dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie wykopałam mieczyki i co dalej?

    no właśnie - wiem, ze trzymać w chłodnym miejscu, w trocinach lub torfie, ale jak zaczęłam sie zastanawiać nad szczegółami to się okazało, ze nie wiem... to znaczy pomysł mam taki - wezmę pudło kartonowe, na dno położę jakąś folię, bo na to nasypię torfu ... tak z 20-30 cm, w to zagrzebię cebule tak żeby nie wystawały ... ale nie bedę podlewać ... i wsadzę do kotłowni (15st C) lub na strych (0-5st C) ...
    dobrze to czy nie, i co lepiej?
    acha i do tego pudła wsadzę bulwy dalii, bo mam ze trzy...
    no i co wy na to?
    buziaK

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Mieczyki zostaw tam gdzie masz 15 stopni. Nie trzeba ich nawet wkładać w trociny czy suchy torf. Mogš wisieć w przewiewnym woreczku. Dalie na strych ale przykryj je czymœ jeszcze żeby nie dostały temp poniżej zera. Mozesz je też umieœcić w kartoniku i przesypać piaskiem czy trocinami lub nawet torfem. Ja przechowuję dalie jak ziemniaki w workach po ziemniakach w piwnicy ( mam ich za dużo na zabawę ze skrzynkami) i nie ma większych strat.

  3. #3

    Domyślnie

    - jak ziemniaki - dobre! jejku kiedy ja dojdę do takiego etapu?!
    Wciornastku - napisz proszę jeszcze czy zawracać sobie głowę tymi malusieńkimi cebulkami, które wiszą dookoła duzej cebuli mieczyka? Czy toto oddzielić i w przyszłym roku wsadzić w ziemię, czy wyrzucić?
    dzięki
    buziaK

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał kadra
    - jak ziemniaki - dobre! jejku kiedy ja dojdę do takiego etapu?!
    Wciornastku - napisz proszę jeszcze czy zawracać sobie głowę tymi malusieńkimi cebulkami, które wiszą dookoła duzej cebuli mieczyka? Czy toto oddzielić i w przyszłym roku wsadzić w ziemię, czy wyrzucić?
    dzięki
    buziaK
    Nio jak ziemniaki bo dwa wory po 50 kg.
    Co do tych maleństw to trzeba je oddzielić jak przeschnš. A co do siewu (bo je raczej się sieje) to już Twoja wola - jak posiejesz to za dwa lata będš kwitły. Ponieważ maja zachłannoœć na roœliny nie ma granic tak zrobiłam a potem już nikt w rodzinie nie chciał mieczyków. Było za dużo teraz zostawiam tylko największe maleństwa

  5. #5

    Domyślnie

    no to zbieram i będę siać, bo też chcę mieć mieczyków jak ziemniaków!
    buzia_K

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony