dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuk
    Ja mam rurę pcv fi 50 przeprowadzoną pod ławą fundamentową. Bez rury osłonowej, bez żadnego łączenia pod ławą i wylewką. Średnica taka, ponieważ takie mam przyłącze. Redukcja będzie już w domu, przed licznikiem.
    Hmmm, a MPWiK to już odebrało?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mako5
    Ja musiałem dać stalową i minimum 10cm pod ławą. Mam nawet więcej niż 10cm aby zachować minimalną głębokość wodociągu (poniżej granicy przemarzania).
    Idąc tym tropem, dojdziemy do niebezpiecznych wniosków, że ławę masz powyżej sterfy przemarzania

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Idąc tym tropem, dojdziemy do niebezpiecznych wniosków, że ławę masz powyżej sterfy przemarzania
    Ławę mam na granicy strefy przemarzania (1m). Jako że dom jest blisko centrum miasta to sądzę ża nawet 80cm nie zamarznie. W projekcie przyłącze wodne mam na 1,5m i tak też zrobiłem. Wychodzi ok. 0,5m poniżej ławy.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał mako5
    Hmmm, a MPWiK to już odebrało?
    Robił to gość współpracujący z wodociągami, który wie co i jak ma być, żeby było dobrze. Ten sam gość zresztą miał zleconą wcinkę do głownego rurociągu.
    Ale co Ci się niby nie podoba w tym rozwiązaniu? I co miałaby dać rura osłonowa? Dodam że rura wodna nie przechodzi na styk ze spodem ławy, tylko jeszcze niżej.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuk
    Robił to gość współpracujący z wodociągami, który wie co i jak ma być, żeby było dobrze. Ten sam gość zresztą miał zleconą wcinkę do głownego rurociągu.
    Ale co Ci się niby nie podoba w tym rozwiązaniu? I co miałaby dać rura osłonowa? Dodam że rura wodna nie przechodzi na styk ze spodem ławy, tylko jeszcze niżej.
    Mnie się coś nie podoba? Ależ skąd. To MPWiK może się coś nie podobać bo w/g wytycznych które od nich dostałem takie rozwiązanie jest niezgodne z tymi wytycznymi. U mnie na koniec roboty, przed zasypaniem przyłącza, przyszedł inspektor z MPWiK i odbierał przyłącze. Marudził nawet o niewłaściwą izolację rury ocynkowanej (nie podobała mu się denza, chciał jakąś specjalną taśmę PCV). Jeśli inspektor u Ciebie był i nie wniósł zastrzerzeń do protokołu z wykonania przyłącza to masz problem z głowy.

  6. #26

    Domyślnie

    mako5:
    U mnie wytyczne (czyli warunki przyłącza) nie muszą być takie jak u Ciebie, to raz
    Przyłącze wykonywał zaufany człowiek wodociągów i od razu je zasypywał, to dwa

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuk
    U mnie wytyczne (czyli warunki przyłącza) nie muszą być takie jak u Ciebie, to raz
    Sądzę że warunki w MPWiK nie zależą od miejsca w Krakowie ale nie będę się sprzeczał. U mnie warunki techniczne były następujące (ten obrazek niżej bo ten wyżej dotyczy sytuacji z piwnicą):



    Cytat Napisał stuk
    Przyłącze wykonywał zaufany człowiek wodociągów i od razu je zasypywał, to dwa
    Tak jak pisałem, jeśli dał Ci protokół z odbioru który na lewo (czyli bez sprawdzenia przyłącza) podpisał inspektor MPWiK to nie ma problemu. W umowie przyłączeniowej którą powinieneś przed budową przyłącza zawrzeć z MPWiK jest opisane za co odpowiada MPWiK (sprawowanie nadzoru technicznego, udział w odbiorze przyłącza, sporządzenie stosownego protokołu, wpięcie do magistrali). Jak Ci wykonawca załatwił te formalności i masz protokół to będzie ok. Jak nie to możesz mieć problemy z podpisaniem umowy o zaopatrzenie w wodę a może i z odbiorem domu.

  8. #28

    Domyślnie

    Przyłącze odebrane, umowa podpisana. Natomiast to nie MPWiK, ale wiejske wodociągi, bo to pod Krakowem

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Nam przyłącz ciągnęli też w niebieskiej 32-ce, ale pod ławą włożyli tą rurę w gazową 50 (bo firma, która robi przyłącza wodne, wykonuje też gazowe, a mieli odcinek 2 metrowy, który już do niczego im się nie przyda - zamiast stalowej dali gratisowo gazową (żółtą). Ścianki w osłonowej są grubości przeszło 5 mm, a mimo to jest elastyczna i da się ewentualnie wymienić przez nią tą niebieską od wody... Ale namieszałem...

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuk
    Przyłącze odebrane, umowa podpisana. Natomiast to nie MPWiK, ale wiejske wodociągi, bo to pod Krakowem
    Aaaa, no to ten napis u Ciebie "Skąd: Kraków" to ściema .

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mako5
    Aaaa, no to ten napis u Ciebie "Skąd: Kraków" to ściema .
    Nie, szczera prawda. Po prostu napis mówi skąd jestem teraz, a nie skąd będę, jak się wybudję

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuk
    Nie, szczera prawda. Po prostu napis mówi skąd jestem teraz, a nie skąd będę, jak się wybudję
    Aha, to wszystko jasne

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony