dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    IrekB

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Co wybrać: gaz czy paliwo stałe

    witam,
    aktualnie stoję przed wyborem kotła do ogrzania mojego domu pow 150 m2 sciany z pustaka U-220 gr 25 + 12 cm styr. poddasze docieplone wełną ISOVER Unimata 15cm+Supermata 10 cm. Instalacja c.o w większości grzejnikowa podłogówki ok 25m2. Od instalatora dostałem ofertę na kodensacyjnego Viesmana Vitopend 200, ale alternatywnie proponuje mi także kocioł z podajnikem ślimakowym z firmy KOSTRZEWA. Będę wdzięczny za pomoc oraz ewentualne koszty ogrzewania gazem i ekogroszkiem.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/ile-gazu-...nie,t60961.htm tu masz ceny grzania gazem, o groszkach też jest wątek i też czytania ogrom troszeczke poszperaj na forum

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    IrekB

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    http://forum.muratordom.pl/ile-gazu-...nie,t60961.htm tu masz ceny grzania gazem, o groszkach też jest wątek i też czytania ogrom troszeczke poszperaj na forum
    dzięki za poradę,
    byłem wcześniej na tym forum ale interesują mnie w miarę świeże dane.
    tam są wpisy z 2003-2004 roku

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał IrekB
    dzięki za poradę,
    byłem wcześniej na tym forum ale interesują mnie w miarę świeże dane.
    tam są wpisy z 2003-2004 roku
    Chyba nawet tam nie zagladnołes w linka którego podałem, bo wątek zaczyna sie 20 grudnia 2005 i twra do dzis, gwarantuje Ci ze na 12 stronie sa wpisy z przed góra 2 tygodni. NO ale to trzeba troszke wysiłku i kliknąc z 3 razy a tu moze ktos napisze gotowaca, ech............

  5. #5

    Domyślnie Re: Co wybrać: gaz czy paliwo stałe

    Cytat Napisał IrekB
    witam,
    aktualnie stoję przed wyborem kotła do ogrzania mojego domu pow 150 m2 sciany z pustaka U-220 gr 25 + 12 cm styr. poddasze docieplone wełną ISOVER Unimata 15cm+Supermata 10 cm. Instalacja c.o w większości grzejnikowa podłogówki ok 25m2. Od instalatora dostałem ofertę na kodensacyjnego Viesmana Vitopend 200, ale alternatywnie proponuje mi także kocioł z podajnikem ślimakowym z firmy KOSTRZEWA. Będę wdzięczny za pomoc oraz ewentualne koszty ogrzewania gazem i ekogroszkiem.
    gwoli scislosci: vitopend 200 nie jest kotlem kondensacyjnym, kondensacyjny jest vitodens 200.
    wg mnie za maly dom i zabyt malo podlogowki dla kondensata, ale inni beda mieli inne zdanie.
    co dla ciebie jest topowym kryterium ? koszt grzania ? latwosc obslugi ? naklad czasu ? miejsce ? pamietaj, ze nie wszystko sprowadza sie do pieniedzy !

  6. #6

    Domyślnie

    Przy alternatywie kocoł retortowy na groszek - gaz; zdecydowanie polecam gaz.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    wegiel:gaz
    roznica w kosztach 2:3
    pracochlonnosc 10:1

    twoj wybor

  8. #8

    Domyślnie

    gaz ziemny - zdecydowanie gaz
    jeżeli gaz płynny to koszt powyżej 6000 rocznie
    Asia

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNI
    iwaila

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    11

    Domyślnie gaz groszek

    mam dom 160 m kocioł gazowy broetje wbc 22 kw 1 f koszt ogrzewania styczeń 412 zł pozdrawiam iwanek

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    IrekB

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Re: Co wybrać: gaz czy paliwo stałe

    Cytat Napisał jacekp71
    Cytat Napisał IrekB
    witam,
    aktualnie stoję przed wyborem kotła do ogrzania mojego domu pow 150 m2 sciany z pustaka U-220 gr 25 + 12 cm styr. poddasze docieplone wełną ISOVER Unimata 15cm+Supermata 10 cm. Instalacja c.o w większości grzejnikowa podłogówki ok 25m2. Od instalatora dostałem ofertę na kodensacyjnego Viesmana Vitopend 200, ale alternatywnie proponuje mi także kocioł z podajnikem ślimakowym z firmy KOSTRZEWA. Będę wdzięczny za pomoc oraz ewentualne koszty ogrzewania gazem i ekogroszkiem.
    gwoli scislosci: vitopend 200 nie jest kotlem kondensacyjnym, kondensacyjny jest vitodens 200.
    wg mnie za maly dom i zabyt malo podlogowki dla kondensata, ale inni beda mieli inne zdanie.
    co dla ciebie jest topowym kryterium ? koszt grzania ? latwosc obslugi ? naklad czasu ? miejsce ? pamietaj, ze nie wszystko sprowadza sie do pieniedzy !
    witam,
    oczywiście kryterium podst to kasa, ale od poniedziałku do piątku będę poza domem w godzinach 7-18 więc jezeli kocioł na paliwo stałe to tylko z dobrą automatyką zmniejszający do minimum uciążliwość obsługi. z miejscem nie ma problemu bo jest kotłownia w piwnicy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony