dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jestok1

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    1

    Domyślnie ogrzewanie w piecach kaflowych na grzałki elektryczne?

    Witam was
    Mam pytanie,

    Zamierzam kupić mieszkanie o powierzchni 89m2 w kamienicy, są tam 3 pokoje w każdym piece kaflowe z ogrzewaniem-grzałkami elektrycznymi.
    Teraz pytanie do tych, którzy mają tego typu rozwiązanie oraz do tych co sie znają:
    jaki będzie koszt zuzycia energii elektrycznej na ogrzenie tego typu powierzchni?
    Czy istnieje możliwośc zainstalowania innego rodzaju ogrzewania?
    Z tego co wiem nie można c.o , gdyż w mieszkaniu nie ma wentylacji (czy istnieje możliwość zrobienia otworów wentylacyjnych?)
    dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    Mój sąsiad tak miał dla 48 m2, dwa pokoje z takimi grzałkami w taryfie nocnej i z pozostałymi odbiornikami to około 400 zeta na 2 miechy szło.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...dawno temu... chyba 25lat temu... moja siostra miała coś takiego... w jednym piecu... ale szwagierek trochę "podkręcił" licznik (znał się na tym! ) i nie zbankrutowali... ale za to instalacja pamiętająca chyba jeszcze I Wojnę Światową nie wytrzymała... Piec był ciepły ale nie rewelacyjnie... jednak to nie otwarty płomień... ogólnie to mały pokoik więc wystarczyło...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: ogrzewanie w piecach kaflowych na grzałki elektryczne?

    Cytat Napisał jestok1
    Witam was
    Mam pytanie,

    Zamierzam kupić mieszkanie o powierzchni 89m2 w kamienicy, są tam 3 pokoje w każdym piece kaflowe z ogrzewaniem-grzałkami elektrycznymi.
    Teraz pytanie do tych, którzy mają tego typu rozwiązanie oraz do tych co sie znają:
    jaki będzie koszt zuzycia energii elektrycznej na ogrzenie tego typu powierzchni?
    Czy istnieje możliwośc zainstalowania innego rodzaju ogrzewania?
    Z tego co wiem nie można c.o , gdyż w mieszkaniu nie ma wentylacji (czy istnieje możliwość zrobienia otworów wentylacyjnych?)
    dzięki
    Możesz zastosować kocioł turbo do centralnego ogrzewania (pobiera powietrze z zewnątrz lub gazowe ogrzewacze podokienne (używałem takich na propan-butan).

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    u mojej Mamy są piece z grzałkami, które działają w czasie II taryfy.
    W każdym piecu są trzy grzałki, które można włączać niezależnie.

    O aktualnym zużyciu nie mogę powiedzieć, bo mieszkam w innym mieście i nie jestem na bieżąco. Wiem, że ciągle oszczędza. Dni, w które działają wszystkie grzałki należą do rzadkości.

    Przy takim ogrzewaniu koniecznie szczelne okna, żeby popołudniami i młodym wieczorkiem było w miarę komfortowo.

    Aha, w kuchni nie ma żadnego ogrzewania. Mama ciągle ma tam otwarte albo chociaż rozszczelnione okno - jest nieźle zahartowana do niskich temperatur.

  6. #6

    Domyślnie Re: ogrzewanie w piecach kaflowych na grzałki elektryczne?

    Cytat Napisał jestok1
    Witam was
    Mam pytanie,

    Zamierzam kupić mieszkanie o powierzchni 89m2 w kamienicy, są tam 3 pokoje w każdym piece kaflowe z ogrzewaniem-grzałkami elektrycznymi.
    jaki będzie koszt zuzycia energii elektrycznej
    Rozumiem, że kupujesz to od kogoś. poproś o pokazanie rachunków za energię. To przecież bardzo zależy od budynku - czy ciepły, czy nie. Z grzaniem gazem może być spory problem. Po pierwsze koszt instalacji. Brak nawiewu oznacza konieczność stosowania pieca turbo, ale to wymaga odpowiedniego przewodu spalinowo-powietrznego. Nie wiem, czy tam będzie jak wsadzić w komin. Nie możesz przecież zlikwidować wentylacji mieszkania, a taka rura coś zajmie. Można by zamiast komina dymowego od pieca, a piec zlikwidować, ale wtedy masz kocioł w pokoju. Przez ścianę zewnętrzną też nie bardzo (co na to wlaściciel kamienicy). Zrobić nawiew, też niedobrze, bo ci mieszkanie wychłodzi. Te grzałki to chyba zło konieczne, ale jedyne.
    Jaka piękna katastrofa ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony