dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 29
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 576
  1. #401
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar InezDomyKanadyjskie
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa / Mroków
    Posty
    192

    Domyślnie

    WOW! To muszę się podszkolić z modrzewia, bo mi się coraz bardziej podoba

    Koszt projektu 26.000? za samą koncepcję?? (!!) To u nas koncepcja jest gratis, a cały projekt konstrukcyjny (bez instalacji) kosztuje 5.000. No comments.
    A jeśli fundament obmurowany czyli bez wentylacji... to wyrzuć tę ofertę, żeby kogoś nie pokusiła
    Masakra.
    Pozdrawiam,
    Agnieszka Lipka

  2. #402
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    ee, spokojnie. To tylko przykład działania cwanych biznesmenów. Ku przestrodze. Sam właściciel firmy na spotkaniu w sprawie projektu powiedział,ze sami muszą opłacić projektantów z branzy wod -kan, elektro do wykonania czesci projektowych z tych zakresów.Jego działka to koncepcja budynku i projekt montazowy (!!!) . A na koniec powiedział.ze tak czy siak sa frajerami, skoro dali sobie wcisnąć taka oferte. I żeby nie było.- mam to nagrane na dyktafon. Sprawa trafiła juz do prokuratury z doniesieniem o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na wyłudzeniu i oszustwie. Ale to inna bajka.
    A co do modrzewia- warto bo to niesamowite drzewo a i material z niego na budowe nieziemski. Wiesz,ze przyrost roczny naszego modrzewia pospolitego to okolo 5-7 mm bieli na rok? Syberyjski dla porównania to okolo 0,8-1 mm .Mam dwa "talerze" o srednicy 320 mm - karkonoski i z Krasnojarska . Widac usłojenie. Zrobie fotke w makro i wstawię, bo warto na to spojrzec

  3. #403
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar InezDomyKanadyjskie
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa / Mroków
    Posty
    192

    Domyślnie

    Wstaw fotki - z chęcią pooglądam i na pewno nie tylko ja.

    Jak kiedyś zaczęłam czytać o modrzewiu, to byłam - słowo - zszokowana, jakie to dobre drewno i do tego krajowe!
    Wierzę, że jest różnica pomiędzy polskim a syberyjskim, ale to w sumie normalne - klimat trochę różny więc nie wymagajmy od naszego Polaka tak samo małych przyrostów.

    A czym go impregnujesz, żeby koloru nie zmienił? Widziałam ostatnio piękny domek z modrzewia (z bala) stawiamy w ubiegłym roku i już dzisiaj jedna ściana jest bardzo brzydka - wypłowiała, od słońca i deszczu zmieniła kolor. Pozostałe są takie same jak przed zimą, ale ta najbardziej narażona na wodę wygląda brzydko.
    Pozdrawiam,
    Agnieszka Lipka

  4. #404
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TlumaczRosyjskiego

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-353
    Posty
    53

    Domyślnie

    Profil U50 to cienkie.. Chodzi mi o akustykę. Jeśli jeszcze wełna szklana to wątpię, aby te ściany były ciche..
    Witam,
    1) Jeśli chodzi o akustykę, to jak najlepiej zrobić, by w domu było cicho?
    Myślałem o gk/75mm aku-płyta/gk, w sypialni/gabinecie dać podwójne gk z oby stron.
    Czy jest lepsze rozwiązanie i czy w przypadku profili alu zawsze będzie źle z akustyką?
    2) Czy modrzew można lakierować? Chcę z niego zrobić taras/balkon i zastanawiam się nad tym, jak to zabezpieczyć przed deszczem/śniegiem.

    Pozdrawiam,
    Konstanty

    ps 2Inez - dzięki za ciekawy blog o domach kanadyjskich!

  5. #405

    Domyślnie

    Witam.
    Proponuje płyte 12,5 mm ( korzystniejsza cena) profil min. 75 koniecznie z taśma akustyczna ( niski koszt zakupu tasmy a nie "dzwoni" scianka działowa) i aku płyta lub rockton 75.

  6. #406

    Domyślnie

    I tak na początek, to witam wszystkich
    Właśnie jestesmy w planach budowy.... szkieletowca
    Po przeczytaniu całego forum, aż się włos na głowie sam podnosi Rację miał mój znajomy z zagranicy mówiąc " Wy Polacy to najlepiej znacie się na budownictwie, motoryzacji i polityce" hahaha
    Odniosę się tylko do dwóch zarzutów, dlaczego szkielet jest be...
    Łatwo sie pali.... otóz pracuje od wielu lat w sklepie budowlanym i dodatkowo zajmuję się "budowlanką"... moi drodzy trzeba było widzieć jak się ładnie pali dom murowany obklejony styropianem 12.. celofanik normalnie ( jedyna zaleta styropianu, namiętnie kupowanego przez rodaków jako wspaniałe ocieplenie to... cena)
    No i ten nieszczęsny grzyb, pleśń i inne... otóż jak tylko przychodzi jesień z naszego sklepu znika jeden specyficzny produkt... i to w niesamowitych ilościach... cena za 30l około 500zł ( 1 litr na dwa wiercenia w murze wystarcza średnio na 1,5 mb).. u nas nazywany suchym murem.. nie kupują go jednak właściciele szkieletowców i rodacy w formie odezwy.. dom murowany w 1900 roku nigdy nie miał wilgoci, do czasu aż wspaniała nowość ogarnęła Wasze umysły... okna plastikowe ) a wcześniej były drewniane i co?
    Pozdrawiam Wszystkich

  7. #407
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Agnieszka..ja modrzewia niczym nie impregnuje, bo on nie wymaga impregnacji. Mozna próbować nasaczac go gorącym olejem z dodatkiem wosku, ale to daremny trud( w przypadku modrzewia syberyjskiego i tzw starodrzewu). Nasz krajowy modrzew, zwany europejskim i jego morficzna odmiana- modrzew sudecki- jest bardziej podatna na wszelkiego typu zabawy z preparatami na bazie estrow i zywic- czyli OSMO, Pinucolor czy inne. Niech was Bóg broni przed lakierobejcami, bo to totalna porażka.Toto nie wnika w strukturę , ino zatyka pory i powoduje ze po zimie platami odpada. Zarowno osławiony Bondex jak i jemu podobne u mnie sie nie sprawdzily na tym drewnie. A co do tego domku, moze wlasnie bale byly nasaczane OSMO, woskiem bezbarwnym i moze cos nie wyszlo... nie wiem, musialbym to zobaczyc . Ja w domu mam kawalek podwaliny pozostaly po jednej z budów i lezy specjalnie na ziemi juz w sumie to 6 lat . Jest naturalna zendra- patyna modrzewiowa, ale poza tym nic sie nie dzieje.

  8. #408
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał TlumaczRosyjskiego Zobacz post
    Witam,
    1) Jeśli chodzi o akustykę, to jak najlepiej zrobić, by w domu było cicho?
    Myślałem o gk/75mm aku-płyta/gk, w sypialni/gabinecie dać podwójne gk z oby stron.
    Czy jest lepsze rozwiązanie i czy w przypadku profili alu zawsze będzie źle z akustyką?
    2) Czy modrzew można lakierować? Chcę z niego zrobić taras/balkon i zastanawiam się nad tym, jak to zabezpieczyć przed deszczem/śniegiem.

    Pozdrawiam,
    Konstanty

    ps 2Inez - dzięki za ciekawy blog o domach kanadyjskich!
    czy modrzew mozna lakierowac? wszystko mozna..wazny jest cel i sens.Jesli chcesz zmienic kolor naturalnego drewna to sam popróbuj co przyjmnie Twoj material. Zaleznie od stopnia zazywiczenia , ilosci seków, ulozenia slojów, wieku drzewa z którego wykonano te deski czy belki w różnym stopniu biel bedzie przyjmowala barwnik. Tak samo nowe zabarwienie bedzie zalezne od rodzaju drewna modrzewiowego, a raczej jego ubarwienia pierwotnego. Nie patrz na próbniki , bo to sa z reguły listwy swierkowe. pijace kazdy rodzaj bejcy, zarowno spirytusowej, wodnej jak i terpentynowej. Optymalna dla modrzewia jest bejca na bazie terpentyny weneckiej czyli właśnie estrow żywicy modrzewia.No ale tego sie uzywa głównie do barwienia inkrustacji. Tak czy siak, eksperymentuj. Modrzew to wspaniały material do budowy i wykańczania domu.

  9. #409
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar InezDomyKanadyjskie
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa / Mroków
    Posty
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał TlumaczRosyjskiego Zobacz post
    1) Jeśli chodzi o akustykę, to jak najlepiej zrobić, by w domu było cicho?
    Myślałem o gk/75mm aku-płyta/gk, w sypialni/gabinecie dać podwójne gk z oby stron.
    Czy jest lepsze rozwiązanie i czy w przypadku profili alu zawsze będzie źle z akustyką?
    Na pewno podwójne płyty i pewnie taniej rzeczywiście 12,5mm.
    Jeśli chodzi o wełnę to ja bym dała kamienną (Paroc lub Rockwool). Im większagęstość materiału tym lepiej. Ale porównaj parametry z aku.
    Stelaż to ja zawsze wolę drewniany, ale ja jestem nie obiektywna Jeśli chodzi o ciężar to masz srację - to trzeba konieczniesprawdzić. Szczególnie, że stare domy z bala nie miały mocnych stropów. Sprawdź to koniecznie. Tam - o ile dobrze pamietam - miarą rozstawu był sążeń (może się róznie nazywać w różnych stronach Polski) czyli jakieś 120cm czy nawet więcej. Więc strop nie bardzo można obciążyć.

    Cytat Napisał TlumaczRosyjskiego Zobacz post
    ps 2Inez - dzięki za ciekawy blog o domach kanadyjskich!
    Cieszę się, jeśli się przydał
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam,
    Agnieszka Lipka

  10. #410
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TlumaczRosyjskiego

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-353
    Posty
    53

    Domyślnie

    Na pewno podwójne płyty i pewnie taniej rzeczywiście 12,5mm.
    A są płyty gk o innej grubości? Może źle napisałem, miało być płyta gk 12,5mm*2/wełna aku-płyta lub Paroc lub Rockwool o szerokości 75mm/płyta gk 12,5mm*2. Oczywiście dam taśmy, by dźwięk nie hulał po domu. Jaka taśma będzie najlepsza w kategorii cena/jakość.
    Widziałem na foto, że dajecie folię Tyvek na ściany, czy to jest TYVEK HOUSEWRAP - 5zł/m2?
    Pozdrawiam,
    Konstanty
    Ostatnio edytowane przez TlumaczRosyjskiego ; 13-04-2011 o 20:11

  11. #411
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar InezDomyKanadyjskie
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa / Mroków
    Posty
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał TlumaczRosyjskiego Zobacz post
    A są płyty gk o innej grubości? Może źle napisałem, miało być płyta gk 12,5mm*2/wełna aku-płyta lub Paroc lub Rockwool o szerokości 75mm/płyta gk 12,5mm*2. Oczywiście dam taśmy, by dźwięk nie hulał po domu. Jaka taśma będzie najlepsza w kategorii cena/jakość.
    Widziałem na foto, że dajecie folię Tyvek na ściany, czy to jest TYVEK HOUSEWRAP - 5zł/m2?
    Pozdrawiam,
    Konstanty
    Są płyty cieńsze, ale niepopularne w Polsce, więc zwykle droższe i na zamówienie. Zawsze można poszukać... Polecam rigips.pl. Tam jest też piękny poradnik, jak stawiać suchą zabudowę. Warto przejrzeć i robić zgodnie z ich zaleceniami.

    Co do taśm to ja się nie wypowiadam, bo my wszystko stawiamy na szkielecie drewnianym.

    Tyvek Housewrap - zgadza się.

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam,
    Agnieszka Lipka

  12. #412
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    jest dostępna w handlu płyta 9mm w cenie ok 22 złote za standaryzowany arkusz.Albo , jak trzeba Flexible, o grubości 6mm , za około 55 złotych za standard.

  13. #413

    Domyślnie

    Cytat Napisał InezDomyKanadyjskie Zobacz post
    Są płyty cieńsze, ale niepopularne w Polsce, więc zwykle droższe i na zamówienie. Zawsze można poszukać... Polecam rigips.pl. Tam jest też piękny poradnik, jak stawiać suchą zabudowę. Warto przejrzeć i robić zgodnie z ich zaleceniami.

    Co do taśm to ja się nie wypowiadam, bo my wszystko stawiamy na szkielecie drewnianym.

    Tyvek Housewrap - zgadza się.

    Pozdrawiam
    troche nie na temat
    przegladalem Wasza stronke, mozesz dac mi namiar na swojego dostawce drewienek. Wyglada ze jakosc jest do zaakceptowania.
    mala uwaga dotyczaca green board. nie zaleca sie juz stosowac ja w mokrych miejscach, czyli prysznice. instalacja folii za green board rowniez nie byla zalecana przez producentow g/k, z uwagi na tzw. "double moisture barrier".
    i jeszcze jedno, czy wiesz gdzie moge kupic tzw. clips do osb lub sklejki?
    pozdrawiam

  14. #414
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TlumaczRosyjskiego

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-353
    Posty
    53

    Domyślnie

    Pytanie z innej beczki, czy do wiązania ścian są używane żelazne kątowniki? Gdzieś mi się obiło o uszy, że tak robią.

  15. #415

    Domyślnie

    roznego rodzaju ksztaltownikow metalowych uzywa sie do polaczenia elementow nosnych tj.belki strropowe, podlogowe, polaczenia katowe itd
    wzmocnienia polaczen scian i konstrukcji dachowych stosuje sie w rejonach narazonych na szczegolne warunki tj. huragany lub trzesienia ziemi.

  16. #416
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    ee.. no nie tylko . Ogólnie profile łacznikowe to wygodne rozwiązanie do montażu czołowego drewna konstrukcyjnego w domach szkieletowych Np. firma Damax robi system mocowania pod nazwa handlowa DMX .

  17. #417

    Domyślnie

    zgadza sie, to mialem na mysli piszac o laczeniu elementow nosnych i katowych, jesli element nie pracuje pod obciazeniem, wiekszosc ludkow olewa i bije gwozdzie lub sruby
    tu jest troche info o lacznikach
    http://www.strongtie.com/products/al...?source=topnav

  18. #418
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    wiesz...jesli ktos buduje dla siebie chałupniczo to pewnie stosuje połączenia gwoździowe. Kazdy tanczy jak uważa. Ja używam DMX-ów, średnio na dom okolo 1500 sztuk

  19. #419

    Domyślnie

    znam ludzi ktorzy natlukli mnostwo domow za pomoca gwozdzi, trudno ich nazwac chalupnikami

  20. #420
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    nie mam nic przeciwko polączeniom gwozdziowym...jak pisalem, kazdy tanczy jak uwaza ja mam zaufanie do DMX-ów.

Strona 21 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony