dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1

    Domyślnie Strop z płyt żerańskich

    Witam kochani forumowicze,mam pytanie,mój wykonawca zaproponował mi zrobienie stropu z płyt żerańskich,w jego pojęciu jest to tańszy i mocniejszy przyczym bezpieczniejszy strop jaki jest obecnie w użyciu montaż takiego stropu to ok 15zł za m2,co wy o tym sądzicie czy naprawdę warto go posłuchać?
    Pozdrawiam
    Damro

    P.S.
    W projekcie polecany jest filigramowy Teriva

  2. #2

    Domyślnie

    1. mocny jak każdy inny (dla takiej chałupki)
    2. bezpieczny jak każdy inny
    3. co do ceny to nie wiem, zależy od warunków lokalnych

    P.S.
    albo filigran - defacto żelbet
    albo terriva - gęstożebrowy, popularny
    albo my ich, albo oni was...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Może być teraz trochęc cięzko zamówić prefabrykat - producenci mocno obłozeni.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  4. #4

    Domyślnie Re: Strop z płyt żerańskich

    Cytat Napisał Damro
    Witam kochani forumowicze,mam pytanie,mój wykonawca zaproponował mi zrobienie stropu z płyt żerańskich,w jego pojęciu jest to tańszy i mocniejszy przyczym bezpieczniejszy strop jaki jest obecnie w użyciu montaż takiego stropu to ok 15zł za m2,co wy o tym sądzicie czy naprawdę warto go posłuchać?
    Pozdrawiam
    Damro

    P.S.
    W projekcie polecany jest filigramowy Teriva
    Ja robię strop z tzw płyt żerańskich. Tylko nie bardzo kumam ten montaż. Ceny płyt to ok 40-50zł/m2 więc cena całego stropu jest konkurencyjna. Ważne jest też to, że dużo szybciej niz w tych układanych można rozpocząc następne prace. Negatywna sprawa to sprzęt ciężki taki jak ciężarówka czy dźwig.
    Terminy realizacji: wczoraj rozmawiałem z producentem u którego będę zamawiał. Czas realizacji ok 2 tygodnie, więc jest OK.
    Tu była reklama.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Marzin

    Damro

  6. #6

    Domyślnie

    ja mam i nie narzekam, polożony w 2 godziny- i dalej mozna robić- i tak trzeba wylac wieniec i zalać z gruchy szpary między płytami- mi na wieniec i te male szpary poszło 10 kubików- KOSZT, ale mam rozległy dom bo parterowy.

    Ta dziura po srodku to schody- tu był lany na dlugości monolit, stad wieksza ilośc betonu, ponadto w kilku miejscach tez był paskami monolit. zawsze trzeba do ceny płyt i montazu- u mnie 2 godziny pracy dźwigu, doliczyć jeszcze troche betonu z gruchy- podajnik-pompa, tez kosztuje

  7. #7

    Domyślnie

    a "agrafki" dałeś?
    albo my ich, albo oni was...

  8. #8

    Domyślnie

    Jesli agrafki to do mnie to czy to ma być zbrojenie w wieńcu -to tak. DAŁAM. tez koszt dodatkowy

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alex1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    5

    Domyślnie strop

    co do stropu to musi byc dobrze polozony czli na zaprawe bo w przeciwnym razie moga wystapic pekniecia na stykach albo przy tynkowaniu dac siatke u mnie w pokojach pekniecia i jeszcze raz pekniecia

  10. #10

    Domyślnie

    Czy możecie narysować, najlepiej z wymiarami jak maja wyglądać "agrafki" i inne specyficzne zbrojenie?

  11. #11

    Domyślnie Re: strop

    Cytat Napisał alex1976
    co do stropu to musi byc dobrze polozony czli na zaprawe bo w przeciwnym razie moga wystapic pekniecia na stykach albo przy tynkowaniu dac siatke u mnie w pokojach pekniecia i jeszcze raz pekniecia
    Przede wszystkim nie chodzi tu o zaprawę lecz pozostawienie odstępów pomiędzy płytami wtedy nie będzie pękać

  12. #12

    Domyślnie Re: strop

    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał alex1976
    co do stropu to musi byc dobrze polozony czli na zaprawe bo w przeciwnym razie moga wystapic pekniecia na stykach albo przy tynkowaniu dac siatke u mnie w pokojach pekniecia i jeszcze raz pekniecia
    Przede wszystkim nie chodzi tu o zaprawę lecz pozostawienie odstępów pomiędzy płytami wtedy nie będzie pękać
    Witam
    Właśnie chodzi o zaprawę -trzeba pod żerań wylać mały wieniec-poduszke żeby płyty nie leżały bezpośrednio na cegłach lub pustakach w czasie montażu dajesz znowu świeżą zaprawę pod płyty żeby sie ułożyły,po za tym trzeba zostawić ok 5 cm przerwy miedzy płytami, w które sie wkłada "agrafki" i potem zalewa betonem szczeliny od dołu szalujesz wcześniej,sufit- żerań prawidłowo położony nie pęka, ale wiadomo sa fachowcy i "fachowcy"

  13. #13

    Domyślnie Re: strop

    Cytat Napisał beno11
    Właśnie chodzi o zaprawę -trzeba pod żerań wylać mały wieniec-poduszke żeby płyty nie leżały bezpośrednio na cegłach lub pustakach w czasie montażu dajesz znowu świeżą zaprawę pod płyty żeby sie ułożyły,po za tym trzeba zostawić ok 5 cm przerwy miedzy płytami, w które sie wkłada "agrafki" i potem zalewa betonem szczeliny od dołu szalujesz wcześniej,sufit- żerań prawidłowo położony nie pęka, ale wiadomo sa fachowcy i "fachowcy"
    No to ładnie, u mnie położyli płyty bezpośrednio na cegłach. Zapytałem majstra dlaczego, przecież wcześniej mówił, że trzeba ułozyć warstwę zaprawy. Powiedział, ze rozeznał się w temacie i nie trzeba.

    A tak to wygląda:











    Tu była reklama.

  14. #14

    Domyślnie Re: strop

    Cytat Napisał beno11
    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał alex1976
    co do stropu to musi byc dobrze polozony czli na zaprawe bo w przeciwnym razie moga wystapic pekniecia na stykach albo przy tynkowaniu dac siatke u mnie w pokojach pekniecia i jeszcze raz pekniecia
    Przede wszystkim nie chodzi tu o zaprawę lecz pozostawienie odstępów pomiędzy płytami wtedy nie będzie pękać
    Witam
    Właśnie chodzi o zaprawę -trzeba pod żerań wylać mały wieniec-poduszke żeby płyty nie leżały bezpośrednio na cegłach lub pustakach w czasie montażu dajesz znowu świeżą zaprawę pod płyty żeby sie ułożyły,po za tym trzeba zostawić ok 5 cm przerwy miedzy płytami, w które sie wkłada "agrafki" i potem zalewa betonem szczeliny od dołu szalujesz wcześniej,sufit- żerań prawidłowo położony nie pęka, ale wiadomo sa fachowcy i "fachowcy"
    Jedno z drugim idzie w parze ale jeśli nie dasz przerw gdzie czasami tak się dzieje to żadna zaprawa ci tu nie pomoże

  15. #15

    Domyślnie

    Byłem w firmie Betard, jednym z dużych producentów płyt, z resztą w Muratorze jest to jedna z firm która pokazuje płyty żerańskie w bazie produktów. No i otrzymałem następujące rady:

    Podparcie płyt na silikatach, cegłach powinno nie być mniejsze niż 8cm. Teoretyczne minimalne oparcie płyt 5,5cm jest możliwe na konstrukcjach stalowych, czasem żelbetowych o ile jest to żelbet wystarczająco dojrzały. (xella w swoich zeszytach rysuje podparcie 11cm.

    Poduszki z zaprawy zrobionej z cementu i pasku (tu mam 2 wersje: jedna stosunek cementu do piasku 1:1 druga 1:2) można nie stosować gdy układa sie płyty na cegłach pełnych, silikatach, żelbecie czy stali. Obowiązkowo poduszkę robi się na ceramice poryzowanej. Jest to związane z tym że wytrzymałość lamelek może być nie wystarczająca i trzeba ciężar płyty bardziej równomiernie rozłożyć, inaczej ceramika moze się kruszyć. Zalecana grubość warstwy 5cm i konieczne jest wtedy stosowanie podpór monatażowych. Nie zaleca sie układania płyt bezpośrednio na betonie komórkowym. W takim przypadku najlepiej jest wymurować ostatnią warstwę z cegły.
    W zeszytach Xelli poduszki nie ma.

    Przy konstrukcji stropu nalezy przestrzegać pewnych ograniczeń które pozwolą na zmniejszenie pękania sufitów, choc do konca nigdy nie jest to do uniknęcia.
    - nie należy dawać koło siebie płyt o szerokości 90 i 150 bo one inaczej pracują. Przy takim położeniu może dojść do spekań na styku płyt w środku długości płyt

    -płyty instalacyjne czyli z podcięciami, raczej nalezy unikać używania płyt o szerokości 120cm, wyszystkie należy wykonywać z płyt o szerokości 150cm z tym ze zalecane wycięcie nie powinno być głębsze niż 30cm mimo że norma pozwala na trochę więcej
    Jezeli potrzebne jest wycięcie szersze nalezy dwie płyty instalacyjen dać koło siebie i odpowiednio zaprojektować wycięcia

    - nie oszczędzać na nośności płyt. Zazwyczaj projektanci rysują płyty o nośności 3.6kn co wystarcza ze sporym zapasem ale takie płyty mocniej pracują. Płyty o nośnosci 4.5 lub 6 pracują mniej a kosztują po kilkanaście plz/płytę więcej i to przy rozpiętości 600cm

    No ale agrafki nikt mi jeszcze nie rozrysował

  16. #16

    Domyślnie

    g.prawda żerań zawsze peka,to kwestia czasu i żadne tam "zabiegi" tu nie pomogą szczególnie przy kominku na 100% pęknie po kilku latach.Więc ciesz się tymi kilkuma latami

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał lider67
    g.prawda żerań zawsze peka,to kwestia czasu i żadne tam "zabiegi" tu nie pomogą szczególnie przy kominku na 100% pęknie po kilku latach.Więc ciesz się tymi kilkuma latami
    Pękać możę ale że zawsze...

    Warto dać siatkę na łączeniach przy tynkowaniu.

    Ktoś powyżej pisał czy układać na zaprawie. Odpowiem, że warto. Chodzi tu głównie o przypadki gdy mamy podejrzenie, że poduszka betonowa nie jest idealnie głaka lub gdy płyty mogą być minimalnie krzywe. Chodzi o wyeliminowanie możliwości "kolebania" się płyty.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    no i jeżeli chcesz żeby na pewno popękał tynk na sufitach:


    to zamiast podszalować /np deska przywiązana kawałkami drutu wiązałkowego/ i zalać spoinę betonem /nie powinny się płyty stykać jak na zdjęciach powyżej tylko parę cm odstępu powinno być między nimi/


    to ja radzę płyty podopychać jedna do drugiej i /koniecznie!!!/ szczeliny między płytami pozatykać przed betonowaniem workami po cemencie, kawałkami styropianu itp środkami podręcznymi "żeby beton nie przeciekał"...

    efekt gwarantowany

  19. #19

    Domyślnie

    Szkoda że wątek umarł ....
    Zdjęcia wiele pokazują. Dzięki.
    Ile obecnie kosztuje płyta - ktoś wie ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawas86
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    To i ja się podłącze pod wątek.
    Jak się teraz kształtują ceny takich stropów? I gdzie w Wielkopolsce można taki strop zamówić?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony