dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie Kominek z krućcem na powietrze.

    Witam
    Wiem że temat mógł być wałkowany nie raz ale nie udało mi się zadać dostatecznie sprecyzowanego pytania w "szukaj" i nie znalazłem odpowiedzi na forum. Dlatego też pozwolę sobie zacząc nowy wątek licząc na Waszą wyrozumiałość i pomoc.
    Mały opis sytuacji.
    Planuję jako dodatkowe żródło ciepła zrobić DGP ale ponieważ to troszkę brudzi przy wylotach powietrza to wymyśliłem że najlepszy do tego będzie spawany stalowy kominek wykładany szamotem. Dodatkowo wykoncypowałem sobie że kominek ten nie powinien posiadać popielnika a jedynie głębokie palenisko. Skoro kominek jest z założenia 100% szczelny to powietrze ma być doprowadzane bezpośrednio pod palenisko a nie jak w większości obok lub w pobliże. Natomiast powietrze do DGP ciągnięte ma być oczywiście z okolic kominka.
    Moje pytanie dotyczy samego wkładu. Jak do tej pory znalazłem jedynie kominki EdilKamin które odpowiadają moim potrzebom a firma ta powiedzmy że mocno się ceni. Dlatego też pomyślałem że może ktoś z Was zetknął się w swoich poszukiwaniach z podobnymi kominkami.

  2. #2
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    ...słabo szukałeś .. Spartherm ,Hajduk,Brunner...
    Darek B

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    O fajnie dzięki. Nie słyszałem o firmie hajduk. Jutro sprawdzę ceny.

  4. #4

    Domyślnie Re: Kominek z krućcem na powietrze.

    Co do popielnika, to głębokie popielniki dostępne od komory spalania ma również Dovre.
    Co do nawiewu z czerpni powietrza to niestety w Dovre robisz to pod kominek - nie ma dodatkowego króćca jak w Sparthermie.
    Natomiast dystrybucja gorącego powietrza i sposób pozyskania powietrza do niego zależy od tego jaki dystrybutor zostania zamontowany nad kominkiem - najczęściej zgodnie z życzeniem zamawiającego wykonuje to montażysta.

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Jeszcze jest wkład Supra Temporis... ale tylko ten model. Mam w ofercie wkład Mars z podnoszoną szyba w cenie 3800.- brutto,doprowadzenie pod popielnik, gdy palisz intensywnie pobiera z zewnatrz .
    Darek B

  6. #6

    Domyślnie

    które jeszcze kominki oprócz tarnawy, kfg eko 90 i Supra temporis mają doprowadzane powietrze bezpośrednio do paleniska...?

  7. #7

    Domyślnie

    halo, nikt nie zna nic innego...?

  8. #8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony