dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 29
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 576
  1. #381
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał andstach1 Zobacz post
    "jocer"
    Napisz o jaką technologię Ci chodzi .... i co rozumiesz pod słowem "zastanawiam się" - bo chodzi Ci chyba o "kanadiana" ?
    I jakie masz obawy ?
    pozdrawiam
    P.S. Trochę więcej faktów ....
    - projekt,
    - gdzie ta inwestycja będzie
    - ile masz pieniędzy
    - czy coś sam potrafisz zrobić
    - ile chcesz budować .....
    - itp. itd ....
    to jest ewidentne szukanie klienta- nie ma to nic wspolnego z porada. Co cie obchodzi, gdzie buduje?Ani to czy ma projekt? Czlowiek tylko zastanawia sie nad domem w systeme szkieletu. nie wiesz co znaczy zastanawiac sie? to znaczy MYSLEC..andstach...MYSLEC. a to nie boli.Ale nie wszystkich

  2. #382

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    Andstach..zastanów sie co robisz człowieku. Na takie " merytoryczne " dyskusje jest miejsce na Hyde parku,a nie tu. Poczytaj sobie netykietę . Sam masz firme i próbujesz tu sobie machnąć reklamę? zal ci kilku złotych na płatny profil? Zarzucasz komus kłamstwo. I robisz cos co podpada pod naruszenie dóbr osobistych.
    1. Od sprawdzania naruszenia dóbr osobistych jest Sąd. Nad czym się mam zastanowić? Nie zarzucam, a pokazuję - to jest różnica!
    2. Chyba forum po to jest, żeby dyskutować, omawiać, pokazywać?! - no chyba że się coś zmieniło ...
    3. Jaką Reklamę? Gdzie? W którym miejscu piszę coś o firmie ?
    Wydawać by się mogło, że masz jakieś udziały w tej firmie .... wynika to z tonu twojej wypowiedzi ... Zwróciłeś uwagę na to co napisałem ja ... ale na to co "oni" już nie ... rzucasz wielkie słowa, straszysz mnie sądami .... ale do argumentów i przedstawionych faktów się nie odnosisz .....
    To jak ktoś już na jakąś firmę coś napisze to zbrodnia? Ja napisałem tylko że są drodzy! Podjęli "oni" dyskusję na temat tego jacy są wspaniali, przedstawili zdjęcia, napisali bzdury - więc odpowiedziałem ....
    Jak by mi się zdarzyło coś źle zrobić, to nie tylko bm się przyznał, przeprosił - ale przede wszystkim poniósł bym konsekwencje finansowe .... i naprawił!
    No patrząc Twoimi oczami - to stwórzmy kolejne lobby "bobów budowniczych" i nie krytykujmy pracy innych ... - o to chodzi?
    Podnieśmy ceny - niech się Klient martwi .., przecież to nie nasza sprawa ... czy tak?
    Dość może tego! Róbmy uczciwie, solidnie i porządnie - ale za normalne pieniądze! A nie ceny z kosmosu!
    Każdy chce zarobić i to jak najwięcej - ale uważam, że wszystko musi być w granicach rozsądku !!!
    pozdrawiam
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  3. #383

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    to jest ewidentne szukanie klienta- nie ma to nic wspolnego z porada. Co cie obchodzi, gdzie buduje?Ani to czy ma projekt? Czlowiek tylko zastanawia sie nad domem w systeme szkieletu. nie wiesz co znaczy zastanawiac sie? to znaczy MYSLEC..andstach...MYSLEC. a to nie boli.Ale nie wszystkich
    .... nie no ... Ty po prostu jesteś inny .....
    Twoja pomoc na czym się kończy ? na podaniu numeru telefonu ?
    Ależ obchodzi i to bardzo!
    Po pierwsze od rejonu zależy to - jaką firmę mogę polecić,
    od projektu - nie tylko firma a i jego wykonanie,
    ile ma pieniędzy i ile chce wydać, czy coś sam chce zrobić, ile chce budować - informacje niezbędne do określenia czy dom budowany na miejscu, czy też z prefabrykatów ...
    Ja tu chce pomagać ludziom !!!! A Ty ?!
    Mi myślenia nie brakuje, roboty również - nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby się tu reklamować - zawsze staram się pomóc - za darmo!!!
    Ty na pewno nie znasz tego słowa, a jedyne co potrafisz - to obrażać ludzi !!! "to znaczy MYSLEC..andstach...MYSLEC. a to nie boli.Ale nie wszystkich "
    Może wreszcie Ty spróbuj ..... i zastanów się co piszesz, bo góra z górą się nie zejdzie, a człowiek z człowiekiem zawsze może ...
    Zamiast mnie obrażać, spróbuj komuś pomóc bezinteresownie .... może pojmiesz jakie to fajne uczucie ....
    pozdrawiam
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  4. #384
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aramisus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    InezDomyKanadyjskie proszę ustosunkujcie się do wypowiedzi andstach1 gdyż chciałbymm się zapoznać z waszą opinią na temat sstosoowanego przez waszą firme drewna. Czy andstach1 się może myli? a jeśli tak to w czym.

    Pozdrawiam z góry dziękuję Aramisus

  5. #385
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar InezDomyKanadyjskie
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa / Mroków
    Posty
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aramisus Zobacz post
    InezDomyKanadyjskie proszę ustosunkujcie się do wypowiedzi andstach1 gdyż chciałbymm się zapoznać z waszą opinią na temat sstosoowanego przez waszą firme drewna. Czy andstach1 się może myli? a jeśli tak to w czym.

    Pozdrawiam z góry dziękuję Aramisus
    Witaj, Aramisus,

    Drewno do budowy szkieletowego domu musi być suszone, strugane i fazowane. Może być to sosna, świerk, daglezja i parę innych. W Polsce najczęściej stosowana jest sosna i świerk.

    Drewno musi być wysuszone przynajmniej do 18%. Suszenie musi odbywać się w komorze, gdzie w temperaturze ok. 60 stopni umierają wszystkie zarodniki pleśni, grzybów i robaczków. W komorze muszą być odpowiednie warunki wilgotnościowe, żeby drewno nie schło za szybko i nie pękało. Dlatego przygotowanie konstrukcji na dom kanadyjski trwa dość długo.
    Świeżo ścięte drewno ma wilgotność ok. 50%, więc jeśli by go użyć do budowy to po pierwsze - po włożeniu wełny momentalnie pojawiłby się grzyb, który potrzebuje wilgotnego, ciepłego powietrza i braku wentylacji, a po drugie - w sezonie grzewczym konstrukcja doschłaby i płyty gipsowe popękałyby na łączeniach (drewno podczas dosychania zmniejsza swoją objętość).

    Struganie drewna pomaga w ochronie konstrukcji przez ogniem - trudniej zapalić gruby kawałek drewna niż cienkie igiełki wystające z niestruganego drewna.

    Fazowanie z kolei sprawia, że pracująca konstrukcja (zawsze będzie pracować tylko przy dobrym drewnie minimalnie) nie sprawi, że ostre kanty słupków łatwo będą się odznaczały na płycie gipsowej. Wystarczyłoby minimalne skręcenie się słupka i minimalne wybrzuszenie płyty, a przy bocznym oświetleniu będzie to widoczne na ścianie (będzie widać cienie).

    W naszej firmie stosujemy tylko drewno suszone, strugane i fazowane. Wilgotność poszczególnych elementów w chwili dostawy na plac budowy waha się od 10-12%. Tylko słupy o przekrojach 15x15cm (np podtrzymujące daszki) mają wyższą wilgotność - zwykle ok. 14%. Klient zawsze może sprawdzić wilgotność w momencie dostawy. Mamy wilgotnościomierz w firmie (sprawny ) i zawsze proponujemy klientowi mozliwość kontroli materiału.

    W trakcie budowy na placu drewno nabierze wilgotności - z powietrza lub z deszczu, jeśli mamy pecha pogodowego. Konstrukcję stawia się kilka tygodni, więc trudno o gwarancje pogody. Jednak wszystka wilgoć, które "wejdzie" w drewno - błyskawicznie z niego zniknie, jeśli zapewnimy zadaszenie budynku (przynajmniej membrana dachowa) i wiatroizolację (żeby nie lało się przez otwory okienne) oraz - co najwazniejsze - zapewnimy wentylację konstrukcji. Krótko mówiąc musimy pozwolić wilgoci wyparować.

    Drewno musi być odpowiednio składowane na placu budowy. Przyjeżdza w sztablach, posortowanych według przekrojów i długości, owinięte folią. Ponieważ nie da sie postawić domu w 1 dzień to drewno musi być przykryte z odpowiednią wentylacją, aby się nie wykrzywiało i nie sparzyło podczas kilku tygodni budowy - wszystko zależy od pogody w trakcie. Jeśli będą bardzo wysokie temperatury i suche powietrze to nawet drewno o 12 procentowej wilgotności będzie parowało.
    Dlatego znowu najwazniejsza jest wentylacja.

    Gwoździe - nie stosujemy rdzewiejących gwoździ. Kolega andstach1 nie rozróżnia czarnych gwoździ budowlanych od rdzewiejących. Te śliczne żółtawe lub srebrzyste to powlekane lub ocynkowane, a te brzydkie czarne to zwykłe gwoździe budowlane, w dodatku umazane w smarze, który sprawia, że gwoździe nie korodują, ale za to brudzą drewno podczas ich wbijania.

    Gwoździarki rzeczywiście wbijają gwoździe tak, że ich łby są schowane. Każde drewno w zależności od miejsca jest bardziej lub mniej miękkie i od tego zależy ile łba wejdzie w drewno. Jeśli porównasz drewno z tzw. odziemka czyli z dołu, przy ziemi i drewno z tego samego drzewa, ale z wierzchołka, to pierwsze będzie gęściejsze / twardsze, a drugie rzadsze / bardziej miękkie.

    Sosna z natury jest miękkim drewnem i to wiedzą niemal wszyscy. Nie zmienia to faktu, że jest najczęściej stosowana do budowy szkieletów i ma błogosławieństwo norm zarówno polskich jak i amerykańskich. Oczywiście ważna jest klasa drewna - szkielety buduje się z II i III klasy drewna, z czego III jest dopuszczalna na nienośne fragmenty czyli w zasadzie tylko jakieś wstawki. Dla informacji - I klasa to drewno na meble.

    To, co Andstach1 pokazuje jako "wyższej obróbki" jest jak najbardziej dopuszczalne, o ile nie stanowi normy. Czyli jeśli się trafi co któraś belka niedostrugana, to wciąż jest to dobre drewno. Ale jeśli jeśli ich będzie za dużo to już jest poza normą. Nie pamiętam jaki to jest odsetek, bo u nas takie niedostrugane fragmenty zdarzają się sporadycznie, więc nie przeliczam na bieżąco. Zdjęcie, które zamieściłam było pierwszym lepszym, a nie starannie dobieranym.

    Jeśli chodzi o linie Andstacha1 - za nic w świecie nie wiem, o co mu chodzi, więc nie umiem się ustosunkować.

    To samo tyczy się andstachowego słońca i jego cieni: "pewnie słońce źle na zdjęcie wpłynęło i się drewno (jak szczelina) tym razem rozeszło" Jedyne, co mi przyszło do głowy, to linie pomiędzy pierwszym i drugim oczepem, bo innych nie widzę, ale może wzrok juz nie ten

    Jeśli chodzi o krzywą wieże, to poddaję się, ale nawet nie mam najmniejszego pomysłu, co mu się nie podoba.

    Ogólnie rzecz biorąc - tak, Andstach1 się myli.
    Wszystko to, co napisałam powyżej można sprawdzić w specjalistycznych publikacjach.
    Dla mnie nieetyczne jest pisanie, że dom 200m2 można postawić za 270.000, skoro budowało się go samemu. Firmy budowlane muszą zapłacić pracownikom za ich pracę, zapłacić podatki i ZUSy od ich wynagrodzeń i muszą też zarobić, bo na tym polega ich praca. Nie mówiąc już o utrzymywaniu floty samochodowej, zakupie i serwisie narzędzi itp wydatkach.

    Ale nie to jest najgorsze, że Andstach1 sie myli.
    Najgorsze jest to, że kreuje się na specjalistę, a użytkownicy tego forum często są laikami i będą powielać pewne Teorie Andstacha1, nie podparte żadnymi dowodami. A także to, że poucza innych nie mając wystarczającej wiedzy i kierując się emocjami. Mówiąc z przekąsem - jest jedynym człowiekiem, który tu wie wszystko (pewnie już sprzedał encyklopedię Britannica )

    Mam nadzieję, że moją odpowiedzią wyjaśniłam Twoje wątpliwości.
    Pozdrawiam,
    Agnieszka Lipka

  6. #386

    Domyślnie

    Uważam, że polemika i tak nie wiele zmieni, ja po prostu zaakcentowałem swoje zdanie ... czego tu widać robić nie można ...
    "InezDomyKanadyjskie" - co wcześniej pisałaś o jadzie ? czy o to Ci chodziło, cyt:"...Najgorsze jest to, że kreuje się na specjalistę...." - to niewątpliwie oznacza, że Ty nim jesteś bezsprzecznie, cyt:"...że poucza innych nie mając wystarczającej wiedzy i kierując się emocja..."
    Przyznać Ci jednak muszę rację odnośnie emocji, które kierowały mną po przeczytaniu ceny za postawienie domu w szkielecie studia Z500 nr projektu Z71:
    cena 258.600PLN brutto. za 74m2 powierzchni użytkowej.
    cyt:"...Oczywiście ważna jest klasa drewna - szkielety buduje się z II i III klasy drewna, z czego III jest dopuszczalna na nienośne fragmenty czyli w zasadzie tylko jakieś wstawki. Dla informacji - I klasa to drewno na meble...."
    Oczywista bzdura!
    1.1. Przedmiot normy. Przedmiotem normy są rodzaje i właściwości techniczne materiałów stosowanych do konstrukcji z drewna i materiałów drewnopochodnych.
    2.1.3. Klasyfikacja i dane techniczne drewna. W konstrukcjach budowlanych należy stosować drewno następujących klas jakości: K39, K33, K27, K21.
    2.1.4. Wilgotność drewna. Dopuszczalna wilgotność drewna iglastego, stosowanego na elementy konstrukcyjne, zależna jest od warunków eksploatacji i od przyjętej technologii wytwarzania. Wilgotność ta nie powinna przekraczać:
    1. 20% - w konstrukcjach chronionych przed zawilgoceniem,
    2. 23% - w konstrukcjach znajdujących się na wolnym powietrzu,
    3. 15% - w konstrukcjach klejonych zgodnie z wymaganiami technologii klejenia.
    Wpływ podwyższonej wilgotności uwzględnia współczynnik korekcyjny m.
    Wilgotność drewna liściastego, z którego wykonane są wkładki, klocki itp., nie powinna przekraczać 15%.

    Materiałoznawstwo: cyt:"...Deski obrzynane klasy I i II stosuje się na podłogi, a klasy III i IV na deskowania, rusztowania oraz
    do robót pomocniczych. Bale, łaty, krawędziaki i belki I i II klasy są używane do wykonywania
    konstrukcyjnych elementów budynku...."

    Zastanawiam, się po co to tu piszę ... przecież i tak Wy jesteście najmądrzejsi ...
    Dalsza dyskusja nie ma sensu ... bo jej po prostu nie prowadzimy, ja piszę a Pani obmywa mi pupę w tekstach do innych ....
    Ponadto nic ciekawego nie wnosimy do forum ...
    A tak a propos .... nie uważam się za najmądrzejszego ... niestety cały czas się uczę
    pozdrawiam
    P.S. Do końca 2012 roku można będzie stosować drewno bez certyfikacji ... później niestety Wam się nie uda ...

  7. #387
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał andstach1 Zobacz post
    1. Od sprawdzania naruszenia dóbr osobistych jest Sąd. Nad czym się mam zastanowić? Nie zarzucam, a pokazuję - to jest różnica!
    2. Chyba forum po to jest, żeby dyskutować, omawiać, pokazywać?! - no chyba że się coś zmieniło ...
    3. Jaką Reklamę? Gdzie? W którym miejscu piszę coś o firmie ?
    Wydawać by się mogło, że masz jakieś udziały w tej firmie .... wynika to z tonu twojej wypowiedzi ... Zwróciłeś uwagę na to co napisałem ja ... ale na to co "oni" już nie ... rzucasz wielkie słowa, straszysz mnie sądami .... ale do argumentów i przedstawionych faktów się nie odnosisz .....
    To jak ktoś już na jakąś firmę coś napisze to zbrodnia? Ja napisałem tylko że są drodzy! Podjęli "oni" dyskusję na temat tego jacy są wspaniali, przedstawili zdjęcia, napisali bzdury - więc odpowiedziałem ....
    Jak by mi się zdarzyło coś źle zrobić, to nie tylko bm się przyznał, przeprosił - ale przede wszystkim poniósł bym konsekwencje finansowe .... i naprawił!
    No patrząc Twoimi oczami - to stwórzmy kolejne lobby "bobów budowniczych" i nie krytykujmy pracy innych ... - o to chodzi?
    Podnieśmy ceny - niech się Klient martwi .., przecież to nie nasza sprawa ... czy tak?
    Dość może tego! Róbmy uczciwie, solidnie i porządnie - ale za normalne pieniądze! A nie ceny z kosmosu!
    Każdy chce zarobić i to jak najwięcej - ale uważam, że wszystko musi być w granicach rozsądku !!!
    pozdrawiam
    w ktorym miejscu strasze cie sadem? wskaz, Jesli nie umiesz czytac ze zrozumieniem, to juz twój bUl( by Komorowski)
    nie wiem, co sie tobie wydaje.. nie interesuje mnie to.

    a co do udzialów , to ty pewnie masz udzialy w firmach produkujacych cement i pustaki. Hm..chyba nawet widzialem twoje zdjecie na jednym, z workow..i wszystko jasne.

    p.s .. poprzedni post o obrażaniu i "pomaganiu" pozostawiam bez komentarza. Szkoda mi na to "tuszu" w komputerze..
    Ostatnio edytowane przez zbyszek57 ; 23-03-2011 o 22:41

  8. #388

    Domyślnie

    Widzę, że masz ze sobą jakiś problem ...
    cyt:"... I robisz cos co podpada pod naruszenie dóbr osobistych. ..." - to chyba Twoje słowa ???
    Jeżeli chcesz coś pisać użyj argumentów, a nie wciąż stwierdzasz coś, mówiąc: jest tak, bo tak. I tylko ja mam rację.
    Do tego nie jesteś obiektywny, jeżeli nie masz "udziałów" - to po co? Tym bardziej, że nie użyłeś żadnych argumentów.
    Na przedstawione zaś moje argumenty, nie powiedziałeś słowa.
    Ja rozumiem, że jest wolny rynek, ale bez przesady nikt nie jest idealny, a wypowiedzenie tu swojego zdania na temat cen jest zbrodnią.
    Stwierdzenie faktu z jakiego drewna robią jest przestępstwem. Popatrz sam na ich zdjęcia i się wypowiedz, robisz w drewnie to z pewnością klasę drewna poznasz.
    No nie róbmy sobie jaj. Co można to można, ale żeby tak kogoś ściemniać? Przecież to nie czasy Mieszka I, ciemnoty i zacofania.
    Z waszych wypowiedzi wynika, że byli byście skłonni mnie ukrzyżować, tylko czy na pewno warto?
    Uważam ten wątek tego tematu za zamknięty, chyba, że ktoś z Was zechce rozmawiać a nie prowadzić monolog.
    P.S. To, że nie mam nic wspólnego z cegłą i cementem, jest chyba jasne - ja nie bronię nikogo nie podając swoich argumentów.
    pozdrawiam

    Szanowna "Inez....."
    bardzo proszę, nie piszemy bzdur, przynajmniej jeśli mówimy, że andstach1 jest głupi:
    cyt:"...Jedyne, co mi przyszło do głowy, to linie pomiędzy pierwszym i drugim oczepem, bo innych nie widzę, ale może wzrok juz nie ten"
    Jeżeli już, to pomiędzy oczepem a płatwią dachu, a tak dokładnie to linie są narysowane wzdłuż wypaczonych krokwi, co widać bardzo ładnie na wklejonym przez Ciebie zdjęciu (po jego powiększeniu). Skoro już robicie ze mnie forumowego głupka, to wy wszechwiedzący, powinniście być - nieomylni - nieprawdaż?
    Piszecie że stosujecie drewno w II klasie - to powinno być super, ale tak w telegraficznym skrócie:
    • I klasa - bez sęków; jednolita barwa; równomierne, prostoliniowe usłojenie;
    • II klasa - nieliczne i niewielkie sęki (średnicy do 6 mm); nieznaczne różnice barwy; słoje lekko zakrzywione, pofalowane;
    • III-V klasa - dopuszczalne sęki o średnicy większej niż 6 mm; barwa i usłojenie elementów mogą się wyraźnie różnić.
    A to która klasa?:

    ... bo na pewno nie Klasa II.
    Przy swoich cenach, możecie sobie pozwolić, żeby zapłacić 300zł/m3 brutto więcej, za drewno konstrukcyjne (KVH-1460zł/m3 brutto) a nie tarcice budowlaną.
    Pisząc wcześniej o pierwszym stropie drewnianym, miałem na myśli to:

    Gdzie drewno powinno się impregnować, przed jego położeniem, a nie po - co widać na zdjęciach, że podwalina była malowana po złożeniu konstrukcji stropu.
    I tu też widać niedomalowany kawałek:

    I znów moje stwierdzenie, że przy takich cenach, impregnacja ciśnieniowa, nie pociągnęła by Was do bankructwa, tym bardziej, że kosztuje 450zł/m3 brutto. to podwalina ile 100 - 200zł?
    Technologia szkieletowa określiła jasno i wyraźnie swoje wymagania, nie dla tego, że ktoś nie miał co robić, ale dla tego, że są to lata doświadczeń, walki z termitami, kornikami, wilgocią wytrzymałością, długowiecznością, ochroną przeciwpożarową i zdrowiem mieszkańców takiego domu.
    No ale jako "forumowy głupek" przywykłem już do Waszych obelg i złośliwości ...
    pozdrawiam, mam nadzieję, że spisałem się, nie na marne, a nauka w las nie idzie ...
    Ostatnio edytowane przez andstach1 ; 24-03-2011 o 09:25
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  9. #389
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    jako "forumowy głupek" spisales sie nieżle

    odpadam z tego watku, bo szkoda mi oczu na...

    ale na 1000 % masz udzialy w konkurencyjnej firmie widzialem cie na ich zebraniach no i te zdjecia na workach cementu... pewniaki.
    Ostatnio edytowane przez zbyszek57 ; 24-03-2011 o 06:55

  10. #390

    Domyślnie

    "zbyszek57" Z Panem, polemikę uważam za zakończoną, tym bardziej że jako "fachowiec" jak dotąd nikomu Pan jeszcze chyba nie pomógł.
    pozdrawiam.
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  11. #391

    Domyślnie

    Polecam wszystkim artykuł muratora, szczególnie tym co się wahają:
    http://muratordom.pl/eko-murator/bud...8.html?&page=1
    pozdrawiam
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  12. #392
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał andstach1 Zobacz post
    "zbyszek57" Z Panem, polemikę uważam za zakończoną, tym bardziej że jako "fachowiec" jak dotąd nikomu Pan jeszcze chyba nie pomógł.
    pozdrawiam.

    glupis jest i tyle

  13. #393

    Domyślnie

    Czy tak jest jak piszesz, ocenią czytający ten wątek, ocenią z pewnością i Twoje wypowiedzi ....
    pozdrawiam.
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  14. #394
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawel2906

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-804
    Posty
    8

    Domyślnie

    A co myślicie o domach prefabrykowanych? np z firmy- SPOMET? A Może inną firme znacie?

  15. #395
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar InezDomyKanadyjskie
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa / Mroków
    Posty
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel2906 Zobacz post
    A co myślicie o domach prefabrykowanych? np z firmy- SPOMET? A Może inną firme znacie?
    Firm prefabrykujących domy szkieletowe jest już dość dużo.
    Ja nie jestem zwolennikiem prefabrykacji, aczkolwiek tak pewnie będzie w przyszłości wyglądało budowanie domów.
    Na pewno nie pozwoliłabym na montaż mojego domu podczas deszczu, a z pogodą bywa różnie.

    Co do Spometu: na minus styropian na elewacji. Na plus (podobno) czas produkcji. Ceny mają uśrednione. Nie wolno się dać nabrać na te super ceny propomocyjne, bo tam dochodzi koszt fundamentu, transportu i wykończenia. W sumie - normalny szkielet stawiany na placu budowy.
    Na temat SPOMETU widziałam parę wątków na różnych forach - radzę poszukać.

    pozdrawiam
    Pozdrawiam,
    Agnieszka Lipka

  16. #396
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Inez, mam pytanie....wiesz coś o firmie Modulo-Quick? okolice Błonia pod Wawka? kojarzysz? ponoc robia domy prefabrykowane..ale ich oferta jest -delikatnie mowiąc-enigmatyczna.

  17. #397
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar InezDomyKanadyjskie
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa / Mroków
    Posty
    192

    Domyślnie

    Niestety, Zbyszku, nic nie wiem na ich temat. Ja się ogólnie prefabrykacją nie interesuję, więc rzadko oglądam prefabrykowane oferty.

    Ze strony wynika, że są w Ursusie (?). Jeśli to oni to na stronie informacji jest rzeczywiście niewiele.
    Nie wiadomo, jak wygląda ściana.
    Nie wiadomo, jaka jest instalacja grzewcza i skąd wzięli tak niską cenę ogrzewania?
    Ceny podane na stronie jak dla mnie są wysokie. Jak znam życie trzeba doliczyć fundament, a wszystkie ceny są netto i zaznaczone "od". W cenach zaniepokoiłoby mnie (jako klienta) "poddasze do zagospodarowania bez wykończenia" - czyli za poddasze się dopłaca nawet jak jest niezrobione? Ja wiem, że dach kosztuje, ale jaka jest różnica pomiędzy dachem nad poddaszem uzytkowym a nieużytkowym? Prawie żadna. No, nie ma ścianek działowych na poddaszu i moze nie byc płyty OSB na podłogach.
    Co oznacza który stan wykończenia za nic nie mogłam znaleźć.
    Bardzo nie friendly strona dla uzytkownika. Nie dziwię sie, że napisałeś "delikatnie mówiąc enigmatyczna"

    A jeśli to oni budowali te "słynne" domy dla powodzian (chwalą się tym na stronie) - to dzięki wielkie :/ do dzisiaj pokutuje tamta opinia..

    Jeśli pytasz o jakąś inną firmę, która na pewno jest w okolicach Błonia to daj jakieś namiary. Budujemy teraz dom pod Błoniem, to przy okazji mogę zajrzeć do nich.
    Pozdrawiam,
    Agnieszka Lipka

  18. #398
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Agnieszko, w Ursusie to oni tylko maja biuro. natomiast cała ta wytwórnia jest w Błoniu( ponoć). Wiem tyle ile napisalem. natomiast mam w reku oferte handlowa i ich projekt domu. Cena 2050 netto za metr powierzchni zabudowanej . W ramach tego oferuja ściany zewnętrzne - 12 mm OSB3 20 cm welny mineralnej pustka powietrzna i na ruszcie metalowym płyta GK. Sciany wewnętrzne- profil U50 wypełniony wełna i obustronnie obity plyta GK. Ze względu na fakt ze dom jest parterowy, dach wyglada następująco- podwójna papa na płycie OSB3 18 mm , wełna 15 cm i folia. I koniec . Sufit podwieszony z plyty Gk na stelażu , mocowany w rozstawie 100 x 62,5 cm. Poniewaz dom stoi na fundamencie słupowym , na kratownicy stalowej polozona jest podloga- od dolu 2x 12 OSB3(sic!!!) 20 cm welny w ramiaku , na to kolejne 2 x 12mm OSB3. a na to panel na piance. zero zabezpieczenia od dolu przed gniciem . nawet nie dali OSB4
    To tyle jesli chodzi o kurioza w zakresie konstrukcji. nawet sie o tym nie wypowiem, bo wstyd mi by bylo
    Interesujaca jest sprawa ogrzewania. Ponoć maja dac pompę ciepla z rozprowadzeniem powierzchniowym..za 20 tys zl. Bardzo bym chcial to zobaczyc

  19. #399
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar InezDomyKanadyjskie
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa / Mroków
    Posty
    192

    Domyślnie

    Bardzo bym chciała mieć to na piśmie Bez kruczków.

    Ta cena jest z jakimś wykończeniem? Czy surowa / deweloperska?
    Profil U50 to cienkie.. Chodzi mi o akustykę. Jeśli jeszcze wełna szklana to wątpię, aby te ściany były ciche..

    A co do stropu - nie wiem, po co dają płytę OSB od dołu. Nie ma wiatroizolacji, która akurat jest tam dość istotna. Na górze lepiej dać jedną płytę 22mm zamiast dwóch 12mm, a co do izolacji.. Ja jestem z tej szkoły, która mówi, że jeśli pod stropem jest odpowiednia wentylacja (a tutaj tak jest - fundament słupowy), to impregnowana musi być tylko podwalina. Sam strop już nie. Jeśli podwalina leży bezpośrednio na betonie to musi być impregnowana ciśnieniowo. Jeśli leży na izolacji to już nie musi. W ogóle nie musi być wtedy impregnowana. Sprawdzałam to u Roba Thallona, sprawdzałam w Canadian Wood-Frame House Construction based on 2005 National Building Code i wszędzie jest mowa o drewnie impregnowanym ciśnieniowo tylko w wypadku, kiedy ono leży bezpośrednio na betonie (bez izolacji) lub kiedy jest bezpośrednio w ziemi - np. drewniany fundament - sic! dla niektórych niedowiarków: są kraje na tym świecie, gdzie fundamnety też robi się z drewna i jakoś domy stoją to tak na marginesie.

    Mam też pytanie do Ciebie
    Nie znam się na modrzewiu, a z tego co wiem - Ty tak.
    Jeśli zrobię taras z modrzewia w lesie (ciągła wilgoć) - to ile on wytrzyma?
    Czy trzeba go impregnować?
    Pozdrawiam,
    Agnieszka Lipka

  20. #400
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Jesli chodzi o fundament z drewna, to cała wyspa Murano, cześć Wenecji- ta "nowsza" czyli po roku 1670 -stoi na palach z modrzewia, i stoi. Nie było na pewno impregnowane z dwóch powodów- nie znano wtedy Kreozotu( ) no i spróbuj zaimpregnować drewno, które jest tak nasycone żywicą,ze nie przyjmuje do siebie nic poza benzyna. Modrzew to chyba jedyne drzewo z gatunku pospolitych, nie tracące z czasem naturalnego impregnatu w postaci zywicy. Mogę mówić o drewnie modrzewia syberyjskiego, bo na takim pracuję od kilkunastu lat. Jesli taras bedzie z tego gatunku drewna to ze spokojem mogę Ci poradzić brak impregnacji. Wprawdzie firmy OSMO i Pinucolor mają w ofercie oleje impregnujace do modrzewia,,ale wypróbowałem OSMO na sośnie syberyjskiej 3 lata temu i wynik był mizerny.Wchłonęło sie powierzchniowo jakieś 1-2 mm i na tym koniec. A sosna jest prz\y modrzewiu jak gąbka

    ps. Cena domu pod klucz. tzw full wypas.
    na marginesie, koszt projektu wykonanego przez owa firme to kwota 26 000 zeta bez VAT za projekt koncepcyjny( bez budowlanki, i instalacji). TYLKO projekt Konstrukcyjno ideowy.

    fundament slupowy...ale omurowany wkolo bloczkiem M6- to znaczy BEZ wentylacji.
    Ostatnio edytowane przez zbyszek57 ; 09-04-2011 o 20:59

Strona 20 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony