dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz_biker

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    ligota
    Kod pocztowy
    43-518
    Posty
    28

    Domyślnie Szkielet systemem gospodarczym

    Witam, w przyszłym roku latem zamierzam zabrać się za budowę własnego domu. Interesuje mnie projekt dom przy przyjemnej 5:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przy przyjemnej 5.jpg
Wyświetleń:	671
Rozmiar:	44,8 KB
ID:	292803
    Myślę że wszystkie prace uda mi się wykonać samodzielnie z pomocą znajomych. Zastanawiam się ile +/- może pochłonąć ta inwestycja?
    Czy duża różnica będzie budując ten domek w systemie szkieletowym a murowanym?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    A może dobry projekt na szkielet ? lub konstrukcję ?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz_biker

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    ligota
    Kod pocztowy
    43-518
    Posty
    28

    Domyślnie

    A czy ten projekt nie nadaje się pod szkielet? Czy miał Pan na mysli że będę robił to z głowy bez projektu?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Chyba chodzi o to, że w projekcie jest zestawienie materiałów = mniej więcej koszt

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_biker Zobacz post
    Myślę że wszystkie prace uda mi się wykonać samodzielnie z pomocą znajomych.
    Lepiej weź doświadczoną ekipę szczególnie do szkieletu - budowa domu to nie zbijanie patyków ze sobą ! poczytaj ! jakie problemy są jak się robi samemu a nie zna się technologi lub bazuje się na radach szwagrów i znajomych . Lepiej wydać parę tysiaków więcej niż potem pisywać w dziale Nienawidzę swojego domu - a znajomi za darmo też pewnie nie robią .

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    A czy ten projekt nie nadaje się pod szkielet? Czy miał Pan na mysli że będę robił to z głowy bez projektu?
    nadaje, tylko że mam
    co do szkieletu pewne inne podejście. moje autorskie rozwiązanie na temat problemów z mostkami termicznymi, czy płytą fu ..

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz_biker

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    ligota
    Kod pocztowy
    43-518
    Posty
    28

    Domyślnie

    Witam, poszukuję projektanta który wykonałby ten projekt w technologi szkieletowej, a także projektanta który wykona projekt płyty fundamentowej.
    Jestem z okolic Bielska-Białej. A może ktoś kogoś poleci? Można pisać na PW

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Na kiedy ten projekt ?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz_biker

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    ligota
    Kod pocztowy
    43-518
    Posty
    28

    Domyślnie

    Na Czerwiec \ Lipiec 2015

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z tego co ja wiem to szkielet drewniany jest zbyt delikatna technologia dla amatorow - duzo mozna w niej popsuc. Nie znaczy ze nie mozna sie tego nauczyc a

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Aj kliknelam wyslij a na telefonach to forum nie ma opcji edyci
    Cd
    Wg jesli nie miales do czynienia wczesniej z budowa to lepiej chyba niezaleznie od technologi wybrac sprawdzona ekipe. Wiem ze jako narod my sie na wszystkim znamy ale bedziesz potem ty i pewnie twoja rodzina w tych wszystkich niedorobkach mieszkac - skoro pomylki zdarzaja sie doswiadczonym to co dopiero amatorom. Pozdrawiam

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz_biker

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    ligota
    Kod pocztowy
    43-518
    Posty
    28

    Domyślnie

    3 lata temu znajomy sam wybudował dom szkieletowy byłem tam wiele razy podczas budowy, do dziś nic złego się z nim nie dzieje więc myślę że jest to do ogarnięcia...

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Da radę zrobić, ale to nie 10 rzutów w tym 4 elewacje tylko projekt pod wykonawczy podchodzący...

    pierwsze składam dom w 3D później można z tego zrobić naście dowolnych detali... prowadzących jak za rączkę ..

  14. #14

    Domyślnie

    Witam Lukasz
    Podziwiam decyzje budowy domu i mocno wspieram w realizacji, ponieważ jestem po takiej samej decyzji i nawet mam podobny projekt Dom przy Przyjemnej 4 bis.
    Ja jednak planuje sam wykonać wszystkie prace związane z budowa. Na tą chwile mam zasypany fundament i przygotowany pod płytę.
    Co do projektu to podzwoniłem po kilku biurach projektowych i nie uśmiech mi się płacić kilka tyś za przygotowanie projektu ścian szkieletowych więc tez postanowiłem wykonać projekt sam już zbliżam się do końca, zostały ostatnia ściana i kilka poprawek.
    Pozdrawiam Marek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20141206_152502.jpg
Wyświetleń:	276
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	299315  
    agachala

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    a jednak planuje sam wykonać wszystkie prace związane z budowa. Na tą chwile mam zasypany fundament i przygotowany pod płytę.
    i jaki sens jest dublowanie fundamentu ? nie lepiej było od razu ładować płytę na konkretnej izolacji.
    się płacić kilka tyś za przygotowanie projektu ścian szkieletowych więc tez postanowiłem wykonać projekt sam już zbliżam się do końca, zostały ostatnia ściana i kilka poprawek.
    Pozdrawiam Marek
    tak czy siak projekt musi wykonać osoba uprawniona ..

  16. #16

    Domyślnie

    Witam
    Jeśli chodzi o fundament to był wybór metody pod kontem czysto ekonomicznym.
    A jeśli chodzi o projekt to jak na załączonym zdjęciu było widać mam już fundament więc mam też projekt, adaptacje i pozwolenie na budowę to wszystko co jest potrzebne do budowy, a to że zamieniłem technologie ścian z murowanej na szkieletową jest w adaptacji projektu.
    Jednak adaptacje projektu dostałem jako część opisową zamiany na szkielet w związku z tym nie mam projektu ścian w systemie szkieletowym i dla tego projektuje je sam i nie potrzebuje uprawnionego projektanta.
    agachala

  17. #17
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Czyli sam bez fachowego obliczania konstrukcji bierzesz na siebie dylemat " zawali się czy nie, to jest pytanie " ..
    Darek B

  18. #18

    Domyślnie

    Zaprojektować samemu ściany/nadproża to żadna filozofia, ale przy stropie i więźbie pojęcie już trzeba mieć aby wszystko kupy się trzymało.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o fundament to był wybór metody pod kontem czysto ekonomicznym
    nie bardzo się z tym zgodzę, jest wręcz odwrotnie.
    Jeśli doliczyć do tego nie ciągłą izolację, tym bardziej płyta jest oczywistym wyborem.

    Jednak adaptacje projektu dostałem jako część opisową zamiany na szkielet w związku z tym nie mam projektu ścian w systemie szkieletowym i dla tego projektuje je sam i nie potrzebuje uprawnionego projektanta.
    mnie tu coś nie halo, ponieważ rys techniczny też na takie coś powinien być.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    nie bardzo się z tym zgodzę, jest wręcz odwrotnie.
    Jeśli doliczyć do tego nie ciągłą izolację, tym bardziej płyta jest oczywistym wyborem.

    mnie tu coś nie halo, ponieważ rys techniczny też na takie coś powinien być.
    W szkielecie nie można zrobić nie ciągłej izolacji, nawet robiąc tradycyjną wylewkę

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony