dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 16
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 303
  1. #221

    Domyślnie

    Podobnie jak pilarki spalinowe stihl. Kupując pierwszą piłę broniłem się przed Stihlem - 900zł. Kupiłem Partnera - "Husqvarna outdoor Pruducts" - taki napis widnieje na niej. Zaoszczęsziłem kilka stów.
    Byłem mega zadowolony (po elektrycznej Hanseatic). Po roku w pile pękł wał, reklamacja uznana, zwrot kasy. Kupiłem Stihla, malutkiego, drugiego od dołu chyba, za 899zł. Ta piła jest po prostu MEGA w porównaniu do Partnera - chociaż lżejska i wg. metki ma mniejszą moc. W tym roku spaliłem już 8litrów paliwa i dopiero myślę czy naostrzyć łańcuch - ścinam kilkunastometrowe Olchy i tnę na 45cm plasterki. Mam już ze 12mp

  2. #222

    Domyślnie

    Obecnie rozlupuje drewno za pomoca dwoch siekier z ktorych jedna ma trzonek o dlugosci 30 cm (bo sie zlamal) i drugiej na ok 45 cm trzonku. Do tego mam jeszcze 5 kg mlot na ok 35 cm trzonku. Rozlupuje najczesciej buka lub brzoze o srednicy do 40 cm i wysokosci do 35 cm. Czy zakup fiskarsa ulatwil by mi prace? Przeczytanie tego watku nie dalo mi jasnej odpowiedzi, tak samo jak kilka filmow z yt. Zastanawiam sie nad x17 ale czy jego glowica nie jest zbyt lekka?

  3. #223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Spróbuj u kogoś zanim kupisz...To nie jest jedyne panaceum na łupanie, ale z pewnością lepsze niż to co uprawiasz...

  4. #224

    Domyślnie

    Nie mam niestety takiej możliwości, nawet nie mogę ich obejrzeć w żadnym sklepie. To co uprawiam nie jest bardzo kłopotliwe dopóki nie trafie na jakiegoś sękatego kloca więc jeśli fiskars się do takich nie nadaje to wydawanie 160-170 zł chyba mija się z celem.

  5. #225

    Domyślnie

    Nie ma nic gorszego niż sękata poskręcana sosna - tu i fiskars nie daje rady za jednym razem, nie ma sie co oszukiwać.

  6. #226
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jak już to chyba lepiej X 25. Ale jak będzie mocno sękate to i tak trzeba kilka razy uderzyć. Brzoza i buk dość łatwo się łupie no i jak wiadomo najlepiej łupać zaraz po ścięciu zdecydowanie lepiej idzie mokre drewno niż suche.

  7. #227

    Domyślnie

    Do suchego nawet bym się nie zabierał z takim zestawem. X25 może być dla mnie za długa, bo jestem raczej niski.

  8. #228
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Gimli też wzrostem nie grzeszył ... a siekierkę miał niczego sobie ... tylko czy to był F. ... ?

    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek28124683 Zobacz post
    Do suchego nawet bym się nie zabierał z takim zestawem. X25 może być dla mnie za długa, bo jestem raczej niski.
    Jeśli będziesz brał zamach od góry a nie od dołu to nie powinno byc problemu

  10. #230
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    .. podsumowując, jaką siekierę warto kupić? .. skoro F. nie jest warte swojej ceny
    Czy takie coś np. jest coś warte? http://allegro.pl/siekiera-rozlupuja...433207372.html

  11. #231

    Domyślnie

    Podsumowując: Źle zrozumiałeś. Fiskars wart każdej złotówki, kwestia którą chcesz?



    Ja moją w te wakacje porąbałem ok. 18mp drewna Najgorsza sosna i do palenia i do łupania bo się ciągnie. Olchowe pieńki do ok. 25-30cm idą na jedno uderzenie.

    Pod koniec tygodnia jak skończę robotę z opałem, wrzucę fotkę ile narąbałem

  12. #232

    Domyślnie

    Przeczytałam całe 12 stron wątku i w sumie dalej mam wątpliwości. Nie co do jakości samego Fiskarsa, mam już kilka narzędzi z tej firmy. Dalej nie wiem jaką siekierę mam wybrać. Drewno do kominka mam pocięte na 30 cm kawałki i porąbane na pół - gotowe właściwie do palenia, ale na rozpałkę potrzebuję mniejsze kawałki. Czy do tego celu X17 będzie odpowiednia?

  13. #233

    Domyślnie

    agagrusz, na pewno X25 do tego celu będzie za duża. Ja co prawda połówki rąbię jedną ręką, ale jak nie jesteś "kawał chłopa" to raczej musiałbyś rąbać X25 oburącz a do przesada do połówek. Sprawdź w sklepie czy X17 bez problemu pomachasz jedną ręką. Jak tak to ją weź. Jak mimo wszystko będzie za ciężko i musisz machać oburącz to chyba nie ma sensu brać mniejszej skoro i tak potrzeba dwóch rąk. Moja żona natomiast robił próbę z X25 to siekiera panowała nad nią a nie ona nad siekierą. Przeważała ją na każdą stronę

  14. #234

    Domyślnie

    Hm.. no właśnie tego się obawiam po przeczytaniu tego, co piszecie o siekierkach, że X25 może być za duża. Zwłaszcza, że "kawał chłopa" to na pewno ze mnie nie jest, co najwyżej "kawał baby" Ale jak piszesz, że żonka nie dawała rady, to też pewnie będę miała ciężko... Pooglądam je jeszcze na żywo. Dzięki za odpowiedź

  15. #235

    Domyślnie

    agagrusz, to X25 na pewno dla Cieie za duża

  16. #236
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    Miałeś wrzucić fotkę ze swoją kupka drewna

    Mam X27 i prawdę mówiąc jakiegoś szału nie ma. Choć nie porównywałem z tradycyjmą. Mam czereśnie które ściąłem 2 mies temu i rozłupanie za pierwszym razem to rzadkość, czasem odbija do góry do uderzeniu. No ale przy suchym powinno być chyba sporo lepiej.

  17. #237

    Domyślnie

    Jak nie będzied padało w sobotę to przerzucam drewno do drewutni i zrobię fotki

  18. #238

    Domyślnie

    Porąbane w tym roku 30mp: 5mp sosna, 3mp wierzba, reszta olcha. Tu juz po przerzuceniu. Zostało jesze ze 3mp to porąbania (nie widać na foto) Pod plandeką na przyszły sezon.




  19. #239

    Domyślnie

    Troszkę się narąbałem, moglibyście pochwalić

  20. #240
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał KotSylwester Zobacz post
    Troszkę się narąbałem, moglibyście pochwalić
    No to nie pij.Alkohol szkodzi zdrowiu .Za co chwalić.Trze skończyć z nałogiem .


    p.s.Nie mój świat a przede wszystkim rodzaje drewna.
    30mp: 5mp sosna, 3mp wierzba, reszta olcha
    22 mp olchy???.Gdzie ty to spalasz???Jeśli mogę.Praca wykonana wzorowo.

Strona 12 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony