dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 29
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 576
  1. #441
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar InezDomyKanadyjskie
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa / Mroków
    Posty
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał TlumaczRosyjskiego Zobacz post
    Oszczędzanie wymaga dużej wiedzy, lub później płacisz x2.
    Święta prawda.

    Cytat Napisał TlumaczRosyjskiego Zobacz post
    Okna będą montowane według zasad ciepłego montażu, tylko ciekawi mnie jak rozwiązać pewien problem.
    Chcę zamontować okna częściowo w warstwie ocieplenia (połowa jego szerokości dać w warstwę ocieplenia), z tego co widziałem, to dookoła okna dają styropian. A co w przypadku kanadyjczyka - dawać wełnę(jaką) czy styropian? Okno nie jest lekkie (będę miał 2 szt 2m*1,4m), czy ono nie "wyfrunie", profil okna 9cm, słupki 15cm i za radą Zbyszka57 z sosny? rys5.
    Ja bym się bała tak zamontować. I wydaje mi się, że w szkielecie nie ma to sensu. Rysunki, które zamieściłeś dotyczą muru, a w szkielecie przecież ściana też jest izolacją termiczną, więc to chyba nie ma sensu.
    Ciekawa jestem, co powiedzą inni.

    Cytat Napisał TlumaczRosyjskiego Zobacz post
    Prąd mnie trochę przeraża, chociaż z drugiej strony od dołu będę miał darmowe ogrzewanie od rodziców, może ilość ciepła nie będzie duża, ale i tak lepiej niż nie jeden fundament. Z drugiej strony koszty najtańszej kotłowni junkers smart+pogodówka+boiler to 5,7k do tego rury, grzejniki, które w opcji 50/40 też będą ładnie kosztowały, robocizna, + przyłączenie gazu (w moim przypadku 1k) i abonament na gaz 60zł/mies (ciekawe jak latem, gdy używasz mniej)

    A teraz ALE. Żeby było tanio, to grzejnik musi działać podczas taryfy, czyli 2 godz w dzień i w nocy, a w nocy śpimy, więc 19C to max. czyli za bardzo nie podgrzejesz i zapas nie zrobisz. Co zamiast pogodówki mogą zaoferować grzejniki na prąd? I Jak być z wodą użytkową? Czy w takim przypadku trzeba zakładać solary?

    Zakładam, że będzie:
    Poddasze 110m2 netto (dobudowuję autonomiczne, czyli parteru nie mam - należy do rodziców)
    Ściany (technologia szkieletowa) 15 0,033+15cm 0,035
    dach 38cm 0,033
    strop 30cm granulat wełny na kg
    okna 0,7 (być może będą 0,5)
    + 2szt połaciowe 1,1

    W wyliczeniach ze strony Inez wszystko jest ok, tyle, że dogrzewają kominkiem średnio na 1,3k zł, więc nie wiem czy jest tak różowo, tym bardziej, że pracujemy z żoną w domu... ale kolejny ból głowy mam na 100% (byłem na 99% zdecydowany na gaz)
    Wyliczenia tam są dla kilku domów. Podane przeze mnie dane dotyczące zużycia prądu (400PLN na miesiąc) pochodzą od człowieka, który też pracuje w domu, więc są w nim niemal cały czas. Te 400 PLN na miesiąc, o których mi mówił, zapłacił w czasie, kiedy W OGÓLE nie grzał kominkiem. Powiedział, że chciał sprawdzić ile zapłaci za samo ogrzewanie prądem.
    Grzejniki ma zwykłe konwektorowe i jedną taryfę. Nie używa drugiej, nocnej, bo jak nocna jest tańsza, to dzienna jest droższa. Nie opłaca się to.
    Wodę grzeje zwykłą termą firmy Biawar 120 litrów. Jaką ma ustawioną temperaturę wody to nie wiem, bo juz głupio było mi pytać, ale wiem, ze nie wyłącza termy w ogóle. Sprawdził, że to się nie opłaca, bo jak terma działa non stop to tylko podgrzewa wodę o trochę. A jak się ją wyłączy zupełnie to później musi "nadganiać" i wychodzi takie pseudo-oszczędzanie jak w domu murowanym, kiedy wyłączy się piec, dom się schłodzi, a później piec musi nadgonić grzanie ścian.

    Jeśli chcesz, moge Ci dać maila do tego człowieka - jeśli on oczywiście wyrazi zgodę.

    Dobrze, ze bierzesz pod uwagę ogromny koszt instalacji gazowej. Obawiam się tylko, że założyłeś zbyt niski.. Abonament gazowy to tez jakaś kwota, więc też rzeczywiście należy go wziąć pod uwagę.
    Poza tym przy takim ociepleniu, o jakim piszesz to... z przymrużeniem oka pisząc - myślę, że nawet chuchając da sie nagrzać to poddasze

    Nie zapomnij o przeliczeniu konstrukcji starego domu. Dawne chaty były budowane jako parterowe i stropu nie można za bardzo obciążyć.
    Ostatnio edytowane przez InezDomyKanadyjskie ; 16-04-2011 o 19:36
    Pozdrawiam,
    Agnieszka Lipka

  2. #442
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar InezDomyKanadyjskie
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa / Mroków
    Posty
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    a na co Ci klipsy? moze lepiej OSB czy Durelis na pióro-wpusty? i złacza na klej?
    ale jak chcesz klipsy to ponizej link do producenta

    http://www.favore.pl/71280_laczniki-...y-lodzkie.html
    Zbyszku, to nie ja szukałam klipsów
    Pozdrawiam,
    Agnieszka Lipka

  3. #443
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    no tak źle mi sie zacytowało. Wybacz

  4. #444
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TlumaczRosyjskiego

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-353
    Posty
    53

    Domyślnie

    Nie zapomnij o przeliczeniu konstrukcji starego domu. Dawne chaty były budowane jako parterowe i stropu nie można za bardzo obciążyć.
    W domu są ściany nośne z pustaków 24cm, które stoją na fundamencie (czerwony), 12cm - (niebieski). Więc strop ma na co się oprzeć.
    - źle wkleiłem - obecny wiatrołap będzie pod moim gabinetem.
    A tak będzie wyglądać moje poddasze:
    Wiatrołap/graciarnia to północna ściana

    Na górę i tak daje najlżejsze materiały, stąd moje zainteresowanie łącznikami, podejrzewam, że mój Majster raczej z nich nie korzysta. Jeśli można, czy mógłbym prosić o wskazanie najważniejszych miejsc do wzmocnienia?

    Tak naprawdę dążę do pasywnego, tylko czy się uda, będę zadowolony jak wyjdzie 3litrowy. A kwestia ogrzewania prądem jest do ponownego przemyślenia.
    Ostatnio edytowane przez TlumaczRosyjskiego ; 16-04-2011 o 21:10

  5. #445
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    hm..dom 3 litrowy ambitne przedsiewziecie mój ciesla powiada ze dom 3 litrowy to taki, co to cieśle zaczynają stawiac wiezbe po 3 litrze dopiero

  6. #446

    Domyślnie

    Cytat Napisał TlumaczRosyjskiego Zobacz post
    Fakt jest taki, że wyznaję zasadę - kup droższe a lepsze. Oszczędzanie wymaga dużej wiedzy, lub później płacisz x2.

    Okna będą montowane według zasad ciepłego montażu, tylko ciekawi mnie jak rozwiązać pewien problem.
    Chcę zamontować okna częściowo w warstwie ocieplenia (połowa jego szerokości dać w warstwę ocieplenia), z tego co widziałem, to dookoła okna dają styropian. A co w przypadku kanadyjczyka - dawać wełnę(jaką) czy styropian? Okno nie jest lekkie (będę miał 2 szt 2m*1,4m), czy ono nie "wyfrunie", profil okna 9cm, słupki 15cm i za radą Zbyszka57 z sosny? rys5.


    Prąd mnie trochę przeraża, chociaż z drugiej strony od dołu będę miał darmowe ogrzewanie od rodziców, może ilość ciepła nie będzie duża, ale i tak lepiej niż nie jeden fundament. Z drugiej strony koszty najtańszej kotłowni junkers smart+pogodówka+boiler to 5,7k do tego rury, grzejniki, które w opcji 50/40 też będą ładnie kosztowały, robocizna, + przyłączenie gazu (w moim przypadku 1k) i abonament na gaz 60zł/mies (ciekawe jak latem, gdy używasz mniej)

    A teraz ALE. Żeby było tanio, to grzejnik musi działać podczas taryfy, czyli 2 godz w dzień i w nocy, a w nocy śpimy, więc 19C to max. czyli za bardzo nie podgrzejesz i zapas nie zrobisz. Co zamiast pogodówki mogą zaoferować grzejniki na prąd? I Jak być z wodą użytkową? Czy w takim przypadku trzeba zakładać solary?

    Zakładam, że będzie:
    Poddasze 110m2 netto (dobudowuję autonomiczne, czyli parteru nie mam - należy do rodziców)
    Ściany (technologia szkieletowa) 15 0,033+15cm 0,035
    dach 38cm 0,033
    strop 30cm granulat wełny na kg
    okna 0,7 (być może będą 0,5)
    + 2szt połaciowe 1,1

    W wyliczeniach ze strony Inez wszystko jest ok, tyle, że dogrzewają kominkiem średnio na 1,3k zł, więc nie wiem czy jest tak różowo, tym bardziej, że pracujemy z żoną w domu... ale kolejny ból głowy mam na 100% (byłem na 99% zdecydowany na gaz)


    moze tobedzie pomocne przy podejmowaniu decyzji

    http://www.natural-building.co.uk/PD...PASSIVHAUS.pdf

  7. #447

    Domyślnie

    Cytat Napisał TlumaczRosyjskiego Zobacz post
    W domu są ściany nośne z pustaków 24cm, które stoją na fundamencie (czerwony), 12cm - (niebieski). Więc strop ma na co się oprzeć.
    - źle wkleiłem - obecny wiatrołap będzie pod moim gabinetem.
    A tak będzie wyglądać moje poddasze:
    Wiatrołap/graciarnia to północna ściana

    Na górę i tak daje najlżejsze materiały, stąd moje zainteresowanie łącznikami, podejrzewam, że mój Majster raczej z nich nie korzysta. Jeśli można, czy mógłbym prosić o wskazanie najważniejszych miejsc do wzmocnienia?

    Tak naprawdę dążę do pasywnego, tylko czy się uda, będę zadowolony jak wyjdzie 3litrowy. A kwestia ogrzewania prądem jest do ponownego przemyślenia.
    bez dachu trudno cos radzic - mowa o wzmocnieniach

  8. #448

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    a na co Ci klipsy? moze lepiej OSB czy Durelis na pióro-wpusty? i złacza na klej?
    ale jak chcesz klipsy to ponizej link do producenta

    http://www.favore.pl/71280_laczniki-...y-lodzkie.html
    dzieki za link
    to na dach

  9. #449
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TlumaczRosyjskiego

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-353
    Posty
    53

    Domyślnie

    Dach to klasyczna koperta - tanio i pewnie. Teraz stawiam na funkcjonalność, może w przyszłości będzie mnie stać i na wygląd
    Co do okien, dzięki za link, tylko niestety teraz więcej pytań, niż odpowiedzi. Oni używają swojego wynalazku Pavatherm Plus, ale to i tak nie wyjaśnia kwestii do czego montują, tylko miejsce - w środku.

    Czyli dookoła okna trzeba dać warstwę izolacji 5-7cm i wygląda na to że styropian ze względu na twardość (Pavatherm Plus w Polsce nie występuje, a ściągać z UK to khm )

  10. #450
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter4x5 Zobacz post
    dzieki za link
    to na dach
    wedle mnie lepiej na pioro-wpust, no ale ja sie nie znam

  11. #451
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    co do montowania okien i uniknięcia mostków termicznych da sie to zrobic calkiem prosto. Zamiast klasycznych kotew dodawanych do okien zastosuj profil do montażu plyt GK na sufitach - profil zwany popularnie zetką. zakotwisz okno do drewnianej ramy ale odsadzisz je o 5 cm w kazda stronę oraz "wypchniesz" okno na zewnątrz. Dookoła zamiast klasycznego EPS a daj styrodur - twarde plyty hydrofobowe na izolacje fundamentowe.Resztki szczelin uzupelnisz pianka do przepustow kanalizacyjnych. Po stwardnieciu robi sie ona jak deska- do szlifowania i obrabiania.

  12. #452
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar InezDomyKanadyjskie
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa / Mroków
    Posty
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał TlumaczRosyjskiego Zobacz post
    W domu są ściany nośne z pustaków 24cm, które stoją na fundamencie (czerwony), 12cm - (niebieski). Więc strop ma na co się oprzeć.
    Rozumiem, że góra ma byc pełnoprawnym piętrem?

    Dach kopertowy nie jest najtańszym rozwiązaniem. Najtańszy jest dwuspadowy. ALe u Ciebie koperta będzie chyba lepsza od strony konstrukcyjnej. Piszę "chyba", bo konstrukcję powinien ktoś przeliczyć. Ktoś czyli konstruktor
    Napisz jeszcze co ma być na dachu?
    Pozdrawiam,
    Agnieszka Lipka

  13. #453

    Domyślnie

    Cytat Napisał TlumaczRosyjskiego Zobacz post
    Dach to klasyczna koperta - tanio i pewnie. Teraz stawiam na funkcjonalność, może w przyszłości będzie mnie stać i na wygląd
    Co do okien, dzięki za link, tylko niestety teraz więcej pytań, niż odpowiedzi. Oni używają swojego wynalazku Pavatherm Plus, ale to i tak nie wyjaśnia kwestii do czego montują, tylko miejsce - w środku.

    Czyli dookoła okna trzeba dać warstwę izolacji 5-7cm i wygląda na to że styropian ze względu na twardość (Pavatherm Plus w Polsce nie występuje, a ściągać z UK to khm )

    mozesz zainstalowac za pomoca ksztaltownikow metalowych ktore pozwola ci na przemieszczanie okna do wybranej pozycji. a te ksztaltowniki mocujesz do elementow sciany nosnej. mozesz jeszcze zbudowac rame dla okna z z elementow szerszych niz sciana co da Ci mozliwosc wyjscia poza sciane jesli tego chcesz

  14. #454

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    wedle mnie lepiej na pioro-wpust, no ale ja sie nie znam
    dach to 8oo m2 pow. nie chce tworzyc monolitu, a clipy dadza mi namiastke dyletacji

  15. #455
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TlumaczRosyjskiego

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-353
    Posty
    53

    Domyślnie

    2Inez
    Dach kopertowy nie jest najtańszym rozwiązaniem. Najtańszy jest dwuspadowy.
    Pomyliłem się - dwuspadowy. Ciężko to nazwać pełnoprawnym piętrem - z jednej strony (salon, gabinet, kuchnia) będzie facjata na całą szerokość i w najniższym momencie ściana będzie miała 2-2,20m, od strony sypialni i pok. dizec. będzie 0,8-1m.
    Na dach folia (tyvek supro grid) i b-dachówka ruukki, oba produkty wybrałem ze względu na najdłuższą gwarancję - 30lat folia i 50 lat blacha, oraz oczywiście ze względu na ciężar.
    2Zbyszek
    Dzięki za podpowiedź!
    2peter4x5
    Boje się go dawać na zewnątrz, dwukomorowe okna są b. ciężkie.

  16. #456
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    a na okna jakiej firmy sie zdecydowales?

  17. #457
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar InezDomyKanadyjskie
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa / Mroków
    Posty
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał TlumaczRosyjskiego Zobacz post
    2Inez

    Pomyliłem się - dwuspadowy. Ciężko to nazwać pełnoprawnym piętrem - z jednej strony (salon, gabinet, kuchnia) będzie facjata na całą szerokość i w najniższym momencie ściana będzie miała 2-2,20m, od strony sypialni i pok. dizec. będzie 0,8-1m.
    Takie duże facjaty są ciężkie konstrukcyjnie. Przemyśl postawienie prawdziwego piętra z jakimś lekkim optycznie dachem, żeby nie wyszła stodoła. Różnica pomiędzy piętrem a poddaszem czasami nie jest duża w budowie, a komfort użytkowania zupełnie inny.
    Pozdrawiam,
    Agnieszka Lipka

  18. #458

    Domyślnie

    Cytat Napisał TlumaczRosyjskiego Zobacz post
    2Inez

    Pomyliłem się - dwuspadowy. Ciężko to nazwać pełnoprawnym piętrem - z jednej strony (salon, gabinet, kuchnia) będzie facjata na całą szerokość i w najniższym momencie ściana będzie miała 2-2,20m, od strony sypialni i pok. dizec. będzie 0,8-1m.
    Na dach folia (tyvek supro grid) i b-dachówka ruukki, oba produkty wybrałem ze względu na najdłuższą gwarancję - 30lat folia i 50 lat blacha, oraz oczywiście ze względu na ciężar.
    2Zbyszek
    Dzięki za podpowiedź!
    2peter4x5
    Boje się go dawać na zewnątrz, dwukomorowe okna są b. ciężkie.
    mam malo odkrywcza rade, ale sugerowalbym spotkanie z kompetentnym inzynierem w celu dokonania obliczen.
    kazda zmian lub dodanie konstrukcyjne powinno opierac sie na kompetentnym wyliczeniu konstrukcji
    zycie jest pelne niespodzianek a tu w gre wchodzi bezpieczenstwo Twojej rodziny no i Twoje

  19. #459
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TlumaczRosyjskiego

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-353
    Posty
    53

    Domyślnie Okna

    Witam ponownie,
    Otóż kolejny dylemat:
    Czy w szkieletowcu można stawiać okna w taki sposób jak na obrazku poniżej (wymiar okna 2*1,4m+balkonowe drzwi 0,9*2m)

    Czy: okno+słupek+drzwi balkonowe?
    Pozdrawiam,
    Konstanty

  20. #460
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar InezDomyKanadyjskie
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa / Mroków
    Posty
    192

    Domyślnie

    Można spokojnie wstawić takie, jak na rysunku. Nie jest potrzebny słupek.
    Pozdrawiam,
    Agnieszka Lipka

Strona 23 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony