dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie na czym ma stać huśtawka ogrodowa?

    Kochani,
    czy macie huśtawki dziecięce czy inne w ogrodzie?
    Na czym stoją? Czy bezpośrednio na trawie czy na jakiejś macie/ innym materiale?

    Tak sobie myślę, że jak będę miała kosić wokół 6 nóg i pod drabinką to chyba mnie coś trafi więc wysnułam teorię że może coś tam dać na ziemię...tylko co?

    może macie jakieś pomysły sprawdzone?? podpowiedzcie...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Gdy byłam dzieckiem, w domu rodziców był czysty plac betonowy, który pozostawił blizny na kolanach i nie raz był przyczyną żałosnego ryku.
    Zwłaszcza gdy robiliśmy zawody w skanianiu w dal z bujającej huśtawki.

    W domu Buni( babci) huśtawka była zawieszona na 100-letnim orzechu, większym i bardziej rozłożystym niż cały dom rodziców, więc lądowanie było mieciuchne, na wybujałą gęsta trawiastą łąkę. I nikt się zaroslami nie martwił, bo ogrodnik kosił tylko 2 razy do roku

    Wydaje mi się, że problem tkwi w pytaniu :
    jaą funkcję ma spełniac placyk pod huśtawką?
    Bo jeśli to ma być lądowisko dla dziecka, to proponowałabym drewno ( mata czarna + bruk, belli, podkłady, etc) a na to 2-3 materace gąbkowe do skakania - na allegro - 17zł/ szt., które ściągniesz na zimię.

  3. #3

    Domyślnie

    A może coś takiego:
    Kliknij

    Tylko nie wiem jakie koszta, ale zwróciłem na takie nawierzchnie uwagę w jakimś McDonaldzie....
    Fajnie uginają się pod ciężarem człowieka
    Pozdrawiam
    Bartek

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    dzięki za szybki odzew

    hanka - jeśli hustawka była podwieszona na drzewie to rzeczywiście nie było problemu z koszeniem
    drewno - chyba byłoby OK...tylko jest twarde ....
    to co polecił Sail wygląda ciekawie - spróbuję znaleźć cenę

    dzięki

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Ten FLEXI-STEP jest kapitalny !!!!!!!!!!!!!!!

    http://www.bezpieczne-place-zabaw.pl...a/galeria.html

  6. #6

    Domyślnie

    Jedną z możliwości a na dodatek tanią jest wysypanie placu pod huśtawkami grubą warstwą trocin bądz piasku.
    Miękka rzecz i naturalna.
    Warto oczywiście odgraniczyć ten placyk wysypany miękkim materiałem od trawnika np palisadą z drewnianych kołków czy tym podobnym materiałem

  7. #7

    Domyślnie Re: na czym ma stać huśtawka ogrodowa?

    Ivonesca znalazlas cene?
    tez mnie interesuje

  8. #8

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel Starzec
    Jedną z możliwości a na dodatek tanią jest wysypanie placu pod huśtawkami grubą warstwą trocin bądz piasku.
    Miękka rzecz i naturalna.
    Warto oczywiście odgraniczyć ten placyk wysypany miękkim materiałem od trawnika np palisadą z drewnianych kołków czy tym podobnym materiałem
    rzeczywiście proste te trociny i tanie, sle na spód musiałabym chyba dać jakąś agrowłókninę, gdyz inaczej perz będzie mi pewnie wyłaził

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie Re: na czym ma stać huśtawka ogrodowa?

    Cytat Napisał Agnieszka1
    Ivonesca znalazlas cene?
    tez mnie interesuje
    w ofercie na www nie ma niestety cen trzeba szukac dalej

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonesca
    Cytat Napisał Daniel Starzec
    Jedną z możliwości a na dodatek tanią jest wysypanie placu pod huśtawkami grubą warstwą trocin bądz piasku.
    Miękka rzecz i naturalna.
    Warto oczywiście odgraniczyć ten placyk wysypany miękkim materiałem od trawnika np palisadą z drewnianych kołków czy tym podobnym materiałem
    rzeczywiście proste te trociny i tanie, sle na spód musiałabym chyba dać jakąś agrowłókninę, gdyz inaczej perz będzie mi pewnie wyłaził
    Tak oczywiście ,przydała by sie włóknina.

  12. #12

    Domyślnie

    U mnie huśtawkę z trzech stron otacza rabata jałowcowo-bylinowa. Nogi huśtawki w ocynkowanych osłonach wbite w rabatkę, pod huśtawką trawa, koszenie ok.
    Wczesniej rabata była tylko z tyłu i huśtawka w całości stała na trawie. Koszenie było bardzo uciążliwe, więc zmieniłam trochę wystrój i jest całkiem ok.
    If I were a rich (wo)man...

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel Starzec
    Cytat Napisał Ivonesca
    Cytat Napisał Daniel Starzec
    Jedną z możliwości a na dodatek tanią jest wysypanie placu pod huśtawkami grubą warstwą trocin bądz piasku.
    Miękka rzecz i naturalna.
    Warto oczywiście odgraniczyć ten placyk wysypany miękkim materiałem od trawnika np palisadą z drewnianych kołków czy tym podobnym materiałem
    rzeczywiście proste te trociny i tanie, sle na spód musiałabym chyba dać jakąś agrowłókninę, gdyz inaczej perz będzie mi pewnie wyłaził
    Tak oczywiście ,przydała by sie włóknina.
    tak tylko przemyślałam sobie że z tych trocin to trudno się trzepać

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maddy
    U mnie huśtawkę z trzech stron otacza rabata jałowcowo-bylinowa. Nogi huśtawki w ocynkowanych osłonach wbite w rabatkę, pod huśtawką trawa, koszenie ok.
    Wczesniej rabata była tylko z tyłu i huśtawka w całości stała na trawie. Koszenie było bardzo uciążliwe, więc zmieniłam trochę wystrój i jest całkiem ok.
    Właśnie tego koszenia wokół nóg sie obawiałam
    pomysł może dobry z umieszczeniem nóg na rabacie, ale u mnie chyba nierealny - to jest huśtawka, a z boku ma jeszcze dodatkowo drabinkę więc wskazane jest aby dookoła można było przejść...

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    hustawka mojej córki w zasadzie całe urzadzenie gimnastyczno -hustajace jest wkopane w ziemię w obrysie tego urzadzenia w kształcie koła jest ułozony pasek kostki a srodek tego okregu wysypany jest korą........nie męczę sie koszeniem , trawa sie nie wydeptuje a korę łatwo zagrabiać , gdy jakims cudem kory ubywa dosypuje nowej...........

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paty
    hustawka mojej córki w zasadzie całe urzadzenie gimnastyczno -hustajace jest wkopane w ziemię w obrysie tego urzadzenia w kształcie koła jest ułozony pasek kostki a srodek tego okregu wysypany jest korą........nie męczę sie koszeniem , trawa sie nie wydeptuje a korę łatwo zagrabiać , gdy jakims cudem kory ubywa dosypuje nowej...........
    Paty pokazesz mi zdjęcie?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    wysłałam zapytanie cenowe o te płytki flexi-step...pewnie będą drogie, ale zawsze o cenę można spytać

    Paty - pomysł chyba dobry kora wysypana bezpośrednio na ziemię czy jest tam jesczze coś?

    wygląda mi na to że najprościej (i pewnie najtaniej) będzie ułozyć obramowanie np. z kostki a do środka dać włókninę i wysypać piasek/ trociny/ korę

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    ale szybka ta firma ledwo wysłałam zapytanie a już odpowiedź:

    "Bezpieczne płytki 500x500x30mm kosztują 135 PLN/m2 + VAT

    Zakupione płytki wysyłamy na miejsce instalacji firmą kurierską (np. RABEN) lub są odbierane osobiście przez klienta z magazynu w Szczecinie."


    czyli tak jak myślałam - tanie to nie jest

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonesca
    wysłałam zapytanie cenowe o te płytki flexi-step...pewnie będą drogie, ale zawsze o cenę można spytać

    Paty - pomysł chyba dobry kora wysypana bezpośrednio na ziemię czy jest tam jesczze coś?

    wygląda mi na to że najprościej (i pewnie najtaniej) będzie ułozyć obramowanie np. z kostki a do środka dać włókninę i wysypać piasek/ trociny/ korę
    Ale te gumowe puzle tez fajne - i bezpieczne.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonesca
    ale szybka ta firma ledwo wysłałam zapytanie a już odpowiedź:

    "Bezpieczne płytki 500x500x30mm kosztują 135 PLN/m2 + VAT

    Zakupione płytki wysyłamy na miejsce instalacji firmą kurierską (np. RABEN) lub są odbierane osobiście przez klienta z magazynu w Szczecinie."


    czyli tak jak myślałam - tanie to nie jest
    o kurcze , no tanie nie jest.
    A patrzalas te podloze kauczukowe? tansze jest - chyba jakies 65zl/ mkw . Tylko pewnie samemu sie tego nie ulozy i trzeba bedzie doplacic za wylanie . Hmm musze to zbadac

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony