dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Wylewanie betonu w lutym.

Domyślnie

Chcę wylać podłoge betonem b7.5, ale nie wiem czy gdybym wylał
    beton teraz w lutym (ładna pogoda)to czy marcowy mróz nie spowoduje pęknięć. ( Nie mam żadnych ścian, tylko fundamenty)

Domyślnie

Nie polecam - radzę poczekać. Ja przed mrozami wylałam podórówkę w ogrodzeniu. Przed zastygnięciem złapał mróz i teraz całość się kruszy - muszę wykonać całą pracę od początku. Ja radzę poczekać na wyższą temperaturę. Teoretycznie przy niskich temperaturach dodawany jest środek, który zapobiega takim sytuacjom, ale jakoś temu nie dowierzam - swoją wylewkę na gruncie robiłam z końcem marca - gdy nie było zapowiedzi o zbliżającym się mrozie.
    pozdrowienia
    Agnicha

3. Jak zmienić budynek gospodarczy na budynek mieszkalny. Łączenie konstrukcji Budynek gospodarczy. Adaptacja poddasza na cele mieszkalne Adaptacja budynku gospodarczego na mieszkalny. Kiedy będzie możliwa? Adaptacja budynku gospodarczego. Pensjonat w starej stajni
    Guest

Domyślnie

O ile jest wykonana podsypka żwirowo piaskowa odpowiedno zagęszczona możesz lać beton. Woda z betonu szybko wsiąknie w podsypkę - pozostanie na noc wigotny beton, który jak nakryjesz folią wytrzyma spadki temperatur do -5*C - beton wiążąc wydziela ciepło. Jest to droższe rozwiązanie bowiem musisz kupić folię. Chyba, że ufasz synoptykom... i temperatura nie spadnie na minus.
    Pozdrawiam

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: brzoza dnia 2002-02-23 19:31 ]</font>

Guest

Domyślnie

To niezupełne tak
    Beton wiażąc wydzila ciepło.ale nie na tyle,żeby obronić się przed temp.nizszą jak oki -3 st.
    Folia nie zabezpieczy przed mrozem.Na dużych budowach stosowane są maty słomiane,można przykryć warstwą słomy.Beton nie oddaje całej wody/przecież w okresie wiązania musi być wilgotny/i dlatego trzeba go zabezpieczyć na ok 2 tygodnie.

Domyślnie

można śmiało lać... jak teraz w lutym nie ma mrozów, to w marcu raczej tez nie będzie...

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

Domyślnie

Cytat Napisał Haynauer
    można śmiało lać... jak teraz w lutym nie ma mrozów, to w marcu raczej tez nie będzie...
    Nieniejszym otrzymujesz tytuł grabarza roku.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/

Domyślnie

może raczej nekrofila
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Domyślnie

hehehe... schle biacie mi...

Domyślnie

Jeżeli to ma być dom niepodpiwniczony ,to proponuję zaczekać z tym do lata.
    Ja wylewałem dopiero po zakończeniu stawiania murów, stropu i ścian poddasza. Przez pare miesiecy grunt osiadzie i porządnie się ubije.
    U mnie wylewali w sierpniu i od wiosny po zagęszczeniu w styczniu2007 do wylania chudego betonu opadło jeszcze gdzieś 5 cm.

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

Domyślnie

ja sie podłącze do pytania , z tym że u mnie wygląda to tak , że są fundamenty, dzis sypie piach, w tyg go zagęszcze. chudziaka mam okazje lać z betoniary beton b20 lub b15 najprawdopodobniejz dodatkiem na mróż.
    Co myslicie? B20 szybko wiąże wiec jakby było trochę pogody na plusie chyba dałoby radę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia