dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 29
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 576
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    chciałbym jeszcze dodać, że kabiny spikerskie, studia nagrań itp
    nie mają ścian murowanych o grubości iluś tam m
    jak w w/w artykule nadmieniono:
    Hałas najlepiej wytłumiają materiały ciężkie - na przykład beton, cegła lub materiały włókniste - wełna mineralna czy płyta pilśniowa
    co by miało sens
    ale - rezonans i drgania to WADA "masywnych" materiałów budowlanych,
    nie wełny
    stąd przy wykonaniu ścianki gk bezwzględnie podkład po obwodzie z pianki, filcu itp
    zresztą ja się na tym nie znam, ale warto poczytać karty technologiczne producentów "badziewia", oczywiście z ostrożnością i sceptycyzmem, co do ich superwalorów, bo warunki labolatoryjne nie zawsze chce się spełniać w realu
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  2. #202
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    z moich obserwacja wynika że szkieletowe ściany dużo lepiej od murowanych tłumią takie dźwięki jak krzyk, muzyka, te dźwięki nie roznoszą się po całym domu jak w murowańcu. Natomiast odrębną rzecz są drgania czyli uderzenia w przegrody, tupanie, trzaskanie drzwiami, tutaj jest o wiele gorzej, przegrody szkieletowe dobrze przenoszą te drgania i to uważam z wadę domów szkieletowych, najlepszym rozwiązaniem jest parterowy dom szkieletowy bo drewniany strop między kondygnacyjny je gorszy od betonowego jeśli chodzi o te sprawy. No chyba że ktoś nie ma dzieci to wtedy jest ok.

  3. #203

    Domyślnie

    I nie da się tego jakoś wygłuszyc?
    Marzena

  4. #204
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    między osb a legarami mam daną piankę akustyczną, nie wiem czy to coś pomogło ale niestety ten efekt występuje przy drewnianym stropie. Na poddaszu położyłem też grube wykładziny i dużo to pomogło w porównaniu z gołym OSB, ale jednak betonowy strop lepiej tłumi odgłosy biegania. Tak sobie jeszcze myślę że może gdyby dać wełnę grubszą o 5-10 cm od legarów to może
    lepiej by ona tłumiła, niestety w moim przypadku to musztarda po obiedzie.

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    dobrym roziwązaniem jest wykonanie sufitów podwieszanych
    bądź rozdzielenie konstrukcji stropu (czyli zazwyczaj konstrukcji podłogi na piętrze) od konstrukcji sufitu, czy odwrotnie, jeżeli wiecie o co chodzi
    zapewne więcej drewna to zjada, natomiast akustycznie się zyskuje
    (podobno znacznie)

    no i podkładki z filcu, ważne i nieodzowne
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  6. #206
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    na pewno jest to dobre rozwiązanie, niestety w mojej koncepcji stopu odpada, po prostu dzieci mają zakaz biegania po piętrze egzekwowany z całą surowością

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzena205
    I nie da się tego jakoś wygłuszyc?
    u nas między belkami stropu jest wełna tak jak w ścianach, płyty osb kładzione na piance ( moze być filc) a potem panele na piance.
    wygłuszone b. dobrze.

  8. #208

    Domyślnie

    I biegających dzieciaczków też nie słychac?

    W sumie to ja bym wolała je troche słyszec, czy za bardzo nie wariują
    Marzena

  9. #209
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie Re: Do Barossa Bold i Inez

    Cytat Napisał MARTINA1
    ZAŁÓŻCIE KLUB WZAJEMNEJ ADORACJI.
    Barbossa Piszę jak lubię, umiem itp. itd. a TY, o wszechwiedzący się odpinkol !. Nie odpowiedziałeś o to na jakim etapie jesteś, czy masz kanadyjczyka ? a za te prawie 10 000 RACZEJ KRÓTKICH POŚCIKÓW to jest jakaś nagroda ? Czy tylko Ty i twoj komputer? i za dużo wolnego czasu ......
    BOLD masz bardzo piękny dziennik , zdjęcia dobrze zrobione i ten etap szkielecika lubię najbardziej . WSZYSTKO DOKŁADNIE WIDAĆ ,POLECAM .

    INEZ już żeśmy się pożegnały , dalej radź sobie sama .Jestem tu prywatnie nie by robić kasę. Wdzięczenie ; ochy i achy to nie mój styl .A taki jeden program o bezach to już gdzieś leciał .(i żebyś nie myślała , że ja cię do bez porównuję , o nie - tylko nawiązuję do sławnych lekcji stylu)
    przepraszam ale jednak napisze
    Kurcze rozumiem że można nie lubić jakiejś technologii, ale żeby aż tak buchać nienawiścią? Rozumiem, że forum daje pewną anonimowość i poczucie swobody jednak są granice. Zwłaszcza tutaj gdzie wiekszość dyskusji jest merytorycznych, pomocnych i na temat. Moim zdaniem powinien się tym administrator zająć. Obrażać ludzi bo moją do czegoś przekonanie i napisali swoje zdanie? To się nazywa brak kultury i dobrego wychowania. Żenujące jest też wyliczanie komuś postów. Jest tu masa piszących i mających po 25 000 i więcej ale dopiero teraz na to zwróciłam uwagę. Ktoś tu miał dużą dozę cierpliwości i dystansu, że nie zripostował ostrzej tego nienawistnego bełkotu. Ale może i dobrze po co karmić trola.

  10. #210
    Banned
    inezxxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa / Wola Mrokowska
    Posty
    49

    Domyślnie

    Marzena205,
    Z tego co do tej pory udało mi się wyczytac i dowiedziec, dalej jestem za kanadyjczykiem i myslę ze juz niedługo wiecej ludzi bedzie stawiac takie domki. To co wybuduję, to jeszcze długi temat, bo maż jest budowlańcem i projektantem i on oceni. Ale i tak jestem za kanadyjczykiem
    I chwala Ci za to! Obys znalazla dobrego wykonawce! Na marginesie: nie pisze tego, zebys do mnie zadzwonila w sprawie budowy I tak za daleko dla nas (opolskie chyba? jakies poludnie w kazdym razie, o ile pamietam). Ale gdybys potrzebowala jakiejs rady, to napisz. Ile umiem, to pomoge!

    Marzena205,
    I nie da się tego jakoś wygłuszyc?
    Najskuteczniejsze jest..... wylanie betonowej posadzki na poddaszu! Trzeba tylko odizolowac od drewna. I wykladziny (Bold chyba pisal), a pod wykladzine mozna jeszcze dodatkowo specjalny podklad. W sklepach Komfort jest, po 23 zl/m2. A sciany rzeczywiscie mniej przenosza (w szkielecie dzwieki przenosza sie glownie w pionie. w poziomie mniej), ale jakbys chciala sciany lepiej wygluszyc to podwojne plyty GK. zadna welna tyle nie da, co podwojne plyty GK (Bold, nie miej wyrzutow sumienia za te welne )
    [/quote]

    Martina1,
    INEZ już żeśmy się pożegnały , dalej radź sobie sama .
    Ty sie moze pozegnalas. Ja nie przypominam sobie. Jesli pozwolisz, to moze sama bede decydowala, kiedy sie bede zegnac i z kim. Radzilam sobie sama wczesniej to pewnie i dam rade teraz
    Chyba sie jednak nie przedstawilas. Moze i lepiej - po co mezowemu nazwisku wstyd przynosic. Lepiej, zeby nie widzial Twoich komentarzy tutaj... Facet moze nie wytrzymac.

    Milego wieczoru wszystkim!

  11. #211

    Domyślnie DO Tutli_ putli

    ,, RÓBTA CO CHCETA"
    By zrozumieć co i z czego wynikło należałoby przeczytać więcej niż kilka linijek ostatniego mego postu... Nazywam rzeczy po imieniu nie lukruję , za kolejną lekcję stylu dziękuję.
    O zaśmiecaniu wątku już pisałam ... Do klubu się chyba nie nadaję - ( i nie jest mi smutno z tego powodu). Na pytania nie uzyskałam odpowiedzi , a chciałam wiedzieć w jakiej technologii zbudował najlepszy doradca Barbrossa i i co powoduje , że tak dużo pisze. Bo na korespondencję z kimś z jakiejś firmy szkoda mi było czasu.

    Podsumowanie : Dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane ......

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał inezxxxx

    Najskuteczniejsze jest..... wylanie betonowej posadzki na poddaszu! Trzeba tylko odizolowac od drewna. I wykladziny (Bold chyba pisal), a pod wykladzine mozna jeszcze dodatkowo specjalny podklad. W sklepach Komfort jest, po 23 zl/m2. A sciany rzeczywiscie mniej przenosza (w szkielecie dzwieki przenosza sie glownie w pionie. w poziomie mniej), ale jakbys chciala sciany lepiej wygluszyc to podwojne plyty GK. zadna welna tyle nie da, co podwojne plyty GK (Bold, nie miej wyrzutow sumienia za te welne )
    niestety, tak do końca, to nie cała prawda
    wełna odgrywa dużą rolę, płyta oczywiście też, chodzi o cały system, oddzielnie znaczą o wiele mniej, betonowej posadzki nie trzeba lać, aby uzyskać dobrą izolacyjność akustyczną
    to jeden ze sposobów, niekoniecznie możliwych do wykonania

    co do niemerytorycznych uwag pewnej osoby nie będę się wypowiadał, sama ona sobie wystawia laurkę
    śmieszne, że cały dzień się do tego zbierała
    można off topic, można pokiepkować, a można też (jak to zrobiła ta osoba) wała z siebie uskutecznić,
    w końcu demokracja
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  13. #213
    Banned
    inezxxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa / Wola Mrokowska
    Posty
    49

    Domyślnie

    Barbossa,

    wełna odgrywa dużą rolę, płyta oczywiście też, chodzi o cały system, oddzielnie znaczą o wiele mniej,
    Alez ja nie powiedzialam, ze nie odgrywa! Tylko ze nawet ta specjalna "akustyczna" welna nie daje tyle co podwojne plyty (na scianach) albo podklady czy wykladziny (strop). Prawde mowiac jeden z glownych producentow welny powiedzial mi kiedys, ze welna welna, a co suchy tynk to suchy tynk Kupowalismy specjalna welna "akustyczna" i prawde mowiac nie widzialam (nie slyszalam) zadnej roznicy.

    Ale prawda jest, ze im wiecej roznych przegrod (materialow) w stropie tym lepiej.

    A najlepiej zbudowac parterowy

  14. #214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał inezxxxx
    Barbossa,

    wełna odgrywa dużą rolę, płyta oczywiście też, chodzi o cały system, oddzielnie znaczą o wiele mniej,
    Alez ja nie powiedzialam, ze nie odgrywa! Tylko ze nawet ta specjalna "akustyczna" welna nie daje tyle co podwojne plyty (na scianach) albo podklady czy wykladziny (strop). Prawde mowiac jeden z glownych producentow welny powiedzial mi kiedys, ze welna welna, a co suchy tynk to suchy tynk Kupowalismy specjalna welna "akustyczna" i prawde mowiac nie widzialam (nie slyszalam) zadnej roznicy.

    Ale prawda jest, ze im wiecej roznych przegrod (materialow) w stropie tym lepiej.

    A najlepiej zbudowac parterowy
    Taniej , lepiej, wygodniej
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  15. #215

    Domyślnie

    Witam serdecznie od roku śledzę forum muratora i czytam wszystkie informacje na temat domów kanadyjskich.Ja mieszkam od miesiąca w takim domku z poddaszem użytkowym budowanym metodą elementów prefabrykowanych. Firmę ,która postawiła mi domek znalazłam na forum z Odolanowa Joy Bud.
    Jestem bardzo zadowolona z metody jaką wybrałam i firmy która postawiła domek.Mieszka się super.
    Pozdrawiam

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał bird
    Cytat Napisał Bold
    wybudowałem weekendowy dom szkieletowy, co mnie do tego skłoniło?
    Gdybym budował dom na lato też bym zrobił szkieleciaka. Taka szopka jest tania, sucha i przyjemna. Nie uzyłbym ani grama folii, gipsu czy OSB- tylko szkielet obity deskami. I też bym pisał, że jest fajny.
    Tylko, że dom całoroczny z ociepleniem to zupełnie inna historia.
    Chodzisz też na piechotę nie używając nowych technologii sprawdzonych przez innych ludzi ? Bo mam wrażenie że nie używasz tego czego nie rozumiesz i mówisz że to jest złe.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał bird
    Cytat Napisał NOTO
    Przy cenie klimatyzacji na poziomie kilkuset zł nie powinniśmy aż tak mocno o tym dyskutować i szukać na siłę argumentów.
    Klimatyzacja za kilkaset pln na cały dom?? Mogę uprzejmie spytać gdzie tak sprzedają? Do tej pory myślałem, że za tyle to sobie można klimatyzować wiatrołap.
    Do kosztu AC jeszcze dochodzą rachunki za prąd.
    Wiesz o czym piszę o klimie na np. 36 m2.
    Poddasze w murowanym masz zimne w lecie ?
    A cena prądu - no cóż za luksus trzeba płacić. Ale wcale tego tak dużo nie idzie.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał bird
    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał bird
    To, że kanadyjczyka nie można zostawić nieogrzewanego, jest podstawową cechą tej technologii i faktem powszechnie znanym- proszę pogrzebać w forum, jest wyjaśnione dlaczego łącznie ze zdjęciami zagrzybionych ścian.
    W przekroju ścieny mamy dwie folie- paroizolację od wewnętrz i wiatroizolację od zewnątrz. Ruch powietrza jest przez to bardzo ograniczony, przy ochłodzeniu maleja jego wilgotnośc względna, w skrajnym przypadku (przy dużym oziębieniu) może wytrącić się rosa. Wilgoć +drewno +wełna = grzyb.
    A czym to się różni od murowanego z użytkowym poddaszem. Dach czasami z całym piętrem w domu murowanym jest kanadyjczykiem.
    Ale to nie jest argument (z mojej strony). Tylko chciałme pokazać z jaką stronniczością pokazujecie "wady" kanadyjczyka. A takie rozwiązania stosuje się i w murowanym.
    Proszę porównać przekrój dachu i ściany w kanadyjczyku. Przeciętny dach jest ze 2-3x grubszy- łatwiej ułożyć wełnę, aby była szczelina. Na dodatek, dach jest cieplejszy, ciepłe powietrze idzie do góry. Jeżeli komuś w kanadyjczyku pojawił się grzyb na poddaszu, to całą pewnością można stwierdzić, że ściany są już załatwione na amen.
    2-3 x razy grubsza. To jak grube są te dachy nawet 70- 80 cm ?
    Mój w murowanym ma może ze 30-40cm.
    Cytat Napisał bird
    Co da akustyki: ściana wewnętrzna w kanadyjczyku to drewniana rama obita kartongipsem z wełną w środku. Zupełnie nie wiem w jaki sposób można tu poprawić lub pogorszyć akustykę wykonastwem? Wełny nie dać? Wtedy rzeczywiście będzie tragedia. Tyle tylko, że z wełną będzie i tak dużo gorzej niż w domu murowanym z Ytonga i o niebo gorzej niż w takim z silikatów. Gęstość przegrody się liczy, ot i wszystko.
    Ile murowanych domów ma ściany z materiału użytego na sciany zewnętrzne. Mam murowany i 80% scian z "kartonu" - to powszechna praktyka. Myślę że tak wygląda 8-% domów murowanych.
    Cytat Napisał bird
    Jak pisałem- na muratorze (na forum, nie w gazecie) były 2 wątki na temat tej technologii. Ci co jeszcze w to nie weszli- przeczytać koniecznie. Ci co już mają lub są w trakcie budowy, też powinni, chociaż w tym przypadku radze przed i w trakcie wziąść coś na uspokojenie...
    Możesz dać linka ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    komuś tu słoma z butów wystaje )od paru lat jestem wieśniakiem)
    Jak nazwać domek o takiej konstrukcji - szkielet i elewacja z klinkieru ?
    Mieszkam w prawie takim
    Znam lepsze rozwiązane : szkielet + ściana z cegły + tynk. Budowała to kiedyś firma Canada-Dom. Nie wiem czy są dalej
    Znajomi taki mają od kilkunastu lat.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    jest firma, co na elewację stosuje supremę
    jeżeli wykonują tak, jak akurat to co widziałem i widuję co jakiś czas, to jestem pod wrażeniem
    co ciekawe, nie stosują paroizolacji w ścianie (o ile dobrze pamiętam)

    nawet bystra inaczej MARTINA1 by nie rozpoznała, że to szkieletor, nawet wciągając megailości grochu
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Strona 11 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony