dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: na czym ma stać huśtawka ogrodowa?

Domyślnie

kauczukowe to tak wyglada

o wyczytałam że płyty 0,40 x0,40 są po 60zł/mkw ( ale to czarne) a
    doplata za kolor 9zl/mkw

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

Domyślnie

fajne te puzzle są fajne, ale cena
    na wylewanie czegoś sie chyba się nie zdecyduję, gdyż co zrobię z tym miejscem jak dziecko wyrośnie??
    ...no chyba że pojawiłoby się następne

3. Wiosenne prace w ogrodzie. Sadzenie kwiatów, przycinanie krzewów, pielęgnacja trawnika Jakie kwiaty wybrać do ozdobienia balkonu? Wiosenna aranżacja balkonu Jak zwalczać osy? Dowiedz się, jak pozbyć się gniazda os Co posadzić przy słonecznym tarasie?

Domyślnie

Cytat Napisał Ivonesca
    na wylewanie czegoś sie chyba się nie zdecyduję, gdyż co zrobię z tym miejscem jak dziecko wyrośnie??
    Ale zobacz tam pisze o płytach kauczukowych 0,40 x0,40 ( to to chyba nie wylewane) ?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

Domyślnie

Cytat Napisał Agnieszka1
    Cytat Napisał Ivonesca
    Ale zobacz tam pisze o płytach kauczukowych 0,40 x0,40 ( to to chyba nie wylewane) ?
    rzeczywiście nie doczytałam to są płyty
    te przeznaczone na powierzcnie placów zabaw:

NAWIERZCHNIE PRS KIDS oraz PRS KIDS KOLOR

Wykonana z dwu warstw - wierzchniej z granulatu gumowego połączonego z TETRAPUR-em
    (tak jak PRS PLUS MELANGE i PRS PLUS KOLOR). Ze względu na specyficzne ułożenie granulatu
    i zastosowanie super elastycznego kleju oraz nowatorskiej technologii wykonania, opracowanej przy współudziale certyfikowanego laboratorium przy Instytucie Sportu, łagodzi ona upadki z wysokości do 2,0 m, dzięki czemu jest idealną nawierzchnią na place zabaw dla dzieci i spełnia europejskie standardy bezpieczeństwa( EN-PN 1177). Grubość 4cm. Kolory: marmurku jak przy płycie "PRS PLUS MELANGE",
    oraz pełne jak przy "PRS PLUS KOLOR'.

Cena płyty (0,4 x 0,4 m) 100,00 zl / m2
    Koszt wykonania nawierzchni
    na gotowym podłożu 140,00 zl / m2
    Koszt wykonania nawierzchni
    z podbudową 195,00 zl / m2

--------------------------------------------------------------------------------

dopłata za PRS PLUS KOLOR
    + 9,00 zł/m2

Domyślnie te płytki to dobry pomysł

FLEXI-STEP tanie nie jest ale za to najwyższej jakości. Płytki są od 120zł+VAT za 1m2. Można także skorzystać z "FLEXI-STEP elastyczna murawa". Wygląda jak kratka tyle że wykonana na bazie gumy. Montaż bezpośrednio w gruncie. Jak się wypełni ziemią to można posiać trawę. Korzyść z tego taka że jest bezpiecznie, nie ma kałuż a z boku wygląda jak zwykły trawnik. Koszt to ok 240 zł+VAT za 1m2. Moje dzieci bawiły się na kilku placach z tą nawierzchnią i muszę powiedzieć że mucha nie siada.

Domyślnie Re: te płytki to dobry pomysł

Cytat Napisał z_nad_morza
    FLEXI-STEP tanie nie jest ale za to najwyższej jakości. Płytki są od 120zł+VAT za 1m2. Można także skorzystać z "FLEXI-STEP elastyczna murawa". Wygląda jak kratka tyle że wykonana na bazie gumy. Montaż bezpośrednio w gruncie. Jak się wypełni ziemią to można posiać trawę. Korzyść z tego taka że jest bezpiecznie, nie ma kałuż a z boku wygląda jak zwykły trawnik. Koszt to ok 240 zł+VAT za 1m2. Moje dzieci bawiły się na kilku placach z tą nawierzchnią i muszę powiedzieć że mucha nie siada.
    Fajna ta nawierzchnia jest to prawda z tym, że przez pierwszy sezon w upale niemiłosiernie śmierdzi, czasami i przez drugi a jak mija drugi na publicznych i osiedlowych placach zabaw nawierzchnia już jest do remontu - dziury w nawierzchni, szpary na łaczeniach 'wzorów' plus wyblakle kolory, zabrudzenia itp. Też kiedyś z ciekawości się dowiadywałam - wychodzi, że 30cm piasku amortyzuje wystarczająco a wygląda bardziej naturalnie i jest tańsze.

Domyślnie

Na rynku są dobre i podobne materiały. Jedne są na lata inne na chwilę. Najczęściej wskazuje na to cena. Znam podłej jakości materiał chiński co zbliżyć się na odległość 12 metrów to szaleństwo - tak śmierdzą. FLEXI-STEP to niemiecki dobry produkt któremu trudno coś zarzucić. Jeśli chodzi o piasek to dobry wybór chociaż ja wolę gruby żwir - nie pyli, nie dostaje się do oczu i łatwiej porządek utrzymać. Niestety w piasek i żwir lubią załatwiać swe potrzeby różne zwierzątka.

Domyślnie

Cytat Napisał z_nad_morza
    Na rynku są dobre i podobne materiały. Jedne są na lata inne na chwilę. Najczęściej wskazuje na to cena. Znam podłej jakości materiał chiński co zbliżyć się na odległość 12 metrów to szaleństwo - tak śmierdzą. FLEXI-STEP to niemiecki dobry produkt któremu trudno coś zarzucić. Jeśli chodzi o piasek to dobry wybór chociaż ja wolę gruby żwir - nie pyli, nie dostaje się do oczu i łatwiej porządek utrzymać. Niestety w piasek i żwir lubią załatwiać swe potrzeby różne zwierzątka.
    Hmm.. z tym żwirkiem to też chyba zależy. Dwa okoliczne osiedla plus moje zmieniło po paru latach użytkowania właśnie taki żwirek na sztuczna nawierzchnię. A może nie taki - tamten był koloru szarawego i własnie strasznie pylił, przez co człowiek wychodząc z placu miał szarawe buty. Być może mowisz o takim grubszym, 'żwirowantym' piasku? Jest jeszcze na jednym z placów zabaw na jednym z tych osiedli co wyrzuciły żwir. Dobrze się sprawuje. Jest też plac zabaw wysypany piaskiem - wprawdzie dzieci po zabawie miały piaskownice w butach ale co tam - piasek chyba daje najwiekszą radochę ..

Domyślnie

Moja huśtawka stoi na trawie, kupiłem małą elektryczną podkaszarkę i nie ma z tym żadnego problemu.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia