dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 16
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 303
  1. #261

    Domyślnie

    A jakie to ma znaczenie?
    Napisałeś dwa posty, z których żaden nie odpowiada na moje pytanie.
    Jeśli miałeś do czynienia z obydwiema, to napisz.
    Wolę uczyć się na błędach innych niż swoich.
    Zapewne wybór jednej jak i drugiej będzie świetnym wyborem, ale chciałbym poznać opinie osób które miały okazje popracować z Gardeną/Husqvarną S2800 jak i Fiskarsem.

  2. #262
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slay75 Zobacz post
    A jakie to ma znaczenie?
    Napisałeś dwa posty, z których żaden nie odpowiada na moje pytanie.
    Jeśli miałeś do czynienia z obydwiema, to napisz.
    Wolę uczyć się na błędach innych niż swoich.
    Zapewne wybór jednej jak i drugiej będzie świetnym wyborem, ale chciałbym poznać opinie osób które miały okazje popracować z Gardeną/Husqvarną S2800 jak i Fiskarsem.
    Nie napuszaj się.Chciałem wyciągnąć od ciebie to czy obojętnie jaka siekiera ma tak kuriozalne znaczenie w twym gospodarstwie domowym.Może to też bez znaczenia ale mam.Przypomnę jaki jest temat bo taki skrupulatny jesteś.Czy warto kupić siekierę fiskarsa? czym rozłupujecie drewno?

    ......................mam fiskarsa x17 i użyłem jej może 20 razy.Ale mam łuparkę ,której używam non stop mimo ,że drewno przyjeżdża częściowo połupane w polana teraz 30 cm dł. Zdarzają się okrąglaki dlatego za graba płacę 150 zł mp.Palę już 7 sezon w KZPŁW a siekiera wisi w drewutni i jest mi nie potrzebna.Dlatego zadałem tyle pytań by ci wytłumaczyć po co ci ona..Kolejna perełka FM
    Wolę uczyć się na błędach innych niż swoich.
    Sprytnie.
    p.s aha łuparkę pożyczam znajomym bo maja dość siekier.Oni palą w domu by mieć ciepło a z tym wiąże się ilość drewna.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 29-11-2014 o 07:14

  3. #263

    Domyślnie

    Gdybym chciał kupić łuparkę to bym napisał, ale ja chce kupić siekierę, czy to tak trudno zrozumieć?
    Jeśli napisałem w złym wątku, to trudno, może słabo szukałem.
    Szukam dalej odpowiedzi na moje pytanie, ale chyba nie na tym forum.
    pzdr

  4. #264
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    wygląda na to że nikt nie używał tych dwóch siekier ja ze swojej strony mogę polecić X25 pewnie z 50 metrów rozłupanych różnego rodzaju drewna i tylko co jakiś czas trzeba podostrzyć i dalej można działać

  5. #265
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Gardena zdecydowanie .
    Darek B

  6. #266

    Domyślnie

    Ja kupiłem siekierę KUŹNIA. mogę ją polecić. Co prawda nie jest taka szpanerska jak Fiskars ale jest o 60% tańsza. A KUŹNIA to polska produkcja.

  7. #267
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ko_slask*

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    witam, w tej chwili posiadam i fiskarsa x25 i zasłużoną już gardenę. I powiem wam tak, te siekiery są na tym samym poziomie, idealnie nadają się do rozłupywania, waga bardzo podobna, długość podobna, trwałość materiałów również. Wyważenie idealne jak dla mnie. Ja tam większej różnicy nie widzę, więc jeśli chcesz którąś wybrać, wybierz tańszą.

  8. #268
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zolthar
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-858
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam,

    Kupiłem Fiskarsa x25 i są dwie możliwości :
    1. albo od zeszłego roku nabrałem znacząco tężyzny fizycznej, choć nic w tym kierunku nie zrobiłem...
    albo
    2. to rzeczywiście bardzo dobra siekiera (co nie wyklucza, że i inne bywają również bardzo dobre).

    Nie trzeba się za wiele wysilić aby rozłupać nawet gruby pień, podobnie przy wyciąganiu pniaka - mam skale porównawczą z inną siekierą i analogicznymi pniakami. Teraz było podejrzanie łatwo... Albo nabrałem tężyzny...

  9. #269

    Domyślnie

    Wybrałem Gardenę 2800S


  10. #270

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki_110 Zobacz post
    Ja kupiłem siekierę KUŹNIA. mogę ją polecić. Co prawda nie jest taka szpanerska jak Fiskars ale jest o 60% tańsza. A KUŹNIA to polska produkcja.
    Mam siekiery z KUŹNI - do Fiskarsa to im brakuje paru lat świetlnych .

  11. #271
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    z tego co widzę na filmiku to przy wyborze między Gardeną a Fiskaresm należy kierować się wyglądem bo są to podobne jakościowo siekiery

  12. #272

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Oprócz Fiskarsa, podobne siekiery firmuje od pewnego czasu Husqvarna jako linię profesjonalna, podczas gdy dla Gardeny robią całkiem inne dla wykorzystania amatorskiego.
    Możesz podać przykład takiej siekiery Husqvarny z linii profesjonalnej?

  13. #273
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Wieczorkiem rozwinę temat, na razie go "zwijam" żeby nie namącił w głowach
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  14. #274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Wieczorkiem rozwinę temat, na razie go "zwijam" żeby nie namącił w głowach
    Pozdrawiam.
    Czekam z niecierpliwością na odpowiedz
    Bo ja szukam i szukam na stronie Husqvarny tych siekier pro o których wspomniałeś i jedynie co znalazłem to model
    S2800 http://www.husqvarna.com/se/accessor...klyvyxa-s2800/ który od Gardeny 2800S różni się chyba tylko oznaczeniami i kolorem http://www.gardena.com/fi/tree-and-s...re/axes/2800s/

  15. #275
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KasiaPen

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-312
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja mężowi kupiłam też w prezencie siekierę Fiskars i jest bardzo zadowolony. Tutaj znalazłam: MODEROWANO
    Siekiery nie są tanie ale już rok używa i nie widać nawet śladów.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 20-01-2015 o 07:56 Powód: Reklamy są zabronione. Regulamin pkt 5.2

  16. #276

    Domyślnie

    Witam , mam siekierki fiskarsa X5 , X7 , X10, X11, X17 dobieramy sobie wagę w zależności co ja lub żona idzie robić. sama przyjemność, Wcześniej miałem jakąś tandetę z marketu i już za bardzo nie widać z której strony było ostrzę.
    Z fiskarsa mam również
    SEKATOR KOWADEŁKOWY PowerStep™ pozwala ciąć gałęzie w 1, 2 lub 3 krokach koszt ok 80 zł ale dłoń można by tym obciąć.
    szpadel Alu ostry
    nóż uniwersalny , ostrzałkę i saperkę

    wszystko to wysoka klasa sprzętu , i oczywiście dożywotnia gwarancja

    Na wiosnę jeśli coś będę potrzebował to tylko Fiskars
    pozdrawiam Adam z Norwegii

  17. #277
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał KasiaPen Zobacz post
    Ja mężowi kupiłam też w prezencie siekierę Fiskars i jest bardzo zadowolony. Tutaj znalazłam: MODEROWANO
    Siekiery nie są tanie ale już rok używa i nie widać nawet śladów.
    a ja dostałem Siekierę X25 pod choinkę......no i wczoraj ją rozłupałem...nie siekierę choinkę
    Nawet nie wiecie, ile śmiechu było jak leżała jako prezent
    Pozdrawiam - taki sprzęt jest naprawdę dobry.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #278
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

  19. #279
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Chciałeś.Nie fiskars i nie w temacie. bo temat to :
    Czy warto kupić siekierę fiskarsa? czym rozłupujecie drewno?

    w chałupie tak rozłupujesz drewno fiskarsem???

  20. #280
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Ja mam to do rozłupywania: http://fanlidla.pl/gazetka/2011.09.1...lupania,drewna ,oczywiście nie kupione w lidlu,tylko w Reichu w specjalistycznym sklepie z narzędziami leśnymi.
    i nie zamieniłbym na fiskarsa,bo: za lekki,ostrze ma za duży kąt rozwarcia,cena dla mnie nie odgrywa roli,choć to co mam jest o wiele tańsze.
    Niktspecjalny, wiem że nie na temat ,ale nie denerwuj się już się więcej nie odzywam .
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez miedziannik ; 16-04-2015 o 19:37

Strona 14 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony