dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Biała pleśń w doniczce. Pomocy!

    Czy możecie mi pomóc. Mam białą pleśń w ziemi w doniczce z kwiatkiem, co trzeba zrobić?? Czy wymienić ziemię czy zlać jakimś odgrzybiaczem?? No nie wiem bo się nie znam. A co z powietrzem w mieszkaniu?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Przesuszyć, albo wymienić ziemię na nową i mniej podlewać!
    Materiał organiczny zawarty w mieszance zaczyna się rozkładać , gdy jest za dużo wody i ciepło.
    Przed podlaniem warto sprawdzić palcem, czy ziemia już przeschła i WYMAGA podlania.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    Przesuszyć, albo wymienić ziemię na nową i mniej podlewać!
    Materiał organiczny zawarty w mieszance zaczyna się rozkładać , gdy jest za dużo wody i ciepło.
    Przed podlaniem warto sprawdzić palcem, czy ziemia już przeschła i WYMAGA podlania.
    I tak i nie .
    Betka, a czy ta pleœń nie jest czasem taka jakby sucha. Jeœli tak to jest to bardzo częste zjawisko. Problem polega na tym że na powierzchni ziemi rozwijajš się promieniowce (coœ między bakteriami a grzybami) jest to jak najbardziej normalne zjawisko w doniczkach gdzie jest słaba wymiana materii. Wystarczy lekko wzruszyć ziemię i dosypać troszku nowej. (PS nie bać się bo to promieniowce odpowiadajš za ten piękny zapach ziemi )

  4. #4

    Domyślnie

    A ja mam jakis osad, jakby plesn ale na doniczce od zewnatrz - od czasu do czasu wycieram to na mokro a po paru dniach pojawia sie znowu. Nie wiem czy jest to plesn czy tez wydziela sie jakas substancja. :oops:
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    To wysolenia. Doniczka jest pewnie nieszkliwiona lub ma duże pory i wraz z wodą wydostają się na zewnątrz doniczki sole mineralne, które wysychają i krystalizują się w postaci białego lub żółtawego nalotu.
    To nieszkodliwe dla domowników.
    Można wysolenia zmyć poprzez namoczenie w wodzie z octem, a potem zaimpregnować doniczkę np. szkłem wodnym

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi. Zrobie jak radzicie. Najpierw dosypie troche ziemi jak nie pomoże to wymienie.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja tez dziekuje. Zastosuje sie do rady. Doniczka rzeczywiscie jest
    "surowa" .
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony