dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 74
  1. #41

    Domyślnie

    Największy problem mam z kotłownią, bo chciałabym tam od razu zrobić pralnie i suszarnie i deskę do prasowania ... Nie wiem czy te 6 metrów na to wystarczy. Z drugiej strony łazienki już nie da się zmniejszyć, tym bardziej, że pewnie na początku wykończymy tylko dół, więc i łazienka i pokój nie mogą być mniejsze.
    Jeśli chodzi o kotłownie z Agnieszki II to niezbyt podoba mi się to, żeby za każdym razem przechodzić przez garaż, żeby coś wyprasować, nie mówiąc już o spalinach z garażu
    Najchętniej zrobiłabym kotłownie wydzieloną z garażu jak w II, ale z wejściem z korytarza, tylko czy to jest możliwe?
    Pomóżcie!!

  2. #42

    Domyślnie

    My też wybraliśmy Agnieszkę - a dokładnie Agnieszkę II wersję C z podwójnym garażem.

    Co do kotłowni i deski do prasowania, to ja wolę składaną deskę postwić sobie przed TV w salonie niż prasować w kotłowni
    Na razie planujemy w kotłowni postawić pralkę i zrobić warsztacik / składzik.
    Wydaje mi się, że wejście od garażu nie jest takie złe, przecież nie chodzi się do kotłowni tak często, a spaliny??? przecież do garażu się tylko wjeżdża i wyjeżdża a nie jeździ po nim

    Ze zmian to wstępnie planujey tylko podział łazienki na dole na WC i drugą część przeznaczyć na spiżarkę. Dwie łazienki na górze nam wystarczą. Szczególnie, że na dole nie będzie sypialni tylko gabinet.

    Z tego co wyczytałam w innych wątkach, to budujący Agnieszkę i Agnieszkę II:
    - poszerzają garaże (do 6 m)
    - rezygnują ze słupów
    - przebudowują schody (poszerzają i zmniejszają stopnie, bo 17,5 cm są za wysokie)
    - budują z : porothermu, silikatów lub z pustaków MAX

    Piszcie na co jeszcze dobrze zwrócić uwagę w projekcie i na jakie niespodzianki natrafiliście podczas budowy - np. kosztowe

  3. #43

    Domyślnie

    Ostatnio ogładałam dom w stanie surowym (nie Agnieszką), w którym schody miały 95 cm szerokości i bardzo się cieszę, że moja brzydsza ( i gorsza) połowa wpadla na pomysł ich poszerszenia w naszej Agnieszce do 110 cm. Wydaje mi się , że przy szerokości takiej jak w projekcie nie byłoby zbyt prosto choćby wnieść meble na górę. Lunetka, chyba rzeczywiście pomysł ze zrobieniem spiżarni w małej łazience jest ciekawy - bo z uwagi na schody jest ona niezbyt ustawna. Niestety w związku z przeniesieniem kotłowni do dużej łazienki na parterze u mnie nie wchodzi to w grę. Co do niespodzianek to narazie jedyną są koszty materiałów . ale obawiam się, że jak zacznę budować to "kwiatki" dopiero wyjdą. (na razie cały czas papierologia)

  4. #44

    Domyślnie

    SONYA, a schody poszerzacie kosztem przedsionka czy nad całym WC?

    Tak uściślając, to pierwszy pomysł z przerobieniem łazienki na dole był taki: WC zostaje bez zmian, łazienkę dzielimy na 1/2 w poziomie, górna część to schowek, dolna spiżarka, ale obawiam się że taka spiżarka byłaby jednak za mała. Poza tym jeśli zdecydujemy się na poszerzenie schodów, to pewnie trzeba będzie to zmienić i zrezygnować ze schowka.

  5. #45

  6. #46

    Domyślnie

    Schody poszerzamy kosztem wc i łazienki na górze. O pozostałych zmianach pisałam http://forum.muratordom.pl/viewtopic...r=asc&start=60

  7. #47

    Domyślnie

    A co powiecie w temacie słupów podtrzymujących strop w podcieniach przed wejściem i na tarasie? Robiliście jakieś zmiany w tym temacie? Ja się zastanawiam nad zmianą kształtu, żeby zamiast trapezowych był prostokątny albo może dwa cieńsze prostokątne albo okrągłe? Co o tym myslicie? Jak by wyglądała taka elewacja?

  8. #48

    Domyślnie

    Lunetka,
    odpowiadając na twoje pytanie z innego wątku - będziemy budować na południu Warszawy. Ale z budową jeszcze jesteśmy w lesie...

    Dopiero będziemy występowac o pozwolenie na budowę

  9. #49

    Domyślnie

    Bisia,
    to my jeszcze bardziej w lesie jesteśmy.
    Teraz będziemy kupować projekt, a potem papierkowe sprawy.
    Przeraża mnie ilość tego czego musimy się nauczyć, dowiedzieć itd.
    A gdzie na południu od W-wy będziecie się budować? Bo my też na południe - okolice Raszyna.

  10. #50

    Domyślnie

    Nie wiecie przypadkiem jakie poprawki w projektach MG Projekt są wliczone w cenę projektu a za co trzeba płacić?

    Nie chcemy przesuwać żadnych ścian, tylko:
    - poszerzyć schody (tylko to by pewnie było kosztem kawałka łazienki na poddaszu)
    - zamienić dolną łazienkę na spiżarkę / pomieszczenie gospodarcze

  11. #51

    Domyślnie

    Hurra !!! Mam już pozwolenie na budowę. W czerwcu zaczynam moją Agnieszke!!
    A przy okazji życzę wszystkim "Agnieszkowiczom" (i nie tylko) zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych oraz nieustająco samych solidnych wykonawców i drastycznego spadku cen usług i materiałów budowlanych.
    Sonya

  12. #52

    Domyślnie

    Gratulacje SONYA !!!
    Podpisuję się pod takimi życzeniami

    Czy nie mieliście problemów z kontaktem z biurem MG Projekt?
    Ja piszę do nich kolejnego maila i nadal nie dostałam żadnej odpowiedzi

  13. #53

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o samo biuro to na początku odpowiedż dostaliśmy dopiero po drugim mailu ale na następne pytania odpowiedzieli już od razu. Projektu nie kupowaliśmy jednek bezpśredno u nich lecz u regionalnego przedstawiciela.

  14. #54

    Domyślnie czy ktos buduje lub wybudowal AGNIESZKE 2 mgprojektu???

    czy ktos buduje lub wybudowal agnieszke??jestesmy zainteresowanitym projektem, oczywiscie z uwzglednieem delikatnych przerobek dlatego tez poszukujemy jakichkolwiek zdjec tego domku w realu....moze ktos jest w trakcie budowy i moze nam doradzic pare rzeczy ??
    trudne poczatki...

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    G-Zet

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie,

    jak to miło znaleźć ludzi, którzy pozytywnie ocenili Agnieszkę z MG Projekt. Od pewnego czasu poważnie się zastanawiamy nad zakupem tego projektu. Brakowało nam jedynie, opini kogoś spoza MG Projekt. I znaleźliśmy Was.

    Czy nadal jesteście zadowoleni z tego projektu? Czy w okolicy Warszawy, ktoś chciałby z Was pochwalić się postępami swoich prac na budowie? Jesli tak to proszę o kontakt.

    Pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    Może ktoś pochwali się wreszcie zdjęciami swojej Agnieszki??

  17. #57

    Domyślnie Aga

    mamy stan zerowy wiec nie ma sie czym chwalic

  18. #58

    Domyślnie Re: Aga

    Cytat Napisał KasiaiKrzyś
    mamy stan zerowy wiec nie ma sie czym chwalic
    To i tak nieżle. Ja mam dopiero wytyczonu budynek. Gdzie budujecie?

  19. #59

    Domyślnie Agnieszka

    Sonya budujemy w Wielkopolsce! Mam wlasnie dylemat moze ktoś doradzi zastanwiam sie czy robić daszek pod oknem w kaferku przy wejściu?

    Tak jak widac na zdjeciach z realizacji ten kto to budował zrezygnował z tej czesci dachu! Doradźcie! Co robić

  20. #60

    Domyślnie

    Tak dla blondynki (pasemka) co to jest "kaferek"?
    A przy okazji jak izolowaliście fundamenty?

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony