dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie wycena blachodachówki....szok

    --------------------------------------------------------------------------------

    9.450-taką kwotę podał mi przedstawiciel z Bielska Białej za materiał (blachodachówka planija regent+akcesoria) na mój dach dwuspadowy 175m2.
    do tego 2267-to koszt pełnego orynnowania domu ich systemem.

    Jest to dopiero pierwsza wycena, ale zszokowałam sie zleksza bo liczyłam na to, że bedzie to mniejsza kwota .
    Znalazłam taką blachodachówke na allegro w cenie 24,70zł/m2 i po przeliczeniu wyszło że za blachodachówkę musze dać ok.4500-5000zł. Więc skąd taka ich wycena? Czyżby akcesoria to te drugie 5 tysiaków?
    Co o tym myślicie? Bo przy tej cenie zaczynam sie zastanawiać nad dachówką .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    No niestety na dach trzeba liczyć 10tysiączków. To normalne, że dodatki to drugie tyle. Ale jak za blachę to droooogo.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Cześć ziomalka

    Ja ma swój dach 147 m2 - wziołem Diament TyssenKruppenie z blachotrapezu z Rabki - za całość zapłaciłem łącznie z rynnami (system siba) i pokryciem (zrzutka starego dachu) 6700 zł brutto.

    tu masz strone
    http://www.blachotrapez.com.pl/
    a tu masz przedstawicielstwa
    http://www.blachotrapez.com.pl/filie.htm
    a mój diament wygląda tak


    Widac go tez na mojej www

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/item128813354_...nt_15_lat.html
    To jest link do tej blachodachówki- podoba mi się (może tylko kolorek wzięłabym inny), ale ludziska....za tą kwotę.....nie wiem czy to ja za dużo wymagam czy te ceny faktycznie tak sie kształtują . Zastanawia mnie najbardziej ta różnica-czy te akcesoria faktycznie tyle kosztują przy blachodachówce? Słyszałam że przy dachówce sa drogie ....ale przy blachodachówce też????
    Może ktośostatnio kupował i mnie ośwoieci?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Sebo-dzięki, zaraz im wyślę projekt do wyceny dachu .
    Ktos jeszcze robił dach z blachodachówki i ma jakieś spostrzeżenia?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Mnie kosztowało 20,20/m2 groszy robiłem w marcu - ostro się targowałem - oferta targowa to była i jeszcze z niej zbiłem
    1650 robota
    3030 blacha
    1250 rynny
    500 złotych blacha w arkuszach na obróbki i parapety
    270 Gąsiory taśma i uszczelki pod kominy
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    uuhhh... od 3 tygodni trabie na forum ze blacha drozeje

    no

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    robocizna tazke
    poza tym dach a raczej to co w efekcie zobaczysz tez ma wplyw na cene i tego watku rozwijac mi juz sie nie chce
    wiekszosc chyba zrozumie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #9

    Domyślnie

    jak chcesz tanio kup trapezową i tyle .
    blachodachówki wcale nie są tanie biorąc pod uwage cene dachówki nawet tej high moj dach róznica pomiedzy blachą (mam perłę z BlachDomu) a Creatonem też high to 5860 pln (cena bez dachówek krańcowych) i co ...
    biorąc pod uwagę koszt całego domu te 5000 to wcale nie jest tak wiele ...

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    ja mam dachu 330m2 i dachówka cementowa unibet rzymska, cena z akcesoriami 13500zł , dach 4 spadowy.

  11. #11

    Domyślnie

    Blacha bardzo zdrożała już latem Dlatego my zdecydowaliśmy się na dach pokryty dachówką, bo różnicy w materiałach nie ma żadnej a jest wyłącznie nieco droższa robocizna.

  12. #12

    Domyślnie

    My na początku decydowaliśmy się na blachodachówkę (na podst. kosztorysów ze stycznia), bo to duże koszty, dach duży itp.... Ostatecznie po kosztorysach z września cena dachówki (u nas Euronit) wyszła drożej o jedyne 200 zł w porównaniu z blachą przy dachu 380 m2.
    Sumując: blacha i dachówka cena prawie jednakowa.

    Jedyna różnica jest w robociznie - 3 tys. więcej dachówka od blachy. Ale przy całym koszcie dachu to żadne pieniądze.

    Mało tego firma, która nam ten dach ułoży twierdzi, że za chwilę będzie kolejna podwyżka blachy.

    Najlepiej więc wziąć ksero rzutu dachu pod pachę i powędrować po kilku firmach z prośbą o wycenę pod blachę i dachówkę i wtedy będzie najlepsze porównanie.

    Pzdr
    Amor

  13. #13

    Domyślnie

    blacha staje sie ekskluzywnym pokryciem dla wybrancow

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    blacha idzie w górę podobno od 11.10...a my dachówki nie możemy zamontować. Mamy dach o nachyleniu 14 stopni.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amor
    Jedyna różnica jest w robociznie - 3 tys. więcej dachówka od blachy. Ale przy całym koszcie dachu to żadne pieniądze.
    Pzdr
    Amor
    Czy moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego jest taka roznica w robociznie miedzy np. blachodachowka i Braasem ?

  16. #16

    Domyślnie

    Przy dachówce jest więcej układania pojedynczych elementów, a blacha jest w duzych arkuszach i jest szybciej.
    Ja tak to pojmuję.

    Amor

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amor
    Przy dachówce jest więcej układania pojedynczych elementów, a blacha jest w duzych arkuszach i jest szybciej.
    Ja tak to pojmuję.

    Amor
    Pamietacie pierwsze reklamy blachodachowek , mysle , ze osiagnely pelen sukces .
    Sek w tym , ze prawie wszyscy tak mysla .
    Jezeli przykladowo potrzebuje dwa tygodnie na pokrycie Braasem , to ile czasu zaoszczedze kryjac blachodachowka ?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Mój przyszły wykonawca dachu liczy sobie za dachówka o 10 zł więcej na 1m niż za blachodachówkę, mam dach czterospadowy i pewnie też zdecyduję się na jakąś dachówkę, czy cementowa tańsza od ceramicznej?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał AAgnieszk@
    Mój przyszły wykonawca dachu liczy sobie za dachówka o 10 zł więcej na 1m niż za blachodachówkę, mam dach czterospadowy i pewnie też zdecyduję się na jakąś dachówkę, czy cementowa tańsza od ceramicznej?
    Tak jest od lat , czesto rozmawialem z roznymi dekarzami na ten temat , chetnie uslyszalbym opinie znawcow tematyki dachowej na forum , jezeli sie myle to przepraszam.

  20. #20

    Domyślnie Witam

    Panie "wartownik"
    Mówi Pan, że jest dekarzem wypowiada sie na wiele tematów związanych z dachem a zadaje Pan dziwne pytanie?

    Dach 300 m2 to jest około 1500 kg blachodachówki.
    ten sam dach kryty dachówka waży od 9500 do 20 000 kg. (waga tylko materiału podstawowego)
    To po pierwsze a po drugie jak wspomniał jeden z przedmówców arkusz blachy to jest od razu przykrycie kilku metrów kwadratowych natomiast dachówka w zależności od producenta od 6 do 36 sztuk na metr.
    Chyba proste jest w które pokrycie trzeba włożyć więcej pracy.

    Pozdrawiam Piotr

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony