dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie

    Chcę wylać podłoge betonem b7.5, ale nie wiem czy gdybym wylał
    beton teraz w lutym (ładna pogoda)to czy marcowy mróz nie spowoduje pęknięć. ( Nie mam żadnych ścian, tylko fundamenty)

  2. #2

    Domyślnie

    Nie polecam - radzę poczekać. Ja przed mrozami wylałam podórówkę w ogrodzeniu. Przed zastygnięciem złapał mróz i teraz całość się kruszy - muszę wykonać całą pracę od początku. Ja radzę poczekać na wyższą temperaturę. Teoretycznie przy niskich temperaturach dodawany jest środek, który zapobiega takim sytuacjom, ale jakoś temu nie dowierzam - swoją wylewkę na gruncie robiłam z końcem marca - gdy nie było zapowiedzi o zbliżającym się mrozie.
    pozdrowienia
    Agnicha

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    O ile jest wykonana podsypka żwirowo piaskowa odpowiedno zagęszczona możesz lać beton. Woda z betonu szybko wsiąknie w podsypkę - pozostanie na noc wigotny beton, który jak nakryjesz folią wytrzyma spadki temperatur do -5*C - beton wiążąc wydziela ciepło. Jest to droższe rozwiązanie bowiem musisz kupić folię. Chyba, że ufasz synoptykom... i temperatura nie spadnie na minus.
    Pozdrawiam

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: brzoza dnia 2002-02-23 19:31 ]</font>

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    To niezupełne tak
    Beton wiażąc wydzila ciepło.ale nie na tyle,żeby obronić się przed temp.nizszą jak oki -3 st.
    Folia nie zabezpieczy przed mrozem.Na dużych budowach stosowane są maty słomiane,można przykryć warstwą słomy.Beton nie oddaje całej wody/przecież w okresie wiązania musi być wilgotny/i dlatego trzeba go zabezpieczyć na ok 2 tygodnie.

  5. #5

    Domyślnie

    można śmiało lać... jak teraz w lutym nie ma mrozów, to w marcu raczej tez nie będzie...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Haynauer
    można śmiało lać... jak teraz w lutym nie ma mrozów, to w marcu raczej tez nie będzie...
    Nieniejszym otrzymujesz tytuł grabarza roku.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    może raczej nekrofila
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  8. #8

    Domyślnie

    hehehe... schle biacie mi...

  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli to ma być dom niepodpiwniczony ,to proponuję zaczekać z tym do lata.
    Ja wylewałem dopiero po zakończeniu stawiania murów, stropu i ścian poddasza. Przez pare miesiecy grunt osiadzie i porządnie się ubije.
    U mnie wylewali w sierpniu i od wiosny po zagęszczeniu w styczniu2007 do wylania chudego betonu opadło jeszcze gdzieś 5 cm.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    ja sie podłącze do pytania , z tym że u mnie wygląda to tak , że są fundamenty, dzis sypie piach, w tyg go zagęszcze. chudziaka mam okazje lać z betoniary beton b20 lub b15 najprawdopodobniejz dodatkiem na mróż.
    Co myslicie? B20 szybko wiąże wiec jakby było trochę pogody na plusie chyba dałoby radę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony