dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie OKNA ZE SZPROSAMI CZY BEZ?

    Nie wiem czy w naszym nowym domu montować okna ze szprosami. Okna mają być ciemnobrązowe. Słyszałam jednak że szprosy zacieniają jednak pomieszczenia. Okna mają być spore i dobrze nasłonecznione. Czy są jakieś minusy a może i plusy (poza efektem wizualnym) takich okien. I czy nie są one już zbyt popularne. Jak okiem sięgnąć wszędzie szprosy...
    Aga i Rafciu

  2. #2

    Domyślnie

    Poczytaj na forum.O szprosach było juz kilka razy.
    Są opinie, że szprosy po pewnym czasie sie opatrzą, widok jest jak z więzienia, ciągle kraty , przy dużym nasłonecznieniu lubią się odkształcać, zmieniać kolor itp, itd. Poczytaj, ciekawe rzeczy ludzie piszą.
    My zrezygnowaliśmy ze szprosów, chociaż mają swój urok.
    Pozdrowienia.

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie będzie bez szprosów. Przeważyły względy praktyczne - nie lubię myć okien, a takie ze szprosami są jeszcze trudniejsze do mycia (kurz w szczelinach).

  4. #4

    Domyślnie

    Szprosy - to taki nowobogacki przesąd.
    Poza watpliwym efektem wizualnym, nie znam zalet, za to wad (patrz wyzej).
    No ale w bloku nie było szprosów - więc fajnie poczuć się w końcu jak w pałacu.
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  5. #5

    Domyślnie

    Mysle,ze z myciem jest nie do konca tak.Mozna miec okna ze szprosami ktore sa pomiedzy szybami.
    A ogolnie co do okien ze szprosami,to w znacznej mierze zalezy to od gustow,a o nich sie nie dyskutuje.Trzeba jednak sie liczyc takze z tym,ze sa domy,gdzie takie okna wygladaja beznadziejnie,a sa domy gdzie okna takie sa wrecz wskazane.

  6. #6

    Domyślnie

    w końcu coś pozytywnego. w bloku zawsze były duże białe okna a teraz można pofantazjować. czemu nie? raz się żyje a szprosy to tylko wewnętrzne i jak najcieńsze ale nie złocone (bo źle wyglądają) tylko w kolorze ramy
    Aga i Rafciu

  7. #7

    Domyślnie

    ze szprosami - w mojej ocenie - jest tak, że przede wszystkim decydują o nich względy estetyczne, no chyba że ktoś ma bardzo duże okna - wtedy jest to konieczność technologiczna.
    szprosty są różne: wewnętrzne, zewnętrzne, pomiędzy szybami, metalowe, drewniane itp.
    u nas mimo sporych okien 150x150 nie zdecydowaliśmy się na nie.
    Look, if you had one shot, one opportunity to seize everything you ever wanted....one moment....
    Would you capture it or just let it slip?
    by EM

  8. #8

    Domyślnie

    Pewnie, że mogą być wewnętrzne, ale widzieliście je z bliska. Ja tak

  9. #9

    Domyślnie

    Szprosy sa nadal w modzie i sadze ze szybko one z niej nie wyjda.
    Przede wszystkim powinniscie sie zastanowic czy szprosy w Waszych oknach beda pasowac do calosci tz. do stylu domu.
    Tak jak ktos wczesniej napisal sa rozne rodzaje szprosow :
    - zewnetrzne tz. naklejane na szybie po obu stronach tz. zewnetrznej ( od strony podworka) oraz wewnetrznej ( od strony mieszkania) - ja ich nie polecam bo ciezko sie myje takie okna z opcja takich szprosow a po drugie prawie nikt ich nie kupuje,
    - wewnetrzne tz. takie ktore sa zamontowane w zespoleniu szyby. Jesli w przyszlosci chcielibyscie ich sie pozbyc bedzie to wymagalo wymiany calego wkladu szybowego a to wiaze sie z dodatkowymi kosztami. Moze byc nawet tak ze za pare lat jesli bedziecie chcieli dokonac wymiany firmy w ktorej zakupice okna moze juz nie byc na rynku.
    Szprosy wewnetrzne moga byc o roznych szerokosciach : 8 mm, 18 mm, 26 mm, 45 mm.
    Wedlug mnie szprosy nie zabieraja swiatla.

    Szprosy to rowniez sprawa wiazaca sie z dodatkowymi kosztami. Jedne firmy licza za pole a inne za mb.

    Przed podjeciem decyji warto odwiedzic salony okienne i popatrzec jak u innych w domach to wyglada.
    Dectyzja nalezy do Was

  10. #10

    Domyślnie

    Witam, chciałabym sie wypowiedzieć w sprawie okien ze szprosami. Chyba nikt nie wymienił bardzo wygodnego systemu okien ze szprosami otwiranymi. Szprosy stanowią jakby dodatkową ramę, którą po pierwsze do mycia szyb sie otwiera, a jak się szprosy znudzą można te rame zdemontować. Planuję zamontować takie okna u siebie w domu. Ten system okien wymyślił Urzędowski, ale wiem że i ine firmy juz mają je w swoijej ofercie.
    A co do okien ze szprosami czy bez, to przede wszystkim waży jest styl domu. Może to i jest moda, ale nie wyobrażam sobie w nowatorskim ( patrz nowoczesnym ) domu oknien ze szprosami, które pasuja do bardziej tradycyjnej architektury. No a reszta jest tylko kwestią gustu.
    Pozdrawiam Grazka

  11. #11

    Domyślnie

    Co do szprosów w postaci ramki nakładanej na zawiasach to mają one dwa plusy tzn nieutrudniają mycia szyby oraz gdy minie moda na szprosy można je zdemontować , natomiast mają wadę są wykonane z drewna nieklejonego listewek około 2,5 cm i są narażone na działanie wody.Przymocowane są do okna od strony zewnętrznej na dwuch zawiasach i dwuch zatrzaskach .Widziałem już wypaczone szprosy w ramce tak że nieda się ich po otwarciu zaczepić ponownie na zatrzaskach.wytrzymają góra 4-7 lat Często też pękają gdy po ulewnych deszczach przyjdzie słoneczko .Po drugie od wewnątrz wygladają nienaturalnie.Skłaniam się bardziej do szprosów wiedeńskich(naklejanych) lub międzyszybowych.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anulac

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    a jak oceniacie podział szprosów w tym domku?? i czy w ogóle one tam pasują. Buduję taki sam dom i zastanawiam sie czy wstawiac okna w kolorze zlotego dębu z identycznym podzialem szprosów czy innym czy w ogole bez. sama juz się gubię...:/
    http://www.nzaw.pl/images_nier/domy/5_d0_2009/big_6.jpg[/img]

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Anulac,
    najpierw zdjęcie:



    Podział jest ok., pasuje do bryły domu. Ale szprosy MUSZĄ pasować też do wystroju wnętrza: jeśli chcesz mieć sielsko-romantycznie lub shabby chic, to zrób białe okna z białymi szprosami; w każdym innym wypadku odpuść je sobie.
    Nie widziałam jeszcze domu, w którym uzasadnione były brązowe okna ze złotym szprosem, brr

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anulac

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedz, a co do kolorku to mam na mysli brazowe okna z brązowymi wewnatrzszybowymi szprosami o szerokosci 18mm. Zlotych szprosów nawet nie rozważalam

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Brązowe okna z brązowymi szprosami też nie budzą mojej sympatii

    A jaki styl planujecie wewnątrz?

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anulac

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    nie jest to do konca sprecyzowane ale będzie to styl eklektyczny albo połączenie obecnie powszechnej nowoczesności z elementami klasyki i stylu vintage (tak sie chyba pisze) w kazdym razie na pewno nie bedzie to 100% klasyka jesli o to chodzi

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Zależy od stylu domu i jego wnętrza. Ja nie cierpię żadnych szprosów. Lubię nowoczesny styl i szprosów absolutnie nigdy mieć nie będę. Jeżeli tobie się podobają i do domu pasują to czemu nie, byleby jakieś fajne, a nie złote naklejane

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja nie lubię szprosów:
    1. świat chce oglądać bez krat jakie tworzą szprosy
    2. szprosy świetnie przewodzą ciepło zmniejszając izolacyjność okna.

    ale

    w stylizowanym domku okno bez szprosów wygląda dziwnie.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 87anam87
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.055
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    wszystkiego są plusy i minusy ja chciałam ze szprosami ale mi się odwidziało, tak jak pisze większość nie pasują one do wszystkiego poza tym ciężko myć, droższe, kilka lat temu był szał na to, teraz obie opcje są ok
    wykończeniówka dziennik

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-do-siebie-%29

    komentarze

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...05#post5929605

    budowa dziennik
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ia-marze%C5%84

    komentarze
    ''Jeśli jest noc, musi być dzień, jeśli łza - uśmiech.''

  20. #20

    Domyślnie

    Jak dla mnie to szprosy nie sa sprawa mody. Wszystko zalezy od stylu domu i tego co chce wlasciciele. Moja ciocia budowala dom, ktory z zalozenia mial wygladac jak starszy i kupila okna drewniane z grubymi szprosami.
    Ja osobiscie preferuje nowoczesniejszy styl w ktorym szprosy nie sa mile widzialne, wole gladkie powierzchnie bez zadnych ozdobnikow
    kotlet.tv - sprzawdzone przepisy kulinarne z filmikami instruktażowymi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony