozchyleniem i najlepiej wszystkie jednakowo.... a to tez pochłania sporo czasu....

    Po mimo że cena 35 zł jest dla niektórych zbyt wysoka (chociaż w Krakowie są dużo drożsi wykonawcy) na brak pracy nie narzekam.

    PS.
    robert75 napisał:
    Moja cena za ocieplenie poddasza + paroizolacja + płyta ze szpachlowaniem i zagruntowanie ok.35pln/m2. Nie wiem kto wymyslił sobie szpachlowanie całej powieżchni płyt G-K???? To jest niezgodne z technologią i bez sensu.
    ...weź do ręki halogen 500W i podświetl swoje dzieło to może zrozumiesz...
    ja osobiście szpachluję połączenia o trochę poza połączenia plus wkręty ...
    pierwsza warstwa gips szpachlowy zwykły, druga to przeważnie gładź... i lampa nic nie wykazuje

  8. #48

    Domyślnie

    55 zł/m skosy poddasza
    75 zł/m ściany działowe,
    robota przy podwójnej płycie G-K bez malowania.

  9. #49

    Domyślnie

    za dobrą prace trzeba zapłacić
    u mnie cena wacha się od 30zł do 50zł a czasami i więcej a jest to uzależnione od tego co ma być zrobione
    proste ścianki czy też np. wielopoziomowe sufity
    najczęściej jednak uzgadniam cenę od całości co opłaca się mi i inwestorowi
    i zdaża się że średnia cena to 30-35zł

  10. #50

    Domyślnie

    to tak jak z malowaniem wiele razy słyszałem: "a cóż to jest pomalować mieszkanie" ?

    no niby nic .... wszystko zalezy czy ma być tylko i wyłącznie naniesienie farby przy uzyciu wałka na ścianę czy tez naprawa pęknięc, przeszpachlowanie nierówności, przeszlifowanie, zagruntowanie i nałożenie równomierne dwóch-trzech (w zależności od krycia) warstw farby......

    PS. Mam pytanko....
    Jak wykańczacie łączenia sufit-ściana ??
    Ja już od dłuższego czasu "odcinam" 5-6 mm przed łączeniem
    Na początku klient zawsze troszkę zdziwiony ale po namyśle stwierdza że nawet tak jest lepiej wizualnie niz malowanie "na styk"

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał geddeon
    to tak jak z malowaniem wiele razy słyszałem: "a cóż to jest pomalować mieszkanie" ?

    no niby nic .... wszystko zalezy czy ma być tylko i wyłącznie naniesienie farby przy uzyciu wałka na ścianę czy tez naprawa pęknięc, przeszpachlowanie nierówności, przeszlifowanie, zagruntowanie i nałożenie równomierne dwóch-trzech (w zależności od krycia) warstw farby......

    PS. Mam pytanko....
    Jak wykańczacie łączenia sufit-ściana ??
    Ja już od dłuższego czasu "odcinam" 5-6 mm przed łączeniem
    Na początku klient zawsze troszkę zdziwiony ale po namyśle stwierdza że nawet tak jest lepiej wizualnie niz malowanie "na styk"
    Jaki jest u ciebie koszt m2 z takim wykończeniem, wyrównanie, szpachlowanie, kilkakrotne malowanie?

  12. #52

    Domyślnie

    to zależy jak dużo jest tych pęknięć .... i w jakim stanie są te ściany ale gdzieś od 7 zł wzwyż za m2

    ale i tak cenę ustalam po konkretnych oględzinach i od całości robót.

  13. #53

    Domyślnie

    Witam ja również wykonuje prace wykończeniowe i szpachluje łaczenia i tylko łaczenia po zagruntowaniu jest bajka.moja cena to 25zł sufit/ściana poddasze 30zł ceny do negocjacji Narka

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał geddeon
    to zależy jak dużo jest tych pęknięć .... i w jakim stanie są te ściany ale gdzieś od 7 zł wzwyż za m2

    ale i tak cenę ustalam po konkretnych oględzinach i od całości robót.
    Szkoda, że jesteś z Krakowa, albo, że ja z okolic Poznania. Masz dobre stawki, kwestia, jak wygląda efekt końcowy

    Pzdr.

  15. #55

    Domyślnie

    maluje się jeden pokój na gotowo i klient ocenia .... jak sie podoba robi się reszte, jak nie to do dalszej pracy szuka kogoś innego...

    z tym że ja znam takich co im się podoba do momentu gdy trzeba zapłacic...

  16. #56

    Domyślnie

    Poddasze 50zł/m2

  17. #57

    Domyślnie

    Cena od 30zł do 50zł za poddasze wszystkie udziwnienia w postaci lukarn dziwnych załaman dachu oraz dodatkowe fanaberie i udziwnienia nawet i 100zł
    za podłoge z OSB na jetkach trzeba liczyc min 65zł (cena materiał i robocizna - OSB troche potanialo ostatnio) ale to i tak zalezy od poddasza jakie zostaja odpady - cena ruchoma. Jesli ktos wypowiada sie o cenach nie widzac roboty gnac "fachowca" z chaty!!!!

  18. #58

    Domyślnie

    u mnie cena wyniosła 45 zł, za metr kwadratowy, poddasze dość skomplikowane /sporo załamań i kombinowania/, ruszt metalowy, trzeba było ciąć płyty GK na pół (brak możliwości wniesienia całej płyty na poddasze)...
    oczywiście ocieplali, 20cm /15+5+15 jeszcze na dorobiony sufit...
    konstrukcja+płyty+szpachlowanie+gładź...
    zrobili też instalację elektryczną...
    zabudowa całego poddasza, ściany też, bez ocieplenia.
    ---
    pozdrawiam
    ...gust jest kwestią ... gustu??

  19. #59

    Domyślnie

    35 zl. na gotowo. sciany sufity, wszystko pod malowanie.

  20. #60

    Domyślnie

    Praca nattym tematem cen bywa dość kusząca, ale legalnie pracująca brygada musi wziąć więcej za metr2 na gotowo chyba, że potem doliczają koszty dodatkowe, jak obróbki okien. My robimy to po cenie od ...zł/mkw, a jeżeli są zlecane dodatkowe prace, cena jest ustalana indywidualnie w zależności od rodzaju prac.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony